10 دلیل قانع کننده نیاز به دیجیتال مارکتینگ

10 دلیل قانع کننده نیاز به دیجیتال مارکتینگ

10 دلیل قانع کننده نیاز به دیجیتال مارکتینگ ، فناوری دیجیتال به طرز چشمگیری شیوه فعالیت کسب و کارها را تغییر داده است. اکنون، آژانس‌های تبلیغاتی به کمپین‌های تبلیغاتی خود به شیوه‌ای بسیار متفاوت برخورد می‌کنند. کسب و کارهای بزرگ و برندها تنها کسانی نیستند که از بازاریابی آنلاین سود می برند. در واقع، کسب‌وکارهای کوچک نیز می‌توانند از بازاریابی دیجیتال بهره‌های زیادی ببرند. از این رو، امروزه کسب‌وکارها از دنیای دیجیتال برای ایجاد آگاهی از برند، تأثیرگذاری و هدایت مشتریان استفاده می‌کنند.

دیجیتال مارکتینگ تأثیر باورنکردنی بر تعاملات، عادات و سبک زندگی افراد دارد. بیایید ببینیم چگونه:

با افزایش دسترسی به اینترنت، تعداد افرادی که آنلاین می شوند هر روز افزایش می یابد. تا سال 2018، تقریباً 3.03 میلیارد نفر (که نیمی از جمعیت جهان است) در برخی از انواع رسانه های اجتماعی هستند.
موتورهای جستجو حدود 93 درصد از کل ترافیک وب سایت را هدایت می کنند.
82 درصد از مردم قبل از تصمیم گیری برای خرید از فروشگاه، از تلفن خود برای جستجوی آنلاین استفاده می کنند.
50٪ از مصرف کنندگان به یک نام تجاری خاص تمایل دارند اگر نام بیش از یک بار در طول جستجوی آنها ظاهر شود.
آمارهای ذکر شده به وضوح نشان می دهد که تاثیر بازاریابی دیجیتال همواره در حال افزایش است.

اما، قبل از ادامه، بیایید درک دقیقی از اصطلاح “بازاریابی دیجیتال” داشته باشیم.

دیجیتال مارکتینگ به فعالیت های بازاریابی یک شرکت گفته می شود که از طریق دستگاه های الکترونیکی یا اینترنت انجام می شود. نوع بازاریابی از استراتژی های دیجیتالی مختلف توسط کسب و کارها برای ارتباط با مشتریان خود استفاده می کند. به زبان ساده، دیجیتال مارکتینگ بازاریابی است که به صورت آنلاین انجام می شود. روش های مختلفی در طیف بازاریابی دیجیتال وجود دارد که به شرح زیر است:

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
پرداخت به ازای کلیک (PPC)
بازاریابی محتوا
بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)
بازاریابی وابسته
بازاریابی ایمیلی
بازاریابی درونگرا

10 دلیل قانع کننده نیاز به دیجیتال مارکتینگ
10 دلیل قانع کننده نیاز به دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

خبر خوب این است که، به عنوان یک نهاد تجاری، می‌توانید انتخاب خود را از کانال‌های دیجیتال مختلف برای توسعه آگاهی از برند و ایجاد سرنخ انجام دهید. عملکرد هر کانال قابل اندازه گیری است و از این رو می توانید عملکرد شرکت خود را در هر کانال ارزیابی کنید و بهترین تصمیم را بگیرید. با این حال، استراتژی‌ها و برنامه‌های بازاریابی دیجیتال بسته به نوع کسب‌وکار شما – B2B یا B2C – متفاوت خواهد بود.

این مقاله را مطالعه کنید  10 مزیت مهم دیجیتال مارکتینگ

اول از همه، اجازه دهید با تغییراتی که توسط بازاریابی دیجیتال رهبری می‌شود و چگونگی تأثیر آن بر نحوه عملکرد کسب‌وکارها ادامه دهیم:

ارتباط با مشتری – پلتفرم‌های دیجیتال و رسانه‌های اجتماعی ارتباط آسان و فوری بین برند و مخاطب را امکان‌پذیر کرده‌اند. و بهترین چیز این است که به ارتباط با مخاطب جهانی کمک می کند.
توزیع محتوا – آیا تا به حال به حجم محتوای توزیع شده از طریق بازاریابی دیجیتال فکر کرده اید؟ پاسخ “بزرگ” است. هر روز، یک کسب و کار می تواند محتوای عظیمی را از طریق رسانه های اجتماعی، ایمیل، برنامه ها، خبرنامه ها و غیره با مخاطبان به اشتراک بگذارد. به این ترتیب بازاریابان می توانند پیام خود را به راحتی به مخاطبان زیادی منتقل کنند.
اطلاعات مشتری – با کمک فناوری، شرکت ها می توانند داده های مشتریان را ردیابی کنند. تجزیه و تحلیل داده ها می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا با علایق و ترجیحات مشتری آشنا شود. بر اساس آن می توانید تصمیمات تجاری حیاتی بگیرید. بگویید، می خواهید محصول جدیدی معرفی کنید و سپس به اطلاعات مشتری مراجعه می کنید. با دانستن الگوی دنبال شده در داده ها، می توانید بدانید که کدام محصول کار می کند و کدام نه.
اطلاعات شفاف – اطلاعات مشتری برای شرکت مهم است. به همین ترتیب، امروزه مشتریان نیز به همه چیز در مورد شرکتی که از آن خرید می کنند علاقه مند هستند. اگر برند اطلاعات خود را به اشتراک بگذارد و شخصیت واقعی خود را به صورت آنلاین نشان دهد، مشتریان احساس می کنند که نام تجاری شفاف است. در پاسخ، مشتریان بیشتر به سمت وفاداری به برند تمایل پیدا می کنند.
نوآوری ها را تشویق کنید – بازاریابی دیجیتال بستری را برای دستیابی به مشتریان به روشی نوآورانه ارائه می دهد. زمانی که رقابت سختی در بازار وجود دارد، داشتن یک رویکرد نوآورانه به برندها کمک می کند تا برجسته شوند.
بازاریابی دیجیتال خلاقانه است و به شما کمک می کند تا با روندها همگام شوید!

در حالی که مشاغل کوچکی وجود دارند که در بازاریابی دیجیتال فعال هستند، مشاغل کوچکی نیز وجود دارند که به دلایل مختلفی مانند کمبود زمان، کمبود دانش یا محدود کردن خود به یک نوع خاص از بازاریابی هنوز آن را به تعویق می اندازند. برخی نیز بر این باورند که از آنجایی که آنها یک تجارت کوچک هستند، به تعداد کمی مشتری قابل مدیریت نیاز دارند. این رویکرد مناسب نیست و ممکن است مانعی برای رشد آنها شود.

آیا شما هم کسی هستید که هنوز مزایای بازاریابی دیجیتال را نادیده می گیرید؟ پس بهتر است در حالی که بهترین دلایل اهمیت بازاریابی دیجیتال را می خوانید شروع کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  7 دلیل کسب و کار شما به دیجیتال مارکتینگ
10 دلیل قانع کننده نیاز به دیجیتال مارکتینگ
10 دلیل قانع کننده نیاز به دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

10 دلیل قانع کننده که چرا برای کسب و کار کوچک خود به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید

1. فرصت برابر برای هر کسب و کاری فراهم می کند

شما می توانید شاهد رشد کسب و کار کوچک خود باشید زیرا بازاریابی دیجیتال فرصت های برابر را برای هر کسب و کاری فراهم می کند. این یک استراتژی تنها محدود به شرکت های بزرگ یا شرکت های چند ملیتی نیست. کسب و کارهای کوچک در واقع می توانند با کمک بازاریابی دیجیتال، کسب و کار خود را تقویت کنند. آن‌ها می‌توانند در رقابت کامل با کسب‌وکارهای مستقر بایستند. همچنین، آنها می توانند با درگیر کردن مشتریان مختلف در پلتفرم های مختلف، از بازاریابی دیجیتال استفاده کامل کنند.

2. شکل مقرون به صرفه بازاریابی- 10 دلیل قانع کننده نیاز به دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ نیازی به سرمایه گذاری هنگفت ندارد. کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند کانال‌های دیجیتالی را بیابند که کار می‌کنند و نیازی به هزینه زیادی ندارند. از این رو بازاریابی دیجیتال به یک پرتو امید برای مشاغل کوچک تبدیل می شود.

3. در تبدیل کمک می کند- 10 دلیل قانع کننده نیاز به دیجیتال مارکتینگ

تبدیل ها را می توان با درک ترافیکی که به مشترکین، سرنخ ها و معاملات تبدیل می شود ردیابی کرد. خبر خوب: تبدیل ها با بازاریابی دیجیتال در مقایسه با سایر اشکال بازاریابی بیشتر است. بنابراین، کسب‌وکارهای کوچک باید برای ترسیم استراتژی‌های دیجیتال قوی با هدف تبدیل بالاتر تلاش کنند.

4. درآمد را افزایش می دهد

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق، تبدیل‌های بیشتری را به همراه دارد. درآمد نیز در نتیجه نرخ تبدیل بالاتر افزایش می یابد. شرکت‌هایی که از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند در مقایسه با شرکت‌هایی که از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند، ۷۸ درصد کسب‌وکار بیشتری تولید می‌کنند. پاسخ ایمیل مارکتینگ نیز زیاد است. ترکیبی از بازاریابی محتوا با سایر استراتژی های بازاریابی با هم پاسخ بالایی را به همراه دارد و در نتیجه بر درآمد تأثیر می گذارد.

5. هدف قرار دادن مخاطب مناسب

یکی از دلایلی که بازاریابی دیجیتال بر بازاریابی سنتی پیروز شده است این است که به هدف گذاری یک بخش خاص کمک می کند. تعاملات انجام شده با مخاطبان هدف، نتیجه گرا هستند. آنها به دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده کمک می کنند. با ایمیل مارکتینگ می توان مستقیماً یک فرد خاص را مورد هدف قرار داد. بنابراین، دیجیتال مارکتینگ به عنوان بالاترین شکل شخصی سازی شده بازاریابی در نظر گرفته می شود.

10 دلیل قانع کننده نیاز به دیجیتال مارکتینگ
10 دلیل قانع کننده نیاز به دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

6. در بازاریابی موبایلی کمک می کند

بازاریابی دیجیتال شامل بازاریابی موبایلی نیز می شود. بدون شک این واقعیت وجود دارد که این روزها مردم به طور فزاینده ای از تلفن همراه استفاده می کنند. بنابراین، شرکت‌ها وب‌سایت‌های خود را روی موبایل واکنش‌گرا می‌سازند.

این مقاله را مطالعه کنید  تحول دیجیتال در مقابل دیجیتال مارکتینگ

7. شهرت برند را افزایش می دهد

هر کسب و کاری با هدف جذب مشتریان بیشتر راه اندازی می شود. همین موضوع در مورد بازاریابی دیجیتال نیز صدق می کند. می توانید با هدف به دست آوردن حداکثر کلیک ممکن برای وب سایت ها و پلت فرم های بازاریابی خود شروع کنید. به تدریج، افراد بیشتری شروع به شناخت برند شما می کنند و زمانی که دقیقاً چیزی را که به دنبال آن هستند به آنها پیشنهاد می کنید، شهرت برند شما افزایش می یابد. این همچنین به شما کمک می کند تا اعتماد مشتریان خود را جلب کنید.

8. بازاریابی را تحت تأثیر قرار دهید

ابزارهای رسانه های اجتماعی مانند یوتیوب، توییتر و اینستاگرام قدرت تأثیرگذاری بر عموم مردم را دارند. گنجاندن ابزارهای رسانه های اجتماعی باعث تولد اینفلوئنسرها شده است. این نوع خاص از اینفلوئنسرها قدرت باورنکردنی برای تأثیرگذاری بر تصمیم عموم مردم دارد. از این رو، شرکت ها دیگر مجبور نیستند از افراد مشهور برای افزایش فروش محصول یا خدمات حمایت کنند. زیبایی بازاریابی تأثیرگذار در این است که حتی افراد عادی نیز بدون داشتن مدرک اضافی می توانند تأثیرگذار شوند و میلیون ها نفر را جذب کنند.

9. خریداران را تحت تأثیر قرار می دهد

بازاریابی دیجیتال ترکیبی از تکنیک های دیجیتالی را ارائه می کند که بر تصمیم مشتریان بالقوه تأثیر می گذارد. Call-to-Actions یا CTA، کاربران را در مورد کارهای بعدی راهنمایی می‌کند. نکته پاداش – اگر دستورالعمل‌های واضح و CTA مناسب ارائه دهید، می‌توانید تبدیل‌های بیشتری را انجام دهید.

10. نتایج قابل اندازه گیری می دهد

با کمک ابزارهای خاص، می توانید به راحتی نتایج را برای هر پلتفرم بازاریابی دیجیتال اندازه گیری کنید. این به شما کمک می کند تا عملکرد را ارزیابی کنید و به شما در تصمیم گیری کمک کند.

با نگاهی به فهرست دلایل بالا، کسب و کارهای کوچک قطعا باید بازاریابی دیجیتال را انتخاب کنند. بسیاری از استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک روش‌های سنتی بازاریابی را اتخاذ می‌کنند، اما نتایج با روش‌های سنتی بسیار کند است و فقط در سطح محلی قادر به جذب مشتری هستند. در حالی که، گروه مشتریان بالقوه ای که به صورت آنلاین یافت می شوند، در مقایسه با مشتریان بالقوه ای که به صورت محلی هدف قرار می گیرند، نسبتاً بسیار بزرگ است.

با دیجیتال مارکتینگ، کسب و کارهای کوچک می توانند تعداد زیادی مخاطب را جذب کنند. دیجیتال مارکتینگ روشی مقرون به صرفه برای متحول کردن کسب و کار شما است. از این رو، برای کسب و کارهای کوچک عاقلانه است که از پتانسیل بازاریابی دیجیتال استفاده کنند و در کسب و کار خود پیشروی کنند.

Max Effect Marketing یک آژانس بازاریابی دیجیتال است که به کسب و کارهای کوچک کمک می کند تا فروش، دیده شدن و تعامل را از طریق استراتژی تجاری منحصر به فرد خود افزایش دهند. پس برای چی منتظری؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟