10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطالب

10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ مهم است زیرا یک کسب و کار را با مشتریان خود در زمان آنلاین مرتبط می کند و در همه صنایع موثر است. هنگامی که کسب و کارها در Google از طریق SEO و PPC، در رسانه های اجتماعی با بازاریابی رسانه های اجتماعی، و از طریق ایمیل با بازاریابی ایمیلی، کسب و کارها را با مشتریان ایده آل مرتبط می کند.

هر کسب و کاری به بازاریابی دیجیتال نیاز دارد. ضروری است که مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل را درک کنید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- 10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

اصطلاح دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال (digital marketing) به مجموعه فعالیت هایی که در راستای تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از ابزارهای دیجیتالی صورت می گیرد، گفته می شود. در واقع تمام فعالیت هایی که به منظور تبلیغ محصولات، خدمات، برندها و بررسی رفتار مشتری در بستر اینترنت انجام می شود، دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود. برخلاف بازاریابی سنتی، مشتریان در دیجیتال مارکتینگ بیشترین اهمیت را دارند. به همین منظور شرکت ها با استفاده از ابزارهای مختلف مانند وب سایت، ایمیل، موبایل، شبکه های اجتماعی سعی می کنند رفتار مشتریان را تحلیل کنند تا تبلیغات خود را در زمان مناسب و بر روی طیف وسیعی از کاربران منتشر نمایند تا در نتیجه بتوانند بهترین بازخورد را دریافت نمایند. امروزه تعداد کاربران اینترنتی بسیار زیاد شده و تمامی شرکت های متوجه شده اند که برای موفقیت باید در اینترنت حضور فعال داشته باشند و از فضای آن برای جلب مشتری جدید و معرفی کالا و خدمات خود استفاده کنند و برای این کار ناچار هستند که از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال بصورت موثر استفاده کنند.

10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ
10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

10 دلیل واضح که چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید؟

1. مقرون به صرفه بودن

بازاریابی دیجیتال نسبت به سایر روش های بازاریابی به طور قابل توجهی ارزان تر است. قیمت‌های خاص بر اساس کاری که انجام می‌دهید متفاوت است، اما هزینه‌های تبلیغاتی کمتر از سایر اشکال بازاریابی است.

2. دسترسی به موبایل- 10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

ممکن است این را ندانید اما 77 درصد از بزرگسالان آمریکایی صاحب یک گوشی هوشمند هستند و احتمالاً از آن تلفن هوشمند یا دستگاه تلفن همراه دیگری برای اخبار، شبکه های اجتماعی و فعالیت های بی شمار دیگر استفاده می کنند. بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا زمانی که آنها این کار را انجام می دهند به آنها دسترسی پیدا کنید. با تبلیغات بازاریابی مجدد، بازاریابی ایمیلی و متنی، و رسانه های اجتماعی – می توانید در مقابل مخاطبان خود باشید در حالی که آنها از بسیاری از برنامه های مختلف در تلفن همراه خود استفاده می کنند.

3. انعطاف پذیری- 10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

اشکال و کاربردهای زیادی از بازاریابی دیجیتال با کیفیت بالا وجود دارد، از جمله تبلیغات بنری، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی محتوا و پست های رسانه های اجتماعی. بنابراین با یادگیری نحوه بازاریابی خلاقانه خود به صورت دیجیتالی، طیف وسیعی از احتمالات را برای استراتژی های تبلیغاتی آینده باز می کنید. با دیجیتال مارکتینگ، شما همچنین از انعطاف پذیری تست و توقف کمپین های ضعیف در زمان واقعی برخوردار هستید.

4. گسترش- 10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

بسیاری از مصرف کنندگان تقریباً تمام خرید خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که این افراد را جذب کنید و در نتیجه دامنه دسترسی شرکت خود را افزایش دهید. بین تبلیغات خرید گوگل و کمپین های آگاهی از برند، می توانید شناخت برند خود را گسترش دهید و فروش را افزایش دهید.

5. چند رسانه ای- 10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

مشتریان تمایل دارند بیشتر با مواد بازاریابی که ترکیبی از انواع مختلف محتوا از جمله عکس، کلیپ های ویدئویی و صدا هستند، درگیر شوند. ترکیب این نوع محتوا در بازاریابی دیجیتال بسیار ساده تر از هر نوع تبلیغات دیگری است – و بسیار مهم است.

6. تعامل- 10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد مستقیماً با مشتریانی که محتوای شما را می بینند ارتباط برقرار کنید، به ویژه از طریق نظرات وب سایت، پیام ها، نظرات و پست های رسانه های اجتماعی. این به مشتریان نشان می‌دهد که شما به آنچه می‌گویند و فکر می‌کنند اهمیت می‌دهید، و باعث می‌شود آنها احساس احترام کنند و بخشی از جامعه‌ای که می‌سازید، شوند. همچنین به شما امکان می دهد اطلاعات ارزشمندی در مورد واکنش ها و ترجیحات مشتریان جمع آوری کنید.

7. ردیابی- 10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

علاوه بر برقراری ارتباط با مشتریان، بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد فعالیت های آنها را پیگیری کنید. شما می توانید تبلیغات و انواع محتوایی را که آنها مدت کوتاهی قبل از خرید دیده اند نظارت کنید. این به شما می گوید که کدام روش های بازاریابی مؤثرتر هستند و به شما امکان می دهد استراتژی خود را اصلاح و بهبود بخشید.

8. اختیار- 10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال اظهار نظر در مورد موضوعات و بحث‌هایی که به محصول یا صنعت شما مربوط می‌شود را آسان می‌کند. به این ترتیب، می توانید خود را به عنوان یک مرجع در چنین موضوعاتی معرفی کنید، خوانندگان را به اعتماد به شما سوق دهید، برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردید و در نهایت خرید کنید. دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که به عنوان یک متخصص صنعت ظاهر شوید و به کسب و کار خود اعتماد کنید.

9. تعامل اینفلوئنسر- 10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

بسیاری از تأثیرگذارترین چهره ها در فرهنگ مدرن، خود را به صورت آنلاین یا از طریق رسانه های اجتماعی تبلیغ می کنند. دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که با این تأثیرگذاران تعامل داشته باشید و احترام آنها را به دست آورید. اگر کارت‌هایتان را درست بازی کنید، می‌توانید آنها را وادار کنید تا شما را تأیید کنند، و باعث می‌شود که دنبال‌کنندگانشان به مشتری تبدیل شوند و آگاهی برند را گسترش دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی دیجیتال مارکتینگ بین المللی

10. بهبود چاپ

بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد تلاش های بازاریابی چاپی خود را گسترش دهید. با نوشتن محتوای آنلاین که ادعاهایی را که در تبلیغات چاپی خود دارید توضیح می‌دهد، می‌توانید جزئیات بیشتری را وارد کنید، اثربخشی همه اشکال تبلیغات را به حداکثر برسانید و کمپین‌های خود را یکپارچه کنید.

10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ
10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چرا راهکارهای بازاریابی دیجیتال را انتخاب می کنید؟

مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل عبارتند از:

. هزینه های کمتر و انعطاف پذیری بیشتر برای تلاش های بازاریابی شما
. دسترسی به مشتریانی که به تلفن همراه خود متکی هستند یا تمام خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهند
. توانایی صحبت با قدرت در مورد موضوعات مرتبط با محصول یا صنعت شما
. فرصتی برای تعامل با اینفلوئنسرها، جلب احترام آنها و تشویق آنها برای تایید شرکت شما
. فرصت هایی برای ترکیب انواع مختلف رسانه در بازاریابی شما
. امکان ردیابی سفرهای خرید مشتریان

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هنر و اهمیت بازاریابی دیجیتال برای شرکت خود یا اگر برای توسعه استراتژی بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار خود به کمک نیاز دارید، همین امروز با Ballantine تماس بگیرید و کارهای بازاریابی دیجیتال گذشته ما را بررسی کنید!

زمانی بود که توسعه و اجرای کمپین های بازاریابی به معنای اجرای تبلیغات در تلویزیون و رادیو و قرار دادن تبلیغات چاپی در روزنامه ها و مجلات بود. با این حال، همانطور که دنیای تجارت بیشتر و بیشتر به سمت یک بازار دیجیتال پیش می‌رود، کسب‌وکارها اکنون این فرصت را دارند تا از طریق تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال، دامنه خود را گسترش داده و با بازار هدف خود ارتباط برقرار کنند.
هر برند مدرنی که می‌خواهد در فضای کسب‌وکار فعلی پیشرفت کند، باید تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال را به عنوان بخشی از استراتژی کلی خود اتخاذ کند. این به این معنی نیست که شما باید تبلیغات چاپی سنتی را کنار بگذارید، به خصوص اگر کسب و کار شما در حال حاضر با استقبال خوبی از این نوع تبلیغات مواجه شده است. با این حال، با استفاده از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال در ترکیب با استراتژی های بازاریابی سنتی فعلی، کسب و کار شما می تواند شروع به بهینه سازی کمپین های خود برای حداکثر نتایج کند.

اما حرف ما را قبول نکنید! روندهای صنعت و آمار نشان می دهد که بازاریابی دیجیتال بدون توجه به اندازه صنعت یا شرکت شما واقعاً کار می کند. در زیر، 10 دلیل غیرقابل انکار را بیان می کنیم که نشان می دهد برند شما برای جذب سرنخ های جدید، ارتباط با مشتریان و بستن فروش بیشتر در سال 2017 و پس از آن به بازاریابی دیجیتال نیاز دارد:

1. مصرف کنندگان مدرن بیشتری به سمت دیجیتال می روند.

وقتی نوبت به تحقیق و خرید می‌رسد، مصرف‌کننده مدرن به‌طور فزاینده‌ای به سمت تجربه دیجیتالی‌تر حرکت می‌کند. موتورهای جستجو مانند گوگل همچنان محبوب ترین کانال برای تحقیقات مصرف کننده هستند. چه مصرف کنندگان در مراحل ابتدایی سفر مشتری باشند و چه آماده خرید باشند، اغلب از موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری آگاهانه خرید و تحقیق در مورد برندهای خاص استفاده می کنند. بسیار مهم است که کار شرکت ها در طول این جستجوهای دیجیتال قابل مشاهده باشد تا بتوانند مشتری را درگیر کنند و با ارائه اطلاعات ارزشمند بر تصمیمات خرید آنها تأثیر بگذارند.

اگرچه جستجو یک تاکتیک مهم بازاریابی دیجیتال است، اما تنها ابزاری نیست که مصرف‌کننده مدرن از آن برای تصمیم‌گیری آگاهانه برای خرید استفاده می‌کند. مطالعه ای از Blue Nile Research نشان می دهد که بین 79 تا 82 درصد از مصرف کنندگان از جستجو، وب سایت های برند و نظرات مشتریان برای تحقیق استفاده می کنند. بین 14 تا 25 درصد از شبکه های اجتماعی، موبایل و وبلاگ ها برای کشف راه حل ها، محصولات و برندهای جدید استفاده می کنند. همه این تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال با هم کار می‌کنند تا به برند شما کمک کند اطلاعاتی را به مشتریانی که به دنبال محصولات یا خدماتی مانند شما هستند ارائه دهد. اگر در این استراتژی های بازاریابی دیجیتال شرکت نکنید، ممکن است فرصت دسترسی به این مشتریان را از دست بدهید.

هر چه بیشتر و بیشتر مصرف کنندگان از تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های تلفن همراه خود به عنوان بخشی از سفر خرید مصرف کننده استفاده می کنند، تاکتیک های بازاریابی دیجیتال حتی اهمیت بیشتری پیدا می کنند. بازاریاب باید در نظر داشته باشد که محتوا را درست در لحظه نیاز مصرف کننده ارائه دهد. مانند جستجوی یک رستوران ایتالیایی محلی در اتوبوس یا تحقیق در مورد بهترین جاروبرقی وقتی جاروبرقی فعلی آنها خراب شد. استفاده از تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ یکی از بهترین راه ها برای دسترسی به مشتریانی است که در زمان نیاز به دنبال محصولات یا خدماتی هستند که دقیقاً مانند شما هستند.

2. استراتژی های دیجیتال مارکتینگ مقرون به صرفه هستند.

حتی شرکت‌های بزرگ با بودجه‌های بازاریابی بزرگ باید از نحوه خرج کردن دلارهای بازاریابی خود آگاه باشند. یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی دیجیتال این است که این تاکتیک ها هم مقرون به صرفه و هم موثر هستند. کسب‌وکارها می‌توانند از طریق ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوای مبتنی بر SEO، تنها با کسری از قیمتی که برای تولید و توزیع تبلیغات چاپی یا توسعه و قرار دادن تبلیغات در ایستگاه‌های رادیویی یا کانال‌های تلویزیونی مهم هزینه می‌کند، بازاریابی کنند.

استراتژی های بازاریابی دیجیتال نه تنها می توانند مقرون به صرفه تر باشند، بلکه اغلب ROI جذابی را برای صاحبان کسب و کار ارائه می دهند. در واقع، هزینه بازاریابی محتوا 3 برابر کمتر از برخی تاکتیک های بازاریابی سنتی است. علاوه بر این، بازاریاب هایی که به طور مداوم محتوای وبلاگ مرتبط و ارزشمند را منتشر می کنند، 13 برابر بیشتر احتمال دارد بازده سرمایه گذاری مثبتی را تجربه کنند. بازاریابی محتوا تنها تاکتیک بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه نیست که بازگشت سرمایه عالی را ارائه می دهد. به طور کلی، تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ می تواند به شما کمک کند پول بیشتری را به دست آورید.

با سرمایه گذاری در تاکتیک های مقرون به صرفه تر که بازدهی مثبتی را فراهم می کند، صاحبان مشاغل و بازاریابان می توانند بودجه بازاریابی خود را بهتر بهینه کنند. صاحبان مشاغل می توانند با اجرای تاکتیک های بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه برای برخی از کمپین ها در پول خود صرفه جویی کنند، در حالی که همچنان می توانند بودجه را به کمپین هایی اختصاص دهند که ممکن است به مواد بازاریابی سنتی و گران قیمت تری نیاز داشته باشند. در پایان، این استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال مقرون‌به‌صرفه و مؤثر به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا بیشترین بهره را از بودجه بازاریابی خود ببرند.

10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ
10 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3. پیگیری و نظارت بر کمپین های دیجیتالی شما آسان است.

این حیاتی است که بازاریاب مدرن راهی برای ردیابی موفقیت کمپین های بازاریابی خود داشته باشد. این به برندها کمک می‌کند ببینند چه چیزی در مورد تاکتیک‌های بازاریابی آنها کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست. با این اطلاعات، شرکت‌ها نه تنها می‌توانند بازده سرمایه‌گذاری خود را با دقت بیشتری اندازه‌گیری کنند، بلکه می‌توانند زمینه‌های بهبود را نیز شناسایی کنند و بر اساس یافته‌ها برای ایجاد کمپین‌های موفق‌تر تلاش کنند. بازاریابی دیجیتال با حذف همه حدس و گمان های ردیابی و نظارت بر موفقیت کمپین بازاریابی، این وظایف را آسان تر از همیشه می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  4 نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ B2B موفق

دیجیتال مارکتینگ به بازاریابان و صاحبان مشاغل این مزیت را ارائه می دهد که اطلاعات مفید کمپین را در اختیار دارند. با استفاده آسان از ابزارها و نرم افزارهای تحلیل بازاریابی دیجیتال، صاحبان کسب و کار و بازاریابان می توانند محتوای تبلیغاتی مختلف را آزمایش کنند تا ببینند چه چیزی در بین مخاطبان هدف آنها بهترین طنین انداز است. در حالی که تاکتیک‌های بازاریابی سنتی شما را ملزم می‌کند تا منتظر بمانید تا کمپین دوره خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی مؤثر بوده و چه چیزی مؤثر نیست، ابزارهای تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهند تا ببینید که کمپین‌هایتان در زمان واقعی چگونه عمل می‌کنند و کمپین‌های خود را در آن اصلاحاتی انجام دهید. لحظه

به طور کلی، توانایی ردیابی و نظارت بر موفقیت کمپین بازاریابی دیجیتال از نزدیک به برندها اجازه می دهد تا از بودجه بازاریابی خود بهره بیشتری ببرند. با دسترسی به تجزیه و تحلیل بلادرنگ، می توانید قبل از هدر دادن پول بیشتر برای تاکتیک های ناکارآمد، برای بهبود کمپین ها تغییراتی ایجاد کنید. با بررسی دوره‌ای این تحلیل‌ها، می‌توانید با تخصیص بیشتر بودجه خود به تاکتیک‌هایی که بهترین نتایج را ارائه می‌دهند، بودجه بازاریابی خود را بهینه کنید.

4. برند شما می تواند تجربه تعاملی تری را از طریق کانال های بازاریابی دیجیتال ارائه دهد.

کانال‌های بازاریابی دیجیتال همچنین به شرکت‌ها این امکان را می‌دهند تا از طریق تبلیغات ویدئویی تعاملی و توصیه‌های محصول متناسب، تجربه شخصی‌سازی‌شده‌تری را ارائه دهند. ویدئوی آنلاین به سرعت به بخشی از زندگی روزمره مصرف کنندگان تبدیل شده است. در واقع، سیسکو پیش بینی می کند که تا سال 2019، 80 درصد از ترافیک اینترنت جهان، ویدیویی خواهد بود و ویدیو، 85 درصد از کل ترافیک اینترنت ایالات متحده را تشکیل می دهد. این یک فرصت عالی برای برندها برای جذب مخاطبان هدف خود است. کسب‌وکارها می‌توانند از ویدیوی آنلاین برای جلب توجه مخاطبان در حال حرکت خود و اطلاع‌رسانی، سرگرمی و جذب مشتریان ایده‌آل خود استفاده کنند.

وقتی صحبت از شخصی‌سازی می‌شود، توصیه‌های محصول بهترین راه برای تشویق تکرار فروش، فروش متقابل و افزایش فروش به مشتریان فعلی شماست. در واقع، 56 درصد از مصرف کنندگان اگر تجربه خرید شخصی به آنها داده شود، احتمال خرید از یک برند بیشتر است. کسب‌وکارها می‌توانند از انبوهی از داده‌هایی که بازاریابی دیجیتال ارائه می‌دهد برای ارائه توصیه‌های شخصی بر اساس رفتار کاربر استفاده کنند. از طریق ایمیل و تبلیغات اجتماعی، می توانید مشتریان فعلی خود را هدف قرار دهید و بر اساس خریدهای گذشته یا رفتار مرور، توصیه های شخصی ارائه دهید.

علاوه بر این، بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می دهد که به مشتریانی که از سایت شما بازدید کرده اند، سبد خرید خود را پر کرده اند و بدون خرید ترک کرده اند، تماس بگیرید. با تبلیغات بازاریابی مجدد در رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید با نشان دادن آنچه به مصرف‌کنندگان باقی مانده است، فروش را افزایش دهید یا به آنها یادآوری کنید که چرا برند شما بسیار عالی است. با ارائه مجدد محتوای تبلیغاتی شخصی سازی شده برای مشتریانی که هنوز خرید خود را دنبال نکرده اند، می توانید در ذهن خود باقی بمانید و برای تشویق خرید آینده آنها تلاش کنید.

5. کانال های بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می دهند که بخشی از گفتگو در مورد شرکت خود باشید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی یک تاکتیک محبوب بازاریابی دیجیتال است که به شرکت شما اجازه می دهد تا بخشی از گفتگوی آنلاین در مورد برند شما باشد. در چند سال گذشته، مشخص شده است که رسانه های اجتماعی اینجا هستند و فقط برای جوانان نیست. تحقیقات نشان می دهد که 79 درصد از کل کاربران اینترنت در ایالات متحده دارای پروفایل فیس بوک و 68 درصد از کل آمریکایی ها دارای پروفایل هستند. این آمار نشان می دهد که فرصت جذابی برای برندهایی وجود دارد که می خواهند به بازار هدف خود برسند و در شبکه های اجتماعی گفتگو را آغاز کنند.

علاوه بر این، مصرف کنندگان نه تنها به طور مکرر از سایت های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، بلکه اغلب تحت تأثیر اطلاعاتی هستند که در آنجا پیدا می کنند. طبق گزارش Ironpaper، 93 درصد از تصمیمات خرید خریداران تحت تأثیر رسانه های اجتماعی است. این نشان دهنده قدرتی است که رسانه های اجتماعی می توانند در تصمیم گیری های خرید مصرف کننده داشته باشند. چه مصرف‌کنندگان به بررسی‌ها در فیس‌بوک نگاه کنند یا از دوستان و خانواده خود قبل از خرید راهنمایی بخواهند، تعامل با رسانه‌های اجتماعی می‌تواند در تعیین تصمیم خرید نهایی مصرف‌کننده نقش بسزایی داشته باشد.

کسب‌وکارها می‌توانند از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به عنوان ابزاری برای مشارکت در گفتگو درباره برند خود به صورت آنلاین استفاده کنند. از طریق مشارکت مداوم و ارسال محتوای ارزشمند، برندها می‌توانند برای ایجاد رابطه قوی‌تر با مشتریان فعلی و همچنین شروع گفتگو با سرنخ‌های بالقوه تلاش کنند. با پاسخ دادن به سوالات و نگرانی‌ها در رسانه‌های اجتماعی، برندها می‌توانند فرآیندهای خدمات مشتری خود را نیز بهبود بخشند، که به شهرت کلی آنلاین بهتر کمک می‌کند.

6. با بازاریابی دیجیتال، می توانید به روندها در زمان واقعی پاسخ دهید.

بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می دهد که به روندهای محبوب در زمان واقعی پاسخ دهید. این به کسب و کار شما کمک می کند تا از پاسخ مصرف کنندگان به رویدادها، روندها، موضوعات و فناوری های جاری بهره مند شود. چه برند شما از جدیدترین فناوری‌ها برای ارتباط با مشتریان، برقراری ارتباط در مکالمات درباره رویدادهای رایج فعلی استفاده کند، یا از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها برای ارائه محتوای تبلیغاتی هدفمند استفاده کند، بازاریابی دیجیتال این امکان را فراهم می‌کند که از بازی جلوتر بمانید. با بهره‌گیری از آنچه در حال حاضر محبوب است، کسب‌وکارها می‌توانند دید آنلاین خود را افزایش دهند و به سرنخ‌ها و مشتریان بیشتری دست یابند.

یکی از نمونه‌های آن استفاده از کانال‌های بازاریابی دیجیتال است که رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها برای ارائه محتوای مرتبط و مفید در مورد روندهای محبوب در صنعت شما هستند. مهم نیست که کسب و کار شما چه نوع محصول یا خدماتی را ارائه می دهد، مطمئناً روندهایی در صنعت شما وجود دارد که در طول زمان تغییر می کنند. با دیجیتال مارکتینگ، می‌توانید با شرکت در مکالمه یا ارائه محتوای هدفمند که به نگرانی‌های فعلی مشتریان هدف شما اشاره می‌کند، به این روندها در زمان واقعی پاسخ دهید. این می تواند به ایجاد وفاداری به برند کمک کند و کسب و کار شما را به عنوان یک رهبر در صنعت تثبیت کند.

بی واسطه بودن بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می دهد که به سرعت به این روندها پاسخ دهید. در حالی که توسعه، تولید و توزیع وثیقه بازاریابی سنتی زمان می‌برد، تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال کمی سریع‌تر عمل می‌کنند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید چیزی را به سرعت به مشتریان و سرنخ‌ها منتقل کنید، می‌توانید برای توسعه و انتشار محتوای وبلاگ یا رسانه‌های اجتماعی در عرض یک ساعت کار کنید یا از بازاریابی پیامکی برای رساندن پیام به مشتریان و مشتریان خود بلافاصله استفاده کنید.

7. کسب و کار شما می تواند به طور قابل توجهی دسترسی را افزایش دهد.

مواد بازاریابی سنتی می تواند برای دستیابی به مخاطب هدف کاملاً مؤثر باشد. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک مکان جغرافیایی خاص را هدف قرار دهید، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی می‌تواند راهی عالی برای دستیابی به آن مخاطبان محلی باشد. به طور مشابه، تبلیغات چاپی در روزنامه ها و مجلات راهی موثر برای دستیابی به جمعیتی خاص است که وقت خود را صرف خواندن این نشریات می کند. با این حال، اگر به دنبال راه‌هایی برای حرکت فراتر از این مخاطبان هدف یا دستیابی به مخاطبان هدف جدید در سراسر کشور یا جهان هستید، بازاریابی دیجیتال می‌تواند به شما کمک کند تا دسترسی کلی خود را افزایش دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  3 نکته مهم در مورد دیجیتال مارکتینگ

مصرف کنندگان در سراسر ایالات متحده در حال حاضر آنلاین هستند و به دنبال اطلاعاتی در مورد محصولات و خدمات یا جستجوی مارک هایی هستند که ممکن است به آنها در حل بزرگترین مشکلاتشان کمک کند. چرا دسترسی خود را به مصرف کنندگان محلی یا مخاطبان محدود نشریه محدود کنید، در حالی که می توانید با مصرف کنندگان در سراسر کشور درگیر باشید؟ اگر محصول یا خدماتی ارائه می دهید که ممکن است برای جمعیتی بزرگتر مفید باشد، می توانید از ابزارهای بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به این مخاطبان آنلاین استفاده کنید.

علاوه بر این، دیجیتال مارکتینگ راه های جدیدی را برای هدف قرار دادن مخاطبان ارائه می دهد. با بازاریابی سنتی، ممکن است یک تبلیغ چاپی را در مجله ای قرار دهید که توسط مصرف کنندگانی که احتمال خرید محصول یا خدمات شما را دارند خوانده شود. این یک راه عالی برای قرار گرفتن در معرض در بازار هدف شما و ایجاد شناخت برند است. با این حال، احتمال زیادی وجود دارد که این نشریه به دست هر مصرف کننده ای که بخشی از جمعیت هدف شما است نرسد. اینجاست که بازاریابی دیجیتال وارد می شود. با بازاریابی دیجیتال، می توانید به مشتریان بیشتری در بازار هدف خود دسترسی پیدا کنید. از طریق محتوای وبلاگ مناسب، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مرتبط، و بازاریابی موتورهای جستجو، می‌توانید به مشتریانی دسترسی پیدا کنید که ممکن است آگهی اولیه شما را از دست داده باشند یا قبل از خرید نیاز به تعامل بیشتری داشته باشند.

8. دیجیتال مارکتینگ می تواند به برندها در بهبود روابط با مشتری کمک کند.

دلیل دیگری که چرا دیجیتال مارکتینگ برای اکثر برندهای مدرن ضروری است این است که به شرکت ها اجازه می دهد تا روابط بهتری با مشتری ایجاد کنند. در حالی که بیشتر بازاریابی سنتی ارتباط یک طرفه با مصرف کننده را فراهم می کند، بازاریابی دیجیتال امکان ارتباط دو طرفه را در زمان واقعی فراهم می کند. این امر باعث می‌شود که برندها راحت‌تر به سؤالات و نگرانی‌های مصرف‌کنندگان خود بدون تأخیر رسیدگی کنند و در عین حال روابط با برند را از طریق تعامل با کیفیت مشتری تقویت کنند.

رسانه های اجتماعی ابزاری عالی برای بهبود روابط با مشتری هستند. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر به برندها اجازه می‌دهند با مشتریان ارتباط برقرار کنند و آنها را به شیوه‌ای قابل توجه و واقعی درگیر کنند. هنگامی که مشتریان سؤال یا نگرانی دارند، اغلب برای کسب اطلاعات یا حل با یک تجارت در رسانه های اجتماعی تماس می گیرند. ماهیت سریع رسانه‌های اجتماعی به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به سرعت به این سؤالات و نگرانی‌ها قبل از تشدید آنها رسیدگی کنند. با بهبود روابط خدمات مشتری، رسانه های اجتماعی همچنین به بهبود نرخ رضایت کلی مشتری کمک می کنند، که می تواند منجر به فروش مجدد و ارجاع مشتری شود.

تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ مانند رسانه‌های اجتماعی نه تنها برای بهبود خدمات مشتری عالی هستند، بلکه می‌توانند با اجازه دادن به برندها برای شناخت بهتر نیازها و خواسته‌های مشتریان، به بهبود روابط با مشتری نیز کمک کنند. با تعامل با مشتریان در وب سایت برند، وبلاگ و حساب های رسانه های اجتماعی، شرکت ها بهتر می توانند درک کنند که مشتریان و رهبران خود به چه چیزی نیاز دارند. با درک بزرگ‌ترین چالش‌های مشتری، برندها می‌توانند برای ایجاد محصولات و خدمات بهتر برای رفع نیازهایشان تلاش کنند. این امر روابط با مشتری را بهبود می بخشد، اما همچنین به افزایش فروش کلی کمک می کند.

9. تاکتیک های بازاریابی دیجیتال به خوبی با بازاریابی چاپی سنتی همراه است.

بسیاری از شرکت‌ها این فرض را دارند که وقتی دیجیتالی شدند، نمی‌توانند به بازاریابی سنتی بازگردند. با این حال، استفاده از این دو در کنار هم باعث می‌شود «بهترین‌های هر دو دنیا» هنگام جذب و جذب مشتریان شما. کلید دستیابی به موفقیت با یک استراتژی بازاریابی یکپارچه، در نظر گرفتن نقاط قوت هر تاکتیک بازاریابی و استفاده از این نقاط قوت برای به حداکثر رساندن نتایج است.

بسیاری از برندهای مدرن در جفت کردن تاکتیک های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات چاپی با تاکتیک های بازاریابی دیجیتال مانند رسانه های اجتماعی برای به حداکثر رساندن موفقیت کلی کمپین های بازاریابی خود موفق می شوند. تاکتیک‌های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات چاپی و تلویزیونی در ارائه طیف گسترده‌ای موفق هستند که می‌توانند برند را به رسمیت بشناسند و به شما کمک کنند در بازار هدف خود در ذهن خود باقی بمانید. در حالی که بسیاری از تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال مانند رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ نویسی و سئو می‌توانند به شما کمک کنند محتوای هدفمندتری ارائه دهید که به مخاطبان شما اطلاع رسانی و آموزش می‌دهد. ناگفته نماند که برخی از مصرف کنندگان به یک نوع بازاریابی نسبت به نوع دیگر بهتر پاسخ می دهند. هر دوی این رویکردها برای بازاریابی معتبر و موفق هستند، اما ترکیب این دو می‌تواند یک استراتژی بازاریابی قوی‌تر را ایجاد کند که همه پایه‌ها را پوشش می‌دهد.

10. رقبای شما این کار را انجام می دهند!

اگر می خواهید در صنعت خود رقابتی باقی بمانید، بسیار مهم است که با رقبای خود همگام باشید. و این احتمال وجود دارد که بسیاری از آنها در حال حاضر از استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به سرنخ های جدید، جذب مشتریان فعلی و تاثیرگذاری بر تصمیمات خرید استفاده می کنند. طبق گزارش موسسه بازاریابی محتوا، 76 درصد از بازاریابان B2C و 88 درصد از بازاریابان B2B در حال حاضر از استراتژی های بازاریابی محتوا مانند وبلاگ نویسی برای جذب بازار هدف خود استفاده می کنند. با توجه به اینکه اکثر برندها از طریق بازاریابی دیجیتال به مشتریان دسترسی پیدا می کنند و آنها را درگیر می کنند، مشتریان انتظار دارند این نوع تعامل دیجیتال از برندهایی که از آنها خرید می کنند، داشته باشند.

برندهای مدرن علاوه بر به دست آوردن ترافیک ارگانیک یا بدون پرداخت، از استراتژی های بازاریابی دیجیتال پولی نیز برای دسترسی به مشتریان ایده آل خود به صورت آنلاین استفاده می کنند. یک گزارش نشان داد که 66 درصد از بازاریابان B2B از SEM استفاده می کنند، که آن را به پرکاربردترین تاکتیک بازاریابی پولی برای مارک های B2B تبدیل می کند. در حالی که بازاریابان B2C (64 درصد) نیز گزارش می دهند که SEM موثرترین شکل تبلیغات پولی است. واضح است که کانال‌های پولی مانند جستجو و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی به همان اندازه برای استراتژی بازاریابی دیجیتال یک برند مهم هستند که هدفشان هدایت ترافیک ارگانیک است.

برندها نه تنها از استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به مخاطبان خود استفاده می کنند، بلکه به افزایش هزینه های خود در این استراتژی ها ادامه می دهند. پیش‌بینی‌های E-Marketers در سال 2016 نشان می‌دهد که هزینه‌های تبلیغات دیجیتال تا سال 2020 به 23 میلیارد دلار افزایش می‌یابد. واضح است که بازاریابی دیجیتال باید بماند. اگر برای ادغام تاکتیک های بازاریابی دیجیتال در استراتژی بازاریابی کلی شرکت خود کار نکنید، احتمال زیادی وجود دارد که شرکت شما عقب بماند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟