10 نکته نوشتن برای طراحان وب

10 نکته نوشتن برای طراحان وب

10 نکته نوشتن برای طراحان وب ، نوشتن برای وب خود یک مجموعه مهارت است. متن وب سایت یا «کپی» باید با لحنی متفاوت از بروشور برای وب نوشته شود. باید حول کلمات کلیدی هدف سایت ساخته شود و برای مخاطبان کم سواد نوشته شود.

اکثر طراحان وب به نویسندگان مستقل سنتی پایبند هستند، زیرا آنها به آنچه که موتورهای جستجو دوست دارند و نمی خواهند در یک سایت ببینند، توجه دارند.

در حالی که تمرین بهترین معلم است، این 10 نکته باید شما را به سمت ارائه خدمات اضافی برای مشتریانتان سوق دهد که از آن قدردانی خواهند کرد و برای شما بسیار مفید خواهد بود.

10 نکته نوشتن برای طراحان وب
10 نکته نوشتن برای طراحان وب – کالج نوین

10 نکته نوشتن برای طراحان وب

نکته شماره 1: بروشور چاپی را کپی نکنید

این رایج ترین اشتباه نوشتن وب توسط طراحان وب است. بروشورها و مواد بازاریابی چاپی از زبان فروش استفاده می کنند که به خوبی در وب سایت اسکن نمی شود. هر گونه استفاده از زبان فروش در یک وب سایت فراتر از موارد معمول “محصولات ما را اینجا سفارش دهید” باعث می شود کاربران شما سریعتر از آن چیزی که قهرمان Guitar Hero بتواند سطح نهایی را از بین ببرد، کلیک کنند. همینطور با ادعاهای بازاریابی پف کرده مانند “بهترین” یا “بزرگترین” بودن. بروشورها مملو از این موارد هستند زیرا مطالعات بازاریابی بی شماری نشان داده است که چنین زبانی در مواد بازاریابی چاپی کار می کند.

برخی از مشتریان اصرار دارند که از مواد بازاریابی آنها استفاده کنید زیرا آنها سرمایه گذاری زیادی روی آنها انجام می دهند. این وظیفه شما به عنوان یک متخصص وب است که به آنها توضیح دهید که آنچه آفلاین کار می کند به صورت آنلاین کار نمی کند.

این مقاله را هم مطالعه کنید. نوشتن کپی وب در طراحی وب سایت مدرن

نکته 2: برای مخاطبان کم سواد بنویسید- 10 نکته نوشتن برای طراحان وب
Pfizer یک مطالعه گسترده در مورد عادات خواندن وب انجام داد تا اطمینان حاصل کند که آنها به طور موثر با همه کاربران وب ارتباط برقرار می کنند. چیزی که آنها دریافتند این است که 43 درصد از کاربران وب، کاربران «با سواد پایین» هستند که نمی توانند صفحه ای را که بالاتر از سطح 6 نوشته شده است درک کنند. نتیجه این مطالعه این بود که صفحات سطح بالا باید در سطح پایه 6 نوشته شوند، در حالی که صفحات عمیق تر که در عمق سایت استفاده می شوند باید در سطح درجه 8 نوشته شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  10 عامل در انتخاب آژانس طراحی وب

چطوری این کار را انجام میدهی؟ پرونده های گوگل. در منوی ابزار، «شمارش کلمات» را انتخاب کنید. این به شما تعداد زیادی آمار، از جمله سطح درجه کلاس Flesch-Kincaid را ارائه می دهد. همانطور که پیشنهاد شد، این رقم برای صفحات سطح بالای شما باید در حدود 6 باشد. اگر اینطور نیست، به عقب برگردید و کلمات بزرگ‌تری را که استفاده کرده‌اید تغییر دهید تا زمانی که آن را به جایی که باید باشد تبدیل کنید.

بعد از اینکه چند تمرین را برای کم کردن زبان خود امتحان کردید، خواهید دید که نتیجه واضح تر و قابل اسکن تر از نسخه ای است که با آن شروع کرده اید. اکثر کاربران وب با سواد بالاتر می‌دانند که اگر اطلاعات بیشتری می‌خواهند به صفحات سطح پایین‌تر یک سایت بیایند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید ناوبری سایت شما این امکان را می دهد.

نکته 3: از صفحات فرود خودداری کنید
نویز اینترنت زیادی در نوشتن وب وجود دارد که باید آن را تنظیم کنید. بلندترین صدا از افرادی می آید که به “صفحات فرود” به عنوان یک تکنیک بازاریابی آنلاین مناسب اعتقاد دارند. این صفحات بیشتر برای ترساندن مشتریان انجام می دهند تا جذب آنها.

نکته 4: در یک فلوچارت بنویسید

اکثر شما قبلاً این کارها را در قالب نقشه سایت انجام می دهید. یکی را با نوشتن محتوا در ذهن انجام دهید. ممکن است از نحوه تغییر ناوبری سایت خود شگفت زده شوید. نمودار خود را به مشتری ارسال کنید و قبل از ادامه از آنها مجوز بگیرید تا وقتی نسخه نهایی و سایت را به آنها تحویل می دهید احساس نکنند چیزی از دست داده اید. آیتم های منو را برای مصرف کننده جالب و جذاب نگه دارید، با تیترهای سریع و کوتاه.

نکته 5: تحقیقات خود را انجام دهید
هنگامی که نمودار جریان خود را دارید، ایجاد کپی سایت با پر کردن جاهای خالی است. در حین نوشتن این صفحات، درباره صنعت مشتری خود تحقیق کنید. تحقیق مناسب منجر به کپی واقعی می شود که کاربران از تجربه آن لذت خواهند برد. هر جمله ای که می نویسید باید بر اساس یک واقعیت محکم باشد. به توییتر فکر کنید، نه انتظارات بزرگ.

این مقاله را مطالعه کنید  5 ترفند طراحی وب

نکته 6: آن را کوتاه نگه دارید
به طور کلی، هیچ صفحه وب نباید بیش از 600 کلمه یا چهار پاراگراف باشد. اگر به هر دلیلی نیاز به داشتن یک صفحه بزرگتر دارید، یک دسته بندی جدید با یک منوی فرعی و چندین صفحه سطح پایین ایجاد کنید. اگر باید مقالاتی در سایت خود داشته باشید، یک بخش وبلاگ جداگانه برای آنها ایجاد کنید زیرا کاربران شما در صورتی که در قالب وبلاگ انجام شوند، احتمال بیشتری دارد که واقعاً آنها را بخوانند.

نکته 7: ابتدا برای انسان ها بنویسید
هرچه محتوای خود را جذاب‌تر کنید، افراد بیشتری به آن لینک می‌دهند و نتایج موتور جستجوی شما بهتر خواهد بود. اگر ابتدا برای انسان ها بنویسید و دوم برای ربات های موتور جستجو، در نهایت با ترافیک بیشتری مواجه خواهید شد.

10 نکته نوشتن برای طراحان وب
10 نکته نوشتن برای طراحان وب – کالج نوین

نکته 8: بهینه سازی کلمه کلیدی برای موتورهای جستجو- 10 نکته نوشتن برای طراحان وب
از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند کشف کلمات کلیدی از Trellian یا Google Analytics برای تحقیق در مورد عبارات کلیدی هدف برای کل سایت و هر صفحه استفاده کنید. مطمئن شوید که عبارات کلیدی هدف سایت را در هر صفحه به همراه عبارات کلیدی هدف صفحه خود قرار دهید. آن را خوانا نگه دارید و از تکرار عبارات کلیدی بیش از سه بار در سراسر صفحه خودداری کنید. آنها را به هیچ وجه در صفحات کوتاه تر و سطح بالا تکرار نکنید.

به تکرار کلمه کلیدی در مثال بد توجه کنید. همانطور که برخی از شما می دانید، این باعث می شود که موتورهای جستجو در رتبه بندی شما اخم کنند، اما هنوز هم روشی است که بسیاری از نویسندگان بهینه سازی موتورهای جستجو از آن استفاده می کنند. اکثر کارشناسان بهینه‌سازی موتورهای جستجو موافق هستند که متا تگ‌ها تقریباً مسیر دودو را طی کرده‌اند و بهینه‌سازی محتوای داخل صفحه بسیار مهم‌تر است. جدا از تحقیق کلمات کلیدی که در اینجا ذکر شد، بهترین راه برای بهینه سازی این است که کپی خود را جالب و قابل خواندن برای انسان کنید. متن‌های مکانیکی ناهموار که بدیهی است برای موتورهای جستجو در نظر گرفته شده است، انسان‌ها و کلیک‌های ارزشمندشان را که موتورهای جستجو دنبال می‌کنند، دلسرد می‌کند.

نکته 9: مشتری را در جریان نگه دارید
نسخه را برای بررسی به مشتری خود ارسال کنید. تا زمانی که مشتری فرصتی برای مشاهده آن نداشته باشد، آن را تمام شده تلقی نکنید.

این مقاله را مطالعه کنید  18 اصطلاح مهم طراحی وب

اگر مشتری را در جریان نگه ندارید، زمان زیادی را برای بازگشت به عقب و انجام بازنویسی تلف خواهید کرد. برای شما امکان پذیر نیست که یک شبه در صنعت آنها متخصص شوید و باید راهنمایی های آنها را بپذیرید.

برای مشتری روشن کنید که هر چیزی را که او دوست دارد تغییر می‌دهید، اما برخی موارد مانند زبان ساده‌تر و عبارات کلیدی به دلایلی وجود دارند.

نکته 10: یک حرفه ای استخدام کنید
اگر با چشم انداز نوشتن نسخه وب سایت راحت نیستید یا احساس نمی کنید که وقت ندارید، به استخدام یک حرفه ای فکر کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که یک تماس آزاد در Craigslist در منطقه خود برای یک نویسنده مستقل برقرار کنید. شما حدود یک میلیون پاسخ دریافت خواهید کرد، اما این واقعاً تنها نقطه ضعف است. آنها را با درخواست “تجربه با نوشتن وب” و مجموعه ای که پیوندهای زنده کار آنها را نشان می دهد محدود کنید. در حالی که اکثر نویسندگان آزاد حرفه ای و متخصص در کاری هستند که انجام می دهند، برخی از نوشتن وب که شما به دنبال آن هستید آگاهی ندارند.

یک نویسنده خوب، بسته به تجربه و فنی بودن نوشتن که شما باید انجام دهید، 50 تا 100 دلار در ساعت برای شما هزینه خواهد داشت. اکثر نویسندگان در مورد انتشار نرخ‌های خود ممتنع هستند و معمولاً برای هر پروژه نقل قول می‌کنند، اما این شما را در جایگاهی قرار می‌دهد که باید بپردازید.

اجازه دهید نویسنده شما مستقیماً با مشتری کار کند. از آنها بخواهید در همه ارتباطات شما را کپی کنند، اما ارتباطات را از طریق خودتان قیف نکنید زیرا ممکن است منجر به اشتباهات و تاخیر شود. به سادگی شخصی را که به او اعتماد ندارید برای ارتباط مستقیم با مشتری استخدام نکنید.

خلاصه

کپی وب سایت باید جالب و جذاب باشد. اگر برخی از نکات دیگر را نادیده گرفته اید اما همچنان این مورد را حفظ کرده اید، سایت شما فقط به تغییرات بسیار جزئی نیاز دارد. آن را ساده، کوتاه و جالب نگه دارید. این فرمول شما را در تمام نوشته های وب سایتی که باید انجام دهید مشاهده می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟