10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید

10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید

10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید ، دیجیتال مارکتینگ یکی از آن اصطلاحاتی است که همه ما احساس می‌کنیم که معنی آن را می‌دانیم، اما وقتی نوبت به پایان دادن به آن می‌شود به نوعی گیر می‌کنیم. در پایان، مشخص نیست که ما در مورد کدام نوع بازاریابی دیجیتال صحبت می کنیم. برای اینکه درک کاملی از آنچه که عبارت “بازاریابی دیجیتال” شامل می شود به شما ارائه شود، در اینجا 10 نوع مهم بازاریابی دیجیتال آورده شده است. و قبل از اینکه تصمیم بگیرید چه نوع بازاریابی را در استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود بگنجانید، باید مطمئن شوید که همه آنها را می دانید.
بنابراین به‌جای اینکه به دنبال چیزی نرم‌افزاری مانند «مرتبط با بازاریابی اینترنتی است» یا «یک اصطلاح خلاصه‌کننده برای همه فعالیت‌های بازاریابی آنلاین»، آن را به سادگی بیان کنیم:

دیجیتال مارکتینگ تمام فعالیت های بازاریابی است که از دستگاه های دیجیتال استفاده می کنند.

این شامل فعالیت های بازاریابی آنلاین می شود – اما به طور دقیق، برخی از فعالیت های بازاریابی سنتی را نیز شامل می شود. و این خوب است. چرا؟ زیرا این اشتباه است که فعالیت های بازاریابی آنلاین را کاملاً جدا از سایر فعالیت های بازاریابی مشاهده کنید. یک کمپین بازاریابی عالی بهترین های هر دو جهان را با هم ترکیب می کند.

10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید
10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید – کالج نوین

10 نوع بازاریابی دیجیتال که باید بدانید

1. بازاریابی رسانه های اجتماعی

خانم اجتماعی تمرکز زیادی بر بازاریابی رسانه های اجتماعی دارد. بنابراین، اینجاست که می‌خواهیم فهرست انواع بازاریابی دیجیتال را شروع کنیم. رسانه های اجتماعی مطمئناً در این لیست به درستی جایگاهی دارند.

بازاریابی رسانه های اجتماعی عبارت است از “استفاده از پلتفرم ها و وب سایت های رسانه های اجتماعی برای تبلیغ یک محصول یا خدمات.” منبع ویکی پدیا

این بدان معناست که تمام به اشتراک گذاری اطلاعات و تعامل با دنبال کنندگان، طرفداران، شرکا یا رقبا در پلتفرم های رسانه های اجتماعی با هدف تبلیغ محصولات شما بخشی از بازاریابی دیجیتال است. در اصل، بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده هدفمند از مکالمات رسانه های اجتماعی برای افزایش آگاهی از یک برند یا محصول است.

این مقاله را مطالعه کنید  انواع رایج دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اما مراقب باشید، برای موفقیت در بازاریابی رسانه های اجتماعی، باید به طور کامل یک شبکه اجتماعی را که می خواهید برای بازاریابی خود استفاده کنید، بشناسید. هر شبکه اجتماعی دارای ویژگی های منحصر به فرد، بهترین شیوه های ارتباطی و محتوایی است که دوست دارد. برخی از شبکه های اجتماعی برای موقعیت، محصول و محتوای شما عالی عمل می کنند – برخی دیگر این کار را نمی کنند.

امروزه تقریباً تمام استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ از بازاریابی اجتماعی به هر طریقی استفاده می‌کنند. و نگران نباشید، استراتژی رسانه های اجتماعی شما مجبور نیست از همه کانال های اجتماعی موجود استفاده کند یا اقدامات دستی زیادی انجام دهد. تمرکز بر یک یا دو شبکه اجتماعی و افزودن اتوماسیون بازاریابی به فعالیت شما، کارایی آن را بسیار بیشتر می کند.

2. بازاریابی محتوا- 10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید

بازاریابی محتوا هنر استفاده از داستان سرایی و اطلاعات با ارزش برای افزایش آگاهی از برند با هدف جذب مخاطبان هدف به انجام یک اقدام سودآور است. هدف بازاریابی محتوا ایجاد روابط با مشتریان بالقوه و تبدیل شدن به یک شریک به جای تبلیغ کننده است. این بدان معناست که بازاریابی محتوا اغلب در استراتژی‌های بازاریابی درونگرا از طریق یک استراتژی محتوایی که بر ارائه ارزش به مخاطبین هدف با محتوا متمرکز است، استفاده می‌شود.

3. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

سئو فرآیند بهینه سازی محتوا یا وب سایت ها است تا در نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل نمایش داده شوند. موتورهای جستجو بر اساس کلمات کلیدی ذکر شده در وب سایت و پیوندهایی که به این وب سایت اشاره می کنند، تصمیم می گیرند که کدام وب سایت ها را برای یک عبارت جستجو نشان دهند. این بدان معناست که سئو ارتباط زیادی با استفاده از کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی مناسب در کپی یک وب سایت یا درون محتوایی که می خواهید در جستجوی ارگانیک نشان دهید و دریافت لینک به این وب سایت یا محتوا دارد.

4. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

در حالی که SEO فرآیند دریافت ترافیک بدون پرداخت از موتورهای جستجو را توصیف می کند – SEM به استفاده از تبلیغات پولی برای دریافت ترافیک از موتورهای جستجو اشاره دارد. متداول ترین شکل بازاریابی موتورهای جستجو احتمالا Google Adwords است، به این دلیل ساده که گوگل تا حد زیادی پر استفاده ترین موتور جستجو است.

در SEM، بازاریاب معمولاً برای نمایش یک پیام بازاریابی در مکان‌های مختلف نتایج جستجو برای کلمات کلیدی یا عبارات مشخص، مبلغی از پیش تعریف‌شده به موتور جستجو می‌پردازد.

جستجوی پولی یا SEM نوعی تبلیغات پرداخت به ازای کلیک است و بخشی از تبلیغات دیجیتال است.

این مقاله را مطالعه کنید  چارچوب استراتژی دیجیتال مارکتینگ
10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید
10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید – کالج نوین

5. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)

مشابه SEM سایر اشکال تبلیغات PPC نیز روش های بازاریابی را توصیف می کنند که در آن بازاریاب برای هر کلیک روی پیوند به یک وب سایت هزینه پرداخت می کند. به غیر از موتورهای جستجو، تقریباً همه شبکه های اجتماعی امکان تبلیغات Pay Per Click را ارائه می دهند. سپس این تبلیغات در فید کاربران رسانه های اجتماعی مورد نظر ظاهر می شود.

توجه داشته باشید که بسیاری از این فعالیت ها را نمی توان به وضوح از هم تفکیک کرد. خطوط بین انواع مختلف بازاریابی دیجیتال (آنلاین) اغلب مبهم است.

6. بازاریابی وابسته- 10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید

بازاریابی وابسته یک نوع بازاریابی دیجیتال مبتنی بر عملکرد است. برخلاف تبلیغات PPC با بازاریابی وابسته، تبلیغ‌کننده برای ترافیک هزینه نمی‌کند، بلکه برای تبدیل‌ها هزینه می‌پردازد. نرخ‌ها معمولاً بالاتر هستند، اما ریسک در سمت تبلیغ‌کننده محدود است زیرا او فقط برای تبدیل هزینه می‌پردازد.

بازاریابی وابسته در بین وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت های پربازدید که از فروش محصولات دیگران به مخاطبان خود درآمد کسب می کنند، محبوب است.

7. بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین کانال های بازاریابی تبدیل کننده است. با ارسال به‌روزرسانی‌های منظم برای مشترکین ایمیل خود، می‌توانید رابطه‌ای را ایجاد و تقویت کنید. با ارائه ارزش به‌روزرسانی‌های ایمیل خود، می‌توانید اعتماد ایجاد کنید – در نهایت، می‌توانید درصدی از مخاطبان خود را به مشتری تبدیل کنید.

توجه داشته باشید که بازاریابی ایمیلی بسیار بیشتر از خرید یک لیست ایمیل و بمباران آنها با پیام های تبلیغاتی یا یک بار تبلیغاتی در خبرنامه ایمیل دیگران است.

بهترین نتایج از بازاریابی ایمیلی همیشه با فهرستی از مشترکینی که شخصاً به دست آورده اید و پرورش داده اید به دست می آید. سپس لیست ایمیل شما می تواند به راحتی به بهترین دارایی بازاریابی دیجیتال شما تبدیل شود و یک کمپین ایمیلی می تواند باعث فروش شود.

بسیاری از مقالات در مورد بازاریابی دیجیتال با 7 نوع بازاریابی دیجیتال آنلاین در بالا متوقف می شوند. اما پس از آن ما می توانیم به سادگی نام آن را بازاریابی آنلاین بگذاریم.

8. تبلیغات رادیویی

برای اینکه به شما درک کاملی از آنچه که اصطلاح «بازاریابی دیجیتال» شامل می‌شود، ارائه دهیم، در اینجا 10 نوع مهم بازاریابی دیجیتال آورده شده است.
میدونی منظورم چیه، نه؟ وقفه هایی در برنامه موسیقی مورد علاقه شما که در آن شخصی به شما می گوید چه ماشینی بخرید یا از چه پاک کننده ای استفاده کنید. برخی از این نقاط می توانند نسبتاً آزاردهنده باشند، تعداد کمی از آنها سرگرم کننده هستند – حداقل زمانی که آنها را برای اولین بار می شنوید.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار

تبلیغات رادیویی هنوز چیزهای بیشتری وجود دارد: به عنوان مثال، می توانید از یک برنامه حمایت مالی کنید.

10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید
10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید – کالج نوین

9. تبلیغات تلویزیونی

هنوز نمرده است: نقطه ای که برنامه تلویزیونی مورد علاقه شما را از بین می برد. در حالی که بیشتر و بیشتر به یافتن راه‌هایی برای حذف تماشای تبلیغات تلویزیونی عادت می‌کنیم، هنوز موفقیت‌هایی در بازاریابی در تبلیغات تلویزیونی وجود دارد.

در واقع، برخی نقاط مانند مواردی که برای Super Bowl ایجاد شده‌اند، باعث شهرت بازاریابی قابل توجهی می‌شوند. برخی از بهترین مکان‌های Super Bowl حتی به شهرت رسانه‌های اجتماعی می‌رسند و تعداد زیادی سهام را به دست می‌آورند که تبلیغ‌کنندگان مجبور نیستند برای آن هزینه ای بپردازند – یا بهتر است بگوییم که به هر حال احتمالاً در قیمت فضای تبلیغاتی Super Bowl محاسبه می‌شود.

چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که تبلیغات از طریق تلویزیون گزینه های هدف گذاری بسیار محدودی را ارائه می دهد.

ویرایش: از آنجایی که چند نظر در مورد این پست وجود دارد که چرا رادیو و تلویزیون در اینجا گنجانده شده است، اجازه دهید توضیح دهم. در سال های اخیر پیشرفت زیادی در رادیو و تلویزیون صورت گرفته است و مواردی مانند رادیو دیجیتال و تلویزیون دیجیتال وجود دارد. گزینه‌های بازاریابی با دیجیتال گزینه‌های زیادی را اضافه می‌کنند که رادیو و تلویزیون غیردیجیتال سابق ارائه نمی‌کردند. به همین دلیل است که من فکر می کنم رادیو دیجیتال و تلویزیون دیجیتال در این لیست از انواع بازاریابی دیجیتال جایگاه مناسبی دارند.

10. تبلیغات تلفن همراه

البته بسیاری از انواع بازاریابی دیجیتال در بالا می توانند در تلفن همراه شما انجام شوند. به آن بازاریابی موبایلی می گویند.

شما احتمالاً از فیس بوک، اینستاگرام و گوگل در تلفن همراه خود استفاده می کنید. اما انواع دیگری از بازاریابی در تلفن همراه شما وجود دارد که تاکنون در هیچ یک از دسته بندی های ذکر شده قرار نگرفته است: تبلیغات موبایلی.

اگر می‌خواهید در مورد استراتژی بازاریابی دیجیتال خود تصمیم بگیرید، باید از این 10 نوع بازاریابی دیجیتال آگاه باشید – و آن‌هایی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید برای اهداف شما مناسب‌تر هستند.

واتس اپ به عنوان یک کانال بازاریابی در حال رشد است. و با توجه به اینکه فناوری‌هایی مانند بلوتوث همچنان در حال افزایش هستند، گزینه‌های بازاریابی و تبلیغات برای موبایل به‌ویژه در بازاریابی محلی هنوز به طور کامل مورد استفاده قرار نگرفته‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟