10 نکته سئوی وب سایت - کالج نوین

10 نکته سئوی وب سایت

10 نکته سئوی وب سایت ، اهمیت ساخت یک وب سایت سازگار با سئو غیر قابل انکار است. ادغام بهینه سازی سئو در وب سایت شما حضور شما را در موتورهای جستجو و به ویژه در SERP های گوگل افزایش می دهد.

از آنجایی که گوگل بیش از 90 درصد از ترافیک جستجوی ارگانیک جهانی را به خود اختصاص می دهد، برای رتبه بندی سریع و آسان، آسان کردن کار ربات ها ضروری است. می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید.

10 نکته سئوی وب سایت - کالج نوین
10 نکته سئوی وب سایت – کالج نوین

سئو چیست؟- 10 نکته سئوی وب سایت

سئو (SEO) یا بهینه سازی موتورهای جستجو، به منظور بهبود عملکرد سایت شما براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می گیرد.

فاکتورهای زیادی در سئو سایت شما تاثیرگذارند، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا تا لینک‌های ورودی به سایت شما از سایت‌های دیگر، گاهی اوقات حصول اطمینان از ساختار مناسب سایت شما برای موتورهای جستجو را سئو می نامیم.

مزایای سئو وب سایت

10 نکته سئوی وب سایت ، با توجه به اینکه بیش از 85 درصد ورودی بازدید وبسایت ها از طریق موتورهای جستجو انجام می پذیرد، جای هیچ گونه شک و شبهه ای نیست که یکی از مهمترین روش های افزایش بازدید سایت، بهبود سئو  و بهینه سازی وب سایت می باشد.

این موضوع آنجا اهمیت بیشتری پیدا می کند که بدانیم عمده بازدید کنندگان ورودی از طریق موتورهای جستجو هدفمند بوده و به دنبال محصولات و خدمات شما هستند. 10 نکته سئوی وب سایت ، به عبارت دیگر می توانیم امیدوار باشیم بیشتر این بازدید کنندگان قابلیت تبدیل به مشتری واقعی را دارا هستند.

شایان ذکر است عوامل بسیاری در نهایی کردن عملیات فروش موثر هستند که تیم حرفه‌ای وب رمز توانایی دارد تا در قالب جلسات مشاوره مارکتینگ و فروش، کمک شایانی جهت ترسیم ساختار و هدفگذاری موفقیت کسب و کارتان در زمینه فروش آنلاین ارائه دهد.

با توجه به هزینه کمتر بهبود سئو در مقابل سایر راه های بازاریابی و تبلیغات، و همچنین بازدهی بالای آن و قابلیت سنجش روند و نتایج کار بطور شفاف، می توان اذعان کرد بهترین سرمایه گذاری در زمینه تبلیغات و بازاریابی در دنیای امروز، بهره گیری از خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت است.

10 نکته سئوی وب سایت ، از آنجا که تاخیر در شروع سئوی سایت موجب عقب ماندن از رقبا است، توصیه میکنیم همین امروز جهت افزایش بازدید سایت و مشاوره بهبود سئو، با کارشناسان ما در وب‌رمز تماس حاصل نمایید.

10 نکته برای سئوی سایت

URL های خود را کاربر پسند کنید

اول از همه، حتی اگر ساختار URL وب سایت شما ممکن است اولویت نهایی شما نباشد، باز هم بسیار مهم است. URL های خود را ساده کنید تا برای هر صفحه آدرس های منحصر به فردی داشته باشید. از جزئیات دقیق غافل نشوید! می توانید آخرین مقاله ما را در این زمینه بررسی کنید.

از محتوای تکراری خودداری کنید

10 نکته سئوی وب سایت ، احتمالاً هرگز این را به اندازه کافی نخواهیم گفت، اما محتوای تکراری منجر به مشکلات سئو می شود که رتبه شما را به ویژه در مورد موارد تکراری داخلی جریمه می کند. همیشه محتوای تکراری و حتی تقریباً تکراری را بررسی کنید تا SEO خود را در درجه اول حفظ کنید.

یک نقشه سایت XML ایجاد کنید

10 نکته سئوی وب سایت ، نقشه سایت XML به موتورهای جستجو کمک می کند تا ساختار وب سایت شما را هنگام خزیدن در آن درک کنند.

همانطور که داده های بیشتری را به گوگل منتقل می کنید، همچنین می توانید صفحاتی را که برای شما مهم ترین و با ارزش ترین هستند را تعیین کنید و آنها را در اولویت قرار دهید.

آن را برای همه دستگاه ها سازگار کنید

10 نکته سئوی وب سایت ، وب سایت و محتوای شما باید برای انواع دستگاه هایی که کاربران می توانند از آنها استفاده کنند بهینه سازی شده باشد تا در هنگام مشاوره از تجربه کاربری خوبی برخوردار شوند.

هنگامی که تصمیم گرفتید کدام راه حل (بین ریسپانسیو و موبایل) را پیاده سازی کنید، ابزارهای زیادی وجود دارند که می توانند به شما در مورد موبایل دوستی وب سایت خود کمک کنند.

از Robots.txt استفاده کنید

10 نکته سئوی وب سایت ، اگر صفحاتی در وب‌سایت شما وجود دارد که نمی‌خواهید برای خزیدن تمام بودجه خزیدنتان هدر نرود، می‌توانید از robots.txt استفاده کنید.

به ربات های موتورهای جستجو صفحاتی را که قابل خزیدن نیستند می گوید. به یاد داشته باشید که اگر تصمیم به تغییر ساختار وب سایت خود دارید، فایل robots.txt را به روز کنید!

روی پیوند داخلی تمرکز کنید

10 نکته سئوی وب سایت ، پیوند داخلی به ایجاد اعتبار صفحه کمک می کند و به خوانندگان شما اجازه می دهد تا به راحتی در وب سایت شما حرکت کنند. اگر گزینه‌های خواندن مرتبط بیشتری را در اختیار آنها قرار دهید، وسوسه می‌شوند که مدت بیشتری در وب‌سایت شما بمانند.

تصاویر خود را بهینه کنید

10 نکته سئوی وب سایت ، تصاویر بخش مهمی از وب سایت شما هستند، اما گاهی اوقات در مورد بهینه سازی سئو می توان آنها را نادیده گرفت. برخی از ترفندها را می توان به راحتی اجرا کرد تا تصاویری کاملاً بهینه داشته باشید.

پاسخ به نظرات

10 نکته سئوی وب سایت ، مدیریت نظرات دریافت شده توسط خوانندگان مهم و ضروری است زیرا به شما امکان می دهد جامعه ای پر رونق داشته باشید. نظرات آنها چه مثبت و چه منفی، نشان می دهد که مطالب شما شایسته وقت آنهاست و آنها در حال خواندن آن هستند.

از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید

10 نکته سئوی وب سایت ، کلمات کلیدی اساس وب سایت و استراتژی سئوی شما را نشان می دهند. حتی اگر هدف شما رتبه بندی در یک اصطلاح خاص است، از هر نوع استراتژی پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید زیرا به طور بالقوه می تواند به رتبه بندی شما آسیب برساند.

صفحات یتیم خود را بررسی کنید

10 نکته سئوی وب سایت ، از آنجایی که خزنده ها هنگام خزیدن یک وب سایت پیوندها را دنبال می کنند، مهم است که بررسی کنید که تمام صفحات شما به درستی به ساختار وب سایت شما متصل شده باشند.

به لطف تجزیه و تحلیل متقاطع OnCrawl، می توانید صفحات یتیم خود را شناسایی کنید و صفحات فعال و غیرفعال خود را مشاهده کنید و در نتیجه ساختار کلی خود را بهینه کنید.

10 نکته سئوی وب سایت
10 نکته سئوی وب سایت – کالج نوین

سئو سایت شامل چه مواردی می‌شود؟

به طور کلی سئو سایت به 3 دسته اصلی سئو داخلی یا On-page، سئو خارجی یا Off-page و سئو فنی یا تکنیکال تقسیم می‌شود که هر کدام از این 3 دسته شامل اقدامات مهمی است که بر روی رتبه سایت شما در گوگل تاثیر می‌گذارد.

سئو داخلی یا ON-PAGE SEO

سئو داخلی شامل تمام اقداماتی است که بر روی سایت خود به منظور بهبود رتبه در موتورهای جستجو انجام می‌دهیم. این اقدامات شامل تحقیق کلمات کلیدی، تولید و بارگذاری منظم محتوای استاندارد و ارزشمند، استفاده از متاتگ ها، لینک سازی داخلی استاندارد، سئو تکنیکال یا فنی و … می‌شود.

سئو خارجی یا OFF-PAGE SEO

سئو خارجی شامل تمام فعالیت هایی است که خارج از سایت خود برای بهبود رتبه در موتورهای جستجو انجام می‌دهیم.

از مهم ترین موارد سئو خارجی می‌توان به لینک سازی و خرید بک لینک، سوشال سیگنال، تبلیغات، منشن بدون لینک، خرید رپورتاژ آگهی و … اشاره کرد که هر کدام از این موارد از اهمیت خاص خود برخوردار هستند و باید در زمان مناسب به آن ها توجه ویژه داشت!

سئو تکنیکال یا فنی

سئو تکنیکال را می‌توان زیر مجموعه سئو داخلی در نظر گرفت اما به دلیل اهمیت آن، بیشتر اوقات جداگانه به توضیح و تبیین آن می‌پردازند.  سئو تکنیکال از جمله مواردی است که به منظور بهبود تجربه کاربری (UX) انجام می‌شود که از موارد با اهمیت گوگل به شمار می‌آید.

از اقدامات مربوط به سئو تکنیکال می‌توان به بهینه سازی و افزایش سرعت سایت، ایجاد و آپدیت سایت مپ (Sitemap)، بهینه سازی ساختار سایت و دسته بندی ها، فعال سازی بردکرامب در صفحات، اسکیماگذاری استاندارد و … اشاره کرد.

این مقاله را مطالعه کنید  7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟