11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ یکی از داغ ترین صنایع امروزی است که همه اینها به لطف مزایای بازاریابی دیجیتال است که تغییرات زیادی در نحوه عملکرد بازاریابی ایجاد کرده است.

در این وبلاگ، بیایید بازاریابی دیجیتال، دامنه بازاریابی دیجیتال و مزایای دیجیتال مارکتینگ را که آن را به یک گزینه شغلی پرسود تبدیل می کند، درک کنیم.

11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ
11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- 11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال فرآیند بازاریابی محصولات یا خدمات به مشتریان بالقوه از طریق کانال های دیجیتال و اینترنت است. بازاریابی دیجیتال همان اهداف بازاریابی سنتی را دارد، تنها تفاوت آن در رسانه ای است که برای انتقال پیام بازاریابی استفاده می شود.

کسب‌وکارها از فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال مختلف مانند بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی (SMM)، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی موتور جستجو (SEM)، تولید محتوا و موارد دیگر برای تبلیغ برند خود به مشتریان بالقوه خود یا حفظ مشتریان خود استفاده می‌کنند. .

آیا شما فردی هستید که دوست دارید از طریق ویدیو یاد بگیرید؟ آیا می خواهید بدانید بازاریابی دیجیتال از یک رهبر برتر صنعت چیست؟ قبل از اینکه به مزایای بازاریابی دیجیتال بپردازید، در این مستر کلاس رایگان 45 دقیقه ای در زمینه مبانی بازاریابی دیجیتال توسط آقای کاران شاه، موسس و مدیر عامل IIDE شرکت کنید.

به دلیل دسترسی بالقوه بیشتر با قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه، دامنه بازاریابی دیجیتال با فرصت‌های فراوان در آینده کاملاً امیدوارکننده است. بیایید نگاهی به آن بیندازیم.

آینده و دامنه بازاریابی دیجیتال- 11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

وقتی در مورد دامنه بازاریابی دیجیتال برای مشاغل صحبت می کنیم، بسیار انگیزه دهنده است. دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارها این امکان را داده است تا منابع بازاریابی خود را از طریق کانال های مناسب به مجموعه مناسبی از افراد اختصاص دهند.

این امر استفاده بهینه از منابع و نرخ تبدیل بالاتر را تضمین می کند. بنابراین، امروزه به بخشی جدایی ناپذیر از انواع مشاغل تبدیل شده است.

این مقاله را مطالعه کنید  مراحل موفقیت در دیجیتال مارکتینگ

و به خصوص از زمان همه گیری کووید-19، بازاریابی دیجیتال اکنون به یک ضرورت تبدیل شده است. در حالت ایده‌آل، این یکی از مؤثرترین راه‌ها برای دستیابی به بازار هدف شما در حالی است که آنها در خانه گیر کرده‌اند و زمان زیادی را در اینترنت می‌گذرانند.

در نتیجه، این امر باعث افزایش دامنه مشاغل بازاریابی دیجیتال شده است. برای اجرای روان، شرکت ها به متخصصان و متخصصان بازاریابی دیجیتال نیاز دارند و بنابراین، بازار کار به شدت در حال رشد است.

11 مزیت برتر بازاریابی دیجیتال

در اینجا نحوه سودمندی بازاریابی دیجیتال آمده است:

1. دسترسی جهانی

یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی دیجیتال این است که انواع موانع جغرافیایی را از بین برده است.

شما می توانید درهای خود را به روی کشورهای خارجی باز کنید و خدمات خود را به مشتریانی که کیلومترها دورتر زندگی می کنند ارائه دهید. شما می توانید تنها با یک کلیک برای آنها بازاریابی کنید و برای افرادی که در غیر این صورت شانسی برای دانستن وجود شما نداشتند، آگاهی ایجاد کنید.

در حالی که ما می دانیم که در نظر گرفتن یک مخاطب جهانی تعداد بسیار زیادی است، اما این مشکل را می توان با مزایای بعدی بازاریابی دیجیتال حل کرد.

11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ
11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

2. هدف گذاری طاقچه

هدف گذاری طاقچه به معنای دسترسی به افرادی است که با معیارهای شما مطابقت دارند. این را می توان با کمک بازاریابی دیجیتال انجام داد. هنگامی که در پلتفرم های دیجیتال تبلیغ می کنید، می توانید مخاطبان را بر اساس ویژگی هایی که با مخاطب هدف شما مطابقت دارد فیلتر کنید و سپس تبلیغات را اجرا کنید.

برای مثال، می‌توانید مکان را به‌عنوان هند فیلتر کنید، سپس آنها را به‌عنوان زنان بین گروه سنی 25 تا 40 سال فیلتر کنید و سپس آنها را به‌عنوان زنان شاغل فیلتر کنید.

این است که چگونه هدف گیری دقیق می تواند و حتی فراتر از آن باشد. بنابراین، مطلوب ترین مزیت بازاریابی دیجیتال است.

3. مقرون به صرفه بودن

ما این را بزرگترین مزیت بازاریابی دیجیتال می دانیم. در نهایت، تمام فعالیت های تجاری به پول مورد نیاز آنها خلاصه می شود. با دسترسی گسترده ای که توسط دیجیتال مارکتینگ ارائه می شود، هزینه ها نسبتا مقرون به صرفه هستند و بار سنگینی ندارند.

در واقع، ROI در تلاش‌های بازاریابی دیجیتال به طور قابل‌توجهی بالاتر از بازاریابی سنتی است. این همچنین به کسب و کارهای کوچک مقیاس و استارت آپ ها اجازه می دهد تا بدون ایجاد استرس بسیار زیاد بر بودجه خود، از بازاریابی دیجیتال به بهترین شکل استفاده کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

4. نتایج قابل ردیابی و اندازه گیری

به نظر ما، اگر نتوانید عملکرد خود را اندازه گیری کنید، هر استراتژی شرکتی اتلاف وقت است. این اساساً به معنای تلاش در نابینایان است.

تدوین یک استراتژی قوی و اجرای آن تنها نیمی از کار است. ردیابی عملکرد، سنجش موفقیت/شکست و برداشتن گام های اصلاحی هدف نهایی است.

با پلتفرم هایی مانند گوگل آنالیتیکس و کنسول جستجوی گوگل، می توانید عملکرد کمپین های بازاریابی دیجیتال خود را به صورت سرتاسری پیگیری کنید.

اینگونه است که تصمیم می گیرید چه چیزی برای شما بهتر است و آن استراتژی ها را ادامه دهید.

5. بهبود نرخ تبدیل- 11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

همانطور که در بالا دیدیم، با کمک ردیابی عملکرد، می توانیم ارزیابی کنیم که حداکثر فروش ما از کجا بوده است و بر این اساس مصرف کنندگان را هدف قرار دهیم.

بنابراین، به سادگی به معنای نرخ تبدیل بالاتر است، زیرا ما در جایی که تقاضا داریم سرمایه گذاری می کنیم.

در بازاریابی سنتی، سخت تا غیرممکن است که بفهمید سرنخ از کجا تبدیل شده است و بنابراین ممکن است وقت خود را روی سرنخ های اشتباه تلف کنید.

اما با دیجیتال مارکتینگ، می‌توان این مشکل را با هدف قرار دادن مخاطبان مشابهی که حداکثر سرنخ را داشتند حل کرد.

6. تست A/B

یکی از بزرگترین ویژگی های دیجیتال مارکتینگ، توانایی تست 2 ایده مختلف برای یک کمپین است.

فرض کنید در حال اجرای یک کمپین دیجیتال مارکتینگ بودید و بین خلاقیت های کمپین سردرگم شده اید. با تست A/B، می توانید هر دو خلاقیت را روی 50 تا 50 مخاطب هدف خود اجرا کنید و ببینید چه چیزی بهتر عمل می کند.

به این ترتیب می توانید خلاقیت کمپین خود را بر اساس نتایج نهایی کنید و نه فقط غریزه یا روحیه خود.

7. شخصی سازی

با کمک بازاریابی تخصصی، می توانید پیام های شخصی سازی شده را برای مخاطبان مشابه ارسال کنید که شانس شما را برای تبدیل آنها به مصرف کننده افزایش می دهد.

شخصی سازی کلید ذهن مصرف کننده است و به او کمک می کند تا کسب و کار شما را به خاطر بسپارد.

ایمیل مارکتینگ بهترین شکل بازاریابی شخصی است که به شما امکان می دهد به طور رسمی با مشتریان خود اما با یک پیام شخصی ارتباط برقرار کنید.

8. جلب وفاداری مشتری

به دست آوردن وفاداری مشتری، پیروزی نهایی برای یک شرکت است. آنها بهترین بازاریاب برای کسب و کار شما هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  انواع مختلف استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

شما می توانید با ارسال پیام های شخصی برای فروش و تخفیف و کدهای کوپن، چنین مشتریان ارزشمندی را حفظ کنید.

همچنین می توانید با پیشنهادات و تبلیغات ویژه به آنها بازاریابی مجدد کنید. این تضمین می کند که آنها در غیاب شما به سمت رقبای شما تغییر نخواهند کرد.

11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ
11 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

9. تعامل بالاتر

همه ما به خوبی می دانیم که چگونه مردم در پلتفرم های رسانه های اجتماعی بسیار تعاملی و فعال هستند. این به کسب و کارها فرصتی می دهد تا محتوای تعاملی ارسال کنند، با مشتریان خود درگیر شوند و به سؤالات آنها پاسخ دهند.

مشتریان زمانی را دوست دارند که برندها به آنها گوش دهند و به طور موثر به آنها پاسخ دهند. آنها برندهایی را ترجیح می دهند که برای صدای آنها ارزش قائل هستند. بنابراین، با کمک مدیریت و بازاریابی رسانه های اجتماعی، می توانید به طور موثر با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید و رابطه و شهرت خود را ایجاد کنید.

10. ارز اجتماعی را افزایش دهید

ارز اجتماعی در نهایت حضوری است که شما در پلتفرم های دیجیتال دارید. این تا حدودی ردپای دیجیتالی شماست. با کمک بازاریابی دیجیتال، می توانید ارز اجتماعی خود را به طور مداوم افزایش دهید، به این معنی که حضور آنلاین شما بزرگتر و قوی تر می شود.

این چگونه سودمند است؟ با حضور همه افراد آنلاین، هرچه بیشتر در معرض دید مردم باشید، شانس بیشتری برای جلب توجه کسب و کار شما وجود دارد. که در نهایت باعث فروش بیشتر می شود.

بنابراین، افزایش پول اجتماعی شما بسیار مهم است.

11. در رقابت زنده بمانید

یکی از مزایای مهم دیجیتال مارکتینگ این است که به شما کمک می کند تا از مسابقه موش امروزی جان سالم به در ببرید. دنیای آنلاین بسیاری از مشاغل آنلاین را به وجود آورد که صرفاً به رسانه های دیجیتال وابسته هستند. و سپس مغازه های آجر و ملات می آیند که حضور آنلاینی برای خود ایجاد کرده اند.

برای اینکه بتوانید رقابت سالمی با همه آنها داشته باشید، بازاریابی دیجیتال ضروری است. این دیگر یک مزیت اضافه نیست، بلکه یک عنصر مهم برای بقا است.

اینها برخی از مزایای عمده بازاریابی دیجیتال بود. اگر می خواهید درباره آن با جزئیات بیشتر بدانید و آن را در کسب و کار خود یا کار در یک شرکت به کار ببرید، در این دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال ثبت نام کنید که بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟