11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ

11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ

11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ را نمی توان نادیده گرفت، صرف نظر از اینکه در چه صنعت، تجارت یا مکانی هستید. با این حال، تنها یک گزینه وجود ندارد – فرصت ها بی پایان هستند. چه بودجه کمی داشته باشید و به دنبال چیزی با هزینه فوق‌العاده مقرون به صرفه باشید که به راه‌اندازی استارت‌آپ جدیدتان کمک کند، یا یک برند بزرگ با بودجه‌های بزرگ‌تر که به دنبال ایجاد سروصدای جدی هستید، کانال‌ها، پلتفرم‌ها و انواع مختلفی از دیجیتال وجود دارد. بازاریابی می توانید برای استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود از آن استفاده کنید و در عین حال که خودتان یک بازاریاب دیجیتال شوید، یاد بگیرید.

قبل از اینکه به انواع مختلف بازاریابی دیجیتال بپردازیم، مهم است که بدانیم چرا این فضا بسیار هیجان انگیز است و چرا باید به دنیای گسترده بازاریابی دیجیتال اهمیت دهید. چه چیزی ما را اینقدر هیجان زده می کند؟

1. مقرون به صرفه است. بیشتر انواع بازاریابی دیجیتال پولی به طور باورنکردنی مقرون به صرفه هستند و امکان رویکرد بسیار هدفمندتری را برای هزینه های بازاریابی شما فراهم می کنند. در حالی که هزینه‌ها می‌تواند در هر پلتفرم بازاریابی دیجیتال متفاوت باشد، چیزی وجود دارد که با بودجه هر کسی تناسب دارد. تبلیغات فیس بوک از 1 دلار در روز شروع می شود! اگر از بازاریابی دیجیتال برای پولی استفاده نمی کنید (به عنوان مثال بازاریابی محتوا – ما به آن خواهیم رسید)، می توانید محتوای خود را به صورت رایگان از طریق کانال های بازاریابی دیجیتال خود توزیع کنید.

2. هدف گذاری شده است. وقتی صحبت از هدف‌گیری شد، پلتفرم‌های دیجیتال از این امکان استفاده می‌کنند که دقیقاً چه کسی آنلاین است و پیام‌های خاصی را به آنها نشان دهد. بازاریابی سنتی مستلزم این بود که امیدوار باشید پیام شما توسط مخاطبان هدف شما دیده شود، اما دیجیتال به ما اعتماد به نفس دانستن را می دهد.

3. پر از داده است. آیا تا به حال گزارش تبلیغاتی تلویزیونی دیده اید؟ نه داده های قابل اعتماد زیادی وجود دارد و نه داده های عملی. پلتفرم‌های دیجیتال به شما این امکان را می‌دهند که ببینید چه کسی محتوای شما را در زمان واقعی می‌بیند، چه از طریق اجرای یک کمپین پولی در Google Display Network یا بررسی داده‌های وب‌سایت شما از طریق Google Analytics.

4. شما جایی هستید که مردم هستند. تعجبی ندارد که زندگی ما آنلاین است (متوسط کاربر اینترنت اکنون 6 ساعت و 43 دقیقه را هر روز آنلاین می گذراند – هر چند دقیقه!)، بنابراین این که ما باید تلاش خود را برای دستیابی به افرادی که زمان زیادی را در آنجا صرف می کنند، به کار بگیریم.

11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ
11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟- 11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ

کمپین دیجیتال مارکتینگ مجموعه اقدامات بازاریابی در فضای آنلاین است که با یک هدف و برنامه مشخص و در راستای انتقال یک پیام واحد و جذب ترافیک، افزایش تعامل کاربران با برند، ایجاد سرنخ‌های فروش و در نتیجه فروش بیشتر انجام می‌شود. برای پیاده‌سازی کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ از انواع رسانه‌های دیجیتال مثل وب سایت، تبلیغات بنری، شبکه‌های اجتماعی و مورادی از این دست استفاده می‌شود.

بله، چیزهای زیادی برای هیجان زده شدن وجود دارد (ما می توانیم یک مقاله کامل فقط در مورد آن بنویسیم!)، بنابراین از کجا شروع می کنید؟ در زیر 11 نوع بازاریابی دیجیتالی را که باید هنگام تلاش برای دستیابی به مخاطب هدف خود در نظر بگیرید، آورده شده است.

 

11 نوع کمپین بازاریابی دیجیتال

1. سئو

بهینه سازی موتورهای جستجو یکی از مهمترین ابزارها در بازاریابی دیجیتال است – پس چیست؟ این بهینه سازی محتوای آنلاین شما است تا در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) بالاتر ظاهر شود، و رایگان است. تاکتیک‌های سئو برای افزایش موقعیت جستجوی ارگانیک شما در سایت‌هایی مانند گوگل و بینگ و استفاده از یکی از بهترین چیزها در مورد جستجو استفاده می‌شوند: سطوح هدف فوق‌العاده بالا. هنگامی که به قصد فکر می کنید، کانال های بازاریابی سنتی یا دیجیتال زیادی وجود ندارد که به شما این توانایی را می دهد که در مقابل مشتریان بالقوه ای قرار بگیرید که چنین قصد بالایی برای تبدیل نشان داده اند (ما در حال صحبت کردن هستیم). مشتریان به شما می گویند که به دنبال چه چیزی هستند و سئو به کسب و کار شما کمک می کند دقیقاً آنچه را که در آن لحظه نیاز دارند به آنها ارائه دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

یک دوره کوتاه کوتاه در سئو. موتورهای جستجو نتایج را بر اساس سه عامل اصلی رتبه بندی می کنند: کیفیت، ارتباط و اعتبار. بنابراین، ما در حال تولید محتوای مرتبط هستیم، به کاربران تجربه‌ای با کیفیت می‌دهیم، و قدرت را در سراسر آن ایجاد می‌کنیم – ساده است، درست است؟ سئوی ارگانیک به طور کلی به دو نوع تقسیم می شود، مربوط به محتوا و فنی، که هر دو برای استراتژی بازاریابی دیجیتال شما و برای به دست آوردن چیزی که در دیجیتال طلایی در نظر گرفته می شود بسیار مهم هستند: ترافیک رایگان به وب سایت شما. چه در حال ایجاد یک پست وبلاگ جدید یا تقویت کپی وب سایت خود هستید، اجرای یک استراتژی SEO ارگانیک نه تنها ترافیک وب سایت را افزایش می دهد، بلکه به حمایت از بازاریابی موتور جستجوی شما نیز کمک می کند.

2. بازاریابی محتوا- 11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا در واقع شامل موارد زیادی می شود: رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها، محتوای ویدیویی و ایمیل ها. با این حال، این مفهوم بازاریابی محتوا است که بسیاری در هنگام بررسی مشاغل در این زمینه یا ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برای تجارت خود به آن اشاره می کنند. بازاریابی محتوا ساده است: ارائه اطلاعات و حل مشکلات از طریق محتوای با کیفیت و مفید. چه این یک پست وبلاگی درست مانند این باشد، یا یک مسابقه در مورد نوع نان شما (شاید چندان مفید نباشد!)، همه در حوزه بازاریابی محتوا قرار می گیرند.

به طور کلی به عنوان یک رویکرد “بالای قیف” در بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد، بازاریابی محتوا راهی برای ایجاد اقتدار شما و تاثیرگذاری بر رفتار کاربر در آینده در سفر است. همچنین بخشی از بسیاری از تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ دیگر مانند پست های وبلاگ برای سئو (آیا کسی گفته قدرت سازی؟) است. آیا تا به حال عبارت “محتوا پادشاه است” را شنیده اید؟ دلیلی برای آن وجود دارد تقریباً همه انواع بازاریابی دیجیتال در هسته اصلی خود به محتوای خوب متکی هستند و اگر ابتدا با محتوای خود شروع کنید، موفقیت بهتری در سراسر جهان خواهید داشت.

11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ
11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3. بازاریابی رسانه های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی جدید نیستند (مطمئن هستیم که شما سهم منصفانه‌ای از محتوای خود را در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خوانده‌اید)، اما دائماً پلتفرم‌های جدیدی وارد بازار می‌شوند، قالب‌های جدید و راه‌های جدیدی برای استفاده حداکثری از یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های موجود (بیش از نیمی از جمعیت جهان در آنجا هستند!). هنگام ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال دو گزینه دارید: کجا بازی کنید و چگونه بازی کنید.

بیایید با کجا شروع کنیم. با وجود پلتفرم‌های بسیار زیاد، انتخاب پلتفرم‌های رسانه اجتماعی مناسب به استراتژی بازاریابی دیجیتال شما و همچنین مکانی که مشتریان شما معمولاً در آن هستند بستگی دارد. آیا آنها مخاطب جوان تری هستند که روز خود را در TikTok می گذرانند یا کاربر مشتاق توییتر هستند؟ دریابید که مشتریان شما چه کسانی هستند، و خواهید فهمید که در کجا تلاش خود را معقول تر می کند. آیا نمی دانید که برترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی کدامند؟ ما شما را داریم:

1. فیس بوک
2. اینستاگرام
3. توییتر
4. اسنپ چت
5. TikTok
6. لینکدین
7. پینترست

دوم اینکه چگونه در مورد شبکه اجتماعی دو گزینه دارید: ارگانیک (انتشار محتوای خود در رسانه های اجتماعی به طور منظم به صورت رایگان) یا پرداخت هزینه برای تبلیغات برای دستیابی به مخاطبان خاص. به طور ارگانیک، استفاده از رسانه های اجتماعی به برندها کمک می کند تا جامعه خود را بسازند، مخاطبان خود را به روز نگه دارند و برند را انسانی کنند (برای یک سطح بالاتر، در مورد گوش دادن اجتماعی به عنوان یک ابزار تجاری بخوانید)، در حالی که تبلیغات اجتماعی پولی به برندها راهی برای دستیابی به مخاطبان بسیار خاص می دهد. یک زمینه اجتماعی، و تشویق آنها به انجام یک اقدام دلخواه، همه با هزینه بسیار مقرون به صرفه. به عنوان یکی از طولانی‌ترین و پرتقاضاترین مهارت‌ها در بازاریابی دیجیتال، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی برای هر کسب‌وکار یا بازاریاب دیجیتال مشتاقی که به دنبال ارتقای تبلیغات دیجیتال خود است، ضروری است.

4. جستجوی پولی- 11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ

ما سئو را پوشش داده ایم. جستجوی پولی در همان فرض عمل می کند. جستجوی پولی برای بازدهی فوری زمانی که وقت ندارید در یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بلندمدت مانند سئو سرمایه‌گذاری کنید، استفاده می‌شود و شامل پرداخت هزینه برای نشان دادن کسب‌وکار شما در مقابل افراد هنگام جستجوی عبارات مرتبط خاص می‌شود. بیشتر اوقات، این یک راه حل PPC (پرداخت به ازای کلیک) است، به این معنی که شما فقط زمانی پرداخت می کنید که شخصی روی فهرست جستجوی شما کلیک کند. عالی به نظر می رسد درست است؟ قطعا همینطور است. با این حال، از آنجایی که کاربران چنین قصد بالایی از خود نشان می دهند، به معنای رقابت بزرگ برای آن جایگاه برتر است، که اغلب بسته به شرایط پیشنهادی شما می تواند با قیمت بالایی همراه باشد. شما باید به مواردی مانند امتیاز کیفیت (بله، گوگل شما را قضاوت می کند) و صفحات فرود خاص فکر کنید تا مطمئن شوید که هزینه های خود را کاهش می دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  6 اشتباه بزرگ دیجیتال مارکتینگ مبتدی

هنوز گیج هستید؟ فرض کنید می‌خواهم وقتی کسی «خدمات بازاریابی دیجیتال» را جستجو می‌کند، کسب‌وکارم نمایان شود. من به شانس دیده شدن برای آن کلمه کلیدی پیشنهاد می دهم و به موتور جستجو می گویم که حاضرم چقدر هزینه کنم تا کسی کلیک کند، که اگر یک وب سایت با کیفیت داشته باشم ارزان تر خواهد بود. به آن به عنوان یک حراج تقریباً آنی بین تبلیغ کنندگان فکر کنید که هر بار که کسی جستجو می کند اتفاق می افتد.

5. نمایش تبلیغات

آیا بنرهایی را که در وب‌سایت‌ها می‌بینید می‌شناسید که شما را تشویق می‌کنند به هر چیزی که می‌فروشند توجه کنید؟ آنها از تبلیغات نمایشی استفاده می کنند! تبلیغ کسب و کار شما از طریق هر نوع تصویری – تصویر، ویدئو، GIF، متن – در وب سایت های ناشر می تواند یکی از موثرترین انواع بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به توده ها در مکان های مرتبط باشد. آیا می خواهید بنر خود را به مخاطبان زن باهوش تجارت نشان دهید؟ چند بنر در وب سایت های شبکه زنان بخرید!

به طور معمول، تبلیغات نمایشی یا از طریق شبکه‌ای مانند Google Display Network، بزرگترین شبکه تبلیغاتی در جهان، که در آن می‌توانید از تبلیغات در بین ناشران و وب‌سایت‌های مختلف استفاده کنید، یا از طریق ناشر انتخابی شما که با مخاطبان شما هماهنگ است، انجام می‌شود. در تلاش برای رسیدن به این برای آگاهی از برند و نوعی بازاریابی دیجیتال که دائماً در حال تغییر است بسیار عالی است. در مورد تبلیغات بومی بخوانید، این یک برنده است!

11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ
11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

6. بازاریابی ایمیلی- 11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ

لیست ایمیل که اغلب به عنوان “با ارزش تر از طلا” شناخته می شود، جام مقدس برای هر کسب و کاری است. یک لیست ایمیل قوی بسازید و یک پلتفرم رایگان برای دستیابی به مخاطبان واجد شرایط هر روز دارید. سوال اینجاست که با لیست ایمیل خود چه می کنید و چگونه می توانید از آن نهایت استفاده را ببرید؟ اینجاست که بازاریابی ایمیلی وارد عمل می شود.

بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می دهد که مشترکین خود را با محتوای مفید و مرتبط به روز نگه دارید – به عنوان مثال، مجموعه های جدید، فروش یا اشتراک گذاری وبلاگ های خود در هر هفته، همه راه های عالی برای کمک به شما برای موفقیت در این پلت فرم هستند. بزرگترین قانونی که باید به خاطر بسپارید؟ در حالی که تبلیغ محصولات و خدمات شما ایده بسیار خوبی به نظر می رسد، بین ارسال ایمیل مفید و ارسال هرزنامه به مخاطبان خط باریکی وجود دارد، بنابراین از بازاریابی ایمیلی به صورت استراتژیک استفاده کنید! با اصول اولیه شروع کنید

، خبرنامه ها و به روز رسانی ها، و راه خود را برای ایجاد یک سری ایمیل های خودکار و تقسیم بندی شده قدرتمند، ساخته شده برای اهدافی مانند ورود به سیستم یا جلب مجدد مشتریان از دست رفته، ادامه دهید.

7. بازاریابی پیام رسان

در مورد بازاریابی 1:1 و پلتفرم های دیجیتالی که به برندها کمک می کند تا پیام های شخصی سازی شده تری را به مخاطبان خود برسند، چیزهای زیادی می شنویم. خوب، بازاریابی پیام رسان آن را به یک سطح کاملاً جدید می برد. با افزایش محبوبیت در چند سال گذشته، برندها از مکالمات برای ایجاد روابط شخصی با مشتریان خود در مکانی که احساس راحتی می کنند، استفاده کرده اند و به آنها کمک می کند تا تبدیل شوند یا به هر سؤالی که ممکن است بر تصمیم آنها تأثیر بگذارد پاسخ دهند.

بازاریابی پیام رسان چیزی است که می تواند به صورت دستی یا در ترکیب با ربات های چت برای خودکارسازی بیشتر گردش کار مکالمه استفاده شود. با گسترش برنامه‌های پیام‌رسانی مانند واتس‌اپ و وی چت، به‌علاوه این واقعیت که تقریباً تمام پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ویژگی‌های پیام‌رسانی مستقیم خود را دارند، بسیاری از برندها از بازاریابی پیام‌رسان به‌عنوان راهی برای واجد شرایط بودن سرنخ‌ها یا ارائه پشتیبانی 24 ساعته و 7 روزه بدون نیاز به مشتری استفاده می‌کنند. به یک تیم پرداخت کنید تا همیشه در دسترس باشد. با توجه به اینکه بیش از 2.6 میلیارد نفر در سراسر جهان از برنامه های پیام رسان استفاده می کنند، ضروری است به این فکر کنید که چگونه برند شما می تواند از رسانه برای ارتباط با مشتریان خود استفاده کند.

8. بازاریابی وابسته- 11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی وابسته گاهی اوقات در درون بازاریابی تأثیرگذار، بازاریابی محتوا یا هر دو قرار می گیرد و شامل پرداخت کمیسیون به تولیدکنندگان محتوا برای هر رویداد تبدیلی است که به آنها نسبت داده می شود. فرض کنید از یک ناشر می‌خواهیم که محتوایی برای کسب‌وکار ما بنویسد و پیوندی برای خرید محصول ما داشته باشد. ما ممکن است به ناشر 10٪ تخفیف برای تمام فروش هایی که از طریق سایت آنها انجام می شود ارائه دهیم و آنها به یک شرکت وابسته برای تجارت ما تبدیل شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  درک حرفه ای فروش دیجیتال مارکتینگ

ممکن است این اتفاق را از طریق پیوندهای ردیابی (مثلاً رشته URL طولانی که به کسب و کار کمک می کند ردیابی محل فروش آنها را پیدا کند) یا کد تخفیف ویژه دیده باشید. شبکه‌های بازاریابی وابسته زیادی در سطح جهانی وجود دارد، برخی از آنها عمومی‌تر و برخی خاص‌تر برای حوزه‌ای مانند مد یا فناوری هستند. همچنین گزینه ای برای راه اندازی شبکه وابسته خود وجود دارد که کمی کار می برد، اما می تواند هزینه هایی را که همراه با ثبت نام در یک شبکه از قبل موجود است کاهش دهد.

به هر حال شما انتخاب می کنید که این کار را انجام دهید، بازاریابی وابسته مورد علاقه بازاریابان دیجیتال است. ناشران و تولیدکنندگان محتوا را تشویق می‌کند تا محتوای اصلی برای برند شما تولید کنند و فقط در صورت فروش باید هزینه بپردازید. چقدر صداش خوبه

9. اینفلوئنسر مارکتینگ

همه ما شنیده ایم که کارداشیان در هر پست میلیون ها دلار درآمد دارند. بنابراین اینفلوئنسر مارکتینگ در کجای چشم‌انداز بازاریابی دیجیتال قرار می‌گیرد؟ به طور معمول اینفلوئنسرها با اثبات اجتماعی و آگاهی از برند به برند کمک می کنند، تقریباً مانند یک فرم پولی از ارجاعات دهان به دهان. ما امیدواریم که اگر یک اینفلوئنسر به مخاطبان وفادار خود بگوید که یک محصول یا خدمات را بخرند، آنها به توصیه اعتماد کنند. بازاریاب‌های دیجیتال کاربردهای فراوانی برای اینفلوئنسرها پیدا کرده‌اند، خواه پرداخت معمولی برای پست کردن که بسیاری با آن آشنا هستند، همکاری در یک محصول، یا یک نویسنده مهمان در وبلاگ شرکت. هر زمان که از شخصی برای اعتبار و مخاطبانش استفاده می کنید، در بازاریابی تأثیرگذار شرکت می کنید.

هنگام انتخاب اینفلوئنسرها، به این فکر کنید که چه کسی بر مخاطبان شما تأثیر می گذارد. آنها به چه کسی گوش می دهند یا برای مشاوره به او مراجعه می کنند؟ علایق و ارزش های برند خود را با کسی که همین احساس را دارد هماهنگ کنید – جادو در اینجا اتفاق می افتد! آیا می خواهید از تلاش های اینفلوئنسر مارکتینگ خود نهایت استفاده را ببرید؟ در تبلیغات پولی خود از اینفلوئنسرهای خود دعوت کنید تا اثبات اجتماعی برند خود را بیشتر تقویت کنید.

10. تبلیغات تصویری- 11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ

آیا تا به حال خود را در سیاهچاله یوتیوب پیدا کرده اید؟ تو تنها نیستی. بیش از 2 میلیارد نفر در ماه با شما همراه هستند. استفاده از ویدیو به‌عنوان بخشی از بازاریابی، که اغلب در دسته‌بندی بازاریابی محتوا قرار می‌گیرد، راهی آسان برای دستیابی به افراد است، نه تنها زمانی که به دنبال محتوایی برای تماشا هستند (#dogvideos هر کسی؟) بلکه زمانی که به دنبال بررسی هستند. راهنماها و اطلاعات محصول همان طور که مردم از جستجو استفاده می کنند، از ویدیو نیز استفاده می کنند!

مانند بسیاری از انواع دیگر پلتفرم های بازاریابی دیجیتال، شما دو گزینه دارید: استفاده پولی و ارگانیک. در مورد ارگانیک، با ویدیو مشابه رفتاری که با وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی خود انجام می‌دهیم، رفتار می‌کنیم – مردم را به‌روز نگه می‌داریم و محتوای مفید مفید را به اشتراک می‌گذاریم. با این حال، با تبلیغات پولی، ما از لحظات متنی برای ارائه محتوای ویدیویی مرتبط استفاده می‌کنیم. برای مثال، اگر من یک شرکت جدید مواد غذایی سالم هستم، می‌توانم افرادی را که ویدیوهای تمرینی را تماشا می‌کنند با پیامی مرتبط هدف قرار دهم.

11. تبلیغات صوتی

با افزایش پادکست ها و تغییر عادات گوش دادن به موسیقی به لطف پخش کننده های اصلی مانند Spotify و Apple Music، ما رسانه جدیدی برای پخش و دسترسی به مخاطبان خود داریم. پادکست های مارک دار نیز می توانند تحت بازاریابی محتوا قرار گیرند. با گزینه‌های اساسی‌تر مانند وارد کردن تبلیغات صوتی در پادکست‌های مرتبط با کسب‌وکارتان، یا گزینه‌های پیشرفته‌تر مانند تبلیغات صوتی که برای جمعیت‌شناسی، علایق یا لحظات متنی خاص در Spotify هدف‌گذاری شده‌اند، دنیای تبلیغات صوتی دیجیتال تازه شروع شده است. در حالی که ما هنوز به دنبال راه‌هایی برای ردیابی شنیده‌هایی هستیم که منجر به خرید یا ثبت‌نام می‌شود، فرصت بزرگی در تبلیغات صوتی وجود دارد که روش جدیدی از تفکر خلاقانه را باز می‌کند و در لحظات کلیدی روز به مخاطبان می‌رسد.

 

نتیجه

دنیای دیجیتال مارکتینگ واقعاً بی پایان است، با پلتفرم‌ها، ایده‌ها و انواع جدیدی از بازاریابی دیجیتال که روزانه ظاهر می‌شوند. در حالی که همیشه سخت است بدانید از کجا شروع کنید، توصیه می کنیم با شما، کسب و کار و مشتری خود شروع کنید. با چه کسی صحبت می کنید، آنها وقت خود را کجا می گذرانند، و چه چیزی برای کسب و کار شما منطقی است؟ چیزهای زیادی وجود دارد، و اکنون زمان مناسبی برای پریدن است!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟