12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ

12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ

12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ ، برای یک بازاریاب دیجیتال موفق چه چیزی لازم است؟ در حالی که مهارت ها و ویژگی های زیادی در آن دخیل هستند، برای موفقیت به 12 مهارت حیاتی نیاز دارید. امروز، هر یک از این 12 مهارت ضروری و اینکه چگونه می توانند به شما در دستیابی به اهداف دیجیتال مارکتینگ کمک کنند را بررسی خواهیم کرد.

اگر شما یک بازاریاب دیجیتال هستید، پس می دانید که فضای بازاریابی دیجیتال یک حوزه پیچیده و همیشه در حال تغییر است. برای موفقیت باید بتوانید کلاه های زیادی بپوشید و مهارت های زیادی داشته باشید. به علاوه، شما همچنین باید با روندهای جدید همگام باشید و با آخرین تغییرات سازگار شوید تا بتوانید رقابتی بمانید.

12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ
12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

12 مهارت اساسی که بازاریابان دیجیتال باید بیاموزند

برای اینکه یک بازاریاب دیجیتال موفق باشید، مهارت های خاصی وجود دارد که باید آنها را بیاموزید. در اینجا دوازده مهارت اصلی که هر بازاریاب دیجیتال باید داشته باشد آورده شده است:

مهارت های رایج (اما باید) برای بازاریابان دیجیتال

برخی از رایج ترین (و در عین حال ضروری) مهارت ها برای بازاریابان دیجیتال وجود دارد، از جمله:

شماره 1: برنامه ریزی استراتژیک- 12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ

برای شما مهم است که استراتژی هایی ایجاد کنید که به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی کمک کند. این شامل تعیین اهداف، تحقیق در مورد بازار و برنامه ریزی کمپین های شما می شود.

به عنوان مثال، اگر هدف شما افزایش آگاهی از برند است، باید یک برنامه استراتژیک ارائه دهید که نحوه انجام این کار را مشخص کند. حصول اطمینان از برنامه ریزی استراتژیک قدرتمند به شما کمک می کند پایه ای قوی برای یک کمپین بازاریابی موفق ایجاد کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

شماره 2: حل مسئله- 12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ

به عنوان مثال، اگر در وادار کردن مردم به کلیک کردن روی تبلیغات شما مشکل دارید، سعی کنید عنوان جذاب تری داشته باشید.

شماره 3: چابکی و سازگاری- 12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ

چشم انداز بازاریابی دیجیتال دائما در حال تغییر است، به این معنی که شما باید بتوانید با آن تغییر کنید. این به معنای باز بودن برای ایده های جدید و تمایل به آزمایش با استراتژی های جدید است.

برای مثال، اگر عادت دارید کارها را به روش خاصی انجام دهید و دیگر جواب نمی دهد، از امتحان کردن چیز جدیدی نترسید. چابک بودن و سازگاری به شما کمک می کند تا از منحنی ها جلوتر بمانید و کمپین های خود را موفق نگه دارید.

اکنون در مورد برخی از مهارت‌های رایج (و در عین حال حیاتی) که برای موفقیت به عنوان یک بازاریاب دیجیتال در زمان کنونی باید داشته باشید، وقت آن رسیده است که در مورد مهارت‌های خلاقانه‌ای که برای اطمینان از اینکه کمپین‌هایتان واقعاً نوآورانه و مؤثر هستند، یاد بگیرید.

12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ
12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مهارت های خلاقانه برای بازاریابان دیجیتال

شماره 4: داستان سرایی

یکی از مهم ترین مهارت هایی که شما به عنوان یک بازاریاب دیجیتال به آن نیاز دارید، توانایی داستان گویی است. این شامل ایجاد محتوای جذاب و چشم نواز است که توجه مخاطبان شما را جذب می کند. برای مثال، اگر محصول جدیدی را می فروشید، فقط ویژگی های آن را به مردم بگویید.

در عوض، داستانی در مورد اینکه چگونه این محصول می تواند زندگی آنها را بهبود بخشد، به آنها بگویید. از مهارت های داستان سرایی خود برای ایجاد ارتباط عاطفی با مخاطبان خود استفاده کنید تا احتمال خرید از شما بیشتر شود.

شماره 5: طراحی پایه

در عصر امروز، مهم است که بتوانید تصاویری بسازید که توجه را به خود جلب کند. اینجاست که مهارت های اولیه طراحی به کمک شما می آید. داشتن درک اولیه از اصول طراحی به شما کمک می کند تا تصاویری را خلق کنید که هم چشم نواز و هم موثر باشند.

به عنوان مثال، اگر در حال ایجاد یک تبلیغ هستید، مطمئن شوید که عنوان آن بزرگ و پررنگ باشد و تصویر مرتبط و جلب توجه باشد.

اکنون همانطور که اهمیت یادگیری برخی از مهارت های رایج و خلاقانه را می دانید، بیایید نگاهی به برخی از مهارت های مرتبط با موتورهای جستجو بیندازیم که برای اینکه بتوانید یک بازاریاب دیجیتال موفق در گوگل باشید، باید بدانید.

مهارت های مرتبط با موتور جستجو برای بازاریابان دیجیتال

شماره 6: بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

یکی از مهم ترین مهارت هایی که به عنوان یک بازاریاب دیجیتال باید داشته باشید، درک خوب بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است. این شامل بهینه سازی کلی وب سایت و قطعات محتوای شما (از همه نوع) می شود تا گوگل بتواند آنها را در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بالاتری قرار دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  دنیای دیجیتال مارکتینگ

به عنوان مثال، اگر می خواهید وب سایت شما در صفحه اول گوگل ظاهر شود، باید مطمئن شوید که برای سئو بهینه شده است.

برای انجام این کار، باید از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید، محتوای قانع کننده ایجاد کنید و بک لینک هایی با کیفیت بالا دریافت کنید. اساسا یک استراتژی سئو قدرتمند ایجاد کنید. اینها تنها چند مورد از کارهایی است که باید برای بهینه سازی وب سایت خود برای سئو انجام دهید. اگر می خواهید در مورد سئو اطلاعات بیشتری کسب کنید، ما یک راهنمای جامع داریم که همه چیزهایی را که باید بدانید را پوشش می دهد.

شماره 7: بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

مهارت مهم دیگری که به عنوان یک بازاریاب دیجیتال باید داشته باشید، درک خوب بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) است. این شامل استفاده از تبلیغات پولی برای بهبود دید شما در SERP است. به عنوان مثال، اگر می خواهید برای یک کلمه کلیدی خاص در صفحه اول گوگل ظاهر شوید، می توانید از SEM برای رسیدن به این هدف استفاده کنید.

هر دو SEO و SEM مهارت های مهمی هستند که شما باید به عنوان یک بازاریاب دیجیتال داشته باشید. با درک و استفاده از این مهارت‌های خارق‌العاده، در واقع می‌توانید دید خود را در SERP بهبود بخشید و ترافیک بیشتری را به وب‌سایت خود جذب کنید.

شماره 8: پرداخت به ازای کلیک (PPC)

برای انجام این کار، باید از گوگل ادوردز یا پلتفرم تبلیغات پولی دیگری استفاده کنید. همچنین باید تبلیغاتی ایجاد کنید که مناسب و هدفمند برای مخاطبان شما باشد.

اکنون که در مورد برخی از مهارت های حیاتی مرتبط با موتورهای جستجو آموخته اید. در نهایت، زمان آن رسیده است که برخی از خاص ترین مهارت های بازاریابی دیجیتال را که باید در آنها تسلط داشته باشید، بشناسید. بیایید نگاهی بیندازیم:

12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ
12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

در نهایت، مهارت های خاص برای بازاریابان دیجیتال

شماره 9: بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا نوعی بازاریابی دیجیتال است، یا می توان گفت که جنبه ای از بازاریابی آنلاین است که بر ایجاد و توزیع محتوای مرتبط با مخاطبان مورد نظر شما تمرکز دارد. به عنوان مثال، اگر محصولاتی را برای دوستداران حیوانات خانگی می فروشید، می توانید پست های وبلاگ، اینفوگرافیک ها یا ویدیوهایی در مورد مراقبت از حیوانات خانگی ایجاد کنید. بازاریابی محتوا عموماً توسط بازاریابان برای افزایش آگاهی از برند، هدایت ترافیک به وب‌سایت‌شان و ایجاد تعداد زیادی سرنخ و فروش استفاده می‌شود.

این مقاله را مطالعه کنید  5 مزایای مشارکت در دیجیتال مارکتینگ

برای موفقیت در بازاریابی محتوا، باید درک روشنی از مخاطبان هدف خود و آنچه می خواهند ببینند داشته باشید. همچنین باید محتوای با کیفیت و اصلی تولید کنید که قابل اشتراک گذاری و آموزنده باشد. در نهایت، باید محتوای خود را از طریق رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و کانال های دیگر تبلیغ کنید.

شماره 10: بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از مهم ترین عناصر بازاریابی دیجیتال است که از ایمیل برای تبلیغ محصولات یا خدمات شما استفاده می کند. به عنوان مثال، می توانید خبرنامه، پیشنهادات ویژه یا کوپن ها را برای مشترکین خود ارسال کنید. از بازاریابی ایمیلی می توان برای بهبود آگاهی از برند، هدایت ترافیک به وب سایت و ایجاد سرنخ، تبدیل و فروش استفاده کرد.

شماره 11: بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی شکلی از بازاریابی دیجیتال است که از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای تبلیغ محصولات یا خدمات شما استفاده می کند. برای مثال، می‌توانید از فیس‌بوک، توییتر یا اینستاگرام برای ارسال تصاویر، ویدیوها یا مقاله‌هایی درباره محصولات یا خدمات خود استفاده کنید. بازاریابی رسانه های اجتماعی را می توان برای افزایش آگاهی از برند، جذب ترافیک بیشتر و ایجاد سرنخ های مرتبط مورد استفاده قرار داد. فروش و تبدیل

برای موفقیت در بازاریابی رسانه های اجتماعی، باید محتوای جذاب و قانع کننده ای ایجاد کنید که مخاطب هدف شما را مورد علاقه خود قرار دهد. همچنین باید در رسانه های اجتماعی فعال باشید و با دنبال کنندگان و مشتریان بالقوه خود در تعامل باشید. در نهایت، باید نتایج خود را اندازه بگیرید و استراتژی خود را در صورت نیاز تنظیم کنید.

شماره 12: تجزیه و تحلیل داده ها

تجزیه و تحلیل داده ها فرآیند بررسی داده ها برای یافتن روندها یا الگوها است. داده ها را می توان به صورت دستی یا با استفاده از نرم افزار تجزیه و تحلیل کرد. تجزیه و تحلیل داده ها می تواند برای بهبود تصمیم گیری تجاری، استراتژی های بازاریابی و عملیات استفاده شود.

برای تجزیه و تحلیل موثر داده ها، باید یک هدف روشن در ذهن داشته باشید. هنگامی که می دانید به چه چیزی می خواهید برسید، می توانید داده های مناسب را برای تجزیه و تحلیل انتخاب کنید. سپس، باید از ابزارها و تکنیک های مناسب برای بررسی داده ها استفاده کنید. در نهایت، شما باید نتایج تجزیه و تحلیل خود را تفسیر کنید و بر اساس یافته های خود اقدام کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟