13 مزیت دیجیتال مارکتینگ

13 مزیت دیجیتال مارکتینگ

13 مزیت دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی به معنای برقراری ارتباط با مخاطبان خود در مکان مناسب در زمان مناسب است. در عصر دیجیتالی شدن، بهترین استراتژی شما این است که مشتریان خود را به صورت آنلاین ملاقات کنید، جایی که آنها زمان زیادی را صرف می کنند. پلتفرم های دیجیتال به طور فزاینده ای با طرح های بازاریابی و زندگی روزمره مرتبط می شوند. در چنین شرایطی، درک مزایای کلیدی دیجیتال مارکتینگ ضروری است. با گنجاندن استراتژی های متمرکز بر فناوری در بازاریابی، صاحبان مشاغل می توانند خروجی های بهتری را به راحتی به دست آورند.

13 مزیت دیجیتال مارکتینگ
13 مزیت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

13 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای رشد کسب و کار شما

(1) با داده های ارزشمند و تجزیه و تحلیل استراتژی کنید

با بازاریابی دیجیتال، می‌توانید تعداد دقیق افرادی که صفحه اصلی وب‌سایت شما را در زمان واقعی مشاهده کرده‌اند، داشته باشید. با گوگل آنالیتیک، می توانید آمار و اطلاعات مربوط به وب سایت بازاریابی خود را ردیابی کنید. به شما اطلاع می دهد که –

. تعداد افرادی که از صفحه کسب و کار شما بازدید می کنند
. موقعیت جغرافیایی آنها
. جنسیت، سن و علایق بازدیدکنندگان
. چقدر زمان را در سایت شما صرف می کنند
. منبع ترافیک از ابزارهای مختلف
. نرخ پرش وب سایت
. چگونه ترافیک در طول زمان تغییر کرده است

با نمایش خلاصه ای از تمام این اطلاعات ترافیک، این هوشمندی به شما کمک می کند تا کانال های بازاریابی را اولویت بندی کنید. حیرت انگیز است، اینطور نیست؟ تجزیه و تحلیل داده ها در زمان واقعی درک بهتری از اثربخشی تاکتیک های بازاریابی خود را به شما ارائه می دهد. با دسترسی به این اطلاعات، می‌توانید با سرمایه‌گذاری در کمپین‌های بازاریابی با عملکرد خوب، بودجه بازاریابی خود را نیز بهینه کنید.

(2) عملکرد محتوا و تولید سرنخ- 13 مزیت دیجیتال مارکتینگ

تصور کنید یک بروشور محصول ایجاد کرده اید و آن را به عنوان یک محتوای آفلاین به مردم تحویل داده اید. به نظر می رسد به اندازه کافی راحت است؟ مشکل این است که شما نمی دانید چند نفر آن را پشت سر گذاشته اند یا در بدترین حالت، چند نفر آن را به سطل زباله انداخته اند! هنگامی که یک محتوای بصری تأثیرگذار ایجاد کردید، شروع به تبلیغ آن در رسانه های اجتماعی کنید. از طریق چنین شبکه‌هایی، خریداران می‌توانند از طریق تأثیرگذاران و همتایان در مورد محصولات و خدمات بیاموزند. هرچه تعامل بیشتری داشته باشید، گوگل محتوای شما را ارزشمندتر می‌داند. و به نوبه خود، رتبه بندی SEO شما را به راحتی افزایش می دهد. از طریق دیجیتال مارکتینگ، می‌توانید دقیقاً تعداد افرادی که محتوای بازاریابی شما را مشاهده کرده‌اند را اندازه‌گیری کنید. پس از آن، می توانید اطلاعات تماس کسانی که آن را دانلود کرده اند با استفاده از فرم ها جمع آوری کنید. علاوه بر این، هنگامی که مردم آن را دانلود می کنند، سرنخ های واجد شرایط ایجاد می کنید. با یک استراتژی قوی پرورش سرب، می توانید آگاهی و تمایل بهتری برای برند خود ایجاد کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  سه اصل برای تغییر دیجیتال مارکتینگ

(3) بهبود نرخ تبدیل- 13 مزیت دیجیتال مارکتینگ

تبدیل مشتری به صورت آنلاین کار بزرگی نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که استراتژی بازاریابی خود را جذاب کنید. ترافیک هدفمند شانس بیشتری برای تبدیل ارائه می دهد. برخلاف سایر انواع تبلیغات، بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد با مشتریان و سرنخ ها گفتگوی دو طرفه داشته باشید. از طریق دیجیتال مارکتینگ، می توانید در هر زمانی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. به‌جای اینکه آنها را با تماس‌های تلفنی متعدد آزار دهید، دسترسی به مشتریان آنلاین ایده بهتری به نظر می‌رسد. فقط یک ایمیل بفرستید و اجازه دهید آنها خرید کنند و درباره سازمان شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. از چنین تعاملاتی می توان سرنخ های مهمی تولید کرد که در نهایت باعث افزایش نرخ تبدیل می شود.

(4) مقرون به صرفه تر از بازاریابی سنتی

دیجیتال مارکتینگ به شما امکان می دهد تا حد زیادی در پول خود صرفه جویی کنید. این پتانسیل جایگزینی برای کانال های تبلیغاتی پرهزینه مانند تلویزیون، رادیو و صفحات زرد را دارد. با اتوماسیون بازاریابی ایمیلی، می توانید سرنخ های خود را افزایش دهید. بنابراین، به شما این امکان را می دهد که محتوا را از قبل بارگذاری کنید و آن را برای ارسال محتوا در زمان های کلیدی برنامه ریزی کنید.

(5) درآمدهای بالاتر- 13 مزیت دیجیتال مارکتینگ

این یک واقعیت شناخته شده است که نرخ تبدیل بالاتری را می توان با تکنیک های بازاریابی دیجیتال موثر ایجاد کرد. از این رو، مزایای سودآور زیادی را برای کسب و کار شما از نظر درآمد بهتر و بالاتر به ارمغان می آورد. هنگام تبلیغ برند خود:

. طرح خوبی داشته باشید که ناوبری آسان را امکان پذیر می کند
. از پلتفرم دیجیتال برای درک الگوهای خرید مشتری استفاده کنید
. ایده مناسبی را ارائه دهید که نیازهای مشتریان شما را برآورده کند
. از چندین کانال بازاریابی دیجیتال برای جمع آوری داده های مفید استفاده کنید

این مقاله را مطالعه کنید  چارچوب محتوا چیست؟ ؛ 7 نکته

با امید به رشد درآمد بهتر، شرکت های کوچک و متوسط ​​شانس بیشتری برای گسترش نیروی کار خود خواهند داشت.

13 مزیت دیجیتال مارکتینگ
13 مزیت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

(6) ROI بالاتر از کمپین های شما

شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ نرخ تبدیل را برای دستیابی به حداکثر بازگشت سرمایه (ROI) برای مشاغل بهینه می‌کنند. با نام تجاری هوشمندتر و درآمد بهتر، بازاریابی دیجیتال می تواند بازگشت سرمایه بهتری نسبت به بازاریابی سنتی داشته باشد. با روش های ردیابی و نظارت موثر، نتایج را می توان تجزیه و تحلیل کرد. به سازمان ها کمک می کند تا اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهند. با بازاریابی دیجیتال، می توانید یک جریان ثابت از ترافیک هدفمند ایجاد کنید که به فروش و سرنخ تبدیل می شود. و هرچه کسب و کار شما بیشتر این نوع ترافیک را ایجاد کند، سریعتر می توانید از بازگشت سرمایه خود لذت ببرید.

(7) رقابت با شرکت های بزرگ

آیا بازاریابی دیجیتال به اندازه کد باینری برای شما خارجی به نظر می رسد؟ اگر حتی با یک صنعت کوچک سر و کار دارید نگران نباشید. اهمیت دیجیتال مارکتینگ همچنین در این واقعیت نهفته است که به شما امکان می دهد تا با برندهای بزرگ و شرکت های بزرگ رقابت کنید. از یک فروشنده کوچک تا یک نیروگاه بزرگ، بازاریابی دیجیتال تاکتیک های بازاریابی مقرون به صرفه و موثری را ارائه می دهد. برندهای کوچک می توانند با دسترسی به مشتریان هدف خود، ترافیک را هم در سطح محلی و هم در سراسر کشور هدایت کنند.

(8) برای «اینترنت اشیا» آماده شوید

“اینترنت اشیا” یک اکوسیستم جهانی از دستگاه های به هم پیوسته است – تلفن های هوشمند، تبلت ها و چندین ابزار دیگر. اینها می توانند به افراد در تعامل با یکدیگر از طریق دنیای وب کمک کنند. دیجیتال مارکتینگ کسب و کار شما را برای این احتمال آماده می کند. در تمام جنبه های زندگی مردم نفوذ خواهد کرد. استراتژی بقای کسب و کار شما باید به این شبکه به هم پیوسته مجهز باشد. یک پنجره دسترسی برای دسترسی به مخاطبان هدف متعلق به این شبکه آنلاین در اختیار شما قرار می دهد.

(9) جلب اعتماد مردم و ایجاد شهرت برند

اهرم‌های بازاریابی دیجیتال در سیگنال‌های رسانه‌های اجتماعی، گواهی‌های اجتماعی و گواهی‌نامه‌های مصرف‌کنندگان واقعی سود می‌برند. هرچه این سیگنال های اجتماعی قابل اعتمادتر باشند، نرخ اعتماد بیشتری می تواند از مخاطبان هدف ایجاد کند. اگر داده‌ها از افرادی که می‌شناسند تهیه شود، مردم به اطلاعات مربوط به یک برند خاص اعتماد می‌کنند. و هنگامی که انتظارات آنها را برآورده کردید، شهرت نام تجاری شما ویروسی می شود. در نهایت، درهای جدیدی از فرصت ها را برای دستیابی به بازارهای بزرگتر باز خواهد کرد.

(10) اطمینان از بقای کسب و کار آنلاین

افراد زیادی ممکن است بیایند و بروند، اما تعداد کمی از افراد هدفمند در واقع خرید انجام می دهند. اگر بتوانید نوع مناسبی از افراد را که قرار است مشتریان بالقوه شما باشند هدف قرار دهید، مطمئناً بهترین نتایج حاصل خواهد شد. با اجرای تاکتیک های هوشمند مانند وبلاگ نویسی و رسانه های اجتماعی، می توانید با مخاطبان هدف ارتباط برقرار کنید. به شما کمک می کند بازخورد و بینش ارزشمندی کسب کنید. با اینها می توانید استراتژی بسازید و بقای کسب و کار خود را تضمین کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  برنامه ریزی کمپین دیجیتال مارکتینگ

(11) همه چیز را در مورد رقبای خود بدانید

همانطور که می گویند: “دوستان خود را نزدیک و دشمنان خود را نزدیک تر نگه دارید.” تجزیه و تحلیل رقابتی رسانه های اجتماعی بخشی جدایی ناپذیر از کمپین بازاریابی دیجیتال شما است. هنگامی که در بازاریابی دیجیتال شرکت می کنید، می توانید از کارشناسان بخواهید که استراتژی های آنلاین رقیب شما را بررسی کنند. این به شما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان از هر فرصت ممکن استفاده کنید. شما می توانید ببینید که آنها برای به دست آوردن دست برتر و دستیابی به مصرف کنندگان بیشتر چه می کنند. بنابراین، می توانید فرصت های بازاریابی را کشف کنید و مزیت رقابتی قوی به دست آورید.

(12) نتایج زمان واقعی

برخلاف روش‌های سنتی، شما می‌توانید در زمان واقعی ببینید چه چیزی برای کسب‌وکار آنلاین شما مفید است و چه چیزی مفید نیست. از طریق بازاریابی آنلاین، می توانید از موارد زیر مطلع شوید:

. تعداد بازدیدکنندگان سایت شما
. افزایش تعداد مشترکین آن
. زمان اوج معاملات
. نرخ تبدیل
. افزایش/کاهش ترافیک وب سایت
. نرخ پرش
. و خیلی بیشتر!

و این کار را می توان تنها با لمس یک دکمه انجام داد. چنین نتایجی می تواند به شما ایده کاملی بدهد که از طریق آن می توانید اقدامات لازم را برای بهبود نتایج خود انتخاب کنید.

(13) گسترش خود را بهبود بخشید

از آنجایی که بازاریابی دیجیتال به صورت آنلاین انجام می شود، برای مخاطبان جهانی قابل دسترسی است. در حالی که بازاریابی سنتی شما را به یک منطقه جغرافیایی خاص محدود می کند، مشابه مدرن آن می تواند به شما کمک کند تا به راحتی با مشتریان تعامل داشته باشید. از سوی دیگر، به نظر می رسد که ویترین فروشگاه شما در تمام طول روز باز باشد. و با متخصصان بازاریابی دیجیتال، می‌توانید به‌سرعت به پست‌ها در پلتفرم‌های خود پاسخ دهید. زمان زیادی طول نمی کشد تا تبلیغات برای افزایش چشم اندازها و بهره مندی از مزایای بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار خود در بهترین حالت به دست آورید. اگر هنوز از قدرت بازاریابی دیجیتال برای تجارت خود استفاده نمی کنید، فرصت های طلایی زیادی را از دست داده اید. مشتریان احتمالی شما در دنیای دیجیتال منتظر شما هستند. اکنون که می دانید بازاریابی دیجیتال چگونه می تواند به کسب و کار شما کمک کند، بدون هیچ تاخیری حرکت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟