13 اصل دیجیتال مارکتینگ

13 اصل دیجیتال مارکتینگ

13 اصل دیجیتال مارکتینگ ، یک اصل مهم در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد و آن هم استفاده از مشاوره ی درست است. انتخاب یک مشاور مناسب برای کسب و کار در حوزه ی دیجیتال بسیار کار سختی است. چون دانشگاهی نیست که مدرک دیجیتال مارکتینگ بدهد و هر کس می تواند ادعا کند مربی و دیجیتال مارکتر حرفه ای است. تازه اگر هم دانشگاهی بود معلوم نبود فارغ التحصیلانش چقدر بدرد این کار می خوردند!

13 اصل دیجیتال مارکتینگ
13 اصل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال دروازه قدرتمند بین فناوری الکترونیک و روانشناسی بازاریابی است. دانستن نحوه تسلط و مدیریت اطلاعاتی که به این دروازه وارد می شود می تواند تفاوت بین ایجاد یا شکست کسب و کار شما باشد. به هر حال، هر کسب و کار موفقی بر پایه برندسازی عالی بنا شده است. در واقع، برندسازی عالی می‌تواند یک کسب‌وکار را حتی در مواردی که مشتریان نمی‌دانند آن کسب‌وکار واقعاً چه چیزی می‌فروشد، به ارمغان بیاورد، یک برند مستحکم و خلاق می‌تواند برای تثبیت نقطه‌ای در روان مصرف‌کننده معجزه کند.

اگر می‌خواهید از بازاریابی دیجیتال مستحکم درآمد داشته باشید، باید بدانید که چگونه کار می‌کند، و برای درک اینکه چگونه کار می‌کند (و چگونه برای شما کار می‌کند)، باید اصول اولیه بازاریابی دیجیتال را بدانید.

13 اصل دیجیتال مارکتینگ

1. سرمایه محتوا

با وجود مقادیر بی‌پایان محتوای موجود، احتمالاً جای تعجب نیست که حجم نگران‌کننده‌ای از این محتوا کاملاً زباله است. بازاریابی دیجیتال موفق با تکیه بر محتوای جامد، جذاب و قابل اشتراک گذاری، خود را از هرزنامه ها متمایز می کند. اینترنت رایگان و در دسترس همه است، بنابراین هرکسی می‌تواند (و به نظر می‌رسد همه این کارها را انجام می‌دهند) محتوای خود را جمع‌آوری کند و همه این محتواها با کیفیت نیستند. این هجوم زباله به همین دلیل است که می‌خواهید مشتریانتان محتوای شما را به عنوان چراغی درخشان از نور و قابلیت اطمینان در محل دفن زباله‌های نامرغوب ببینند. به خروش کمک نکنید؛ با ارائه محتوای ارزشمند به مشتریان خود خود را متمایز کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت کلمات کلیدی برای دیجیتال مارکتینگ

2. سادگی = کارایی

آیا می خواهید مردم به طور کامل با پیام بازاریابی دیجیتال شما ارتباط برقرار کنند؟ سپس آن را ساده نگه دارید. اغلب اوقات ما می بینیم که ابتکارات بازاریابی دیجیتال شگفت انگیز بالقوه به دلیل اینکه کمی بیش از حد متعصب و بیش از حد پیچیده شده اند، علامت خود را از دست می دهند. پیام خود را مختصر نگه دارید مردم به اندازه کافی در زندگی خود جریان دارند. وقتی چیزی ساده به مشتریان داده شود، از سادگی آن لذت می برند.

3. ارتباط با مشتری

شما باید مشتری خود را بشناسید. این اصل بازاریابی دیجیتال ممکن است بسیار اساسی به نظر برسد، اما اغلب در تلاش برای ایجاد ایده “بزرگ” بعدی گم می شود. بهترین زاویه، زاویه ای است که با صحبت مستقیم، واضح، و همانطور که قبلاً بیان کردیم، به سادگی با مشتری، توجه مشتری شما را به خود جلب کرده و مجذوب خود کند. مطمئن شوید که کمپین دیجیتال مارکتینگ شما مخاطب خاص شما را هدف قرار می دهد. خیلی گسترده باشید و احتمالاً مارک و بازار خود را از دست خواهید داد.

13 اصل دیجیتال مارکتینگ
13 اصل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

4. محاسبات حیاتی خود را- 13 اصل دیجیتال مارکتینگ

اکثر مشتریان از وب سایت شما بازدید می کنند تا ابتدایی ترین اطلاعات اولیه مانند مکان، آدرس خیابان، آدرس ایمیل و شماره تلفن را دریافت کنند. مطمئن شوید که یافتن این جزئیات حیاتی بسیار آسان است.

5. Buddy Up

اتحادهای سودمندی را با سایر مشاغل و ابتکارات آنلاین تشکیل دهید که می تواند به شما در ترویج و تقویت حضور آنلاین، حضور آفلاین و تلاش های بازاریابی دیجیتال کمک کند. این بدان معنا نیست که شما باید با رقابت مستقیم خود به رختخواب بروید، بلکه باید مارک های دیگری را پیدا کنید که از برند شما تعریف می کنند. (مک دونالد و دیزنی یا لوبلاو و اسو را در نظر بگیرید.)

این مقاله را مطالعه کنید  نقش رسانه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ

6. ویدئو

ویدیوی سال گذشته قرار بود صحنه را بدزدد، و امسال دقیقاً این کار را انجام داد. پیام بازاریابی دیجیتال خود را با محتوای بازاریابی ویدیویی با کیفیت بهینه کنید. مطالعات بی‌شماری نشان می‌دهد که وقتی افراد می‌توانند پیامی را ببینند و بشنوند، توانایی آن‌ها در یادآوری پیام به‌طور تصاعدی افزایش می‌یابد.

7. مدیای مدلی

رسانه های اجتماعی مهم هستند، اما به همان اندازه مهم است که رسانه های مدرسه قدیمی مانند پخش، مطبوعات و حتی چاپ را فراموش نکنید. استقبال از همه انواع رسانه ها به ایجاد یک پایه محکم، منسجم و دارای مارک خوب برای مشتریان شما کمک می کند.

8. ارزش اسمی

ما می دانیم که زیبایی فقط عمق پوست است، اما “چهره” شرکت شما (و در نتیجه بازاریابی دیجیتال شما) باید به بهترین شکل ظاهر شود. به یاد داشته باشید: شما باید در دنیایی مملو از محتوا متمایز شوید و رقابت بالایی دارید.

9. ثبات کلیدی است

رابطه شما با مشتریان یک خیابان یک طرفه نیست. مانند هر رابطه ای، این رابطه به دو صورت پیش می رود و اگر می خواهید موفقیت طولانی مدت را تضمین کنید، باید در رفتار و تعامل با مشتری ثابت قدم باشید.

10. Adapt or Die

دنیای دیجیتال ما به طور مداوم در حال تحول است و در نتیجه، بازاریابی دیجیتال ما نیز باید تغییر کند. شما باید خود را متعهد کنید که دائماً برای پیشرفت و رشد هدف داشته باشید و منظور ما این است که واقعاً خود را متعهد کنید. منابعی مانند زمان و پول را برای تحقیق و توسعه دیجیتال مارکتینگ کنار بگذارید. اگر حدود 10٪ (و کمتر از 5٪) از زمان خود را برای تحقیق اختصاص دهید، بهترین نتایج را خواهید دید. اگر نمی‌خواهید در بازار بزرگ بعدی بپرید، باید زمان و تلاش خود را برای پیش‌بینی روندها و ایجاد رویکرد بسیار سودآورتر از سوار شدن بر روی کت نابغه یک برند دیگر صرف کنید. مشتریان کپی‌ها را می‌شناسند، و این باعث احترام نمی‌شود.

13 اصل دیجیتال مارکتینگ
13 اصل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

11. احساسات خود را بیرون بیاورید- 13 اصل دیجیتال مارکتینگ

مردم با احساس خرید می کنند، محصولات را نمی خرند. فقط به بازاریابی قدرتمندی که در تبلیغات الکل استفاده می شود فکر کنید. شاید در هیچ جای دیگری چنین بازاریابی دقیق و مؤثری را نبینید که هدف آن ترغیب مردم به خرید یک محصول باشد تا احساس خاصی داشته باشند و زندگی خاصی داشته باشند. تبلیغات سبک زندگی کار می کند. استفاده کن!

این مقاله را مطالعه کنید  کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل

12. روابط موجود را پرورش دهید

فروش مکرر جایی است که در آن است. شما آن مشتری را مجبور کردید که یک بار متعهد به خرید شود، بنابراین شانس خوبی برای وادار کردن آنها به خرید مجدد دارید. سرمایه گذاری بر روی روابطی که با مشتریان فعلی ایجاد می کنید، در واقع ارزان تر از جذب مشتریان جدید است، زیرا از قبل آنها را جذب کرده اید. فقط به این فکر کنید که وقتی برای اولین بار با شخصی شروع به قرار ملاقات می کنید چقدر پول خرج می کنید، در مقایسه با این که وقتی یک پیوند ایجاد شده و گرد و غبار فرو می نشیند چقدر خرج می کنید. شام های 300 دلاری که ارزشش را دارند اکنون می توانند به راحتی با یک مهمانی خانگی مقرون به صرفه تر (اما به همان اندازه متفکرانه!) جایگزین شوند. به عبارت دیگر، ما نمی‌گوییم که شما باید این مشتریان را بدیهی بگیرید و آنها را به کلی فراموش کنید. به سادگی این اعتماد ایجاد می شود و شما مجبور نخواهید بود برای اثبات اینکه شایسته توجه و محبت آنها هستید، پول زیادی صرف کنید. با این حال، هنوز باید برای آنها وقت بگذارید.

13. رقابت خود را بشناسید

بخشی از تحقیق و توسعه شما باید شامل بررسی این باشد که رقبای شما چه کارهایی را به خوبی انجام می دهد (و نه چندان خوب) تا بتوانید تصویر بهتری از آنچه و کجا باید تلاش های بازاریابی دیجیتال خود را متمرکز کنید به دست آورید.

به این اصول اولیه بازاریابی دیجیتال پایبند باشید و شاهد شکوفایی کمپین خود باشید. فقط به خاطر داشته باشید که مشاغلی که تیم یا فرد متعهد بازاریابی دیجیتال ندارند، احتمالاً به کمک بیشتری برای ایجاد یک استراتژی منسجم، منسجم و مؤثر نیاز دارند. برای شروع با متخصصین ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟