15 نکته برای افزایش سئو سایت - کالج نوین

15 نکته برای افزایش سئو سایت

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، از این 15 نکته سئوی وب سایت استفاده کنید تا در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید و ترافیک بیشتری به صفحه خود وارد کنید.

برای بسیاری از متخصصان خلاق، مدیریت سئوی وب سایت – بهینه سازی موتورهای جستجو – احساس غریبی می کند. با این حال، اگر می خواهید مردم واقعاً کار شما را ببینند، سئو بسیار مهم است.

تنها انتخاب بهترین سرویس میزبانی وب و ایجاد یک وب سایت نمونه کار زیبا (شاید با استفاده از یک سازنده وب سایت) کافی نیست. مردم همچنین باید بتوانند وب سایت شما را در هنگام جستجوی کاری مانند شما پیدا کنند.

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، در این راهنما، ما 15 نکته سئوی وب سایت را برجسته می کنیم که می توانید از آنها برای جلب توجه بیشتر به وب سایت خلاق خود استفاده کنید. مطمئن شوید که راهنمای ما برای ابزارهای سئو را نیز بررسی کرده اید.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نکته سئوی وب سایت

15 نکته برای افزایش سئو سایت
15 نکته برای افزایش سئو سایت – کالج نوین

سئو سایت چیست؟

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، سئو سایت در واقع عملی است که بر اثر آن یک موتور جستجو در نتایج خود محتوای بهینه سازی شده شما را نمایش می دهد. مشخصا رایگان بودن، ترافیک به طور منظم جذب کردن. سئو عکس ها از ویژگی ها و مزایای اصلی آن می باشند.

اما نکته مهم این است که چگونه محتوای سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید و یا اینکه فاکتورهای رتبه بندی گوگل یا یک موتور جستجوی دیگر چه اهمیتی داشته و به طور کلی اهمیت سئو سایت به چه صورت می باشد. برای پاسخ به این سوالات در ابتدا نیاز داریم که به خوبی بفهمیم که موتورهای جستجو چگونه عمل می کنند.

15 نکته برای افزایش سئو سایت

1. تصاویر خود را بهینه کنید

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، بیشتر وب سایت های متخصصان خلاق پر از تصاویر هستند. اما اگر تصاویر شما برای ارائه وب بهینه نشده باشند، ممکن است صفحه شما را هنگام بارگذاری کند کنند و این می تواند به رتبه سایت شما در جستجوهای گوگل آسیب برساند.

به جای آپلود عکس ها و فایل های طراحی با اندازه مگابایت، هدف شما باید آپلود فایل هایی باشد که بزرگتر از 2500 پیکسل در لبه بلند نیستند. این برای نمایش با وضوح بالا در هر صفحه نمایش رایانه ای بیش از اندازه کافی است.

2. متن جایگزین را اضافه کنید

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، کار دیگری که می توانید برای کمک به رتبه وب سایت خود در موتورهای جستجو انجام دهید، اضافه کردن متن جایگزین (متن جایگزین) یا زیرنویس به تصاویر خود است.

متن جایگزین به گوگل می‌گوید محتوای عکس شما چیست، که به آن امکان می‌دهد محتوای بصری شما را در نتایج جستجو فهرست‌بندی کند.

محتوای تصویر خود را با حدود 125 کاراکتر یا کمتر توصیف کنید و مطمئن شوید که برخی از کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت خود را وارد کنید.

فقط از استفاده مکرر از کلمات کلیدی مشابه برای هر تصویر خودداری کنید، زیرا موتورهای جستجو ممکن است شما را برای پر کردن کلمات کلیدی ترغیب کنند.

15 نکته برای افزایش سئو سایت  - کالج نوین
15 نکته برای افزایش سئو سایت – کالج نوین

3. از عناوین و توضیحات استفاده کنید

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، عنوان و توضیحات صفحه شما چیزی است که گوگل و سایر موتورهای جستجو به بینندگان ارائه می دهند. بنابراین، این خطوط نه تنها نیاز به نمایش کلمات کلیدی مرتبط با جایگاه خلاقانه شما دارند.

آنها همچنین باید هنگام جستجو در نتایج جستجو، بازدیدکنندگان را جذب کنند تا روی سایت شما کلیک کنند. عنوان صفحه خود را بین 30 تا 60 کاراکتر نگه دارید. توضیحات باید بین 70 تا 140 کاراکتر باشد.

4. مقداری کپی در صفحه اصلی خود بنویسید

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، اگر صفحه اصلی شما پر از تصاویر و بدون متن باشد، موتورهای جستجو برای خواندن آن مشکل خواهند داشت. به همین دلیل ضروری است که حداقل یک نسخه مکتوب را در صفحه اصلی خود قرار دهید.

شرح مختصری از کاری که انجام می‌دهید یا پیش‌نمایش صفحه درباره شما می‌تواند کمک زیادی به افزایش وب سایت شما در نتایج جستجو کند.

5. روی صفحه درباره خود تمرکز کنید

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، در بیشتر وب‌سایت‌های خلاقانه، صفحه درباره دومین صفحه پربازدید است و تنها پس از صفحه اصلی. بهینه سازی آن می تواند به ماندن بازدیدکنندگان در سایت شما برای مدت طولانی تری کمک کند، که موتورهای جستجو نشانه ای از کیفیت بالای سایت شما می دانند.

مطمئن شوید که تصویری از خودتان و توضیح مختصری اما مفصل در مورد اینکه چه کسی هستید و چه نوع کاری انجام می‌دهید اضافه کنید. این همچنین یک فرصت عالی برای ضربه زدن به کلمات کلیدی مرتبط با جایگاه خود است.

6. لینک های شکسته را رفع کنید

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، صفحات در اینترنت به مرور زمان جابجا می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، می تواند شما را با لینک های شکسته، به ویژه در پست های وبلاگ قدیمی تر، رها کند. هر بار که سایت شما دارای یک لینک خراب است، رتبه صفحه شما فقط کمی کاهش می یابد.

خوشبختانه، به روز رسانی یا حذف لینک های شکسته ساده است. فقط از یک ابزار آنلاین مانند Dead Link Checker استفاده کنید تا پیوندهایی را که دیگر در کل وب سایت شما کار نمی کنند، پیدا کنید.

7. یک گواهی SSL اضافه کنید

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، گواهی SSL تضمین می کند که بازدیدکنندگان هنگام اتصال به وب سایت شما ایمن هستند. اگر وب سایت شما گواهینامه SSL ندارد، احتمالاً توسط موتورهای جستجو کاهش می یابد.

بسیاری از برترین هاست های وب دارای گواهینامه SSL رایگان هنگام ثبت نام برای یک برنامه میزبانی هستند. اگر گواهی ندارید، می‌توانید یک گواهی رایگان از Let’s Encrypt دریافت کنید. میزبان وب شما باید دستورالعمل های دقیقی داشته باشد تا شما را در فرآیند نصب راهنمایی کند.

8. به CDN متصل شوید

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، یک شبکه تحویل محتوا (CDN) کپی هایی از وب سایت شما را در سرورهای سراسر جهان ایجاد می کند. این یک چیز خوب برای سئوی وب سایت شما است زیرا سرعت بارگذاری صفحه را برای بازدیدکنندگان افزایش می دهد، چیزی که موتورهای جستجو در هنگام رتبه بندی به شدت وزن می کنند. Cloudflare یک CDN رایگان ارائه می دهد و بسیاری از ارائه دهندگان رایگان دیگر نیز وجود دارد.

9. یک وبلاگ راه اندازی کنید

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، راه اندازی وبلاگ یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای سئوی وب سایت خود انجام دهید. این به شما این فرصت را می‌دهد که محتوا و عکس‌های بیشتری از کار خود اضافه کنید، به علاوه، می‌توانید کپی بنویسید که کلمات کلیدی زیادی دارد.

بهتر از آن، محتوای وبلاگ با کیفیت بالا می تواند به شما کمک کند تا بازدیدکنندگان را در وب سایت خود حفظ کنید، که باعث افزایش رتبه سایت شما در الگوریتم های موتورهای جستجو می شود.

15 نکته برای افزایش سئو سایت  - کالج نوین
15 نکته برای افزایش سئو سایت – کالج نوین

10. تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که بازدیدکنندگان هنگام جستجوی وب سایت هایی مانند شما جستجو می کنند. در حالی که برخی از کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت شما ممکن است واضح باشند، انجام تحقیقات شما می تواند به شما کمک کند کلمات کلیدی را پیدا کنید که نیستند.

می توانید از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید تا ببینید افراد معمولاً وقتی وب سایت شما را پیدا می کنند چه کلمات کلیدی را جستجو می کنند.

11. توصیفات و نظرات را اضافه کنید

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، توصیفات و نظرات مشتریان به سایت شما اعتبار بیشتری در چشم بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو می دهد. می‌توانید با ایجاد یک حساب Google My Business، سپس از مشتریان بخواهید که از طریق Google برای کسب و کار شما نظر بنویسند، بیشترین سود را از نظرات مشتریان ببرید.

12. بک لینک بسازید

بک لینک ها لینک هایی از سایر وب سایت ها به وب سایت شما هستند. اگر بک لینک ها از وب سایت های معتبر با ترافیک زیاد آمده باشند، از نظر موتورهای جستجو به وب سایت شما مشروعیت می بخشند.

شما می توانید با وبلاگ نویسی مهمان یا به اشتراک گذاری کار خود، بک لینک بسازید. مانیتور بک لینک ها سرویسی است که می تواند به شما کمک کند بک لینک های وب سایت خود را ردیابی کنید.

13. یک نقشه سایت ایجاد کنید

نقشه سایت یک نقشه دیجیتالی از وب سایت شما است که به گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک می کند تا آن را فهرست کنند.

این تضمین می کند که تمام صفحات و محتوای شما در نتایج جستجو ظاهر می شود. شما می توانید به راحتی با استفاده از کنسول جستجوی گوگل یک نقشه سایت برای سایت خود ایجاد و ارسال کنید.

14. صفحه 404 خود را وارد کار کنید

15 نکته برای افزایش سئو سایت ، به راحتی می توان صفحه 404 خود را فراموش کرد، جایی که بازدیدکنندگان وقتی سعی می کنند از صفحه ای بازدید کنند که دیگر در وب سایت شما وجود ندارد، به پایان می رسد.

اما صفحه 404 می تواند فرصتی برای هدایت بازدیدکنندگان به بقیه سایت شما و حتی زدن چند کلمه کلیدی باشد. برخی از صفحات 404 مورد علاقه ما را برای چند نمونه سرگرم کننده ببینید.

15. به Google Analytics متصل شوید

 گوگل آنالیتیکس به شما این امکان را می دهد که ببینید بازدیدکنندگان چگونه وب سایت شما را پیدا می کنند و از چه صفحاتی بیشتر بازدید می کنند.

اتصال به Google Analytics به تنهایی سئوی شما را بهبود نمی بخشد. اما به شما کمک می کند تا ببینید چه تغییراتی در سئو انجام می شود و چه صفحاتی در وب سایت شما نیاز به بهبود دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟