4 شاخص کلیدی دیجیتال مارکتینگ

4 شاخص کلیدی دیجیتال مارکتینگ

4 شاخص کلیدی دیجیتال مارکتینگ ، مصرف کننده معمولی زمان بیشتری را نسبت به گذشته در اینترنت به عنوان وسیله ای برای تعامل با برندها و سازمان ها صرف می کند. نقش یک دیجیتال مارکتینگ این است که هر چه بیشتر چشمان ممکن را به برندهای خود جلب کند. بنابراین، چگونه یک بازاریاب دیجیتال می تواند زمانی که استراتژی های خاص در واقع منجر به نتایج و ارزش می شوند، اندازه گیری کند؟

بررسی شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) پس از یک کمپین می تواند به رهبران کسب و کار بینشی از عملکرد کلی استراتژی بازاریابی خود بدهد. اما بازاریابان دیجیتال قرار است کدام KPI را ردیابی کنند؟ در زیر، 4 KPI توصیه شده را خواهید دید که هنگام اندازه گیری میزان موفقیت یک کمپین بازاریابی باید در نظر گرفته شوند.

4 شاخص کلیدی دیجیتال مارکتینگ
4 شاخص کلیدی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) شامل مجموعه همه ابزارها و فعالیت‌هاییاست که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بستر دیجیتال (وب، اینترنت، موبایل یا سایر ابزارهای دیجیتال) مورد استفاده قرار می‌گیرند. در دیجیتال مارکتینگ با استفاده از کانال های دیجیتالی مثل موتور های جستجو، رسانه های اجتماعی، ایمیل و . . . در وبسایت خود برای مشتری های فعلی و جذب مشتری جدید استفاده می شود.

4 شاخص کلیدی دیجیتال مارکتینگ برای نظارت بر موفقیت کمپین

1. بازده سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال (ROI)

نگاهی به بازگشت سرمایه (ROI) به پاسخ به مهمترین سوال کمک می کند: “آیا تلاش های بازاریابی دیجیتال شرکت ارزش آن را دارد؟” پاسخ دادن به این می تواند سخت باشد. تلاش های بازاریابی آنلاین باید تا فروش های جدید قابل ردیابی باشد. معادله زیر می تواند به کسب و کارها در تعیین پاسخ کمک کند:

این مقاله را مطالعه کنید  کنسول جستجو در دیجیتال مارکتینگ

کل هزینه بازاریابی دیجیتال

کل درآمد منتسب به دیجیتال مارکتینگ – کل هزینه بازاریابی دیجیتال

وقتی کسب‌وکارها بازده بازاریابی دیجیتال خود را بدانند، می‌توانند تعیین کنند که کدام تلاش‌ها ارزش آن را دارند و کدام کمپین‌ها باید به پایان برسند. هنگامی که متوجه شدید که کدام کمپین ها از هزینه های خود بهتر عمل می کنند، می توانید تلاش های خود را در آن زمینه ها متمرکز کنید تا مطمئن شوید که هر بار که یک کمپین جدید راه اندازی می کنید، خود را برای موفقیت آماده می کنید.

4 شاخص کلیدی دیجیتال مارکتینگ
4 شاخص کلیدی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

2. نرخ تبدیل وب سایت

وب‌سایت‌های تجاری و صفحات تجارت الکترونیک در همه زمان‌ها در دسترس مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند، صرف نظر از اینکه چه ساعتی و چه روزی از هفته باشد. علاوه بر این، رسانه های اجتماعی و کمپین های تبلیغاتی دیجیتال دائما افراد را از طریق قیف فروش وارد می کنند. با این حال، هنگامی که یک مشتری بالقوه در یک صفحه محصول قرار می گیرد، ممکن است خیلی طولانی مرور نکند، یا حتی چیزی خریداری نکند. در آن زمان است که معادله نرخ تبدیل وب سایت زیر جالب می شود.

مجموع بازدیدکنندگان وب سایت

فرم ارسالی + تماس های پیگیری شده + ایمیل پیگیری شده

حتی اگر یک تبلیغ بازاریابی دیجیتال موثر ممکن است یک مصرف کننده بالقوه را به وب سایت شما هدایت کند، این همیشه به این معنی نیست که به فروش تبدیل می شود. با این حال، کسب‌وکارهایی که نرخ تبدیل وب‌سایت را ردیابی می‌کنند، می‌توانند درک بهتری از اینکه آیا یک کمپین با موفقیت بازدیدهای مشتری جدید را به فروش مشخص تبدیل می‌کند یا خیر، به دست آورند.

این مقاله را مطالعه کنید  چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ

3. هزینه های جذب مشتری

کاربران فردی که از طریق یک کمپین دیجیتالی به یک وب سایت تجاری وارد می شوند، هزینه های مرتبط با آنها را دارند. اولین هزینه یک هزینه “سرب” است. کمپین ها باید هزینه هر سرنخ را پایین نگه دارند تا حاشیه سودآوری در طول کمپین حفظ شود.

هزینه هر سرب

کل هزینه شده برای کمپین / تعداد کل سرنخ ها

هزینه هر سرنخ باید برای تمام تلاش‌های بازاریابی دیجیتال محاسبه شود. از بنرهای وب‌سایت گرفته تا کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی فردی، شرکت‌هایی که هزینه هر سرنخ خود را برای هر کمپین دیجیتالی پیگیری می‌کنند، می‌توانند ببینند کدام برنامه سودآورتر است و انتخاب‌های سرمایه‌گذاری درستی را انجام دهند.

دومین هزینه مرتبط با افراد، هزینه درآمد است. یک سرنخ از تبلیغات بازاریابی دیجیتال دارای ارزش فروش مرتبط با آنها است. با استفاده از معادله درآمد هر سرنخ، کسب‌وکارها می‌توانند فروش آینده را بر اساس ترافیک پیش‌بینی‌شده و سرنخ‌های تبدیل پیش‌بینی کنند.

درآمد هر سرنخ

کل درآمد قابل انتساب / تعداد کل سرنخ ها

مشابه معادله هزینه هر سرنخ، درآمد هر سرنخ باید برای هر منبعی که یک شرکت برای بازاریابی دیجیتال استفاده می کند محاسبه شود. هر دو اعداد هزینه و درآمد به بخش های بازاریابی کمک می کند تا هزینه های مربوط به هر پلت فرم آنلاین متفاوتی را که استفاده می کنند درک کنند. مروری بر تمام کمپین‌های بازاریابی دیجیتال شرکت می‌تواند به مدیران بینشی در مورد اینکه سودآورترین سرنخ‌ها از کجا سرچشمه می‌گیرد، برای تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری مجدد آینده به مدیران می‌دهد.

4 شاخص کلیدی دیجیتال مارکتینگ
4 شاخص کلیدی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

4. درصد فروش از بازاریابی دیجیتال- 4 شاخص کلیدی دیجیتال مارکتینگ

مدیران بازاریابی دیجیتال می توانند از تعداد فروش های ایجاد شده توسط کمپین های آنلاین برای توجیه سرمایه گذاری های اضافی و تخصیص این سرمایه گذاری ها در انواع برنامه های مناسب استفاده کنند. معادله زیر به بازاریابان دیجیتال اجازه می‌دهد تا ایده‌های کمپین دیجیتالی خود را به تصمیم‌گیرندگان مهم تجاری داخلی بفروشند.

این مقاله را مطالعه کنید  معنی کمپین دیجیتال مارکتینگ

درصد فروش از بازاریابی دیجیتال

کل درآمد منتسب از فروش دیجیتال / کل ماهانه

کمپین های بازاریابی دیجیتال به سرعت به بخش بزرگی از تلاش های بازاریابی یک شرکت تبدیل می شوند. از آنجایی که مشتریان بیشتری از طریق وب سایت ها و کانال های رسانه های اجتماعی خود با مشاغل ارتباط برقرار می کنند، مدیران بازاریابی فرصتی برای جمع آوری داده های روشنگری دارند. هنگام اندازه‌گیری یک تبلیغ دیجیتال موفق، کسب‌وکارها باید بازگشت سرمایه، نرخ تبدیل وب‌سایت، هزینه‌های جذب مشتری و درصد فروش از بازاریابی دیجیتال را دنبال کنند. همه این داده ها به تعیین هزینه های آینده و تاکتیک های ارتقا کمک می کند.

البته، بسیاری از KPI های دیگر را می توان برای اطلاعات خاص ردیابی کرد و تجزیه و تحلیل بهتر کمپین های بازاریابی شما، معیارهای بازاریابی مانند نرخ کلیک، ارزش طول عمر مشتری، ترافیک ارگانیک، نرخ پرش، هزینه به ازای هر کلیک و بازدید از صفحه، همگی می توانند به شما کمک کنند. اگر نیاز به اصلاح صفحات فرود، تبلیغات یا مخاطبان خود دارید تا سرنخ های واجد شرایط بیشتری را جمع آوری کنید، می دانید که استراتژی های بازاریابی خود چگونه عمل می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟