4 نوع دیجیتال مارکتینگ

4 نوع دیجیتال مارکتینگ

4 نوع دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ مجموعه ای از تمام فعالیت های بازاریابی است که در فضای دیجیتال برای بازاریابی یک محصول یا خدمات انجام می شود. این نه تنها شامل فعالیت های بازاریابی آنلاین بلکه برخی از فعالیت های سنتی نیز می شود. مشاهده فعالیت های بازاریابی آنلاین به عنوان یک نهاد مجزا از سایر فعالیت های بازاریابی توصیه نمی شود. یک کمپین بازاریابی عالی ترکیبی از هر دو جهان است. در اینجا ما 4 نوع مختلف از فعالیت های بازاریابی دیجیتال را فهرست می کنیم.

برای توضیح بیشتر در مورد “بازاریابی دیجیتال”، 4 نوع مهم بازاریابی دیجیتال را در بر می گیرد که نقش مهمی در هر تجارت ایفا می کنند. بسیار مهم است که فقط روی یک نوع تکنیک بازاریابی دیجیتال تمرکز نکنید. موفق ترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ از رویکرد چند کانالی استفاده می کنند.

4 نوع دیجیتال مارکتینگ
4 نوع دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- 4 نوع دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ شامل تمام فعالیت‌های بازاریابی می‌شود که از طریق بستری به نام اینترنت صورت می‌پذیرد. مشاغل از کانال‌های دیجیتال مانند موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و سایر وب‌سایت‌ها برای ارتباط با مشتریان فعلی و احتمالی خود استفاده می‌کنند.

یک دیجیتال مارکتر ممکن است بگوید که دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی درونگرا مفاهیم یکسانی دارند، اما در اصل تفاوت‌های جزئی در این دو وجود دارد.

4 نوع بازاریابی دیجیتال که باید برای کسب و کار خود در نظر بگیرید

1. بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا هنر استفاده از یک خط داستانی با اطلاعات ارزشمند است که به ایجاد برند و آگاهی در بین مخاطبان هدف شما ترجمه می شود. اثرات بازاریابی محتوا بلندمدت است و مخاطبان هدف شما با اطلاعاتی آماده می شوند تا اقدامی سودمند انجام دهند. کلید یک استراتژی بازاریابی محتوای موثر، ایجاد روابط با مخاطب هدف به جای ژست گرفتن است.

این مقاله را مطالعه کنید  معنی کمپین دیجیتال مارکتینگ

هدف بازاریابی محتوا ایجاد روابط با مشتریان بالقوه و تبدیل شدن به یک شریک به جای یک تبلیغ کننده است. این بدان معناست که بازاریابی محتوا اغلب در استراتژی‌های بازاریابی درونگرا از طریق یک استراتژی محتوا که بر ارائه ارزش به مخاطبان هدف با محتوا تمرکز دارد، استفاده می‌شود.

4 نوع دیجیتال مارکتینگ
4 نوع دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

2. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

سئو فرآیند استفاده از تاکتیک های ارگانیک برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو است. این یک روش طبیعی برای ایجاد ترافیک به وب سایت شما از صفحه نتایج موتور جستجو است. این فقط با هدایت ترافیک به وب سایت شما متوقف نمی شود، بلکه نقش مهمی در تبدیل این ترافیک به سرنخ های با کیفیت دارد.

سئو اغلب در سه دسته به شرح زیر دسته بندی می شود:

الف) سئوی درون صفحه
این چیزی نیست جز بهینه سازی یک صفحه وب برای هدف قرار دادن یک جستجوی خاص و رتبه بالا در موتورهای جستجو. می توان با انجام فعالیت های مختلف مانند تحقیق کلمات کلیدی، تولید محتوا و بهینه سازی کلمات کلیدی به آن دست یافت.

ب) سئوی خارج از صفحه
این برای ایجاد شهرت یک صفحه وب با پیوند دادن آن با وب سایت های با کیفیت دیگر انجام می شود. با انجام این کار باعث می‌شوید موتورهای جستجو به محتوای وب‌سایت شما اعتماد کنند. این امر باعث افزایش اعتبار و اعتبار صفحه وب شما در موتورهای جستجو می شود. این فرآیند تولید بک لینک از طریق اتصال محتوای صفحه وب شما با سایر وب سایت های با کیفیت، لینک سازی نامیده می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  4 نکته طراحی برنامه دیجیتال مارکتینگ

ج) سئو فنی
معمولاً برای ارائه یک تجربه کاربری عالی انجام می شود. به طور کلی با تمرکز بر سرعت سایت، سازگاری با موبایل، خزیدن، ساختار سایت و فهرست بندی انجام می شود.

بسیاری به این تصور اشتباه رسیده اند که سئو در فضای B2B بی اثر شده است، اما واقعیت این است که بیش از 70 درصد از خریدهای B2B فرآیند خرید خود را با یک جستجوی عمومی آغاز می کنند. از این رو استراتژی سئوی شما باید بیشتر بر ایجاد محتوای با کیفیت، تولید بک لینک های با کیفیت برای دستیابی به مخاطبان گسترده تر و رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو تمرکز کند. اگرچه SEO روز به روز چالش برانگیز شده است، اما هنوز هم یکی از بهترین کانال ها برای B2B است.

3. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)- 4 نوع دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) یک تاکتیک پولی برای جلب توجه به برند با ظاهر شدن در نتایج موتورهای جستجو است. این استراتژی اغلب جستجوی پولی یا بازاریابی پرداخت به ازای کلیک (PPC) نامیده می شود. این شامل فعالیت های مختلفی مانند تنظیم تبلیغات، بهینه سازی تبلیغات، تعیین بودجه و از همه مهمتر قرار دادن تبلیغات است. SEM را می توان در موتورهای جستجوی مختلف انجام داد اما عمدتاً در گوگل انجام می شود. گوگل از تبلیغات پولی در موتور جستجو و شرکای خود به نام Google Ads پشتیبانی می کند.

SEM موثرترین استراتژی بازاریابی در فضای B2B است. تاثیر آن فوری است و به محض راه اندازی کمپین خود، می توانید تبلیغات خود را در SERP ها مشاهده کنید. با SEM، شما لوکس را خواهید داشت که مخاطبان هدف خود را تعریف کنید و می توانید آنها را بر اساس سن، علایق، مکان، عادات و موارد دیگر فیلتر کنید. همچنین می‌توانید ROI را پیگیری کنید که SEM را برای B2B مؤثرتر می‌کند.

این مقاله را مطالعه کنید  مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، 10 انواع آن
4 نوع دیجیتال مارکتینگ
4 نوع دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

4. بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی فرآیند جلب بازدید یا جلب توجه سایت‌های رسانه‌های اجتماعی با ارسال محتوای مرتبط با مخاطبان هدف شما است. برخی از سایت های رسانه های اجتماعی محبوب عبارتند از فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب، لینکدین، ردیت و اسنپ چت.

هر پلتفرم مجموعه ای از قوانین خاص خود را برای بازاریابی محصول یا خدمات شما دارد و به یک رویکرد و استراتژی منحصر به فرد نیاز دارد. محتوای وبلاگ شما ممکن است برای یک پلتفرم ایده‌آل باشد، یک تصویر ساده به شما کمک می‌کند در پلتفرم دیگری به مخاطبان گسترده‌تری برسید. همچنین پلتفرم هایی وجود دارند که فقط محتوای ویدیویی در آنها کار می کند. مهم است که مخاطبان خود را شناسایی کنید و بر اساس آن محتوا ایجاد کنید. رشد چشمگیر بازاریابی رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که شرکت‌های B2B از رسانه‌های پخش به پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند لینکدین برای بازاریابی خدمات یا محصولات خود تغییر مکان داده‌اند. این کانال به آنها کمک می کند تا بهتر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و روابط طولانی مدت ایجاد کنند.

از بازاریابی محتوا گرفته تا بازاریابی رسانه های اجتماعی، از انواع تکنیک های بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به مخاطبان هدف خود با محصول/خدمت خود استفاده کنید. چه زمانی باید از این تکنیک ها استفاده کنید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 10 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟