5 مزیت دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی سنتی

5 مزیت دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی سنتی

5 مزیت دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی سنتی ، دنیای بازاریابی از روزهایی که مردان دیوانه غرق در غذا خوردن قبل از ظهر بودند، در حالی که ایده‌های بیلبورد کوکاکولا را طراحی می‌کردند، مانند دودکش سیگار می‌کشیدند، راه درازی را پیموده است. در حالی که استراتژی‌های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات چاپی، رادیویی و تلویزیونی هنوز هم در عصر خرده‌فروشی امروزی دارای اهمیت هستند، دیجیتال مارکتینگ روشی را که شرکت‌ها در هر اندازه می‌توانند به مشتریان ایده‌آل خود دسترسی پیدا کنند، تعامل داشته باشند و آنها را هدف قرار دهند، کاملاً تغییر داده است.

علیرغم روندهای رو به رشد و تحقیقاتی که نشان می دهد تاکتیک های بازاریابی دیجیتال تا چه حد موفق هستند، تردیدی ظریف و در عین حال قابل توجه برای بسیاری از صاحبان مشاغل برای تعهد و سرمایه گذاری در تبلیغات آنلاین وجود دارد. لازم نیست دان دریپر باشید تا شک داشته باشید که آیا کمپین های بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یا پرداخت به ازای کلیک (PPC) در دراز مدت برای شرکت شما نتیجه خواهند داد یا خیر! نظرسنجی های اخیر نشان داده است که 83 درصد از صاحبان مشاغل کوچک از سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال خود راضی هستند و تقریباً 20 درصد از صاحبان مشاغل کوچک از استراتژی های بازاریابی دیجیتال ناراضی هستند یا از آنها استفاده نمی کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ چیست؟

شاید بدبینی نسبت به بازاریابی دیجیتال مبتنی بر تجارب ناراضی مصرف کننده آنلاین آنها باشد، مانند کلیک کردن مداوم از پنجره های بازشو، نادیده گرفتن ایمیل های کوپن، و احساس بمباران توسط تبلیغات هدفمند رسانه های اجتماعی. هی، هیچ چیز نمی تواند به اندازه انتظار برای یک تبلیغ 30 ثانیه ای در YouTube قبل از تماشای کلیپ تلفیقی پگی اولسون مورد علاقه شما، کار شما را سخت کند! با این حال، در دنیای تکنولوژی محور امروزی، هرچه کسب و کار شما در بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کمتری داشته باشد، به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا نمی کنید.

برای کمک به نشان دادن تفاوت و پیروزی دیجیتال مارکتینگ بر روش‌های بازاریابی سنتی، بیایید نگاهی به پنج مزیت متمایز بازاریابی دیجیتال بیندازیم که نشان می‌دهد چقدر پول بیشتری می‌توانید از این خدمات تبلیغاتی دریافت کنید.

5 مزیت دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی سنتی
5 مزیت دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی سنتی – کالج نوین

5 مزیت بازاریابی دیجیتال نسبت به بازاریابی سنتی

1. جذاب تر

مسلماً بزرگترین تفاوت بین بازاریابی سنتی و دیجیتال این است که ردیابی، اندازه گیری و ارزیابی تعامل مصرف کننده با استراتژی دوم چقدر آسان تر است.

بازاریابی دیجیتال نه تنها به عنوان خط لوله مستقیم ارتباط با مشتریان وفادار و مخاطبان هدف شما عمل می کند، بلکه می توانید تعامل آنها را در زمان واقعی ارزیابی کنید. به عنوان مثال، استفاده از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به کسب‌وکارها این فرصت را می‌دهد که محتوای جذابی تولید کنند که می‌تواند توسط مشتریانش مورد پسند، اشتراک‌گذاری و نظر قرار گیرد و به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا ارزیابی بصری کنند که چه نوع محتوا و بازاریابی مؤثرتر از دیگری است.

2. مقرون به صرفه

در اینجا خلاصه ای سریع از میانگین قیمت برای اشکال مختلف بازاریابی سنتی و دیجیتال آورده شده است:

این مقاله را مطالعه کنید  لینکدین و ایجاد شغل و بازاریابی ، 5 ایده قاتل

. بیلبوردها: 1500 تا 14000 دلار به طور متوسط ​​بسته به مکان
. آگهی روزنامه تمام صفحه: 2772 دلار (کاغذ شهر کوچک) – 163422 دلار (واشنگتن پست)
. آگهی رادیویی 30 ثانیه ای (با احتساب هزینه تولید): 1200 تا 7500 دلار
. بسته های بازاریابی دیجیتال: خدمات ساعتی 90 تا 250 دلار – خدمات ماهانه 3500 تا 10000 دلار

اکنون تفاوت اصلی بین تمام این هزینه ها، ارزیابی کل هزینه برای دلار شما است. تنها با استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال می‌توانید به طور رسمی تعیین کنید که با چند نفر ارتباط برقرار می‌کنید، با چند نفر درگیر هستید و چند نفر در نتیجه مستقیم بازاریابی مشتری شده‌اند.

علاوه بر این، تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال به کسب‌وکارها کنترل بیشتری بر هزینه‌ها می‌دهند، زیرا آنها می‌توانند استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را که می‌خواهند در برنامه‌های بازاریابی خود پیاده کنند، مانند SEO یا تبلیغات رسانه‌های اجتماعی، انتخاب و انتخاب کنند.

3. دسترسی گسترده تر

این پویایی دیگری است که در آن بازاریابی سنتی با بازاریابی دیجیتال قابل مقایسه نیست. تا زمانی که صدها هزار دلار برای تبلیغات با نیویورک تایمز خرج نکنید، ارزیابی اینکه در هنگام استفاده از تبلیغات چاپی یا رادیویی واقعاً با چند نفر تماس دارید، عملا غیرممکن است.

با دیجیتال مارکتینگ، می توانید تعداد دقیق افرادی را که هدف قرار داده اید مشخص کنید. اما حتی بدون تبلیغات آنلاین، یک وب سایت بهینه شده با سئو می تواند به شما کمک کند تا تنها با یک سرمایه گذاری کوچک وارد بازارهای جدید شوید و به مخاطبان جهانی دست پیدا کنید.

5 مزیت دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی سنتی
5 مزیت دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی سنتی – کالج نوین

4. هدف گذاری آسان- 5 مزیت دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی سنتی

همانطور که قبلا ذکر شد، توانایی دستیابی به مخاطبان هدف خود به روشی مقرون به صرفه و قابل اندازه گیری، مسلماً بزرگترین مزیت بازاریابی دیجیتال نسبت به سایر اشکال سنتی بازاریابی است. چه در حال دسترسی به افرادی باشید که با مشتریان ایده آل شما مطابقت دارند با تبلیغات هدفمند، حفظ ارتباط با مشتریان فعلی، یا نمایش در نتایج موتورهای جستجو برای افرادی که به طور آنلاین به دنبال محصولات یا خدمات شما هستند، به ظاهر راه های بی نهایتی برای هدف قرار دادن شما وجود دارد. پایگاه مشتری ترجیحی و در نهایت تبدیل مصرف کنندگان به مشتری.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن

5. انعطاف پذیری و اندازه گیری

شاید بزرگترین خطر مرتبط با روش های بازاریابی سنتی این باشد که ارزیابی واقعی، اندازه گیری و در صورت لزوم تغییر دادن استراتژی های بازاریابی شما چقدر مبهم و مبهم است. چگونه می توانید واقعاً بدانید که چند نفر هنگام عبور از یک خروجی بین ایالتی بیلبورد شما را دیده اند یا به دلیل شنیدن تبلیغات شما از رادیو وارد فروشگاه شما شده اند؟

واقعیت این است که بازاریابی دیجیتال ارزیابی و اصلاح استراتژی های بازاریابی شما را بسیار آسان تر می کند. با ابزارهای تحلیلی بسیار زیادی که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند عملکرد تبلیغات آنلاین خود را نظارت کنید و به شما این امکان را می دهد که تعداد بازدیدها، نرخ تعامل، هزینه به ازای هر کلیک و بسیاری از معیارهای دقیق تر را مشاهده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − هجده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟