5 بلوک سازنده یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

5 بلوک سازنده یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

5 بلوک سازنده یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، اگر تصمیم گرفته اید که بازی دیجیتال مارکتینگ خود را ارتقا دهید، دانستن اینکه از کجا شروع کنید دشوار است.

گرفتار شدن و پریدن درست آسان است، اما این می تواند منجر به اتلاف وقت و پول زیادی شود. ما هر روز از کسب و کارها با استراتژی دیجیتال مارکتینگ آنلاین آنها حمایت می کنیم و در طول مسیر چند چیز را در مورد چگونگی ایجاد پایه های محکم برای کمپین دیجیتالی خود یاد گرفته ایم.

در اینجا پنج بلوک ساختمانی وجود دارد که باید قبل از شروع کمپین بازاریابی دیجیتال خود در نظر بگیرید:

5 بلوک سازنده یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ
5 بلوک سازنده یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5 بلوک سازنده یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

1: بررسی کنید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند

اولین چیزی که قبل از هر کمپین بازاریابی باید بدانید این است که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند. اگر به مشتریان بالقوه واقعی دسترسی نداشته باشد، قرار دادن چیزها در آنجا فایده ای ندارد.

برای شناسایی افرادی که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید، زمان بگذارید:

. اگر B2B است، چه صنعتی را هدف قرار می دهید، و چه شخص یا نقش خاصی در سازمان علاقه مند به خدمات شما خواهد بود؟ هر چه بتوانید جزئیات بیشتری اضافه کنید، بهتر است.
. اگر این یک کمپین B2C است که در حال راه‌اندازی آن هستید، هر چیزی را که ممکن است به ذهنتان برسد که ممکن است مشتری ایده‌آل شما را تشکیل دهد، یادداشت کنید – مانند سن، جنسیت، مکان، علایق و شغل آنها.

این مقاله را مطالعه کنید  مزیت های دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

ایجاد شخصیت‌های واقعی برای مخاطبان مختلف و نام‌گذاری برای آنها می‌تواند واقعاً مفید باشد و باعث می‌شود که در یک صفحه برای مخاطبان شما راحت‌تر باشند.

5 بلوک سازنده یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ
5 بلوک سازنده یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

2: چند هدف SMART تعیین کنید

اگر اهداف و مقاصدی برای رسیدن به آن نداشته باشید، هرگز نخواهید فهمید که استراتژی بازاریابی دیجیتال شما موفق بوده است یا خیر.

قبل از راه اندازی، به این فکر کنید که برای موفقیت کمپین خود باید به چه چیزی برسید. هدف شما چیست؟

اهداف شما هر چه که هستند، آنها را باهوش کنید – اینها عبارتند از:

. خاص
. قابل اندازه گیری
. قابل دستیابی
. مربوط
. به موقع

این اطمینان حاصل می کند که اهداف شما واقعاً ممکن است و تشخیص اینکه چه زمانی به آنها دست یافته اید را برای شما آسان تر می کند.

3: درباره رقبای خود تحقیق کنید و تفاوت خود را مشخص کنید

انجام برخی تحقیقات در مورد رقبا و استراتژی‌های دیجیتالی آنها برای برقراری ارتباط با مشتریان، از جمله اینکه از کدام کانال‌ها یا شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، نوع محتوایی که به اشتراک می‌گذارند (و نحوه اشتراک‌گذاری آن) و سطح آن می‌تواند مفید باشد. از تعاملی که دارند

اما به یاد داشته باشید – شما نباید فقط سعی کنید دقیقاً همان کاری را که رقبای شما انجام می دهند تکرار کنید، این فقط برای این است که به شما یک نقطه شروع و ایده هایی در مورد اینکه چه کاری انجام می دهد یا نه.

اگر می‌خواهید موفق شوید، تعیین ویژگی‌های منحصربه‌فرد کسب‌وکارتان و اطمینان از ارزش‌گذاری آن در بازار، کلیدی است.

4: صدا و پیام های خود را اصلاح کنید

هنگامی که استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را راه اندازی می کنید، شخصیت برند خود را با جهان به اشتراک می گذارید. شما باید به این فکر کنید که می خواهید چه شخصیتی داشته باشید و چگونه از طریق لحن صدای برند شما نشان داده می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟

آیا به دنبال شوخ و غیررسمی هستید یا حرفه ای تر و معتبرتر؟

هنگامی که مخاطبان هدف خود را پیدا کردید، همچنین باید پیام های کلیدی را که برای برقراری ارتباط با آنها نیاز دارید، از جمله اطلاعات اصلی در مورد محصولات/خدمات خود و آنچه شما را از رقبای خود متمایز می کند، بیابید.

شما باید پیام های کلیدی خود را به طور مختصر و به گونه ای به اشتراک بگذارید که مخاطبان شما درک کنند و با آن درگیر شوند.

5 بلوک سازنده یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ
5 بلوک سازنده یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5: کانال های خود را انتخاب کنید

اگرچه اگر بودجه شما اجازه می دهد، راه اندازی کمپین ها در هر کانال دیجیتالی وسوسه انگیزی است، معمولا ساده تر و کارآمدتر است که روی چند کانال تمرکز کنید و در نظر بگیرید که هر کدام از آنها چه کاری را برای شما انجام دهند.

آیا از شبکه های اجتماعی زیاد استفاده می کنند؟ آیا آنها ترجیح می دهند با محتوای ایمیل های خود درگیر شوند؟ آیا آنها طرفدار خواندن وبلاگ ها و به اشتراک گذاری آنها هستند یا ترجیح می دهند مقاله فنی بیشتری را دانلود کنند؟ وقتی مشتریان بالقوه آماده تعامل با شما هستند، چگونه می توانند این کار را انجام دهند؟ آیا محصول یا خدماتی وجود دارد که بتوانید برای خرید آنلاین ارائه دهید یا نیاز به ارائه کانال هایی مانند ایمیل، فرم ها، چت آنلاین یا تلفن دارید؟

هنگامی که بازاریابی شما توجه مشتریان بالقوه شما را به خود جلب کرد، باید به فکر ایجاد کمپین های خاص باشید تا آنها را متعهد به شما کنید.

فهرستی از کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی که می‌خواهید استفاده کنید، نحوه استفاده از آن‌ها و اهمیت آن‌ها برای دستیابی به مخاطبانتان ایجاد کنید – سپس، اگر همه چیز اشتباه شد، می‌توانید به یاد داشته باشید که روی کانال‌هایی که اولویت بالا.

این مقاله را مطالعه کنید  8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + بیست =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟