5 مهارت دیجیتال مارکتینگ

5 مهارت دیجیتال مارکتینگ

5 مهارت دیجیتال مارکتینگ ، چشم انداز حرفه ای هایی که می خواهند حرفه خود را در فضای دیجیتال مارکتینگ رشد دهند مثبت است. eMarketer گزارش می دهد که در سال 2019، انتظار می رود که هزینه های تبلیغات دیجیتال برای اولین بار از هزینه های تبلیغات سنتی فراتر رود.

کتابچه راهنمای چشم انداز شغلی گزارش می دهد که انتظار می رود چشم انداز شغلی برای مدیران تبلیغات، تبلیغات و بازاریابی بین سال های 2016 تا 2026 به میزان 10 درصد رشد کند که برای همه مشاغل سریعتر از میانگین است. برای متخصصان روابط عمومی، از جمله متخصصان رسانه های اجتماعی، انتظار می رود چشم انداز شغلی در همان بازه زمانی 9 درصد رشد کند.

با توجه به اینکه شرکت های بیشتری با تلاش های بازاریابی و تبلیغات خود دیجیتالی می شوند، فرصت بیشتری برای متخصصان بازاریابی دیجیتال وجود دارد. در اینجا پنج شرکت مهارتی مورد تقاضا و مدیران استخدامی به دنبال آنها هستند.

5 مهارت دیجیتال مارکتینگ
5 مهارت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5 مهارت بازاریابی دیجیتال که شرکت ها و مدیران استخدام می خواهند

1. تجزیه و تحلیل

شرکت‌ها می‌دانند که برای دستیابی به مشتریان باید در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، اما می‌خواهند با سرمایه‌گذاری‌های خود تصمیمات بازاریابی هوشمندانه بگیرند. مزیت اصلی بازاریابی دیجیتال نسبت به بازاریابی سنتی داده است. بازاریابان می توانند نحوه عملکرد کمپین ها را در زمان واقعی ببینند و استراتژی های خود را تنظیم کنند.

اندازه گیری بازگشت سرمایه در بازاریابی دیجیتال یک چالش رایج است که توسط صاحبان مشاغل ذکر شده است. بازاریابان دیجیتالی که می دانند چگونه از ابزارهایی مانند Google Analytics استفاده کنند و می توانند تولید سرنخ و تبدیل ها را از طریق کمپین های بازاریابی دیجیتال نشان دهند، برجسته هستند.

یک نظرسنجی از 7500 متخصص کسب‌وکار نشان داد که 26 درصد از پاسخ‌دهندگان می‌گویند کسب سرنخ بیشتر چالش اصلی بازاریابی آنهاست. بخشی از دلیل این است که اندازه گیری تولید سرب دشوار یا بی اثر است. بازاریابان دیجیتال که می توانند اندازه گیری کنند و نتایج را نشان دهند، برای استخدام کنندگان ارزش به ارمغان می آورند.

این مقاله را مطالعه کنید  مدیریت کیفیت جامع چیست؟ ؛ 5 نمونه

2. رسانه های اجتماعی- 5 مهارت دیجیتال مارکتینگ

استفاده از بازاریابی رسانه های اجتماعی توسط مشاغل از سال 2013 به طور پیوسته افزایش یافته است. طبق گزارش سال 2019 توسط Statista، 91 درصد از مشاغل از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند که این رقم در سال 2013 86 درصد بود.

مانند بسیاری از تلاش‌های بازاریابی دیجیتال، اندازه‌گیری بازگشت سرمایه یک چالش بزرگ است: ۶۷ درصد از بازاریابان می‌گویند ارزیابی اثربخشی رسانه‌های اجتماعی نگرانی اصلی است.

امروزه شرکت‌ها به دنبال مهارت‌های بازاریابی دیجیتال زیر مرتبط با رسانه‌های اجتماعی هستند.

دانستن اینکه در کدام کانال ها باید پست بگذارید: ده ها کانال اجتماعی برای ارسال پست وجود دارد، نه فقط فیس بوک و اینستاگرام. به گفته مرکز تحقیقات پیو، کانال هایی که کسب و کارها باید در نظر بگیرند عبارتند از Reddit، Snapchat و Pinterest. جوامع طاقچه، مانند آنهایی که در Reddit وجود دارند، می توانند ترافیک فوق العاده ای را به محتوای تجاری به دلیل دنبال کنندگان درگیر وارد کنند. بازاریابان رسانه های اجتماعی امروزی باید از طیف گسترده ای از کانال های اجتماعی آگاهی داشته باشند و بتوانند توصیه های اجتماعی درستی ارائه دهند.
اندازه‌گیری رسانه‌های اجتماعی: لایک‌ها و کامنت‌ها اگر بازدهی سرمایه‌گذاری را ارائه نکنند، معنایی ندارند. متخصصان رسانه های اجتماعی باید بتوانند از تجزیه و تحلیل های خاص سایت و همچنین تجزیه و تحلیل های مرتبط با وب سایت برای تجزیه و تحلیل داده ها و بهینه سازی استراتژی استفاده کنند.
خدمات اجتماعی و تعامل: بر اساس Convince & Convert، وقتی مشتریان با یک برند در شبکه اجتماعی تماس می گیرند، 42 درصد انتظار دارند ظرف یک ساعت پاسخ دهند و 32 درصد انتظار دارند ظرف 30 دقیقه پاسخ دهند. مدیران رسانه‌های اجتماعی باید مهارت‌های عالی در زمینه خدمات مشتری داشته باشند و مایل باشند که به‌صورت بین‌بخشی کار کنند تا مشتریان در رسانه‌های اجتماعی پاسخ‌های مناسبی را که به دنبال آن هستند، به سرعت دریافت کنند.

رسانه های اجتماعی فقط ارسال پیام های بازاریابی مارک دار نیستند. رسانه های اجتماعی یک کانال خدمات مشتری است. این یک ابزار تولید سرنخ است. و در نهایت باید به یک شرکت کمک کند تا محصولات یا خدمات بیشتری را بفروشد.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه انجام تحلیل رقبا در دیجیتال مارکتینگ
5 مهارت دیجیتال مارکتینگ
5 مهارت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3. ایجاد محتوا- 5 مهارت دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا یکی دیگر از تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ است که در سال های اخیر به طور پیوسته برجستگی پیدا کرده است. در سال 2018، 56 درصد از بازاریابان B2C هزینه تولید محتوا را افزایش دادند. بر اساس گزارش موسسه بازاریابی محتوا و MarketingProfs، در سال 2019، 57 درصد انتظار دارند بودجه بازاریابی محتوای خود را افزایش دهند.

افزایش منطقی است. به طور متوسط یک فرد بالغ روزانه 5 برابر بیشتر از بزرگسالان 50 سال پیش اطلاعات مصرف می کند. فوربس گزارش می دهد که بزرگسالان آمریکایی در خانه تا 12 ساعت در روز را جلوی صفحه نمایش می گذرانند.

تولید محتوا انواع مختلفی را برای کسب و کارها در بر می گیرد، از جمله:

. پست های وبلاگ
. فیلم های
. اینفوگرافیک
. نمایش اسلاید عکس
. محتوای تعاملی، مانند آزمون ها و بازی ها

نابودی روزنامه نگاری سنتی، داستان سرایی آنلاین را تغییر داده است. سازندگان محتوا باید در مورد مشتریان خود تحقیق کنند، شخصیت های خریدار را ایجاد کنند و محتوای قانع کننده ای ایجاد کنند که تبدیل شود.

و مانند هر شکلی از بازاریابی دیجیتال، مهارت های تجزیه و تحلیل داده ها برای تعیین اینکه چه نوع محتوایی برای یک کسب و کار بهتر عمل می کند ضروری است.

4. دانش سیستم های فناوری- 5 مهارت دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ از فناوری پشتیبانی می‌کند و فناوری به کارآمدتر شدن تلاش‌های بازاریابی دیجیتال برای کسب‌وکارها کمک می‌کند. بازاریابان دیجیتال باید از سیستم‌های فناوری که داده‌های غنی را ارائه می‌کنند، بازاریابی خودکار را برای صرفه‌جویی در زمان و منابع، و هماهنگ نگه داشتن تیم‌های بازاریابی، دانش داشته باشند.

حتی اگر یک کسب‌وکار از یکی از این ابزارهای بازاریابی دیجیتال خاص استفاده نمی‌کند، آشنایی با آن‌ها می‌تواند به بازاریابان دیجیتال مزیتی بدهد زیرا آنها اصول اتوماسیون بازاریابی را می‌دانند. برخی از ابزارهای محبوب عبارتند از:

HubSpot، نرم افزار بازاریابی ورودی، فروش و خدمات است که دارای رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، قابلیت های محتوا و غیره است.
وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوا که بیش از 34 درصد از وب سایت ها و وبلاگ ها در سراسر جهان از آن استفاده می کنند
Google Analytics، که نتایج بازاریابی را از طریق داده های وب سایت نشان می دهد
Google Keyword Planner، که به بازاریابان دیجیتال کمک می کند کلمات کلیدی را برای استفاده در یک وب سایت و در تلاش های بازاریابی محتوا تعیین کنند

این مقاله را مطالعه کنید  نقش دیجیتال مارکتینگ

هر کسب و کاری از ابزارهای مختلفی استفاده خواهد کرد. برخی از کسب و کارها ممکن است از صفر استفاده کنند و برای توصیه بهترین ها به استخدام بازاریابی دیجیتال متکی هستند. بازاریابان دیجیتال باید با سیستم های فناوری بازاریابی آشنایی داشته باشند تا کار را کارآمدتر کنند.

5 مهارت دیجیتال مارکتینگ
5 مهارت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

یکی از مهارت های بازاریابی دیجیتال که همیشه مورد تقاضا خواهد بود، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است. بر اساس گزارش Internet Live Stats، گوگل به تنهایی بیش از 63000 جستجو در ثانیه یا 5.6 میلیارد جستجو در روز را پردازش می کند. با توجه به Google Insights، 28 درصد از جستجوهای محلی در تلفن های هوشمند منجر به خرید می شود. اگر یک کسب و کار می خواهد آگاهی از برند ایجاد کند و فروش داشته باشد، باید در جستجو پیدا شود.

سئو با بازاریابی محتوا دست به دست می شود. استراتژی بازاریابی محتوا برگرفته از تحقیقات کلمات کلیدی است و تلاش های بازاریابی محتوا می تواند سئو را تقویت کند.

تلاش های سئو همچنین با:

. پیام رسانی در شبکه های اجتماعی
. بازاریابی ایمیلی
. طراحی سایت
. تبلیغات پولی
. ایجاد ویدئو

همه بازاریابان دیجیتال، صرف نظر از تخصصشان، باید درک اساسی از چیستی سئو و چرایی اهمیت آن داشته باشند. بسیار مهم است که با طرز فکر سئو کار کنید، زیرا جستجو برای تولید سرنخ حیاتی است – چالش شماره یک بازاریابان.

شغل خود را در بازاریابی دیجیتال رشد دهید

با معرفی فناوری جدید، روند در بازاریابی دیجیتال دائما در حال تغییر است. این بخشی از چیزی است که این رشته را بسیار هیجان انگیز می کند. شما دائماً در حال یادگیری مهارت های جدید و تسلط بر ابزارهای جدید برای دستیابی به مشتریان مناسب و افزایش تبدیل هستید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + هفت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟