5 گرایش های دیجیتال مارکتینگ

5 گرایش های دیجیتال مارکتینگ

5 گرایش های دیجیتال مارکتینگ ، تجارت در دو سال گذشته چالش برانگیز بوده است. ممکن است درآمدها کاهش یافته باشد، در حالی که بودجه بازاریابی کاهش یافته است. اما سال 2022 به نظر می رسد آغاز یک رالی باشد.

سرمایه گذاری مجدد در استراتژی دیجیتال مارکتینگ شرکت شما یکی از سریع ترین راه ها برای جبران هر گونه کشش از دست رفته است. پیدا شدن اولین قدم در چرخه فروش است. اکثر تجربیات آنلاین (68٪) با یک موتور جستجو شروع می شود، بنابراین باید در اینجا تمرکز کنید. از دیدگاه فروش، سرنخ های سئو دارای نرخ بسته شدن 14.6 درصدی هستند.

در اینجا پنج روند دیجیتال مارکتینگ در سال 2022 وجود دارد که به شرکت شما کمک می کند تا رتبه بندی جستجوی خود را بهبود بخشد:

5 گرایش های دیجیتال مارکتینگ
5 گرایش های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

گرایش های دیجیتال مارکتینگ

1. بازاریابی چند کانالی

در دنیای دیجیتال امروزی، برنامه بازاریابی شما باید شامل کانال های متعددی باشد تا به تعداد بیشتری از مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کند – سریعتر.

به عنوان مثال، مصرف‌کننده‌ی متوسط ​​3.64 دستگاه متصل دارد و بیش از 50 درصد کل استفاده از اینترنت از طریق تلفن همراه انجام می‌شود. علاوه بر این، کمپین‌های بازاریابی چند کاناله در مقایسه با کمپین‌های تک کاناله، 24 درصد بازده بیشتری را تجربه می‌کنند.

هنگامی که Amerlux، یک تولید کننده روشنایی LED B2B، فروش بیشتری را برای مجموعه محصولات داخلی و خارجی برنده جوایز خود می خواست، ما یک کمپین رسانه ای 90 قطعه ای “مالکانه” را در یک دوره 12 ماهه توسعه دادیم که مشتریان بالقوه را به سمت پایین قیف فروش سوق داد و افزایش داد. بازاریابی سرنخ های واجد شرایط (MQL) و ایجاد ترافیک به وب سایت Amerlux. استراتژی تولید سرنخ – که شامل ده‌ها پست وبلاگ 600 تا 800 کلمه‌ای و مقالات سفید و مطالعات موردی 1000 کلمه‌ای بود – بخش‌هایی از محتوا را به‌گونه‌ای تنظیم کرد که سفر، آگاهی، توجه و تصمیم خریدار را تقلید کند. .

این محتوا در کانال های مختلفی از جمله وب سایت، کانال های رسانه های اجتماعی، سایت های خبری شخص ثالث با روابط عمومی، ایمیل و وبینارها توزیع شد. در نتیجه، تلاش بازاریابی چند کانالی، 9838 نفر را به صفحه «محل نمایندگی فروش خود» شرکت در Amerlux.com فرستاد که نشان دهنده افزایش 83 درصدی در ترافیک بود.

این مقاله را مطالعه کنید  اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

2. بازاریابی تلفن همراه

اگر می خواهید ارزش وب سایت خود را افزایش دهید، آن را به یک برنامه موبایل تبدیل کنید.

یک برنامه تلفن همراه تعامل بیشتر با مشتری و تجزیه و تحلیل برتر را ارائه می دهد. این به شما کمک می کند فعالیت کاربر درون برنامه را ردیابی کنید و توصیه های فیلتر شده را بر اساس آن رفتار ارائه می دهد. یک برنامه همچنین می‌تواند نیاز به ورود به سیستم شخصی توسط کاربران داشته باشد، که می‌تواند تاثیر زیادی در ایجاد سرنخ داشته باشد. با ویژگی های یکپارچه ورود به سیستم، حتی می توانید داده های کاربر را در سراسر وب تولید کنید. این به شما کمک می کند تا تبلیغات هدفمندی را که برای اولویت ها یا مکان های خاص سفارشی شده اند ایجاد کنید. با استفاده از ابزار تست A/B، می توانید استراتژی های مختلفی را برای بهینه سازی تجربه مشتری آزمایش کنید.

یک برنامه تلفن همراه همچنین تجربه بهتری را به مشتریان ارائه می دهد و به آنها امکان دسترسی در حالت آفلاین را می دهد.

در حالی که نمی توان به یک وب سایت به صورت آفلاین دسترسی داشت، برخی از ویژگی های یک برنامه همچنان می توانند برای استفاده آفلاین در دسترس باشند. عملکردهای آفلاین باتری بسیار کمی را از دستگاه تخلیه می کند، در حالی که همچنان به کاربران اجازه می دهد اطلاعات اولیه را دریافت کنند. هنگامی که Assist America، ارائه‌دهنده برتر خدمات اضطراری جهانی به راهی برای قرار دادن تمام قدرت محصول خود در دست مشتریان نیاز داشت، CMA 12 برنامه تلفن همراه را به هفت زبان توسعه داد تا مشتریان بتوانند در سراسر جهان ارزیابی کنند. مجموعه برنامه ها که بیش از 80000 بار دانلود شده اند، ویژگی های قدرتمندی را ارائه می دهند که به کاربران آیفون یا اندروید اجازه می دهد تا به راحتی تعدادی از کارها را برای ایمن کردن برنامه های سفر خود انجام دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  5 مزایای مشارکت در دیجیتال مارکتینگ
5 گرایش های دیجیتال مارکتینگ
5 گرایش های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3. خرید از طریق گوگل

این بیماری همه گیر گوگل را تشویق کرده است تا بازی خرده فروشی خود را تقویت کند. طبق یک مطالعه اخیر، مصرف کنندگان بیشتری الگوهای خرید آنلاین خود را در 12 ماه گذشته تغییر داده اند. به عنوان مثال، 34 درصد از خریداران یک محصول را به صورت آنلاین از طریق رایانه شخصی و 38 درصد یک محصول را به صورت آنلاین از طریق تبلت خریداری کردند، در حالی که 44 درصد یک محصول را به صورت آنلاین از طریق تلفن همراه یا تلفن هوشمند خریداری کردند.

برای جالب‌تر کردن همه چیز، گوگل رابطه خود را با Shopify تقویت کرده و مدل خرید هوش مصنوعی خود را با دستورالعمل‌های جستجوی جدید به روز کرده است.

درست است. گوگل مستقیماً به سمت سهم بازار آمازون می رود.

و این خبر عالی برای برنامه سئوی شما در سال 2022 است.

نمودار خرید Google اطلاعات محصول و بررسی‌ها را در زمان واقعی یکپارچه می‌کند تا کاربران بتوانند هنگام جستجو برای محصولاتی که در دسترس هستند خرید کنند. این مدل در بسیاری از ویژگی‌های Google از جمله YouTube، Google Images، Google Search و البته Google Shopping کار می‌کند.

بنابراین، مطمئن شوید که داده‌های محصول را به گوگل ارائه می‌دهید، که به طور چشمگیری به دیده شدن محصولات شما توسط مشتریان شما کمک می‌کند.

4. هوش مصنوعی

الگوریتم هوش مصنوعی گوگل RankBrain یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل در سال 2022 خواهد بود. اگرچه این شرکت عملکرد درونی الگوریتم خود را فاش نکرده است، اما احتمالاً به تجربه کاربر مربوط می شود. به عبارت دیگر، استراتژی سئوی شما به احتمال زیاد به یک استراتژی محتوا تبدیل می شود تا بهترین نتایج را در سال 2022 ایجاد کند. میزان زمان صرف شده در یک وب سایت و همچنین تعداد کلیک ها احتمالاً توسط RankBrain ارزیابی می شود تا مشخص شود کدام محتوا باید انجام شود. در نتایج جستجو در اولویت قرار گیرد.

آیا می‌دانید کدام قالب‌های محتوا برای ساختن داستان برند شما و نتایج جستجوی بهتر بهترین کار را دارند؟ با مطالعات موردی شروع کنید، که به دو سوال از سه سوالی که باید قبل از بستن مشتری به آنها بپردازید پاسخ می دهد. مطالعات موردی به سوال اول پاسخ می‌دهد: «آیا قبلاً با مشتری مانند من کار کرده‌اید؟» و مورد دوم، “چه چیزی شرکت شما را خاص می کند؟”

این مقاله را مطالعه کنید  کانال های دیجیتال مارکتینگ

در CMA، ما تمایل داریم آنها را مختصر نگه داریم تا کاربر بتواند به سرعت ارزش ما را درک کند. به عنوان مثال می توان به رهبری فکری، برنامه های تلفن همراه و آموزش از راه دور در مقیاس جهانی اشاره کرد.

(اوه بله، در مورد سومین سوال برای بستن مشتری – این در واقع یک سوال فروش است: “چقدر؟”
از دیدگاه یک بازاریاب، اگر آنها این سوال را بپرسند، به این معنی است که شما کار خود را انجام داده اید. اکنون، اجازه دهید تیم فروش مسئولیت را بر عهده بگیرد.)

در اینجا یک نکته دیگر وجود دارد: محتوای طولانی تر به اشتراک گذاری بیشتری دریافت می کند. بنابراین، به جای نوشتن سه وبلاگ 1000 کلمه ای، از قبل برنامه ریزی کنید و در مورد یک موضوع بنویسید تا بتوانید آنها را ترکیب کنید. و برای اینکه کاربران را برای مدت طولانی‌تری در صفحه خود نگه دارید، از سرفصل‌های H2 و H3 در طول داستان استفاده کنید، که اسکن کردن را برای خزنده‌های وب آسان‌تر می‌کند و برای افرادی که از محتوای معنی‌دار شما قدردانی می‌کنند، کمتر مرعوب می‌شود.

5 گرایش های دیجیتال مارکتینگ
5 گرایش های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5. جستجوی صوتی

در مورد جستجوی صوتی، مشتریان شما زمان کمتری را صرف صحبت با تلفن خود می کنند و زمان بیشتری را صرف صحبت با تلفن خود می کنند. مرور وب هنوز در دستگاه های تلفن همراه شماره 1 است، اما جستجوی صوتی اکنون در رتبه دوم قرار دارد. در واقع، پیش‌بینی می‌شود که 70 درصد از مصرف‌کنندگان از خرید در فروشگاه‌های فیزیکی صرف نظر کنند زیرا در سال 2022 از طریق صوتی خرید خواهند کرد. انتظار می‌رود خرید صوتی تا سال آینده به 40 میلیارد دلار برسد.

روند رو به رشد جستجوی صوتی، برنامه ریزی کلمات کلیدی را برای سازمان شما در سال 2022 حتی با ارزش تر خواهد کرد. کلمات کلیدی قوی در وب سایت شما تجربه کاربری بهتری ایجاد می کند که امتیازات در صفحه شما را از منظر SEO افزایش می دهد. نتیجه؟ قرارگیری بالاتر در نتایج جستجو و ترافیک وب بیشتر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟