5 ابزار رایگان سئو - کالج نوین

5 ابزار رایگان سئو

5 ابزار رایگان سئو ، به این فکر می کنید که با بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) از کجا شروع کنید؟ این 5 ابزار رایگان با تجزیه و تحلیل معیارهای مختلف سئو و ارائه اطلاعات لازم برای ایجاد یا رشد استراتژی سئوی شما، بینشی در مورد وب سایت کسب و کار شما فراهم می کند.

سئو و دیجیتال مارکتینگ یکی از نیازهای امروز هر کسب و کاری است. فارغ از اینکه شما چه کسب و کاری دارید یا چه خدماتی ارائه می‌کنید سئو و ابزارهای سئو در پیشرفت کسب و کار و سود بیشتر شما مؤثر خواهد بود.

5 ابزار رایگان سئو ، ابزارهای سئو همواره با جدیدترین ورژن ها در گوگل معرفی می‌شوند و برای افزایش رتبه سایت‌ها این موتور جستجو مورداستفاده قرار می‌گیرند.

اگر با فضای کسب و کارهای اینترنتی آشنا باشید یا حداقل برای استفاده از خدمات کسب و کارهای اینترنتی در گوگل جستجو کرده باشید حتماً با سئو یا برخی از ابزارهای سئو آشنا شده‌اید و شاید از آن‌ها هم استفاده کرده باشید؛ اما با توجه به توسعه هر روزه در این در زمینه ابزارهایی وجود دارند که شاید نام آن‌ها را نشنیده باشید یا روش استفاده از آن‌ها را ندانید.

5 ابزار رایگان سئو - کالج نوین
5 ابزار رایگان سئو – کالج نوین

سئو چیست؟

5 ابزار رایگان سئو ، SEO، مخفف “بهینه سازی موتور جستجو”، علم (و صادقانه بگویم ART) آوردن افرادی به وب سایت شما از موتورهای جستجو است که احتمالاً به محصولات و خدماتی که ارائه می دهید علاقه مند هستند.

سئو به معنای واقعی کلمه نحوه بهینه سازی یک وب سایت است به گونه ای که یک خزنده وب (معروف به الگوریتم یا Googlebot) که ما انسان ها از آن به عنوان “موتور جستجو” یاد می کنیم، وب سایت شما را بیشتر از وب سایت رقیب شما دوست داشته باشد و وب سایت شما را به طور برجسته نمایش دهد. زمانی که شخصی محصول/خدمتی را که شما ارائه می دهید جستجو می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، 7 نکته

5 ابزار رایگان سئو

1. گوگل آنالیتیکس

5 ابزار رایگان سئو ، Google Analytics ابزار جامعی است که داده ها را از وب سایت، بازاریابی، محصولات و غیره کسب و کار شما در یک مکان جمع آوری می کند.

این ابزار به شما امکان می دهد عملکرد فعالیت آنلاین خود را تجزیه و تحلیل کنید و بینش قدرتمندی در مورد چگونگی بهبود کسب و کار خود ارائه دهید.

5 ابزار رایگان سئو ، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از Google Analytics برای اندازه‌گیری و ارتقای استراتژی‌های سئوی خود استفاده کنید. چند مثال عبارتند از:

. مشاهده کنید چه میزان ترافیک از جستجوی ارگانیک به سایت شما می آید. برای مشاهده نمای کلی از ترافیک بر اساس کانال های مختلف، به Acquisitions → Overview بروید.

. با رفتن به Search Engine Optimization → Queries، کلمات کلیدی را که باعث افزایش ترافیک به سایت شما می شوند، مشاهده کنید. این یک تفکیک از کلمات کلیدی وب سایت شما، تعداد کلیک ها یا نمایش ها، زمان صرف شده در صفحات و غیره را ارائه می دهد.

. عملکرد صفحات فرود جداگانه را مشاهده کنید (بهینه سازی موتور جستجو → صفحات فرود)، و گزارشی را با معیارهای مختلف از جمله صفحات برتر، موقعیت متوسط، کلیک ها و غیره مشاهده کنید.

5 ابزار رایگان سئو - کالج نوین
5 ابزار رایگان سئو – کالج نوین

2. کنسول جستجوی گوگل

5 ابزار رایگان سئو ، Google Search Console گزارش‌های مخصوص به سئو را ارائه می‌کند و پلتفرمی را برای اصلاح یا بهبود مستقیم عملکرد ارائه می‌دهد، در حالی که در مقابل، Google Analytics ابزاری است که گزارش‌ها را عمدتاً بر اساس تعامل کاربر اجرا می‌کند.

کنسول جستجو به شما امکان می دهد محتوا را برای خزیدن به Google ارسال کنید، مانند نقشه سایت، یا زمانی که Google مشکلات احتمالی سایت شما را شناسایی کرده است، مانند URL های شکسته، اعلان دریافت کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو

به طور کلی، کنسول جستجو ابزاری است که به شما امکان می دهد با موتور جستجو ارتباط برقرار کنید تا محتوایی را که به عملکرد سئو شما کمک می کند یا مانع از آن می شود، ارائه، بررسی یا ویرایش کنید.

3. SEMrush (نسخه رایگان)

5 ابزار رایگان سئو ، در حالی که SEMrush حساب‌های پولی قوی ارائه می‌کند، نسخه رایگان همچنان گزارش‌دهی مفید SEO را برای شروع و آشنایی شما با ابزار ارائه می‌دهد.

برخی از محدودیت‌های نسخه رایگان شامل 10 جستجو در روز با 10 نتیجه در هر جستجو، 10 کلمه کلیدی در دسترس برای ردیابی، یک گزارش PDF و غیره است.

اگرچه شما همچنان می‌توانید یک نمای کلی دامنه را اجرا کنید تا کلمات کلیدی ارگانیک برتر دامنه، رقبا، موقعیت را ببینید. تغییرات و غیره. همچنین می توانید برای مشاهده نوع لینک ها، عبارات لنگر کلیدی، ویژگی های لینک و غیره یک تحلیل بک لینک اجرا کنید تا بفهمید سایت شما کجا و چگونه بک لینک است.

نسخه رایگان همچنین به شما امکان می دهد کلمات کلیدی را جستجو کنید تا حجم جستجو، دشواری کلمات کلیدی، کلمات کلیدی مرتبط و غیره را مشاهده کنید تا تعیین کنید چه کلمات کلیدی می توانند برای محتوای شما مفید باشند.

در حالی که نسخه رایگان دارای محدودیت‌هایی است، اما همچنان اطلاعات مهم و عمیقی را برای ایجاد استراتژی سئوی شما ارائه می‌دهد، فقط به یاد داشته باشید که هر جستجویی که انجام می‌دهید در حد 10 محدودیت در روز شما محسوب می‌شود.

5 ابزار رایگان سئو - کالج نوین
5 ابزار رایگان سئو – کالج نوین

4. سئو لرزه

5 ابزار رایگان سئو ، SEOquake یک افزونه مرورگر است که بینش سریع SEO را برای هر صفحه وب ارائه می دهد. می‌توانید به‌سرعت اشتراک‌گذاری‌ها یا لایک‌های رسانه‌های اجتماعی، فهرست موتور جستجو، بک لینک‌ها و غیره را از طریق افزونه مشاهده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  نوشتن محتوای سئو چیست؟ ، 12 نکته

برای معیارهای عمیق تر در یک صفحه، مانند رتبه بندی کلمات کلیدی یا ممیزی SEO، می توانید گزارش خلاصه را مشاهده کنید.

SEOquake دسترسی سریع و اجمالی به سئو را برای اجرای ممیزی کامل سئو سریع و آسان می کند تا بتوانید در سایت خود بررسی کنید، صفحات وب رقبا را تجزیه و تحلیل کنید، یا سایت های صنعتی را برای الهام گیری مرور کنید.

5. MozBar

5 ابزار رایگان سئو ، MozBar یک افزونه مرورگر است که بینشی سریع و راحت در مورد SEO صفحه ارائه می دهد. وقتی روی «نماد تجزیه و تحلیل صفحه» کلیک می‌کنید، نوار کشویی اطلاعاتی را برای عناصر درون صفحه، ویژگی‌های عمومی، معیارهای پیوند، نشانه‌گذاری و وضعیت HTTP ارائه می‌کند و هر گزینه بینش بیشتری در مورد عملکرد سئوی صفحه ارائه می‌دهد.

در حالی که Moz حساب‌های پولی را با داده‌های عمیق‌تر ارائه می‌دهد، برنامه افزودنی رایگان اطلاعات مفیدی را برای تجزیه و تحلیل و مقایسه سایر سایت‌ها برای تولید ایده، ایجاد طرح‌ها و اجرای تغییراتی که به نفع سایت کسب‌وکار شما باشد، ارائه می‌دهد.

اینها تنها چند ابزار رایگان سئو برای شروع به دست آوردن درک درستی از عملکرد سئوی وب سایت شما، تجزیه و تحلیل مناطقی که نیاز به بهبود دارند و ایجاد یک برنامه استراتژیک برای بهینه سازی وب سایت شما هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟