5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها - کالج نوین

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، در حال حاضر، احتمالاً به خوبی می دانید که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یک جنبه بسیار مهم از استراتژی بازاریابی آنلاین شما است. این کمک می کند تا سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد، ترافیک را افزایش می دهد و اطمینان می دهد که مخاطبان هدف شما می توانند شما را پیدا کنند.

گوگل تاکید زیادی بر محتوای با کیفیت خوب دارد که واقعاً برای کاربر مفید باشد. تحمل کمی برای اعمال بد (اغلب به عنوان سئو کلاه سیاه نامیده می شود) ندارد، به این معنی که خطاها می توانند گران باشند.

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، اشتباهات سئو می تواند منجر به جریمه هایی شود که منجر به رتبه بندی ضعیف وب سایت می شود. این آخرین چیزی است که هر کسب‌وکاری می‌خواهد، بنابراین در این مقاله، پنج اشتباه رایج سئو و نحوه اجتناب از آنها را بررسی می‌کنم.

سئو چیست؟

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، سئو فرایند بهینه سازی وب سایت برای دریافت رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ می باشد.

انجام بهینه سازی سایت (seo) می تواند رتبه سایت شما را در لیست های ارگانیک که به عنوان بخش بدون دستمزد موتورهای جستجو نیز شناخته می شود، ارتقا دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نکته سئوی وب سایت

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، بهینه سازی موتور جستجو برای وب سایت ها حیاتی است و این کار با استفاده از کلمات کلیدی خاص که می تواند باعث ایجاد ترافیک بیشتر در وب سایت شما شود، شروع می شود.

برای اینکار باید از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود استفاده کنید که این کلمات توسط مخاطبان شما در گوگل سرچ می شوند تا در نهایت هنگامی که کاربران این کلمات کلیدی را در موتورهای جستجو تایپ می کنند، شانس یافتن وب سایت شما افزایش بیاید.

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها - کالج نوین
5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها – کالج نوین

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها

1. پر کردن کلمات کلیدی

زمانی که کاربر یک پرس و جو را در یک موتور جستجو تایپ می کند، تنها در صورتی می داند که یک سایت را نمایش دهد که از کلمات کلیدی صحیح استفاده شده باشد.

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، این بدان معنی است که برای کسب و کارها می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد که تا حد امکان کلمات کلیدی را در محتوای خود قرار دهند.

این یکی از رایج ترین اشتباهات سئو است و متأسفانه انجام آن تأثیر مطلوبی نخواهد داشت. تراکم بالای کلمات کلیدی نشانه محتوای بی کیفیت است و بنابراین می تواند به رتبه سایت آسیب برساند. علاوه بر این، یک تجربه کاربری منفی ایجاد می کند که به این معنی است که افراد بعید هستند که دوباره از یک سایت بازدید کنند.

به جای آن چه باید کرد:
5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، از ابزار رایگان تحقیق کلمات کلیدی گوگل برای شناسایی کلمات و عبارات مرتبط با تجارت خود استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  تأثیر سئو کدهای وضعیت HTTP و نحوه بهینه سازی آن ، 6 روش

به جای داشتن یک لیست بی پایان از کلمات کلیدی، روی چند عبارت واقعا عالی تمرکز کنید که ترافیک با کیفیت بالا را به سایت شما هدایت می کند. Moz.com یک راهنمای مبتدی عالی برای تحقیق کلمات کلیدی دارد.

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، گوگل همیشه محتوای مفید و غنی از اطلاعات را که از کلمات کلیدی به طور مناسب و در چارچوب استفاده می کند، در اولویت قرار می دهد. بسیار مهم است که کلمات کلیدی شما به طور طبیعی با محتوای شما جریان داشته باشند.

یک نکته عالی این است که تمام صفحات خود را مرور کنید و متن را با صدای بلند بخوانید. اگر درست به نظر نمی رسد، با موقعیت کلمات کلیدی خود بازی کنید.

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، مکان های دیگری که می توانید کلمات کلیدی اضافه کنید عبارتند از:

داده های متا (تگ های عنوان و توضیحات)

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها - کالج نوین
5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها – کالج نوین

2. لینک سازی ضعیف

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، لینک بیلدینگ فرآیندی است که باعث می شود وب سایت های دیگر به وب سایت های دیگر پیوند داده شوند. این یک تاکتیک عالی سئو است زیرا ترافیک ارجاع را هدایت می کند و به ایجاد اعتبار سایت کمک می کند.

بک لینک ها به گوگل می گویند که یک وب سایت یک منبع با کیفیت است و بنابراین احتمال بیشتری دارد که با رتبه های بالاتر به آن پاداش دهد.

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، کسب‌وکارها باید با احتیاط در مورد استراتژی لینک‌سازی خود عمل کنند، اما به این دلیل که تعدادی از اشتباهات ممکن است مرتکب شوند:

این مقاله را مطالعه کنید  بهینه سازی محتوا ، 12 چک لیست

. خرید لینک ممکن است راهی سریع و بی ضرر برای افزایش تلاش های سئو به نظر برسد، اما توصیه نمی شود. گوگل بسیار باهوش است و می‌تواند لینک‌های غیرطبیعی را شناسایی کند و در صورت گرفتار شدن در انجام این کار، می‌تواند به طور کامل یک سایت را حذف کند.

. در حالی که موافقت با تبادل لینک با وب سایت معتبر دیگری شناخته شده است، اما اگر به درستی انجام نشود، می تواند مضر باشد.

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، موتورهای جستجو می توانند تشخیص دهند که آیا سایت ها تبادل لینک زیادی از وب سایت های اسپم دارند یا خیر. این می تواند منجر به جریمه شدن با رتبه های پایین تر یا حتی محرومیت کامل شود.

به جای آن چه باید کرد:
5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، رسانه های اجتماعی بهترین گزینه برای ارسال ترافیک با کیفیت خوب به وب سایت شما هستند. این پلتفرم‌ها منبع قابل اعتماد و معتبری از نظر موتورهای جستجو هستند، بنابراین برای استفاده از آنها جریمه نمی‌شوید.

چه محصول، تبلیغ، صفحه فرود یا وبلاگ جدیدی برای تبلیغ داشته باشید، رسانه های اجتماعی مکان مناسبی برای هشدار دادن به فالوورها و هدایت آنها به وب سایت شما است.

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها
5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها – کالج نوین

3. استفاده از محتوای تکراری

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، در صفحه راهنمای کنسول جستجوی گوگل، به وضوح بیان می‌کند که مهم‌ترین کاری که یک وب‌سایت می‌تواند برای سئو انجام دهد، ارائه محتوای با کیفیت بالا است.

متأسفانه، صاحبان مشاغل اغلب آنقدر مشغول هستند که نمی توانند به طور منظم محتوای تازه، آموزنده و جذاب تولید کنند. در نتیجه یکی از رایج ترین اشتباهات سئو محتوای تکراری است.

زمانی که شرکت‌ها وقت کافی ندارند یا در تلاش هستند که بدانند چه بگویند، ممکن است وسوسه انگیز باشد که متنی را از وب سایت دیگری یا بخشی از سایت خود کپی کنید. متأسفانه، این هیچ لطفی برای کسی نخواهد داشت. موتورهای جستجو به ندرت چندین نسخه از یک محتوا را نشان می دهند و این بدان معنی است که شرکت ها ممکن است هر شانسی را که برای نمایش در صفحات نتایج داشته باشند از بین ببرند. همچنین بهترین روش نیست، بعید است که به یک کسب و کار کمک کند محتوای با کیفیت بالا و مرتبط برای مخاطبان خود تولید کند و قوانین کپی رایت نیز پیرامون محتوای آنلاین وجود دارد.

در بیشتر موارد بی گناه، مجازات یک رتبه پایین تر خواهد بود. از این گذشته، با وجود محتوای بسیار زیاد، تقریبا غیرممکن است که اینترنت کاملاً اصلی باشد. گاهی اوقات حتی اجتناب ناپذیر است – مثلاً اگر محصولی توضیح داده شود.

پست کردن عمدی یا بیش از حد محتوای تکراری یا حذف شده ممکن است باعث شود Google یک سایت را به طور کامل از فهرست بندی خود حذف کند، به این معنی که به هیچ وجه در صفحات نتایج آن ظاهر نمی شود.

به جای آن چه باید کرد:
5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، اگر صفحات شما حاوی اطلاعات مفیدی باشد، محتوای شما بازدیدکنندگان را جذب می کند، وب سایت های دیگر می خواهند به وب سایت شما لینک دهند و در نتیجه موتورهای جستجو شما را به عنوان یک مرجع خوب می شناسند.

محتوا باید مفید، غنی از اطلاعات باشد و محصولات یا خدمات شما را به طور واضح و دقیق توصیف کند. نکته مهم دیگر این است که اطمینان حاصل کنید که محتوای شما تا حد امکان آموزنده است تا خوانندگان مجبور نباشند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت دیگری مراجعه کنند.

محتوایی تولید کنید که واقعاً با نیازهای مخاطب هدف شما مطابقت داشته باشد. شما می توانید با استفاده از تجزیه و تحلیل برای شناسایی صفحات پرطرفدار، جستجوی عبارت های جستجوی کلمات کلیدی یا صرفاً پرسیدن از مشتریان که دوست دارند چه چیزی بیشتر ببینند، تعیین کنید.

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، استفاده از تجزیه و تحلیل برای ردیابی نحوه تعامل بازدیدکنندگان با محتوای شما کلیدی است. از خودت بپرس:

. افراد چقدر در صفحه صرف می کنند؟ اگر چند ثانیه طول بکشد، محتوای شما با مخاطبان شما طنین انداز نمی شود و باید آن را جذاب تر کنید.

. کدام صفحات منجر به تبدیل می شوند؟ از این صفحات به عنوان پایه و اساس بقیه وب سایت خود استفاده کنید زیرا این استراتژی برای شما کار می کند.

اگر زمان کافی برای تولید محتوای با کیفیت خوب را ندارید، به این فکر کنید که کار را به یک فریلنسر برون سپاری کنید یا یک کارمند را استخدام کنید. این ممکن است یک هزینه اضافی باشد، اما می تواند به درآمدزایی کمک کند که خودتان نمی توانید آن را به ارمغان بیاورید.

یک تاکتیک عالی دیگر این است که وبلاگ ها و صفحات وب موجود را به روز کنید زیرا این می تواند به شما کمک کند محتوای به روزی را که می دانید قبلاً با مخاطبان شما طنین انداز شده است به اشتراک بگذارید و همچنین می تواند به بهبود سئوی شما کمک کند.

4. بهینه سازی نکردن وب سایت برای موبایل

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، دستگاه های تلفن همراه تقریباً نیمی از کل ترافیک اینترنت در سراسر جهان را تشکیل می دهند. این بدان معنی است که اگر یک وب سایت سازگار با موبایل نباشد، می تواند نیمی از بازدیدکنندگان خود را از خود دور کند.

این فقط مشتریان بالقوه نیستند که به تعویق خواهند افتاد. از سال 2018، گوگل از ایندکس اول موبایل استفاده می‌کند، به این معنی که به وب‌سایت‌هایی که روی دستگاه‌های تلفن همراه بهتر کار می‌کنند، کمک می‌کند.

برای بررسی اینکه آیا سایتی ریسپانسیو است یا نه، کافی است از یک گوشی هوشمند استفاده کنید تا ببینید آیا به طور خودکار به اندازه صفحه نمایش کوچکتر کوچک می شود یا خیر.

ناوبری سایت باید آسان باشد و مهم است که بازدیدکنندگان بتوانند تمام متن را بدون پیمایش افقی بخوانند (مگر اینکه وب سایت برای پیمایش افقی تنظیم شده باشد).

کاربران همچنین باید بتوانند call to action را پیدا کرده و روی آن کلیک کنند، پنجره‌های بازشو باید به راحتی بسته شوند و از فلش استفاده نکنند زیرا اکثر کاربران تلفن همراه قادر به دیدن این محتوا نیستند.

به جای آن چه باید کرد:
5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، یک تجربه کاربری خسته کننده به این معنی است که بازدیدکنندگان فوراً وب سایت شما را کلیک می کنند. این امر علاوه بر اینکه فروش را تقریبا غیرممکن می کند، به تلاش های سئوی شما نیز آسیب می رساند. خبر خوب این است که وب سایت شما می تواند سازگار با موبایل باشد.

اگر پلتفرم خود را بر روی سایتی مانند WIX ساخته اید، آن ها این قابلیت را دارند که وب سایت شما را ریسپانسیو کنند. شما نیازی به دانش کدنویسی ندارید، این فقط یک مورد کشیدن و رها کردن است تا مطمئن شوید همه چیز در جای درست است.

همچنین می توانید به یک آژانس بازاریابی دیجیتال برون سپاری کنید که می تواند این کار را برای شما انجام دهد. اگر نمی توانید یک آژانس هزینه کنید، سایت هایی مانند Fiverr جایگزین ارزان تری ارائه می دهند. مطمئن شوید که نظرات را خوانده اید و مطمئن شوید که می توانند نمونه هایی از پروژه های قبلی را ارائه دهند.

اگر می خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید، این وبلاگ را بخوانید، “چرا داشتن یک وب سایت سازگار با موبایل مهم تر از همیشه است.”

5. عدم استفاده از تجزیه و تحلیل

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، تجزیه و تحلیل نقش مهمی در سئو دارد. در میان بسیاری از چیزهای دیگر، داده‌های به‌دست‌آمده از پلتفرم‌های رایگان مانند Google Analytics می‌تواند چیزهای زیادی را به کسب‌وکارها درباره وب‌سایتشان بگوید، از جمله:

. چقدر ترافیک دارد
. این ترافیک از کجا می آید
. کدام کلمات کلیدی بازدیدکنندگان را جذب می کنند
. اگر تبلیغات پولی شما کار می کند
. کدام صفحات محبوب هستند
. مدت زمانی که مردم در وب سایت شما صرف می کنند
. چه چیزی باعث ایجاد تبدیل می شود

این بینش‌ها برای هر کسب‌وکاری بسیار ارزشمند هستند، زیرا آنها را قادر می‌سازد تا کمپین‌های خود را بهبود بخشند و به درستی شناسایی کنند که باید زمان و پول خود را کجا سرمایه‌گذاری کنند.

به جای آن چه باید کرد:
5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، اگر هنوز متقاعد نشده اید، این مقاله را بخوانید که توضیح می دهد چرا تجزیه و تحلیل وب سایت برای رشد کسب و کار شما مهم است.

اگر برای شروع آماده هستید، خبر خوب این است که اجرای آن ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. این شامل نصب یک کد در وب سایت شما است، اما این چیزی است که می توانید آن را کپی و جایگذاری کنید تا حتی مبتدیان نیز بتوانند آن را خودشان انجام دهند. گوگل همچنین یک راهنمای گام به گام برای شروع کار با Analytics ارائه می دهد. این همه اطلاعاتی را که نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

در حالی که به نظر می رسد چیزهای زیادی برای جلب توجه شما وجود دارد، اطلاعات زیادی به صورت آنلاین وجود دارد که هر آنچه را که باید در مورد سئو بدانید توضیح می دهد.

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، علاوه بر این، به زودی تبدیل به ماهیت دوم خواهد شد و شما به طور طبیعی شروع به انجام کارهایی مانند افزودن کلمات کلیدی به وبلاگ خود خواهید کرد.

5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها ، برخی از منابع عالی که واقعاً به تکمیل تکنیک شما کمک می کنند عبارتند از:

. نکات سئو برای وب سایت های جدید (ویدئو)
. سئو خارج از صفحه چیست و چگونه می تواند بر رتبه بندی جستجو تأثیر بگذارد؟
. چگونه برای بهبود سئو محتوای طولانی مدت عالی ایجاد کنیم
. پنج ابزار برتر SEO برای مشاغل کوچک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − هشت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟