5 موثرترین کانال دیجیتال مارکتینگ

5 موثرترین کانال دیجیتال مارکتینگ

5 موثرترین کانال دیجیتال مارکتینگ ،  روزهایی که یک کسب و کار می‌توانست از دیجیتال مارکتینگ در برنامه بازاریابی خود استفاده کند، گذشته است. در حالی که اصطلاح دیجیتال مارکتینگ برای اولین بار در دهه 1990 استفاده شد، زمانی که عصر دیجیتال شروع شد، کسب و کارها همچنان برای ورود به عرصه بازاریابی دیجیتال مردد هستند 30 سال بعد.

اگرچه من یک بازاریاب دیجیتال هستم، اما می توانم بفهمم که چرا شما در بازاریابی دیجیتال غرق شده اید. به عنوان یک شروع، با اصطلاحات تخصصی و کلمات اختصاری مانند SEO (بهینه سازی موتورهای جستجو)، PPC (پرداخت به ازای کلیک)، KPI (شاخص عملکرد کلیدی)، SEM (بازاریابی موتور جستجو)، CTR (نرخ کلیک) و CPC (هزینه) پر شده است. در هر کلیک)، به نام چند مورد. همچنین، دیجیتال مارکتینگ از اینترنت و سایر فناوری‌های دیجیتال آنلاین برای ارتقای محصولات یا خدمات استفاده می‌کند، که حوزه‌ای است که اکثر کسب‌وکارها تخصص داخلی را ندارند.

5 موثرترین کانال دیجیتال مارکتینگ
5 موثرترین کانال دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

قبل از اینکه به 5 کانال بازاریابی دیجیتال موثر برای تجارت شما بپردازم، اجازه دهید کمی از بازاریابی دیجیتال ابهام زدایی کنم و مزایای آن را به اشتراک بگذارم.

بازاریابی دیجیتال تعریف شده است

بازاریابی دیجیتال یک اصطلاح فراگیر است که همه انواع بازاریابی آنلاین را در بر می گیرد. این شامل بازاریابی ویدیویی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی محتوا، بازاریابی رسانه های اجتماعی، SEO، PPC، تبلیغات نمایشی و بازاریابی تلفن همراه و غیره است.

از آنجایی که بازاریابی دیجیتال معمولاً در زمان واقعی اتفاق می افتد، می توانید به طور مداوم استراتژی، محتوا و کمپین ها را تجزیه و تحلیل کنید. با انجام این کار، می توانید تشخیص دهید که چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست. سپس به سرعت تغییراتی ایجاد کنید تا در مسیر درست قرار بگیرید.

مزایای دیجیتال مارکتینگ- 5 موثرترین کانال دیجیتال مارکتینگ

اینها تنها برخی از مزایای بسیاری از بازاریابی دیجیتال هستند:

. حضور دائمی آنلاین
. مقرون به صرفه
. نتایج فوری و بسیار قابل اندازه گیری را ارائه می دهد
. بازگشت سرمایه (ROI) عالی را ارائه می دهد
. یک مسیر ارتباط مستقیم بین شما و مشتری شما فراهم می کند
. در مراحل اولیه سفر خریدار به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا می کند
. می تواند با مخاطبان هدف در زمان واقعی تعامل داشته باشد
. بسیار هدفمند
. قابلیت های شخصی سازی را ارائه می دهد
. وسعت جهانی دارد

ملاحظات در هنگام تعیین موثرترین کانال های بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما

هر کسب و کاری متفاوت است. بنابراین، قبل از اینکه بتوانید موثرترین کانال های بازاریابی دیجیتال را برای کسب و کار خود تعیین کنید، در اینجا چند فاکتور کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

برند شما چیست؟
اهداف کسب و کار شما چیست؟
اهداف بازاریابی شما چیست؟
مخاطب هدف شما کجاست؟
بودجه شما چقدر است؟

5 موثرترین کانال دیجیتال مارکتینگ
5 موثرترین کانال دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5 کانال بازاریابی دیجیتال موثر

همه کانال های بازاریابی دیجیتال در راه حل یک تجارت نقش دارند و به طور هماهنگ یکدیگر را بازی می کنند. اگرچه مؤثرترین کانال های بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما به ملاحظاتی که بیان کردم بستگی دارد، در اینجا 5 کانال بازاریابی دیجیتال مؤثر هستند که در حال پیشرفت هستند و نشان داده شده است که نتایج قابل توجهی ایجاد می کنند.

1. بازاریابی ویدئویی

یکی از غالب‌ترین گرایش‌های دیجیتال مارکتینگ امروزه و احتمالاً برای 5 تا 10 سال آینده، بازاریابی ویدیویی است.

این آمار اهمیت گنجاندن ویدئو در استراتژی بازاریابی دیجیتال شما را نشان می دهد:

این مقاله را مطالعه کنید  8 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل

. 70 درصد از مصرف کنندگان می گویند که ویدیوی یک برند را به اشتراک گذاشته اند
. 72 درصد از مشاغل می گویند که ویدیو نرخ تبدیل آنها را بهبود بخشیده است
. 52 درصد از مصرف کنندگان می گویند که تماشای ویدیوهای محصول باعث می شود آنها در تصمیم گیری های خرید آنلاین اعتماد بیشتری داشته باشند
. 65 درصد از مدیران از وب سایت بازاریاب بازدید می کنند و 39 درصد پس از مشاهده یک ویدیو با فروشنده تماس می گیرند.

بازاریابی ویدئویی نه تنها برای ایجاد آگاهی از برند ثابت شده است، بلکه در افزایش ترافیک و تبدیل شما نیز بسیار موثر است. بر اساس محتوای وبلاگ خود، وبلاگ های ویدئویی (vlogs) ایجاد کنید. به‌عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای خود، آن ویدیو را هوشمندانه در پست‌های وبلاگ جاسازی کنید. این باعث جذب خوانندگان و تبدیل شدن به افراد می شود، به علاوه مسافت پیموده شده بیشتری را از محتوای خود دریافت خواهید کرد.

برای دستیابی به دسترسی گسترده تر و افزایش شانس حضور در موتورهای جستجو، ویدیوهای خود را در سایت هایی مانند YouTube و Vimeo توزیع کنید. کاربران روزانه بیش از یک میلیارد ساعت ویدیو را در یوتیوب مشاهده می کنند.

ویدیوی خود را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود تبلیغ کنید تا اشتراک گذاری اجتماعی را افزایش دهید. ارائه اطلاعات کلیدی به شما کمک می کند تا کاربر را به سرعت جذب کنید. ویدیوهای اجتماعی که بیشترین تعامل و اشتراک‌گذاری را دارند، کوتاه هستند، محتوای عالی ارائه می‌دهند و به نحوی سرگرم‌کننده هستند که هضم آن آسان است.

یکی دیگر از راه‌های استفاده مؤثر از ویدیو و افزایش تبدیل، داشتن آن در وب‌سایت است. دلیل اینکه ویدیو در وب سایت شما بسیار ارزشمند است این است که به شما امکان می دهد شخصیت خود را منتقل کنید. همچنین از نفوذ و اقناع، به ظرفیتی بیشتر از کلام نوشتاری استفاده می کند.

2. بازاریابی ایمیلی

به گفته LYFE Marketing، بازاریابی ایمیلی یکی از مهم ترین کانال های بازاریابی دیجیتال است، زیرا دارای بالاترین بازگشت سرمایه در بین هر تاکتیک بازاریابی است. می تواند تا 3800 درصد بازدهی داشته باشد. به ازای هر 1 دلاری که خرج می کنید، 38 دلار درآمد دارد. حدود 20 درصد از شرکت ها بازدهی 70 تا 1 دلاری خرج شده را مشاهده می کنند.

بازاریابی ایمیلی محتوای بسیار مرتبط را به صورت غیر تهاجمی به صندوق ورودی مشترکین ارائه می کند. کمپین های ایمیلی یک راه عالی برای افزایش مشتریان و فروش شما هستند. همچنین، به شما این امکان را می دهد که با اطلاع رسانی رویدادهای آینده، سایر خدمات یا محصولات جدید، با مشتریان خود در تماس باشید و در ارتباط باشید. مطمئن شوید که یک لیست ایمیل به روز دارید، ایمیل ها را شخصی سازی کنید و یک فراخوان واضح برای اقدام برای بهبود نرخ کلیک کنید.

یکی از راه‌های برتر برای جذب مشتری یا مشتری بالقوه و افزایش ترافیک وب‌سایت شما، از طریق خبرنامه ایمیلی است. شما می توانید تعامل را از طریق ارتباطات مداوم خبرنامه ایمیل، چه به صورت هفتگی یا ماهانه، حفظ کنید و اطلاعات ارزشمندی را برای تبدیل یا افزایش پایگاه مشتری خود ارائه دهید. خبرنامه ها باید مخاطبان هدف شما را در مورد آخرین اخبار، به روز رسانی ها و نکات آگاه کنند.

3. بازاریابی محتوا- 5 موثرترین کانال دیجیتال مارکتینگ

مشابه بازاریابی ایمیلی، بازاریابی محتوا یکی دیگر از موثرترین کانال های بازاریابی دیجیتال برای تولید بازگشت سرمایه است. LYFE Marketing همچنین گزارش داد که بازاریابی محتوایی می تواند سه برابر با حدود 62 درصد کمتر از بازاریابی سنتی منجر شود. سرنخ ها افرادی هستند که به احتمال زیاد محصول شما را می خرند و به مشتریان وفادار تبدیل می شوند، زیرا شما این رابطه را پرورش می دهید که با ترافیک وب سایت متفاوت است.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

بخش‌هایی از محتوای تبلیغاتی شامل پست‌های وبلاگ، اینفوگرافیک‌ها، محتوای ویدیویی، اخبار، چک‌لیست‌ها، مطالعات موردی، وبینارها و کاغذهای سفید می‌شود – که آهن‌ربای سرب عالی هستند. به این فکر کنید که بسته به اینکه در چه مرحله‌ای از چرخه خرید قرار دارند و چگونه اطلاعات را مصرف می‌کنند، کدام یک در صحبت با مخاطب هدف شما مؤثرتر هستند.

برای افزایش ترافیک ارگانیک و تولید سرنخ، باید محتوای ثابت و با کیفیت بالا ارائه دهید. این نوع ترافیک بدون پرداخت است و توسط کاربرانی ایجاد می شود که وب سایت شما را پس از استفاده از موتورهای جستجو پیدا می کنند.

هنگامی که محتوای عالی دارید، آن را تبلیغ کنید! برخی از بهترین ابزارها برای تبلیغ محتوا از طریق بازاریابی ایمیل شخصی و به اشتراک گذاری پست های شما در رسانه های اجتماعی است. اینها تنها برخی از راه‌های جذب ترافیک به وبلاگ و ایجاد سرنخ هستند.

آیا شروع به دیدن این هستید که چگونه کانال های دیجیتال مختلف با هم کار می کنند تا بیشترین تأثیر را داشته باشند؟

5 موثرترین کانال دیجیتال مارکتینگ
5 موثرترین کانال دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

4. بازاریابی رسانه های اجتماعی

آخرین آمار بازاریابی رسانه های اجتماعی نشان می دهد که 73 درصد از بازاریابان معتقدند که بازاریابی رسانه های اجتماعی “تا حدودی موثر” یا “بسیار موثر” برای تجارت آنها بوده است. علاوه بر این، 54 درصد از مرورگرهای اجتماعی از رسانه های اجتماعی برای تحقیق در مورد محصولات استفاده می کنند. هفتاد و یک درصد از مصرف کنندگانی که تجربه مثبتی از یک برند در رسانه های اجتماعی داشته اند، احتمالاً این برند را به دوستان و خانواده خود توصیه می کنند.

یکی از راه‌های استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای افزایش مشتریان، ایجاد محتوای اصلی رسانه‌های اجتماعی، مانند وبلاگ‌ها و ویدیوها، و به اشتراک‌گذاری آن در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و اینستاگرام است. می توانید از این پلتفرم ها برای افزایش اشتراک گذاری ویدیو و اشتراک گذاری عکس استفاده کنید. علاوه بر این، با پرسیدن سوال با مخاطبان خود درگیر شوید. از همه مهمتر، بی درنگ به سوالات پاسخ دهید و به نظرات پاسخ دهید.

شما می توانید یک قدم جلوتر بردارید و تعامل رسانه های اجتماعی را با موارد زیر افزایش دهید:

. استفاده از برچسب گذاری
. تجزیه و تحلیل پست هایی که کار کرده اند
. ترکیب تعطیلات و/یا روندها

از پلتفرم های تبلیغاتی رسانه های اجتماعی، از طریق مخاطبان سفارشی فیس بوک و مخاطبان شبیه به ظاهر، استفاده کنید. این کار باعث افزایش دسترسی شما به صفحاتی می شود که ویژگی های مشابهی با پایگاه طرفداران فعلی و لیست ایمیل شما دارند.

5. SEO و PPC

آنجا هستند. دو مورد از مخفف های دیجیتال مارکتینگ که قبلاً ذکر کردم. یکی از مزایای بسیار سئو و PPC، توانایی ساده سازی کمپین های شما و بهینه سازی نتایج است.

بیایید با سئو شروع کنیم. آمارهای بازاریابی اخیر نشان می دهد که 64 درصد از بازاریابان به طور فعال در سئو سرمایه گذاری می کنند. دو عنصر کلی برای بازاریابی دیجیتال موفق وجود دارد – ترافیک و تبدیل. ترافیک ایجاد شده توسط SEO با نرخ بیشتری نسبت به ترافیک ایجاد شده توسط تبلیغات تبدیل می شود، زیرا شخصی که جستجو را انجام می دهد فعالانه به دنبال اطلاعات است و خواسته و نیاز خاصی دارد.

من از طرفداران پر و پا قرص سئو هستم زیرا به کسب و کار شما کمک می کند تا در نتایج جستجو از طریق کلمات کلیدی ظاهر شود. این امر ترافیک ارگانیک را به سمت کسب و کار شما هدایت می کند. بازدیدکنندگان واقعی – با علاقه و نیاز به نام تجاری شما – نرخ مکالمه بالاتر، نرخ کلیک و یک سرنخ پایدار ایجاد می کنند.

سئو به وب سایت شما کمک می کند تا در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد و در نتیجه ترافیک بیشتری را به سایت شما و به طور بالقوه کسب و کار بیشتری هدایت کند. همچنین به کسب و کار شما امکان می دهد در زمان مناسب، زمانی که مخاطبان شما به دنبال شما هستند، ظاهر شود. محتوای تبدیل بهینه شده، بر اساس مرحله خرید که مخاطبان شما در آن هستند، پیام مناسبی را به آنها ارائه می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ

PPC یا تبلیغات جستجو به شما این امکان را می‌دهد که خود را نزدیک به بالای جستجوها قرار دهید، حتی اگر وب‌سایت شما به طور ارگانیک در آنجا نمایش داده نشود. این به این صورت کار می کند که تبلیغ کنندگان هر بار که کاربر روی یکی از تبلیغات آنلاین خود کلیک می کند، هزینه پرداخت می کنند. یک مزیت این است که شما فقط زمانی هزینه دریافت می کنید که کاربر واقعاً روی تبلیغ شما کلیک کند. مورد دیگر این است که می‌توانید با دقت بیشتری افراد را بر اساس رفتار خرید، نقاط درد و جمعیت‌شناسی هدف قرار دهید.

دنیای دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده است. دیگر کانال‌های بازاریابی دیجیتال مؤثر که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از تبلیغات نمایشی و بازاریابی تلفن همراه.

مطالعه موردی بازاریابی دیجیتال

CMA یک کمپین بازاریابی دیجیتال را برای Amerlux، یک تولید کننده مستقل روشنایی LED، اجرا کرد تا یکی از محصولات جدید خود، Aerus را عرضه کند. برای استفاده در فضاهای تجاری، ادارات و یا هر جایی که نیاز به سقف کم باشد طراحی شده است. راه حل روشنایی با ارائه نورپردازی کم تابش که توزیع یکنواخت را با کمترین تعداد وسایل ارائه می کند، نهایت راحتی و طراحی زیبایی را ارائه می دهد.

این شرکت این محصول را با استفاده از:

. سئو
. وب سایت آمرلوکس
. محتوای وبلاگ با پیوند به منابع
. وبلاگ های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی
. یک صفحه فرود سفارشی در یک کمپین رسانه ای پولی

پس از یک هفته از اجرای کمپین، شرکت داده ها را تجزیه و تحلیل کرد تا مشخص کند که هر راه حل بازاریابی دیجیتال چگونه عمل می کند. CMA متوجه شد که نیاز به تنظیم مجدد عناصر صفحه فرود وجود دارد تا بازدیدها و تبدیل های بهینه ارائه شود.

از طریق تجزیه و تحلیل مداوم، CMA قادر بود فوراً آنچه را که کار نمی کند تشخیص دهد، سپس به سرعت تغییراتی را برای به دست آوردن یک نتیجه مثبت ایجاد کرد. نتیجه افزایش بیش از 30 درصدی ترافیک بود. این فقط یک نمونه از نحوه عملکرد دیجیتال مارکتینگ و دلیل موثر بودن آن است.

نتیجه

سفر خریدار در دهه گذشته به شدت تغییر کرده است. نحوه و مکان مشاهده اطلاعات عمدتا دیجیتالی شده است. رسانه های سنتی مانند تلویزیون، چاپ و رادیو به آرامی رو به افول بوده اند. رسانه‌های غیر سنتی یا رسانه‌های دیجیتال به کانون اصلی بازاریابان تبدیل شده‌اند.

دلایل زیادی برای این تغییر وجود دارد. دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارها کمک می کند تا به طور موثر و مداوم به مخاطبان هدف خود دست یابند. شما می توانید یک کمپین را برای دستیابی به موفقیت در سطح ماهانه، هفتگی و حتی روزانه بهینه کنید. این باعث می شود که یک کمپین دیجیتال به طرز باورنکردنی قابل تنظیم و متناسب با اهداف کسب و کار شما باشد.

همچنین می تواند به شما در ارزیابی تغییرات برای حمایت از موفقیت کمپین کمک کند. وقتی با یک شریک بازاریابی کار می کنید که برند شما را درک می کند، یک کسب و کار می تواند از طریق راه حل های مختلف بازاریابی دیجیتال به طور موثرتر به اهداف خود برسد.

آیا می خواهید در مورد چگونگی تعیین موثرترین کانال های بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار خود اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ برای شروع گفتگو، همین امروز با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + سیزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟