5 اصل طراحی وب سایت برای مخاطبان

5 اصل طراحی وب سایت برای مخاطبان

5 اصل طراحی وب سایت برای مخاطبان ، سال گذشته، در میانه یک بیماری همه گیر جهانی، ما این فرصت را داشتیم که روی یکی از خاص ترین پروژه هایی که تا به حال داشته ایم کار کنیم.

در ژوئن 2020، ما یک درخواست پروژه از یک سازمان غیرانتفاعی مبتنی بر جامعه به نام Step Ahead دریافت کردیم، مکانی برای پذیرش و رفاه برای افراد مبتلا به بیماری روانی در کانتربری، نیوزیلند.

چیزی که این پروژه را خاص کرد، تحقیقی بود که ما در مورد بهترین شیوه‌های طراحی و قابلیت استفاده برای مخاطبان Step Ahead انجام دادیم: کسانی که دارای بیماری‌های روانی مختلف هستند. تمام هدف Step Ahead ایجاد و تسهیل فعالیت‌ها و دوره‌های اجتماعی برای کمک به اعضای خود برای اجتماعی شدن، بازگشت به نوسانات و یادگیری نحوه مدیریت بهتر چالش‌های روزمره زندگی است.

5 اصل طراحی وب سایت برای مخاطبان
5 اصل طراحی وب سایت برای مخاطبان – کالج نوین

مخاطبان قدم به جلو- 5 اصل طراحی وب سایت برای مخاطبان

Step Ahead به فلسفه به همان اندازه خوب نسبت داده می شود، ابتکاری که برای تمرکز بر دستیابی به سلامت و تندرستی روانی و فیزیکی طراحی شده است.

Step Ahead برای افراد 18 ساله و بالاتر باز است، اما اکثر اعضا 40 سال به بالا هستند. بین زن و مرد یک انشعاب حتی وجود دارد و همه اعضا کسانی هستند که به نوعی بیماری روانی مبتلا هستند، اگرچه هیچ عضوی با بیماری روانی جدی وجود ندارد. برخی از اعضا سال‌هاست که در آن شرکت کرده‌اند، برخی مشاغل نیمه‌وقت دارند، و برخی با چالش‌های فیزیکی هر روز مواجه هستند.

یکی از بزرگترین موانعی که افراد برای عضو شدن و شرکت در فعالیت های Step Ahead دارند، اضطراب است. به همین دلیل است که خانه Step Ahead خانه ای دنج و قدیمی تر است که همیشه فضایی آرام و دوستانه است که پذیرای همه است.

Step Ahead Trust هر روز باز است و برای اعضا با دیگران ارتباط برقرار می کند و تشویق می کند تا چیزهای جدید را امتحان کنند و در فعالیت ها، دوره ها، ناهار و موارد دیگر شرکت کنند. گاهی اوقات، قدم به جلو تنها جایی است که اعضا برای معاشرت و فعالیت به آن مراجعه می کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  7 نکته ضروری طراحی وب سایت

بهترین شیوه های طراحی برای مخاطبانی که مشکلات سلامت روان دارند

1. از رنگ برای ارائه یک تجربه آرام استفاده کنید
رنگ این قدرت را دارد که بر احساسات و حتی سلامت ما تأثیر بگذارد.
همه ما می دانیم که چگونه رنگ می تواند احساسات و واکنش ها را در انسان برانگیزد. استفاده از رنگ می تواند حالت عاطفی یا ذهنی خاصی را القا کند که می تواند خلق و خو را تغییر دهد، اضطراب را افزایش یا کاهش دهد و بر درک فرد از یک موقعیت خاص تأثیر بگذارد.

تئوری رنگ در بسیاری از صنایع مختلف برای تأثیرگذاری بر نحوه رفتار و واکنش افراد در محیط های مختلف استفاده می شود. وقتی در مورد سلامت روان صحبت می کنیم، می خواهیم از تئوری رنگ برای ایجاد فضایی استفاده کنیم که احساس امنیت، آرامش، دعوت کننده، شفابخش و الهام بخش داشته باشد.

این رویکرد ما به وب سایت Step Ahead بود. ما یک پالت آرامش‌بخش و آرام ایجاد کردیم، زیرا هدف اصلی Step Ahead این بود که مطمئن شود جامعه آن‌ها هنگام بازدید از سایت و تعامل با برندشان، احساس آرامش و امنیت می‌کنند. ما پالتی را انتخاب کردیم که از سایه آرام آبی استفاده می‌کرد که می‌تواند فضایی آرام را ایجاد کند، همراه با رنگ‌های خاکی که گرم، اطمینان‌بخش و آرام‌بخش تلقی می‌شوند.

چند ترکیب رنگ مختلف وجود دارد که می تواند به خوبی برای مراقبت از سلامت روان اعمال شود. برخی مثال‌های دیگر می‌توانند نشان دهند که کنتراست بالا برای مخاطبان مختلف مناسب‌تر است. ما همچنین باید معنای فرهنگی رنگ را در نظر بگیریم که می تواند تأثیر متفاوتی بر روی افراد با توجه به پیشینه آنها داشته باشد.

2. ثبات یک سفر قابل پیش بینی ایجاد می کند
از طرح‌بندی‌های ساده و آشنا استفاده کنید و به‌طور مداوم از آن‌ها استفاده کنید.
زمانی که در مورد پروژه‌ای که روی آن کار می‌کنیم بحث می‌کنیم، همیشه از ثبات صحبت می‌کنیم. برای برندسازی و طراحی وب، سازگاری یکی از مهمترین اصولی است که از آن استفاده می کنیم. سازگاری فضای آشنایی و درک را ایجاد می کند، از سردرگمی جلوگیری می کند و به ارائه پیام به روشی ساده و مؤثر برای همه کمک می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  قرار دادن چت بات ها در طراحی وب

یک الگوی ایمن و ثابت به افراد قابلیت پیش بینی می دهد و به آنها کمک می کند تا به راحتی در یک وب سایت حرکت کنند.

مثلا:

. اطمینان حاصل کنید که همه دکمه ها رنگ، اندازه و تراز یکسانی دارند
. از اندازه فونت های یکسان در همه صفحات استفاده کنید و یک سلسله مراتب واضح ایجاد کنید
. طرح‌بندی‌های یکسانی را در همه صفحات دنبال کنید

وقتی صحبت از محتوای سرمقاله به میان می‌آید، ثبات به این معناست که شما پیام یکسانی را در سرتاسر پلتفرم‌های خود تکرار می‌کنید تا آن را ساده و مستقیم نگه دارید تا پیام خود را منتقل کنید و موقعیت خود را هر بار تقویت کنید.

5 اصل طراحی وب سایت برای مخاطبان
5 اصل طراحی وب سایت برای مخاطبان – کالج نوین

3. برای جلوگیری از اضطراب، کنترل را به او بدهید- 5 اصل طراحی وب سایت برای مخاطبان
اطمینان حاصل کنید که افراد بر نحوه تعامل با محتوای شما کنترل دارند. به آن ها فضا و گزینه هایی بدهید تا احساس کنند در کنترل هستند.
یک روش معمول در بازاریابی و طراحی وب برای ایجاد حس کمبود و فوریت وجود دارد که من هرگز با آن احساس راحتی نکرده ام. هنگامی که شروع به یادگیری در مورد شیوه های طراحی و بیماری های روانی کردم – به ویژه اضطراب – فهمیدم که چگونه این تمرین ساده می تواند محرک باشد. همه ما می دانیم که در دنیایی زندگی می کنیم که همه چیز به سرعت و گاهی غیرمنتظره اتفاق می افتد و به خصوص در این سال گذشته همه ما فشار آن را احساس کرده ایم.

از ایجاد پیشنهادهای زمانی محدود یا تحت فشار قرار دادن افراد با کلماتی مانند اکنون یا امروز خودداری کنید. این عناصر می توانند باعث شوند که آنها تحت فشار باشند یا تحت فشار قرار بگیرند تا فوراً اقدامی انجام دهند، حتی اگر آماده انجام این کار نباشند.

همچنین، اگر نیاز دارید که مخاطبان با شما در تماس باشند، راه‌های مختلفی را برای تماس با شما ارائه دهید: یک فرم آنلاین ایجاد کنید، و یک ایمیل و یک شماره تلفن ارائه دهید تا بتوانند بهترین روش ارتباطی را که در آن احساس راحتی می‌کنند، انتخاب کنند. و امن

این مقاله را مطالعه کنید  طراحی وب سایت برای کسب و کار شما

4. شفاف باشید
برای ایجاد یک مکان امن از عدم اطمینان اجتناب کنید.
به راحتی می‌توان در دام فکر کرد که طرح‌بندی‌ها و سفر مشتری ما به راحتی قابل پیگیری است. ما فرض می‌کنیم که امروزه همه می‌دانند که چگونه از یک وب‌سایت استفاده کنند و به راحتی می‌توانند آنچه را که در آینده است دریافت کنند. اما در این شرایط خاص، ما مخاطبانی داریم که ممکن است در مورد اینکه چه کاری باید انجام شود نیاز به کمی توضیح بیشتر داشته باشد.

5. به محتوای خود فضایی برای نفس کشیدن بدهید
وقتی کمتر بیشتر می شود، فضای خالی به ما کمک می کند تجربه بهتری ارائه کنیم.
فضای سفید یا فضای منفی، اصل طراحی است که به نواحی خالی اطراف عناصر در یک طرح اشاره دارد – این می تواند یک صفحه وب، یک مجله، یک آگهی و غیره باشد. برای ایجاد تعادل بین عناصر و ایجاد تعادل استفاده می شود. یک جریان طبیعی تر برای کاربر برای حرکت در محتوای شما. این امر هضم و درک محتوا را بسیار آسان تر می کند.

اگرچه این فضای خالی است، اما ابزار بسیار قدرتمندی در طراحی است. هنگامی که به خوبی از آن استفاده می شود به کاربر کمک می کند تمرکز کند و فضایی آرام برای پیمایش، خوانایی بهتر و در کل تجربه بسیار بهتری ارائه می دهد.

از آنجایی که هدف ما فراهم کردن فضایی آرام برای مخاطبان Step Ahead است، باید به دقت اضافه کردن فضای سفید کافی به چیدمان را در نظر بگیریم تا مطمئن شویم که بازدیدکنندگان احساس ناراحتی نمی‌کنند یا برای تمرکز بر آنچه که نیاز دارند مشکلی ندارند.

فضای سفید نه تنها یک سفر دلپذیر را فراهم می کند، بلکه طراحی های جذاب و مدرن تری ایجاد می کند، به کاربر در فرآیند تصمیم گیری کمک می کند، تمرکز را بهبود می بخشد، خوانایی و خوانایی را بهبود می بخشد و موارد دیگر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + شانزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟