5 گرایش بهینه سازی سئو

5 گرایش بهینه سازی سئو

5 گرایش بهینه سازی سئو ، پیگیری روند سئو مانند رسیدن به یک هدف متحرک است. از به‌روزرسانی‌های الگوریتم گرفته تا نوآوری در حال تکامل – می‌توان احساس کرد که پست هدف همیشه در حال حرکت است. و در حالی که هدف سئو یکسان است – افزایش حضور شما در نتایج جستجوی مرتبط – تاکتیک‌های رسیدن به آن سال به سال متفاوت به نظر می‌رسند.

5 گرایش بهینه سازی سئو - کالج نوین
5 گرایش بهینه سازی سئو – کالج نوین

سئو چیست؟

5 گرایش بهینه سازی سئو ، سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، به منظور بهبود عملکرد سایت شما براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می گیرد.

فاکتورهای زیادی در سئو سایت شما تاثیرگذارند، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا تا لینک‌های ورودی به سایت شما از سایت‌های دیگر، گاهی اوقات حصول اطمینان از ساختار مناسب سایت شما برای موتورهای جستجو را سئو می نامیم.

چالش های سئو

1. الگوریتم تغییر می کند.

5 گرایش بهینه سازی سئو ، چالش شماره یک برای بازاریابان همگامی با تغییرات الگوریتم است. این من را شگفت‌زده نمی‌کند – تنها در سال 2020، گوگل بیش از 50000 آزمایش انجام داد که منجر به بیش از 4000 تغییر در جستجو شد.

اگر شما هم مانند اکثر بازاریابان هستید، این آمار می تواند بسیار طاقت فرسا باشد. به هر حال، وقتی گوگل به تغییر مسیر موفقیت ادامه می دهد، چگونه می توانید موفق شوید؟

5 گرایش بهینه سازی سئو ، نکته کلیدی پاسخگویی استراتژیک به این تغییرات است. برای یک، این به معنای ماندن در بالای اخبار صنعت است. اگر تغییر قابل توجهی در الگوریتم ایجاد شود، صنعت سئو احتمالاً در مورد آن نظر خواهد داد.

استراتژی دوم ممکن است غیر منطقی به نظر برسد – یعنی منتظر بمانید تا گرد و غبار پس از به روز رسانی برطرف شود. چرا؟ در برخی موارد، گوگل متوجه می‌شود که تغییر آنطور که انتظار می‌رفت انجام نشده است و آنها به عقب برمی‌گردند.

2. رتبه بندی نشدن.

5 گرایش بهینه سازی سئو ، سئو یک بازی طولانی مدت است. برخلاف جستجوی پولی، نتایج ارگانیک برای نشان دادن نتایج به زمان نیاز دارد – و معمولاً نتیجه تلاش‌های کوچک‌تر است.

برای استفاده از یک استعاره، سئو مانند یک صندوق سرمایه گذاری است که به آرامی در طول زمان ایجاد می شود. این بازار سهام نیست، جایی که شما سود و زیان را در زمان واقعی می بینید. این می تواند مفید باشد برای ذکر زمانی که مشتریان انتظار نتایج سریع را دارند.

راه حل هایی برای رفع یک رتبه پایین وجود دارد، مانند سئو فنی و بازاریابی محتوا. با این حال، حتی مهمتر از آن، توسعه یک استراتژی بلند مدت است که بر سه تا چهار ابتکار در یک زمان تمرکز دارد.

3. تحقیق کلمات کلیدی.

5 گرایش بهینه سازی سئو ، کلمات کلیدی اساس سئو هستند. اما امروزه، گوگل به جای جستجوی تنها یک کلمه کلیدی، نگاهی سطح بالا به وب سایت شما می اندازد تا حس کلی از لحن، دامنه و ارتباط آن را دریافت کند.

این به این معنی است که پر کردن کلمات کلیدی تمام شده است. در عوض، هدف درک هدف کاربر یا مشکل عمیق تری است که کاربران شما امیدوارند حل کنند. با این درک، می توانید تحقیقات کلمات کلیدی بهتری انجام دهید و بر اساس این بینش محتوا بنویسید.

این مقاله مفید در مورد نحوه افزودن هدف کاربر به استراتژی کلمه کلیدی خود را بررسی کنید.

5 گرایش بهینه سازی سئو - کالج نوین
5 گرایش بهینه سازی سئو – کالج نوین

5 گرایش بهینه سازی سئو

1. جستجوی صوتی و موبایلی.

5 گرایش بهینه سازی سئو ، “هی گوگل، چه جایگزین خوبی برای کرم غلیظ است؟”

این سوالی بود که هفته گذشته در حین پختن کیک از دستیار گوگل خود پرسیدم، دستانش با آرد پوشیده شده بود. به نظر می رسد من تنها کسی نیستم که از جستجوی صوتی استفاده می کنم – حدود نیمی (44٪) از تمام کاربران اینترنت در ایالات متحده از دستیار صوتی استفاده می کنند.

نمی توان انکار کرد که جستجوی صوتی در حال تبدیل شدن به بخشی از زندگی روزمره ما است. اما چگونه می‌توانیم محتوای خود را برای افرادی که با گوش‌هایشان جستجو می‌کنند – نه با چشمانشان – بهینه کنیم؟

پاسخ واضح است – سایت خود را برای موبایل بهینه کنید. از آنجایی که بیشتر جستجوهای صوتی در تلفن همراه و دستگاه های هوشمند انجام می شود، منطقی است که گوگل سایت های سازگار با موبایل را با سرعت بالا ترجیح دهد.

استراتژی دیگر این است که محتوای خود را مجدداً بررسی کنید تا سؤالات رایجی که کاربران ممکن است بپرسند را دربرگیرد. به عنوان مثال، کلمات کلیدی سوال طولانی را شناسایی کنید و آنها را در هدرهای h2 یا h3 خود قرار دهید.

2. هدرهای صفحه سفت شده است.

5 گرایش بهینه سازی سئو ، در سال 2021، گوگل یک ویژگی جدید رتبه بندی جستجو به نام Passages را ارائه کرد. این ویژگی به گوگل امکان می‌دهد بخش‌های خاصی از یک صفحه (یا «یک پاساژ») را به‌طور نیمه مستقل از خود صفحه رتبه‌بندی کند.

به عبارت دیگر، به‌جای رتبه‌بندی کل یک صفحه از نظر مرتبط بودن، اکنون گوگل برای ارتباط در بخش‌های خاصی از یک صفحه امتیاز می‌گیرد.

برای بازاریابان، این تغییر دلیلی برای نگرانی نیست – با فرض اینکه صفحات شما سازماندهی شده باشند. در غیر این صورت، ایده خوبی است که سرصفحه های صفحه خود را محکم تر کنید تا زمینه بیشتری برای بخش های مختلف فراهم کنید و Google را قادر می سازد تا محتوای شما را بدون توجه به نشانه گذاری درک کند.

به خاطر داشته باشید که سایر فاکتورهای رتبه‌بندی صفحه همچنان اعمال می‌شوند – بنابراین از بک لینک‌ها، کپی‌رایتینگ بهینه‌شده سئو و سایر استراتژی‌های رتبه‌بندی غافل نشوید.

3. سرفصل های احساسی.

5 گرایش بهینه سازی سئو ، آیا تا به حال روی عنوانی کلیک کرده اید که برای مقاومت در برابر آن خیلی قانع کننده باشد؟ به نظر می رسد، تحقیقات زیادی برای شناسایی فرمولی برای عناوین قابل کلیک انجام شده است.

بر اساس یک مطالعه اخیر که 5 میلیون عنوان را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، عناوین احساسی – چه مثبت یا منفی – دارای نرخ کلیک بالاتری نسبت به عناوین خنثی بودند. در واقع، عناوین با احساسات مثبت 7.4 درصد CTR بیشتر داشتند، در حالی که عناوین با احساسات منفی 7.2 درصد CTR بالاتر داشتند.

گفته می‌شود، عناوین دارای بار احساسی می‌توانند کلیک‌ها را به یک نقطه هدایت کنند. جلوتر بروید و به سرعت وارد clickbait-land می شوید. به عنوان مثال، همان مطالعه نشان داد که “کلمات قدرتمند” – یا کلماتی که به طور خاص برای جلب توجه طراحی شده اند – می توانند بر CTR تأثیر منفی بگذارند.

کلمات قدرتمند شامل عباراتی مانند باور نکردنی، دیوانه و دیوانه هستند. در حالی که اینها ممکن است در رسانه‌های اجتماعی کار کنند، اما می‌توانند به CTR ارگانیک شما آسیب بزنند – بنابراین اگر اصلاً از آن‌ها استفاده نکنید.

5 گرایش بهینه سازی سئو - کالج نوین
5 گرایش بهینه سازی سئو – کالج نوین

4. ویدئو در نتایج جستجو.

5 گرایش بهینه سازی سئو ، احتمالاً با یک ویدیوی YouTube در یک قطعه ویژه مواجه شده اید. اینها معمولاً برای جستجوهای “چگونه” ظاهر می شوند که در آن خواننده به دنبال دستورالعمل های گام به گام است.

تکه‌های ویدیویی تازه آغاز راه هستند – پیش‌بینی می‌کنیم که گوگل به ترکیب ویدیو در نتایج جستجو ادامه دهد. با در نظر گرفتن این موضوع، بهینه سازی ویدیوهای خود برای جستجو ضروری است.

5 گرایش بهینه سازی سئو ، در اینجا چند راه برای رسیدن به آنجا وجود دارد:

. فصل هایی را به ویدیوهای YouTube خود اضافه کنید. فصل‌ها ویدیوی شما را به بخش‌هایی تقسیم می‌کنند، معمولاً بر اساس موضوع.

این لایه زمینه به بینندگان (و گوگل!) اجازه می دهد تا محتوای یک ویدیو را درک کنند. همچنین استفاده از کلیپ های مختلف از ویدیوی شما برای قطعه های ویژه را برای Google آسان می کند.

. شامل شرح های بسته (CC). زیرنویس‌های بسته به YouTube و Google کمک می‌کنند همه کلمات ویدیوی شما را بفهمند. در حالی که YouTube می‌تواند به‌طور خودکار زیرنویس ایجاد کند، اینها همیشه دقیق نیستند، بنابراین بهتر است خود را به صورت دستی اضافه کنید.

. عنوان، برچسب ها و توضیحات خود را بهینه کنید. ویدئوها مانند صفحات وب هستند – دارای عنوان، توضیحات (مانند توضیحات متا) و برچسب (مانند متا تگ) هستند. اینها را با استفاده از بهترین شیوه های سئو بهینه کنید.

در نهایت، جاسازی ویدیوها در وب سایت و پست های وبلاگ شما ضرری ندارد – که می تواند نرخ پرش را بهبود بخشد.

5. اصلاح محتوا برای «مردم هم می پرسند».

5 گرایش بهینه سازی سئو ، در حین مرور گوگل، ممکن است متوجه چیز جدیدی شده باشید: مردم نیز می پرسند (PAA). در واقع، 43 درصد از پرس و جوهای جستجو در حال حاضر شامل یک جعبه PAA است.

با داشتن موقعیت برجسته در بالای SERP، همه می خواهند در این ویژگی بسیار مطلوب رتبه بندی کنند. خوشبختانه، شما می توانید با انجام برخی تغییرات جزئی در محتوای خود، شانس خود را افزایش دهید.

از آنجایی که اکثر جعبه‌های PAA با کلمات سؤالی مانند «چه»، «چرا» و «چه زمانی» شروع می‌شوند، ایده خوبی است که سؤالات و پاسخ‌ها را در محتوای خود بگنجانید. می‌توانید از ابزار تحقیق کلمات کلیدی برای شناسایی دم بلند استفاده کنید. کلمات کلیدی را سوال کنید، سپس این سوالات را در سرفصل های صفحه خود قرار دهید.

5 گرایش بهینه سازی سئو ، یا، اضافه کردن یک بخش پرسش و پاسخ در پایین صفحات وب خود را در نظر بگیرید. این نه تنها نکات کلیدی را برای خواننده خلاصه می کند، بلکه مزایای سئو مفیدی نیز دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، 7 نکته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟