5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ

5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ

5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، مشخص شده است که مصرف کنندگان بیش از هر زمان دیگری گسترده شده اند. به لطف تلفن هوشمند همیشه حاضر (به طور جدی، بیش از 77٪ از بزرگسالان آمریکایی یک گوشی هوشمند دارند) مصرف کنندگان می توانند به طور همزمان در همه جا حضور داشته باشند. با پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، اپلیکیشن‌ها، وب‌سایت‌ها و غیره، روش‌های بی‌شماری وجود دارد که مصرف‌کنندگان با برندها به صورت آنلاین تعامل می‌کنند.

برای بازاریابان دیجیتال، این به معنای راه‌های بیشتری برای تعامل یک به یک با این مشتریان است. اما، برای هر مصرف کننده، برندهای بیشتری وجود دارد که به دنبال شکستن سر و صدا و جذب واقعاً مصرف کنندگان با محتوای جذاب هستند.

5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ
5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ

با این محیط دائماً در حال تغییر، بازاریابان باید به دنبال به روز رسانی و اصلاح مداوم استراتژی های بازاریابی دیجیتال باشند تا در سر و صدا کهنه نشوند یا گم نشوند. در اینجا 5 روشی که بازاریابان می توانند اهداف دیجیتال مارکتینگ را برای به حداکثر رساندن تأثیر و نتایج ارزیابی مجدد کنند، آورده شده است.

1. تمرکز بر تبدیل، نه فقط سرنخ

یکی از مهمترین ارکان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برنده، داده است. داده ها و معیارها باید بر هر تصمیم و اقدامی که یک تیم بازاریابی انجام می دهد تأثیر بگذارد. در بازار امروزی، این بدان معناست که داده‌ها را جستجو کنید تا بفهمید مشتریان بالقوه زمان خود را در کجا می‌گذرانند (چه پلتفرم‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها)، و سپس آنها را با محتوای خاص هدف قرار دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  کمک استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

در حالی که تیم های بازاریابی B2C به طور سنتی رویکرد ایجاد شبکه گسترده و امید به بهترین ها را دارند، پیشرفت در داده های بزرگ و یادگیری ماشینی امکان کاوش عمیق تر و تأثیرگذاری بر نرخ تبدیل را در سطح فردی فراهم کرده است. با هدف قرار دادن بخش‌های جمعیتی و مخاطبان خاص با انواع خاصی از محتوا، مشوق‌ها یا توصیه‌های محصول، بازاریابان می‌توانند تصمیم مشتری را به سمت خرید سوق دهند.

2. مرحله را برای ارزش بلند مدت تنظیم کنید

اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد که برای پیروزی های کوتاه مدت شوت کنید، بازاریابان همیشه باید ارزش بلندمدت را هنگام تصمیم گیری استراتژی در نظر بگیرند. قبل از ریختن منابع در یک کمپین یکباره برای یک پلتفرم رسانه اجتماعی خاص، بازاریابان عاقلانه هستند که سعی و تحقیق لازم را انجام دهند تا مطمئن شوند که سرمایه گذاری در بلندمدت بازدهی خواهد داشت.

این طرز فکر در مورد ابزارها و راه حل ها نیز صدق می کند. هنگام هدایت فرآیند خرید، بازاریابان باید مطمئن شوند که راه‌حل‌ها برای کمک به موفقیت تیم در درازمدت، نه تنها حل مشکلات کوتاه‌مدت، قرار گرفته‌اند. در حالی که مشخص کردن تمام جزئیات یک استراتژی چند ساله ضروری نیست، داشتن یک برنامه برای رشد و درک اینکه چگونه یک ابزار به تحقق آن برنامه کمک می کند، ایده خوبی است.

با تغییر تکنولوژی با سرعت تصاعدی، همیشه ایده‌ها و گرایش‌هایی وجود خواهند داشت که «در» یا «چیز جدید داغ» در صنعت هستند. بازاریابان باید قبل از اتخاذ هر گونه تصمیمی که می تواند بر رشد یا درآمد بلندمدت تأثیر بگذارد، درک کنند که بهترین موقعیت برند برای بهره مندی از این روندها کجاست.

این مقاله را مطالعه کنید  10 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

3. خدمات مشتری را دوبرابر کنید

بازاریابان دیجیتال ممکن است فکر کنند، “خدمات مشتری چه ربطی به من دارد؟” اگرچه گاهی اوقات فراموش کردن آن آسان است، اما هر تعاملی که یک مشتری با یک نام تجاری دارد، بر نظر او در مورد آن برند تأثیر می‌گذارد و بنابراین «خدمات مشتری» در نظر گرفته می‌شود. این برای شرکت‌های دیجیتالی که باید تاکتیک‌های خدمات مشتری آگاهانه از برند را در پلتفرم‌ها و کانال‌های متعدد تکرار کنند، مهم‌تر است. این یک مؤلفه حیاتی برای دستیابی به موفقیت با بازاریابی همه‌کاناله است، به این معنی که اطمینان حاصل شود که یک مشتری بدون در نظر گرفتن پلتفرم یا کانال، یک تجربه خرید یکپارچه و یکپارچه دارد.

حتی اگر مفهوم خدمات مشتری نسبت به خرده‌فروشی‌های آنلاین دغدغه اساسی‌تری برای فروشگاه‌های آجر و ملات باشد، بسیاری از برندهای امروزی اهمیت خدمات درخشان را در تجارب تجارت الکترونیک نشان داده‌اند. بازاریابان دیجیتال نقش کلیدی در ایجاد شهرت مشتری محور برای برند دارند. چه از طریق ایمیل‌های شخصی‌سازی‌شده، صفحات خوش‌آمدگویی یا توصیه‌های محصول سفارشی‌سازی شده باشد، این لمس شخصی می‌تواند تفاوت بزرگی در چشمان مشتری ایجاد کند. در واقع، 56 درصد از مشتریان بیشتر از برندی خرید می کنند که آنها را با نام می شناسد. مشتریان انتظار شخصی سازی را دارند زیرا انتظار خدمات برتر به مشتریان را دارند.

5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ
5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

4. سفر خرید نهایی را ایجاد کنید- 5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ

همانطور که درک عمیق‌تر مخاطبان مصرف‌کننده برای بازاریابان آسان‌تر می‌شود، همچنین می‌توان فرآیندها را اصلاح کرد و سفر خرید نهایی را ایجاد کرد. بازاریابان دیجیتال می‌توانند دقیقاً ببینند چه محتوایی در بین مصرف‌کنندگان موفق‌ترین است و سپس به صورت استراتژیک بر روی آن حرکت برای حداکثر بازدهی ایجاد کنند. برای مثال، اگر یک برند بداند که اکثر مشتریان از طریق رسانه‌های اجتماعی به وب‌سایت آن‌ها می‌آیند، می‌تواند کمپین‌های اجتماعی را تقویت کند و جریان‌های کاری روان‌تری را طراحی کند تا به مشتری از نقطه A تا نقطه B کمک کند.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن

ایجاد سفر خرید نهایی برای مشتریان همچنین به معنای بهینه سازی تجارب خرید آنلاین و تلفن همراه آنها است. همانطور که خرید آنلاین انجام می شود، و خرید آنلاین به سمت تلفن همراه حرکت می کند، برندها باید مطمئن شوند که سایت آنها به خوبی ارائه می شود، با دستورالعمل های برند مطابقت دارد، و یافتن آنچه را که به دنبال آن هستند برای خریداران آسان می کند. به هر حال، هرچه سفر خرید هموارتر باشد، احتمال تبدیل بیشتر است.

5. بدانید چه زمانی و چگونه به عقب برگردید و فرآیندها را اصلاح کنید

در حالی که صحبت در مورد فرآیندهای پالایش آسان است، برای بازاریابان کمی دشوارتر است که در واقع دست خود را کثیف کنند. اگر یک جریان کاری یا فرآیندی کار نمی کند، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که به عقب برگردید و دوباره ارزیابی کنید که کجا اشتباه شده است. این همچنین یک فرصت عالی برای تست A/B کمپین ها و استراتژی های مختلف است. بازاریابی خود یک چشم انداز دائماً در حال تغییر است و بازاریابی دیجیتال یکی از پویاترین ویژگی های آن است. بازاریابان باید چشم خود را به معیارها و داده ها نگاه دارند تا در مورد فرآیندهایی که کار می کنند و جایی که ممکن است زمان اصلاح آن فرا رسیده باشد، مطلع شوند.

افکار نهایی

همانطور که دنیای بازاریابی تغییر می کند، استراتژی بازاریابی دیجیتال شما نیز باید تغییر کند. مهم است که از تغییر چشم انداز و پیشرفت های جدید در فناوری که می تواند زندگی بازاریاب دیجیتال را بسیار آسان تر کند، آگاه باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟