6 اشتباه بزرگ دیجیتال مارکتینگ مبتدی

6 اشتباه بزرگ دیجیتال مارکتینگ مبتدی

6 اشتباه بزرگ دیجیتال مارکتینگ مبتدی ، چشم انداز دائماً در حال تغییر دیجیتال مارکتینگ هیجان انگیز و پر از فرصت است. اما این فرصت را برای اشتباهات پرهزینه ایجاد می کند، از دست کم گرفتن اهمیت بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) تا عدم شفافیت در مورد اهداف بازاریابی رسانه های اجتماعی. شکاف‌های موجود در برنامه بازاریابی شما می‌تواند باعث شود که استراتژی‌های امیدوارکننده در اولین مانع سقوط کنند.

برای جلوگیری از اشتباه، کلید دانش است. ما شش اشتباه بزرگی را که بازاریاب‌های دیجیتال مبتدی مرتکب می‌شوند گردآوری کرده‌ایم تا شما را با دانستن اینکه از چه چیزهایی اجتناب کنید – و چگونه کارها را به درستی انجام دهید، مجهز می‌کنیم.

6 اشتباه بزرگ دیجیتال مارکتینگ مبتدی
6 اشتباه بزرگ دیجیتال مارکتینگ مبتدی – کالج نوین

6 اشتباه بزرگ دیجیتال مارکتینگ مبتدی

1. عدم وضوح در مخاطب

فکر می کنید می دانید مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ وقت آن است که در مفروضات خود تجدید نظر کنید و دقیق تر شوید. بیشتر مردم تصور می‌کنند که مخاطبانشان چه کسانی هستند، اما اگر سن، جنسیت، و علایق آنها و همچنین دسته‌بندی گسترده مخاطبان را به وضوح تعریف نکنید، این بی‌فایده است.

به عنوان مثال، یک ارائه‌دهنده وام مسکن مخاطبان متعددی خواهد داشت، از خریدارانی که برای اولین بار به دنبال وام مسکن خود هستند تا صاحبان خانه‌های بالغ‌تری که قبلا وام‌های مسکن داشته‌اند اما به دنبال یک توافق جدید هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  نقش وب سایت در دیجیتال مارکتینگ

از ابزارهای تحلیلی مانند Google Analytics استفاده کنید تا بفهمید مخاطبان شما واقعا چه کسانی هستند، نه اینکه فکر می کنید چه کسانی هستند.

2. فقدان اهداف مشخص

اگر دقیقاً ندانید کجاست به جایی که می‌روید نخواهید رسید. اهداف واضح به شما یک مقصد واضح می دهد و به شما کمک می کند تا جایی که در طول مسیر باید به آن برسید نقشه برداری کنید. اگر ثابت کنید که می‌خواهید به 10000 فالوور در اینستاگرام برسید، می‌توانید آن را به آنچه برای رسیدن به هدف کلی ماه به ماه نیاز دارید تقسیم کنید.

بازاریابان دیجیتال از چارچوب هدف «هوشمند» (مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان) برای ایجاد اهداف رشد به خوبی تعریف شده استفاده می کنند که جهت گیری و مبنایی برای سنجش موفقیت کمپین شما ارائه می دهد.

3. تعیین اهداف غیر واقعی

شاید مهمترین جنبه اهداف هوشمند، جنبه «دست یافتنی» باشد. داشتن اهداف روشن مهم است، اما اگر اهدافتان واقع بینانه نباشند، همیشه شکست خواهید خورد.

اگر در حال حاضر 500 فالوور دارید، تعیین هدف برای به دست آوردن 10000 فالوور به صورت ارگانیک در مدت شش ماه، همیشه شما را ناامید می کند و احساس می کنید شکست خورده اید.

برای اطمینان از واقعی بودن اهدافتان، بر اساس تجربیات گذشته ارزیابی کنید. در مورد مشاغل مشابه تحقیق کنید. یا با سایر افراد در صنعت خود در مورد آنچه می تواند دست یافتنی باشد صحبت کنید.

6 اشتباه بزرگ دیجیتال مارکتینگ مبتدی
6 اشتباه بزرگ دیجیتال مارکتینگ مبتدی – کالج نوین

4. نادیده گرفتن سئو

همه عاشق یک وب سایت زیبا هستند، اما چند نفر هنگام ساخت سایت خود سئو را در اولویت قرار می دهند؟

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ: 6 دلیل متقاعد کننده

سئو یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ضروری است که برای افزایش دیده شدن نام تجاری آنلاین در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) استفاده می شود. هنگامی که شخصی کلمه کلیدی مرتبط با کسب و کار شما را جستجو می کند، سئو احتمال قرار گرفتن در بالای آن نتایج را افزایش می دهد.

هنگامی که بازاریابان دیجیتال مبتدی در مورد SEO می شنوند، ممکن است نام اختصاری را به عنوان چیزی بیش از حد فنی برای بازاریاب معمولی شما اشتباه بگیرند، اما اشتباه می کنند. سئو کاری است که حتی یک مبتدی با داشتن دانش مناسب می تواند به راحتی انجام دهد.

5. نادیده گرفتن محتوای با کیفیت

بارها و بارها آن را شنیده‌اید و ادامه خواهید داد: محتوا پادشاه است. اگر برای ایجاد محتوای باکیفیت که برای مخاطبان شما مفید است، وقت نگذارید، استراتژی بازاریابی شما هیچ است.

در نهایت، استراتژی بازاریابی دیجیتال شما در صورتی موفق خواهد شد که محتوای شما بتواند ارزشی برای مخاطبان شما ایجاد کند. خواه در حال حل مشکلی باشید یا بینش ارزشمندی ارائه دهید، زمانی را به تأمل در مورد اینکه محتوای شما چگونه ارزش را منتقل می کند، اختصاص دهید.

6. فقدان استراتژی ثبت شده

اغلب، بازاریاب‌های تازه‌کار، یک استراتژی در ذهن دارند که چگونه به هدف خود برسند، اما آن را بدون سند و به طور کامل توسعه نیافته‌اند. یک استراتژی مکتوب به شما یک طرح کلی واضح از نحوه رشد برند یا کسب و کار خود و نحوه استفاده از USP های خود برای دستیابی به چشم انداز موفقیت می دهد.

بازاریاب دیجیتال بودن یک منحنی یادگیری است. اشتباهات احتمالاً زیاد خواهند بود، بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که خود را با یک چارچوب محکم مجهز کنید که مسیری را برای دنبال کردن فراهم می کند. بهترین بازاریابان بدون توجه به پروژه قادر به استفاده از فرآیند یکسانی از هدف گذاری، استراتژی و اجرا هستند. هنگامی که متوجه شدید که این مراحل چگونه می تواند برای شما و کار شما مفید باشد، دنیا صدف شماست.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی آنلاین کمپین های دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + هجده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟