6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ

6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ

6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ ، اگر می خواهید کسب و کار شما در قرن بیست و یکم به رشد خود ادامه دهد، باید یک برنامه دیجیتال مارکتینگ داشته باشید. دیجیتال مارکتینگ حاوی موثرترین استراتژی ها برای دستیابی به سرنخ های ارزشمند علاقه مند به کسب و کار شما است. اگر طرح کسب و کار دیجیتال مارکتینگ تنظیم نکرده اید، اکنون زمان آن است که طرح خود را ایجاد کنید!

در این مقاله، 6 مرحله در مورد نحوه ایجاد یک طرح بازاریابی دیجیتال را در اختیار شما قرار می دهیم.

6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ
6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

ایجاد یک طرح بازاریابی دیجیتال در 6 مرحله

1. نام تجاری خود را تعریف کنید

اولین قدم برای موفقیت در طرح بازاریابی دیجیتال خود، تعریف برندتان است. دانستن نکات و نکات برندتان بسیار مهم است تا بتوانید آن را به مخاطبان خود بفروشید.

تعریف کنید که چه چیزی در کسب و کار شما منحصر به فرد است. چه چیزی را روی میز می آورید که رقبای شما نمی آورند؟

درک اینکه چه چیزی کسب و کار شما را منحصر به فرد می کند ضروری است، بنابراین می توانید آن را برای مخاطبان خود بازاریابی کنید.

نقاط فروش منحصر به فرد (USP) را ایجاد کنید تا بینش مخاطبان خود را نسبت به برند خود ایجاد کنید.

اینها حقایقی در مورد کسب و کار شما هستند که هم منحصر به شرکت شما هستند، هم کسی را متقاعد می کنند که تیم شما را انتخاب کند. USP ها وجهه افراد از برند شما را تقویت می کنند و باعث می شوند که نسبت به انتخاب شما نسبت به رقابت احساس اعتماد بیشتری کنند.

جدا از USP های خود، می خواهید ماموریت و ارزش های برند خود را تعریف کنید. تعریف کنید که چرا کاری را که انجام می دهید انجام می دهید.

چه چیزی باعث می شود کسب و کار شما هر روز راه اندازی شود و برای مشتریان فراهم شود؟

بسیاری از افراد یک کسب و کار را بر اساس ارزش ها و ماموریت خود تعریف می کنند. به عنوان مثال، تامز، یک شرکت کفش، به شدت با هدفش ارائه کفش به مردم آفریقا مشخص می شود. هر بار که شخصی خریدی انجام می دهد، تامز یک جفت را به فردی در آفریقا اهدا می کند. این یک USP قوی برای تام است.

این مقاله را مطالعه کنید  یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی

این افراد را تشویق می کند که از آنها خرید کنند زیرا آنها می دانند که خرید کفش این شرکت مزایای زیادی دارد. سخاوت و ماموریت تام برای انجام کارهای خوب مردم را به سمت برند جذب می کند.

اگر می‌خواهید در طرح کسب‌وکار بازاریابی دیجیتال خود موفق باشید، با تعریف برند کسب‌وکار خود و کشف اینکه چه چیزی شرکت شما را منحصربه‌فرد می‌کند، شروع کنید.

2. پرسونای خریدار ایجاد کنید- 6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ

شما نمی توانید یک برنامه بازاریابی دیجیتال موثر ایجاد کنید بدون اینکه بدانید به چه کسی می خواهید دسترسی پیدا کنید. مرحله بعدی برنامه بازاریابی دیجیتال شما، ایجاد پرسونای خریدار برای تعریف مخاطب هدف شما است.

شخصیت‌های خریدار افرادی خیالی هستند که نشان دهنده ویژگی‌های افرادی هستند که می‌خواهید برای خرید محصولات یا خدمات خود هدف قرار دهید. آنها مظهر مشتری ایده آل شما و شخصی هستند که به احتمال زیاد از کسب و کار شما خرید می کند.

همه اینها نکات مهمی از اطلاعات است که به شما کمک می کند شخصیت خریدار خود را شکل دهید. بنابراین، چگونه ایجاد شخصیت خریدار به برنامه بازاریابی دیجیتال شما کمک می کند؟

شخصیت‌های خریدار به شما کمک می‌کنند وقتی کمپین خود را اجرا می‌کنید بدانید چه کسی را هدف قرار دهید. در بسیاری از موارد، شما بیش از یک شخصیت خریدار مورد هدف خود خواهید داشت.

ایجاد این پرسوناها به شما کمک می کند انواع مختلفی از خریداران را بر اساس علایق و نیازهایشان بازاریابی کنید.

به یک فروشگاه لباس فکر کنید که لباس های مردانه، زنانه و کودکان را ارائه می دهد. تنها در این صورت، شما یک شخصیت خریدار فردی برای مردان، زنان و والدین خواهید داشت.

روشی که شما برای یک زن مجرد بازاریابی می کنید به همان روشی نیست که برای یک زن متاهل با سه فرزند بازاریابی می کنید. پرسونای خریدار به شما کمک می کند تا این افراد مختلف را در بین مخاطبان خود جدا نگه دارید، بنابراین می توانید بهترین و مرتبط ترین پیام بازاریابی را به آنها ارائه دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  الگوی طرح فروش ، 10 الگو

ایجاد پرسونای خریدار به شما کمک می کند تا یک برنامه بازاریابی دیجیتال بهتر ایجاد کنید زیرا می دانید چگونه مخاطبان خود را بهتر هدف قرار دهید.

6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ
6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3. اهداف خود را تعیین کنید- 6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ

قبل از شروع سفر به بازار برای مخاطبان هدف خود، اهداف خود را مشخص کنید. تعیین اهداف مهم است، بنابراین می توانید تعیین کنید که آیا کمپین بازاریابی شما به طور موثر برای کمک به رشد کسب و کار شما کار می کند یا خیر.

وقتی اهدافی را تعیین می کنید، اهداف کوچک و بزرگ را تعیین کنید. اهداف کوچک شما باید به شما کمک کند تا در مسیر دستیابی به اهداف بزرگ خود قرار بگیرید.

بیایید بگوییم که هدف بزرگ شما افزایش 40 درصدی تبدیل است.

یک هدف کوچک برای کمک به شما برای دستیابی به آن هدف ممکن است به دست آوردن 10 مشترک ایمیل جدید باشد. این هدف کوچکتر به شما کمک می کند تا برای رسیدن به هدف بزرگتر تلاش کنید.

وقتی اهدافی را تعیین می کنید، تعیین اهداف قابل اندازه گیری بسیار مهم است. این اهداف همچنین به عنوان اهداف SMART شناخته می شوند.

شما می خواهید اهدافی را تعیین کنید که آنچه را که می خواهید به دست آورید مشخص می کند.

اندازه گیری آنها نیز باید آسان باشد. نگویید «ما می‌خواهیم مشترکین بیشتری به دست آوریم»، بلکه «می‌خواهیم هر سه ماهه 50 مشترک ایمیل جدید به دست آوریم». هدف دوم مشخص است و به راحتی می توانید آن را در یک بازه زمانی اندازه گیری کنید.

با تعیین اهداف، طرح کسب و کار بازاریابی دیجیتال خود را در مسیر سریع موفقیت قرار خواهید داد.

4. روش های بازاریابی دیجیتال خود را انتخاب کنید- 6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ

اگر می خواهید بدانید که چگونه یک برنامه بازاریابی دیجیتال موثر ایجاد کنید، روش های دیجیتال مارکتینگ مناسب را انتخاب کنید. شما می‌دانید که می‌خواهید به چه کسی برسید و اهدافتان را می‌شناسید، بنابراین قدم بعدی این است که بفهمید کدام کانال به شما کمک می‌کند به آنها برسید.

اینها تنها تعدادی از کانال هایی هستند که می توانید برای دستیابی به مخاطبان خود از آنها استفاده کنید. هنگامی که شروع به شکل دادن به برنامه بازاریابی دیجیتال خود می کنید، باید روش هایی را که می خواهید برای دستیابی به مخاطبان خود استفاده کنید، انتخاب کنید.

6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ
6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5. بودجه خود را تعیین کنید

بودجه شما بخش مهمی از کمپین شما است. قبل از شروع اجرای روش های خود، باید بدانید که چقدر می توانید برای کمپین بازاریابی دیجیتال خود هزینه کنید. داشتن یک بودجه بازاریابی مشخص به شما این امکان را می دهد که پول خود را بهتر به خدماتی که نیاز دارید تقسیم کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  9 مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ

وقتی بودجه ای تعیین می کنید، می توانید آن را تجزیه کنید و پول را به کانال های مختلف اختصاص دهید.

شما باید تعادلی بین مقداری که مایلید در هر کانال خرج کنید و مقداری که برای رسیدن به نتایج ارزشمند نیاز دارید، پیدا کنید.

به عنوان مثال، ممکن است فکر کنید 500 دلار برای هر کمپین برای اجرای یک کمپین PPC کافی است، و در حالی که نتایجی را به همراه خواهد داشت، نتایجی مشابه با کسی که 1000 دلار در یک کمپین PPC سرمایه گذاری می کند، ایجاد نمی کند.

زمانی که بدانید چقدر در بودجه شما موجود است و چقدر باید برای هر کانال هزینه کنید، یک طرح تجاری بازاریابی دیجیتال بهتر ایجاد خواهید کرد.

6. نتایج را اندازه گیری کنید

یک برنامه بازاریابی دیجیتال همیشه باید یک استراتژی برای اندازه گیری نتایج داشته باشد. اندازه گیری نتایج در تعیین اینکه آیا کسب و کار شما با تلاش های شما موفق بوده است یا خیر، بسیار مهم است. این مهم است که به طور مداوم نتایج خود را نظارت کنید تا مطمئن شوید که بهترین کمپین را اجرا می کنید.

شما می توانید از شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) برای تعیین موفقیت کمپین خود استفاده کنید.

KPI ها آماری هستند که به شما کمک می کنند تا مشخص کنید آیا به اهدافی که تعیین کرده اید رسیده اید یا خیر.

اگر اهداف خود را برآورده نمی کنید، این فرصت را برای شما فراهم می کند تا کمپین های خود را بازسازی کنید تا نتایج بهتری کسب کنید. شما می توانید استراتژی های خود را تغییر داده و بهینه سازی کنید تا به شما کمک کند بهتر به مشتریان دسترسی پیدا کنید.

موفقیت را شروع کنید و از همین امروز یک برنامه بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید!

پیروی از این 6 مرحله در مورد نحوه ایجاد یک طرح بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا در مسیر سریع دستیابی به افراد علاقه مند به کسب و کارتان قرار بگیرید. یک برنامه استراتژیک به شما کمک می‌کند تا سرنخ‌های جدیدی را به دست آورید و برای شرکتتان تبدیل‌ها به دست آورید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + نه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟