7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت - کالج نوین

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، چه در حال ساختن یک وب سایت جدید باشید یا به وب سایت فعلی خود تجدید نظر کنید، تنظیمات SEO شما تعیین می کند که آیا احتمالاً در جستجوی ارگانیک یافت می شود یا خیر.

تکمیل این مراحل حیاتی سئو باعث می شود که وب سایت شما مورد توجه بهینه سازی موتورهای جستجو قرار بگیرد و به شما کمک کند در مقابل مخاطبان ایده آل خود قرار بگیرید. اما فراموش کردن (یا نادیده گرفتن) آنها فقط به عملکرد شما آسیب می رساند.

قبل از اینکه «انتشار» را بزنید، زمانی را برای بررسی اینکه هیچ یک از این مراحل حیاتی سئو را از دست نداده‌اید، اختصاص دهید.

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت
7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت – کالج نوین

سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، سئو فرایند بهینه سازی وب سایت برای دریافت رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ می باشد.

انجام بهینه سازی سایت (seo) می تواند رتبه سایت شما را در لیست های ارگانیک که به عنوان بخش بدون دستمزد موتورهای جستجو نیز شناخته می شود، ارتقا دهد.

بهینه سازی موتور جستجو برای وب سایت ها حیاتی است و این کار با استفاده از کلمات کلیدی خاص که می تواند باعث ایجاد ترافیک بیشتر در وب سایت شما شود، شروع می شود.

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، برای اینکار باید از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود استفاده کنید که این کلمات توسط مخاطبان شما در گوگل سرچ می شوند تا در نهایت هنگامی که کاربران این کلمات کلیدی را در موتورهای جستجو تایپ می کنند، شانس یافتن وب سایت شما افزایش بیاید.

به عنوان مثال، تصور کنید که در یک وبلاگ هفتگی، در مورد بازاریابی دیجیتال و بهینه سازی موتورهای جستجو بنویسید؛ لیست کلمات کلیدی شما ممکن است شامل سئو، خدمات سئو، بازاریابی دیجیتال، بازاریابی آنلاین، موتورهای جستجو و موارد دیگر باشد و کلمات کلیدی شما ممکن است بسته به موضوعات پست ها و محتوای وبلاگ شما تغییر کند.

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت

تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام دهید

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، سفر سئوی شما با تحقیق کلمات کلیدی شروع می شود. کلمات کلیدی کلمات یا عباراتی هستند که سرنخ های بالقوه در موتورهای جستجو تایپ می کنند. هدف از تحقیق در مورد کلمات کلیدی یافتن مواردی است که مخاطب ایده آل شما احتمالاً از آن استفاده می کند.

کلمات کلیدی را می توان با استفاده از ابزارهایی مانند SEMRush، Moz یا Google Keyword Planner که حجم جستجو، دشواری و تمایزات مهم تر آنها را فهرست می کند، تحقیق و شناسایی کرد.

هنگامی که کلمات کلیدی مناسب را برای خود جمع کردید، می توانید آنها را در کپی و توضیحات متا وب سایت خود بسازید. پیاده سازی این کلمات و عبارات رتبه جستجوی گوگل شما را بهبود می بخشد، ترافیک سایت شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند تا سفر مشتریان خود را بهتر درک کنید.

اما مراقب باشید – تعداد زیادی از کلمات کلیدی را به خاطر وجود آنها در نسخه خود وارد نکنید. اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی منحصر به فردی استفاده می کنید که مستقیماً به موضوع صفحه مربوط می شود.

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، اگر می‌خواهید چگونه تحقیقات کلیدواژه خود را آغاز کنید، در اینجا چند سوال مفید برای شروع وجود دارد:

. مخاطب یا شخصیت خریدار شما چه کسی است؟
. نقاط درد اصلی آنها چیست؟
. چه محصولات یا خدمات ضروری را می توانید به مخاطبان خود ارائه دهید؟
. اگر شما شخصیت هدف خود بودید، چگونه آنچه را که نیاز دارید جستجو می کردید؟
. چه مکان هایی را می خواهید هدف قرار دهید؟

شامل تگ های عنوان و برچسب های سرصفحه

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، این دو ویژگی اغلب ممکن است با هم مخلوط شوند. برچسب‌های عنوان نام‌هایی هستند که در پنجره مرورگر و نتایج موتور جستجو مشاهده می‌کنید.

تگ های هدر فقط در صفحات وب سایت شما دیده می شوند و برای ایجاد تمایز بین بلوک های محتوای مختلف در صفحه شما استفاده می شوند. شش نوع مختلف هدر (H1 – H6) وجود دارد که اهداف مختلفی را دنبال می کنند.

هنگام بهینه سازی تگ های عنوان، مهم است که:

. از یک نام منحصر به فرد برای هر صفحه استفاده کنید. به جای اینکه تمام صفحات محصول شما دارای «محصولات» به عنوان برچسب عنوان شما باشند، مطمئن شوید که آنها فردی هستند.

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، به عنوان مثال، دارای URL ها و برچسب های عنوان مختلف برای صفحات توسعه طرح بازاریابی، طراحی و توسعه وب سایت و خدمات سئوی ما است.

. کلمات کلیدی خود را وارد کنید. اینجا مکانی عالی برای پیاده سازی کلماتی است که تحقیق کرده اید و برای استراتژی خود انتخاب کرده اید. اما به یاد داشته باشید، برچسب های عنوان خود را بیش از حد بارگذاری نکنید و…

. آنها را واضح، مختصر و جذاب نگه دارید. یک برچسب عنوان کوتاه و توصیفی برای موتورهای جستجو مناسب است، به این معنی که آنها می توانند وب سایت شما را راحت تر به عنوان مرتبط تشخیص دهند.

اما از آنجایی که این همان چیزی است که در نتایج جستجوی مخاطبان شما ظاهر می شود، می خواهید به صفحه خود عنوانی چشم نواز بدهید که آنها را دعوت به کلیک کردن کند.

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، برای سرفصل های خود به شما پیشنهاد می کنیم:

. یک تگ H1 پویا و توصیفی ایجاد کنید. تگ H1 شما موضوع و عنوان اصلی صفحه شما است. موتورهای جستجو برای درک بهتر محتوای آن، صفحه شما را برای این تگ ها «خزیدن» می کنند، که بر رتبه جستجوی آن تأثیر می گذارد. این تگ باید فقط یک بار استفاده شود و کلیدواژه اصلی شما را برای صفحه در بر گیرد.

در زمینه اضافی با تگ H2 خود اضافه کنید. اگرچه به اندازه تگ H1 شما مهم نیست، تگ های H2 به موتورهای جستجو اطلاعات بیشتری در مورد صفحه شما می دهند. شما می توانید کلمات کلیدی اضافی و حتی عبارات طولانی تر را در اینجا قرار دهید.

. از تگ های هدر بیش از حد استفاده نکنید. در حالی که استفاده از تعداد انگشت شماری تگ H3-H6 خوب است، اگر از بیش از 10 تگ در هر صفحه استفاده می کنید، باید محتوای خود را بررسی کنید. بیش از این می‌تواند پرچم‌های قرمز را در موتورهای جستجو افزایش دهد و احتمال اینکه در نتایج جستجو نشان داده شود بسیار کمتر می‌شود.

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، در پلتفرم‌های اصلی وب‌سایت مانند WordPress، Wix و HubSpot، معمولاً می‌توانید برچسب‌های عنوان را در تنظیمات SEO صفحه خود ویرایش کنید و هنگام نوشتن کپی صفحه خود، برچسب‌های هدر را با فهرست ابزارهای متنی خود تعیین کنید.

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت - کالج نوین
7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت – کالج نوین

توضیحات متا منحصر به فرد ایجاد کنید

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، در حالی که تگ های عنوان خود را در تنظیمات سئو صفحه خود به روز می کنید، کمی وقت بگذارید تا توضیحات متا صفحه خود را وارد کنید.

متأسفانه مشاهده چندین صفحه وب سایت با استفاده از توضیحات متا بسیار رایج است، علیرغم اینکه هر صفحه موضوع متفاوتی دارد. داشتن توضیحات متا فردی ضروری است زیرا آنها همچنین با برچسب عنوان شما در نتایج موتورهای جستجو ظاهر می شوند.

توضیحات متا مستقیماً بر رتبه بندی نتایج جستجوی شما تأثیر نمی گذارد، اما دومین چیزی است که مخاطبان شما بعد از برچسب عنوان شما می خوانند. این یک فرصت دیگر به شما می دهد تا یک سرنخ بالقوه را جذب کنید تا روی پیوند خود کلیک کنید.

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، هنگام نوشتن توضیحات متا، مطمئن شوید که:

. آنها را به صورت جداگانه برای هر صفحه بنویسید. داشتن توضیحات متا یکسان برای هر صفحه به این معنی است که آنها با برچسب عنوان شما مطابقت ندارند. این می تواند گیج کننده باشد و برای مخاطبان شما منحرف شود.

. به نقطه درد مخاطب خود بپردازید. به ریشه مشکل مخاطبان خود و اینکه چرا آنها به احتمال زیاد به دنبال خدمات یا محصول شما هستند، بپردازید. سپس، می توانید اضافه کنید که چگونه کسب و کار شما می تواند کمک کند.

. شامل یک فراخوان برای اقدام. آیا به دنبال جستجوگرانی هستید که با شما تماس بگیرند؟ یک فرم پر کنید؟ دانلود یک قطعه از محتوا؟ یک فراخوان برای اقدام واضح به مخاطبان شما در سفر مناسب مشتری کمک می کند.

تگ Alt برای تصاویر اضافه کنید

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، این مرحله مخصوصاً در صورتی مهم است که وب سایت یا محتوای شما دارای تصاویر سنگین باشد. تگ های Alt متنی هستند که در کد HTML تصویر شما گنجانده شده است.

ممکن است هر زمان که تصویری به دلایلی نمی تواند بارگیری شود، این برچسب ها را مشاهده کنید (مثلاً اگر اتصال اینترنت خراب است). تگ‌های Alt برای موتورهای جستجو ضروری هستند زیرا نمی‌توانند تصاویر را رمزگشایی کنند. بدون تگ alt توصیفی، آنها نمی توانند تعیین کنند که تصویر چیست، و شانس کمتری برای نمایش آن در نتایج جستجو وجود دارد.

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، برای تصاویر خود، تگ های کوتاه و توصیفی جایگزین اضافه کنید. این کار را اغلب می توان با کلیک بر روی یک تصویر برای ویرایش آن انجام داد.

این برچسب ها باید آنچه را که در عکس اتفاق می افتد توصیف کنند و می توانند شامل کلمات کلیدی (مرتبط!) باشند که در صفحه شما استفاده می شود.

تغییر مسیرها را تعیین کنید

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، اجرای ریدایرکت ها (همچنین به عنوان ریدایرکت 301 شناخته می شود) برای کسانی که در حال انتقال از یک وب سایت قدیمی به نسخه جدید هستند، بسیار مهم است.

فرض کنید صفحه ای در مورد خدمات طراحی وب در وب سایت قدیمی خود دارید و URL آن www.marketingpro.com/webdesign است. اما اکنون، URL شما برای صفحه خدمات طراحی وب جدید شما www.newmarketingpros.com/webdesign است.

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ،  هر فردی که URL اصلی شما را پیدا کند، یک پیام خطا دریافت می کند زیرا آن صفحه دیگر وجود ندارد. این یک مشکل به دو دلیل است:

1. از نظر تجزیه و تحلیل سایت خود، نمی توانید ترافیک ورودی به صفحات وب سایت قدیمی خود را ردیابی کنید. این بدان معنی است که تجزیه و تحلیل شما دقیق نخواهد بود.

2. شما به طور بالقوه در حال از دست دادن مشتری جدیدی هستید که نمی تواند وب سایت جدید شما را به راحتی پیدا کند.

در تنظیمات SEO و Backend صفحه خود، یک تغییر مسیر برای هر صفحه قدیمی اضافه کنید تا مطمئن شوید که مخاطب شما به نسخه جدید وب سایت ارسال می شود.

بررسی کنید که آیا ایندکس شده اید

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، به گفته HubSpot، “نمایه سازی وب سایت فرآیندی است که موتورهای جستجو برای درک عملکرد وب سایت شما و هر صفحه در آن وب سایت استفاده می کنند.”

با ایندکس کردن وب سایت شما، موتورهای جستجو مانند گوگل می توانند محتوای وب سایت شما را به فهرست آن پردازش کرده و آنها را بر اساس کلمات کلیدی به گروه بندی های مرتبط اضافه کنند.

شما می توانید از این ابزار برای تعیین اینکه آیا صفحات وب سایت شما در حال حاضر ایندکس می شوند یا خیر استفاده کنید. اگر پاسخ منفی است، SEMRush یک راهنمای گام به گام برای شروع دارد.

با گوگل آنالیتیکس شروع کنید

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، داشتن یک وب سایت جدید براق بسیار عالی است، اما مهم است که بتوانید عملکرد آن را ردیابی کنید.

تجزیه و تحلیل وب سایت شما نقاط داده مختلفی را ارائه می دهد، از جمله ترافیک سایت شما و تعداد کاربران، مکان هایی که سرنخ ها از کجا می آیند، به چه چیزی بیشتر علاقه مند هستند و موارد دیگر. در حالی که بسیاری از پلتفرم ها دارای قابلیت های تحلیلی هستند، پیشنهاد می کنیم یک حساب Google Analytics برای سایت خود ایجاد کنید.

Google Analytics تجزیه و تحلیل جامعی از عملکرد وب سایت شما ارائه می دهد و می تواند برای نمایش و ردیابی نکات کلیدی که برای شما مهم هستند سفارشی شود.

ما به طور معمول از آن برای ارائه توصیه های مبتنی بر داده به مشتریان خود استفاده می کنیم تا ROI خود را افزایش داده و مخاطبان خود را افزایش دهیم.

هنگامی که یک حساب Google Analytics ایجاد می کنید، از شما خواسته می شود که یک کد کوچک را به HTML باطن خود اضافه کنید. این داده های سایت شما را جمع آوری می کند و به حساب Analytics شما گزارش می دهد. سپس می توانید به ردیابی برسید!

حسابرسی را فراموش نکنید!

7 گام کلیدی برای رشد سئوی وب سایت ، همانطور که می بینید، مطمئناً راه اندازی وب سایت شما بسیار بیشتر از فشار دادن «انتشار» است.

برای اطمینان از اینکه همه چیز در پشت صحنه به خوبی اجرا می شود، باید بازرسی های مداوم وب سایت را انجام دهید. ممیزی مداوم وب سایت می تواند به شما کمک کند تا مشکلات را بررسی کنید و قبل از تبدیل شدن به یک مشکل بزرگ، آنها را عیب یابی کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه ایجاد محتوای سئو ، 5 اصطلاح

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟