7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند

7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند

7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند ، اگر قصد راه‌اندازی حرفه‌ای در دیجیتال مارکتینگ را دارید، دستیابی به موثرترین استراتژی‌ دیجیتال مارکتینگ راهی مطمئن برای به دست آوردن برتری در این زمینه و یادگیری برخی از تکنیک‌های عملی است که نتایج قابل‌توجهی را برای شرکت یا مشتری شما به ارمغان می‌آورد.

در این مقاله، می‌خواهیم چند نمونه عالی از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال تغییردهنده بازی را که توسط طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها و برندهای معروف اتخاذ شده‌اند، به شما نشان دهیم.

آیا آماده هستید تا بازی بازاریابی خود را ارتقا دهید؟ سپس بیایید نگاهی به برخی از مشاغلی بیندازیم که واقعاً این کار را انجام داده‌اند و دقیقاً یاد می‌گیریم که چگونه این کار را انجام داده‌اند.

7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند
7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند – کالج نوین

7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

استراتژی بازاریابی دیجیتال طرحی است که از یک یا چند کانال بازاریابی آنلاین – به عنوان مثال، جستجوی پولی، رسانه‌های اجتماعی، محتوای طولانی یا ایمیل – استفاده می‌کند تا یک نام تجاری یا کسب‌ و کار را قادر سازد به اهداف خاصی دست یابد. این استراتژی معمولاً شامل مجموعه‌ای از اقدامات برنامه‌ریزی‌شده است که باید توسط یک تیم بازاریابی دیجیتال متشکل از متخصصان در هر زمینه، با نقش‌هایی از جمله استراتژیست محتوا، فیلمبردار، متخصص SEO، نویسنده کپی‌رایت، بازاریاب ایمیل، و مدیر رسانه‌های اجتماعی اجرا شود. تعداد کمی.

هنگامی که یک استراتژی بازاریابی دیجیتال به موقع در پلتفرم های مناسب انجام شود، یک برند را قادر می سازد:

. به مخاطبان جدید دست پیدا کنید
. بر روی روابط فعلی کاربر بسازید
. سرنخ ایجاد کنید
. ترافیک یک صفحه را افزایش دهید
. افزایش اعتبار برند در یک زمینه خاص
. فروش ایجاد کنید
. تشویق تکرار سفارشی و حمایت از برند
. داده های ارزشمندی را در مورد رفتار کاربر ارائه دهید

اتخاذ یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای رسیدن به این اهداف مزایای زیادی دارد. بر خلاف روش‌های دیگر – مانند تبلیغات چاپی یا فروش مستقیم – استراتژی بازاریابی دیجیتال به شرح زیر است:

بودجه پسند

بسیاری از اقدامات انجام شده در طول یک کمپین یا استراتژی دیجیتال مارکتینگ را می توان با هزینه کم (و گاهی اوقات حتی به صورت رایگان) انجام داد، به عنوان مثال در سایت های رسانه های اجتماعی، یا با استفاده از سایت های میزبانی محتوا رایگان، مانند Medium.

قادر به تسهیل دسترسی گسترده (و به سرعت)

به لطف طیف وسیعی از کانال‌ها و پلتفرم‌های موجود برای بازاریابی دیجیتال – ایمیل، رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها – بازاریابان دیجیتال می‌توانند به طیف وسیعی از کاربران، از نسل‌های جوان در TikTok تا مخاطبان بالغ‌تر در Pinterest دسترسی پیدا کنند.

قابل ردیابی

مزیت بزرگ یک کمپین دیجیتال مارکتینگ در مقایسه با همتایان چاپی یا آفلاین آن این است که ابزارهای ردیابی دیجیتال به تیم بازاریابی دیجیتال امکان می‌دهد تا نحوه فعالیت کاربران و مکان‌های فعالیت کاربران را مشاهده کند. این به آنها امکان می دهد تا از نتایج یاد بگیرند و روی آنها تکرار کنند و استراتژی های خود را در طول زمان بهبود بخشند.

زمان موثر

چه مدت طول می کشد تا یک آگهی در روزنامه محلی خود دریافت کنید یا یک کمپین بیلبورد تهیه کنید؟ مطمئناً یک شبه اتفاق نمی افتد. از سوی دیگر، به لطف فناوری، کمپین های دیجیتالی را می توان در عرض چند دقیقه به صورت آنلاین راه اندازی کرد.

این مقاله را مطالعه کنید  دستورالعمل آزمایش شده دیجیتال مارکتینگ

بسیار انعطاف پذیر است

چیزی مهم از تبلیغ فیسبوک خود را از دست داده اید؟ CTA خود را در پست حمایت شده اینستاگرام خود فراموش کرده اید؟ استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ انعطاف‌پذیر و پویا هستند و تیم را قادر می‌سازند تا یک کمپین را حتی پس از راه‌اندازی آن تغییر دهند.

ایده آل برای هدف قرار دادن گروه های خاص

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ نه تنها دسترسی گسترده ای را امکان پذیر می کنند، بلکه برای هدف قرار دادن گروه های بسیار خاص نیز مناسب هستند. می‌توانید یک گروه تأثیرگذار یا ردیت پیدا کنید که تقریباً هر علاقه‌ای را برآورده می‌کند، فرصتی ایده‌آل برای مطالعه دقیق گروه‌های کاربری خاص و بازاریابی برای آنها در پلتفرم‌هایی که مرتباً بازدید می‌کنند.

فرصتی برای ایجاد فضاهایی برای تعامل و بازخورد مشتری

حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، ناشران محتوا، همه پلتفرم‌هایی هستند که تعامل و بازخورد کاربر را تشویق می‌کنند. برای بازاریابان، این رویایی است که به حقیقت پیوسته است. آنها می توانند دقیقاً بفهمند که کاربرانشان در مورد محصول یا نام تجاری خود چه فکری می کنند، سؤال بپرسند و بحث را مستقیماً با کاربران هدف خود شروع کنند. این تعاملات داده های ارزشمندی را ارائه می دهند که می توانند برای اطلاع رسانی و بهبود استراتژی های آینده مورد استفاده قرار گیرند.

در مرحله بعد، به چند نمونه واقعی از استراتژی های بازاریابی دیجیتال موفق، با استفاده از اشکال مختلف بازاریابی دیجیتال نگاه خواهیم کرد.

بازاریابی محتوا: Spotify Wrapped- 7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند

بازاریابی محتوا تولید و به اشتراک گذاری مطالب آنلاین است که به دنبال ایجاد علاقه به محصولات یا خدمات یک شرکت بدون فروش مستقیم یا تبلیغ صریح است. این روش بازاریابی دیجیتال بینش و اطلاعاتی را در مورد یک صنعت یا موضوع در اختیار کاربران قرار می دهد و از طریق انتشار مطالب با کیفیت بالا اعتماد و اعتبار برند را ایجاد می کند. برخی از شرکت ها همچنین از بازاریابی محتوا به عنوان فرصتی برای به اشتراک گذاشتن ارزش ها یا دیدگاه های منحصر به فرد یک شرکت استفاده می کنند.

بسیار مهم است که محتوای مورد استفاده به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوا جذاب، چشم نواز و تخیل کاربران باشد. این برای یک برند ضروری است تا از رقبای خود متمایز شود و در ذهن کاربرانش باقی بماند.

اما مهمتر از همه، محتوای تولید شده و به اشتراک گذاشته شده توسط یک برند باید ارزش ذاتی را برای کاربران آن فراهم کند. اگر کاربران از محتوای یک برند ارزشی دریافت نکنند، به سرعت در جای دیگری برای پاسخ به سؤالات خود جستجو می کنند و اغلب سفارش خود را با خود می برند.

بازاریابی محتوا می تواند شامل انواع مختلفی از پلتفرم ها و انواع محتوا باشد، مانند:

. فیلم های
. مقالات وبلاگ
. پادکست ها
. اینفوگرافیک
. کاغذهای سفید
. راهنماهای چگونه

7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند
7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند – کالج نوین

چرا Spotify Wrapped چنین نمونه عالی از بازاریابی محتوا است؟

. برای کاربرانی که می‌توانند در 12 ماه گذشته در مورد خود و عادات گوش دادن خود بیاموزند، ارزش بسیار زیادی ایجاد می‌کند.
. بسیار شخصی سازی شده است: Spotify Wrapped یک تجربه منحصر به فرد و فردی برای هر کاربر فراهم می کند
. از یادگیری ماشین و داده های کاربر برای بهبود چشمگیر تجربه کاربر استفاده می کند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی- 7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند

بازاریابی رسانه های اجتماعی عمل استفاده از کانال های رسانه های اجتماعی (مانند اینستاگرام، پینترست، تیک تاک، توییتر یا فیس بوک) برای تبلیغ یک محصول، خدمات یا نام تجاری است. پیدا کردن و ارتباط با مخاطبان؛ و باعث درآمدزایی شود. به لطف سطوح بالای تعامل در رسانه های اجتماعی توسط کاربران تقریباً هر جمعیتی، بازاریابان رسانه های اجتماعی دریافته اند که نه تنها می توانند مستقیماً با کاربران در پلتفرم های مورد علاقه خود تعامل داشته باشند، بلکه با ارسال محتوای بسیار مرتبط با آنها توجه آنها را نیز جلب کنند. و حتی شخصی سازی شده است.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ

وقتی این کار به طور موثر انجام شود، یک بازاریاب می تواند:

. ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان و طرفداران
. رفتار و ترجیحات کاربران هدف خود را از فاصله نزدیک مطالعه کنید
. مخاطبان خاص را هدف قرار دهید
. جوامعی را پیرامون برند خود بسازید
. ارائه خدمات شخصی سازی شده به مشتریان و افزایش سطح رضایت مشتری
. افزایش درآمد با خرید اجتماعی

چرا #ShotOniPhone یک نمونه عالی از بازاریابی رسانه های اجتماعی است؟

. همیشه سبز است اگرچه این کمپین در سال 2014 راه اندازی شد، اما کمپین همچنان ادامه دارد: هر سال شرکت موضوع متفاوتی را اعلام می کند، که ایده را تازه نگه می دارد بدون اینکه سادگی و درخشندگی کمپین اصلی را از دست بدهد.
. برای هر نسخه از آیفونی که منتشر می شود کار می کند
. محتوای تولید شده توسط کاربر اعتبار می‌دهد و اشتراک‌گذاری را تشویق می‌کند
. کاربران نمونه های واقعی از کارهایی که دوربین می تواند توسط افرادی درست مثل آنها انجام دهد را مشاهده می کنند
. رویکرد چند وجهی رسانه های اجتماعی و تبلیغات آفلاین آن را در ذهن مردم تازه نگه می دارد و کیفیت و مقیاس پذیری بالای عکس های آیفون را نشان می دهد.
. این چالش تصورات کاربران را جذب می کند و آنها را تشویق می کند تا ببینند با آیفون خود چه کاری می توانند انجام دهند
. این برند با کمپین های زمان محدود فوریت ایجاد می کند

بازاریابی ایمیلی: چه کسی یک مزخرف می دهد

چه چیزی را در ایمیل دوست ندارید؟ علیرغم سابقه نسبتا طولانی ایمیل، فرمت ارتباطی مانند همیشه محبوب است و روزانه بیش از 300 میلیارد ایمیل ارسال می شود (طبق سوابق سال 2021). بدون هیچ نشانه ای از این کاهش سرعت، شرکت ها برای تقویت استراتژی های بازاریابی خود و جلب توجه کاربران در صندوق ورودی خود به ایمیل روی می آورند.

بخش مهمی از بازاریابی ورودی، یک کمپین بازاریابی ایمیلی مجموعه ای از ایمیل ها است که مستقیماً برای کاربران یک برند ارسال می شود تا پیامی را ارسال کنند، اقدامی را تشویق کنند، یا محصول، رویداد، ویژگی یا پیشنهاد ویژه جدیدی را تبلیغ کنند. اغلب از یک دنباله ایمیل برای راهنمایی و پرورش کاربران در مراحل مختلف سفر مشتری برای تقویت ایمان به برند و تشویق کاربر به تعهد یا مشارکت بیشتر استفاده می شود.

هدف نهایی این نوع تعامل مستقیم، دستیابی به یک هدف خاص شرکت مانند پرورش سرنخ ها، بستن یک فروش، تحریک تعامل یا تعامل، یا توانمندسازی یک تیم بازاریابی برای جمع آوری داده های بیشتر در مورد ترجیحات یا رفتار کاربر است.

در اینجا برخی از مزایای بازاریابی ایمیلی برای بازاریابان آورده شده است:

. مخاطب از قبل از برند آگاه است یا با آن درگیر است
. این کم هزینه است و می تواند به راحتی خودکار شود
. پیام ها را می توان برای رفع نیازها و رفتارهای خاص کاربر هدف قرار داد
. اندازه‌گیری موفقیت یک کمپین به لطف نرم‌افزاری که نرخ‌های باز، کلیک و تبدیل ایمیل‌ها را فراهم می‌کند، آسان است.
. شما می توانید به طور مستقیم به یک مخاطب جهانی دسترسی پیدا کنید

7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند
7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند – کالج نوین

بازاریابی وابسته: کارشناس پس انداز پول

بازاریابی وابسته زمانی است که یک شرکت یا فرد به دیگران (مانند اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی، افراد مشهور، وبلاگ نویسان یا شرکت های مرتبط) برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود با هدف ایجاد ترافیک، سرنخ یا فروش، پول پرداخت می کند. اغلب، شخصی که محصول را تبلیغ می کند، تنها زمانی که فروش انجام می شود، مبلغی را دریافت می کند. با توجه به اینکه 8 برند از 10 برند از برنامه های وابسته به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود استفاده می کنند، این تکنیکی است که نتیجه می دهد.

فرآیند زیر یک مثال معمولی از نحوه عملکرد بازاریابی وابسته است:

این مقاله را مطالعه کنید  وفاداری مشتری در دیجیتال مارکتینگ

. کسب‌وکار به یک نامزد مرتبط در صنعت یا جایگاه خود نزدیک می‌شود تا به یک شرکت وابسته یا «سخنگوی» برند تبدیل شود.
. سپس شرکت وابسته محصول یا خدمات کسب و کار را با مخاطبان یا شبکه خود به اشتراک می گذارد، معمولاً از طریق سایت های رسانه های اجتماعی، ایمیل یا وب سایت خود. برای تشویق فروش، آنها همچنین ممکن است یک کوپن یا تخفیف برای کسانی که این پیشنهاد را قبول می کنند ارائه کنند. به شرکت وابسته یک پیوند شخصی داده می شود که به عنوان پیوند وابسته شناخته می شود. این شخصی‌سازی پیوند، وقتی روی آن کلیک کنید، به کسب‌وکار اطلاع می‌دهد که مشتری مستقیماً از طریق شرکت وابسته به سایت خود وارد شده است.
. کاربر بر روی پیوند وابسته کلیک می کند تا او را به وب سایت شرکت برساند. در آنجا کاربر خرید می کند یا در اقدام مورد نظر شرکت می کند.
. کسب و کار فروش انجام می دهد و شرکت وابسته درصدی از فروش را به عنوان کمیسیون دریافت می کند.

SEM: مکالمه

ازاریابی موتورهای جستجو (SEM) تکنیکی است که کاربران را از طریق کمپین های تبلیغاتی جستجوی پولی، رتبه بندی جستجوی ارگانیک (در همکاری با مشارکت های SEO) و سایر فعالیت های بازاریابی پرداخت به ازای کلیک (PPC) به وب سایت شرکت می آورد.

درگیر شدن یک برند در فعالیت های SEM مزایای متعددی دارد، از جمله:

. به مشتریان هدف می توان فوراً دست یافت
. افزایش آگاهی از برند
. به لطف تبلیغات جستجوی هدفمند جغرافیایی، کاربران را می توان بر اساس موقعیت مکانی آنها هدف قرار داد
. می توان تبلیغات را برای افرادی که اهداف جستجوی خاصی دارند نمایش داد
. یک شرکت تنها زمانی هزینه تبلیغ را پرداخت می کند که کاربر اقدامی انجام دهد
. تبلیغات به صورت رایگان نمایش داده می شوند (تا زمانی که کاربر در مورد آنها اقدامی انجام دهد)، که فرصتی برای نمایش رایگان نام تجاری ایجاد می کند.
. برندها می توانند در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی رقبای خود ظاهر شوند

SEO: Venngage

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) زمانی است که محتوای یک وب سایت تنظیم، بهینه سازی و بهبود می یابد تا به راحتی از طریق موتورهای جستجو پیدا شود. هرچه یک الگوریتم موتور جستجو یک وب سایت را در یک عبارت یا موضوع جستجوی خاص مرتبط تر بداند، آن صفحه در صفحات نتایج آن رتبه بالاتری دارد. در این صورت، کاربرانی که آن عبارت جستجو را جستجو می‌کنند، آن وب‌سایت را می‌بینند، و بنابراین احتمال بیشتری دارد که از آن بازدید کنند.

در اتخاذ استراتژی بازاریابی سئو مزایای زیادی برای بازاریابان وجود دارد، از جمله:

. افزایش کشف ارگانیک توسط کاربران هدف
. افزایش کیفیت ترافیک وب سایت
. رتبه بالا در صفحات نتایج موتورهای جستجو، اعتبار و اعتماد برند را تقویت می کند
. تبلیغ 24 ساعته یک برند، محصولات و خدمات آن
. انواع مختلف محتوای بهینه شده برای سئو، کاربران را در مراحل مختلف سفر مشتری هدف قرار می دهد
. چندین مخاطب هدفمند
. افزایش دید جستجو
. محتوای هدفمند و با کیفیت بالا، تجربه کاربر را در یک سایت یا وبلاگ بهبود می بخشد
. هنگامی که همراه با بازاریابی SEM استفاده می شود بسیار خوب عمل می کند، زیرا زمانی که تبلیغ و سایت هر دو در بالای صفحات نتایج موتور جستجو ظاهر می شوند، اعتبار برند تقویت می شود.

بسته بندی

امیدواریم از خلاصه استراتژی‌های مختلف بازاریابی دیجیتال در دسترس بازاریابان لذت برده باشید و از نمونه‌های خلاقانه، هوشمندانه و مبتکرانه‌ای که در اینجا بیان کرده‌ایم الهام گرفته باشید. با استفاده از ترکیبی از همه این تکنیک ها، بازاریابان می توانند ترافیک سایت را افزایش دهند، با مخاطبان متعدد تعامل کنند، گروه های خاص از کاربران را هدف قرار دهند، اعتبار و اقتدار برند خود را در این زمینه تقویت کنند و در نهایت کاربران بیشتری را به مشتری تبدیل کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + هفت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟