7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ

7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ

7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، بر کسی پوشیده نیست که شرکت شما برای موفقیت در دنیای دیجیتال امروزی نیاز به حضور آنلاین قوی دارد. با این حال، توسعه و اجرای یک طرح دیجیتال مارکتینگ می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر ندانید از کجا شروع کنید.

نگران نباشید زیرا این مقاله برخی از بهترین ابزارها برای توسعه یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر را پوشش می دهد. بنابراین، برای دریافت توصیه های مفید به خواندن ادامه دهید.

7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ
7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ چیست؟- 7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای بازاریابی در ابتدایی‌ترین شکل خود، تکنیک‌ها، برنامه‌های استراتژیک یا نرم‌افزارهایی هستند که برای ارتقای محصولات یا خدمات یک شرکت برای افزایش فروش استفاده می‌شوند. در این مورد، ابزارهای بازاریابی که در اینجا به آنها اشاره می شود، فناوری هستند که می توانید از آنها برای کمک به مسئولیت های روزانه خود به عنوان یک بازاریاب استفاده کنید.

ارتباط با افراد در زمان مناسب و در مکان مناسب کلید راه اندازی یک کسب و کار موفق است. این بدان معناست که بدانید چگونه و کجا با مشتریان بالقوه خود ملاقات کنید یا با آنها ارتباط برقرار کنید و آنها زمان و پول ارزشمند خود را در کجا خرج می کنند.

شرکت ها از کانال های دیجیتالی مانند:

. بازاریابی ایمیلی
. بهینه سازی موتور جستجو
. رسانه های اجتماعی

اینها، در میان وب‌سایت‌های مختلف دیگر، به آنها کمک می‌کنند تا بر اساس رفتار مشتری مشخص با مشتریان تعامل داشته باشند.

به طور کلی، می توانیم این موارد را به دسته های x تقسیم کنیم:

1. همه در یک ابزار

. برنامه ریزی مشترک
2. CRM (مدیریت ارتباط با مشتری)

. HubSpot CRM
3. طراحی

. کانوا
4. بازاریابی ایمیلی

. MailChimp
5. سئو

. SEMrush
6. مدیریت رسانه های اجتماعی

. هوت سوئیت
7. بازاریابی ویدئویی

. Viewbix

 

چگونه بهترین ابزار را انتخاب کنیم؟- 7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ

برخی از ابزارها رایگان هستند، برخی آزمایشی رایگان ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر از چند دلار تا هزاران دلار در ماه هزینه دارند. استفاده از ابزارهای صحیح منجر به یک برنامه بازاریابی دیجیتال موثرتر می شود.

اگر تیم شما از قبل دست خود را پر کرده است، می توانید از آژانس های بازاریابی دیجیتال بخواهید که جنبه بازاریابی همه چیز را مدیریت کنند. بهترین زمان برای بررسی ابزارها قبل از نیاز به آنهاست، بنابراین زمان کافی برای انتخاب بهترین ابزارها برای خود دارید.

هنگام انتخاب ابزار بازاریابی به موارد زیر توجه کنید:

هزینه – ممکن است مجبور باشید برای ویژگی‌های ممتاز کمی بیشتر بپردازید، اما به ابزارهای شگفت‌انگیز و رایگان مانند Google Analytics نیز دسترسی دارید.
راه‌اندازی ساده – در نظر بگیرید که در هنگام جستجوی آزمایشی رایگان، راه‌اندازی آن چقدر آسان است.
مدیریت ساده – ترجیحاً ابزاری را پیدا کنید که تیم شما بتواند به راحتی از آن استفاده کند. به این فکر کنید که این ابزار چه چیزی را ارائه می دهد و آیا می تواند با گسترش کسب و کار شما یا تغییر محیط سازگار شود.
یکپارچه سازی – ابزارهای شما برای عملکرد بهینه نیاز به ارتباط دارند. بنابراین بهتر است یک ابزار چند منظوره را انتخاب کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  8 ابزار برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ
7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ
7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بهترین ابزار- 7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال به دلیل دنیای تکنولوژی که همیشه در حال تغییر است، دشوارتر شده است. برای سرپا نگه داشتن کسب و کار شما به مقدار فزاینده ای از وظایف نیاز است که تیم شما به تنهایی نمی تواند از عهده آنها برآید.

راه حل این امر این است که برخی از عملیات ها را خودکار کنید و ابزارهایی را برای مدیریت تیم خود و سیستم های ارتباطی مشترک، از جمله موارد دیگر، درگیر کنید. در اینجا هفت ابزار برای کمک به شما در ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موثرتر آورده شده است.

1. Coschedule: بهترین ابزار All-In-One

این ابزار جامع بازاریابی محتوا مدیریت کار را آسان تر می کند. این می تواند پست های رسانه های اجتماعی را برای پلتفرم های مختلف مانند فیس بوک، پینترست، توییتر و اینستاگرام ایجاد و زمان بندی کند. همچنین، قابلیت گنجاندن آن در وردپرس، آن را به ابزاری برتر در مقایسه با سایر گزینه ها تبدیل می کند. هنگامی که یک پست می نویسید، می توان آن را فوراً در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

ویژگی های کلیدی
. با ایجاد و تخصیص وظایف، انواع مختلف تکالیف را پیگیری کنید
. با ارسال متن و رسانه، پست های رسانه های اجتماعی را در داخل نرم افزار ایجاد کنید
. راه اندازی آن هم رایگان و هم ساده است
. سیستم پشتیبانی آنلاین و خدمات مشتری قابل اعتماد
. ReQueue ثبات در پست های رسانه های اجتماعی شما را تضمین می کند
. معیارهایی برای تیم شما و نظارت ساده بر موفقیت تیم شما در پروژه های خاص
. گزارش‌های تعامل اجتماعی از ابزارهای تحلیل داخلی برای ارائه شاخص‌های حیاتی استفاده می‌کنند

2. HubSpot CRM: بهترین CRM (مدیریت ارتباط با مشتری)

این یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای متخصصان بازاریابی است که می‌توانند از آن برای افزایش فعالیت فروش و رسیدگی به تماس‌های مشتری استفاده کنند. با داشبورد بصری تعاملی آن، می توانید چشم اندازی از خط لوله فروش آن نیز به دست آورید. کار با شرکت های بازاریابی دیجیتال یکی دیگر از راه های کارآمد برای تقویت رابطه خریدار و مشتری شما است.

ویژگی های کلیدی
. طراحی یک رابط کاربری واکنش گرا
. به شما امکان می دهد تمام معاملات تجاری خود را پیگیری کنید
. به شما کمک می کند تا به راحتی جلسات را برنامه ریزی کنید
. این شامل یک سیستم اتوماسیون ایمیل داخلی است
. کاربر پسند
. داشبورد بصری و تعاملی
. ویژگی های چت زنده

این مقاله را مطالعه کنید  7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ، 7 نکته مهم

3. Canva: بهترین طراحی

Canva ابزاری توصیه شده برای تیم های بازاریابی است که در هنگام ایجاد مطالب بصری در ابتکارات بازاریابی مختلف استفاده کنند. بهترین بخش در مورد این برنامه این است که قالب های طراحی حرفه ای را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد بدون نیاز به متخصص در طراحی گرافیک مواد گرافیکی شگفت انگیزی تولید کنید.

از نظر بصری به شما کمک می کند طیف گسترده ای از مواد را تولید کنید. می‌توانید اینفوگرافیک‌های زیبا بسازید که افراد را با اطلاعات یا فیلم‌هایی مجذوب خود کند که به آنها کمک می‌کند اطلاعات بیشتری درباره محصول/خدمات شما داشته باشند. اجازه دادن به یک شرکت طراحی وب می تواند به شما کمک کند تا همه چیز را از صفحه شما دور کنید تا بتوانید روی چیزهای دیگر تمرکز کنید.

ویژگی های کلیدی
. به شما امکان می دهد تا انواع مختلفی را تولید کنید
. دارای چندین ویژگی پیچیده ویرایش تصویر است
. با استفاده از آیکون های رایگان می توانید تأثیر طرح های خود را افزایش دهید

4. Mailchimp: بهترین بازاریابی ایمیلی

این یک پلت فرم بازاریابی جامع و محبوب است که به دلیل توانایی خود در توسعه کمپین های بازاریابی ایمیلی قابل توجه شناخته شده است. همچنین این برنامه می تواند به شما در ایجاد ایمیل های حرفه ای برای مصرف کنندگان و افزایش فروش کمک کند.

قالب های ایمیل و طراحی کشیدن و رها کردن به شما امکان می دهد ارتباطات جالبی را به سرعت ایجاد کنید. علاوه بر این، MailChimp به شما این امکان را می دهد که کمپین های ایمیل مختلف را مدیریت کنید و آنها را در زمان واقعی ردیابی کنید تا مطمئن شوید که تمام تلاش های شما نتایج مورد نظر را به همراه دارد.

ویژگی های کلیدی
. برای صرفه جویی در زمان هنگام نوشتن ایمیل های پرکاربرد، الگوهای ایمیل ایجاد و ذخیره کنید
. به افزایش تعامل مشتری و نرخ پاسخ کمک می کند
. استودیوی محتوا عکس ها و فایل هایی را در خود جای می دهد که می توانید به راحتی از آنها در ایمیل ها استفاده کنید
. می توانید از این ویژگی برای ایجاد ایمیل های تراکنشی مانند ایمیل های تایید سفارش استفاده کنید
. تجزیه و تحلیل فعالیت و تعامل مخاطبان به لطف راه حل های تحلیلی یکپارچه امکان پذیر است

7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ
7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5. SEMrush: بهترین سئو

SEMrush یک ابزار بازاریابی دیجیتال با رتبه بالا برای مشاغل است که می توانید از آن برای برنامه ریزی و پیگیری تمام فعالیت های SEO خود استفاده کنید. این به شما امکان می دهد کلمات کلیدی مهمی را برای وب سایت خود پیدا کنید، تکنیک های سئوی رقبای خود را بررسی کنید، و مطالب وب سایت و وبلاگ نویسی مناسب سئو را تولید کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  دستیابی به استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

اگر با سئو آشنایی ندارید، وظایف بازاریابی خود را به شرکت های سئو محول کنید که می تواند زندگی شما را ساده کند.

جدا از سئو، SEMrush می تواند به شما در کمپین های بازاریابی PPC (پرداخت به ازای کلیک) کمک کند تا فروش شرکت شما را افزایش دهد. این یک پلت فرم جامع است که تمام خواسته های SEO و SEM شما را پوشش می دهد، مانند نظارت بر بک لینک، بینش ترافیک ارگانیک، حسابرسی داده ها، تحقیقات رقابتی و غیره.

ویژگی های کلیدی
. این شامل مجموعه ای از ابزارها و عملکردهای مفید است
. مناسب برای تمام اندازه های تیم های بازاریابی
. راه حل های مبتنی بر داده برای ایجاد یک استراتژی محتوای موثر

6. Hootsuite: بهترین رسانه های اجتماعی

Hootsuite به کسب و کارها اجازه می دهد تا برای مدیریت تمام ابتکارات رسانه های اجتماعی خود بازاریابی کنند. با استفاده از این برنامه می توانید کمپین های رسانه های اجتماعی خود را بدون زحمت سازماندهی، ایجاد و هماهنگ کنید.

تک تک اعضای تیم می توانند سطوح مجوز متفاوتی داشته باشند که به شما این امکان را می دهد که دسترسی آنها را محدود کنید. مجوزها را می توان به طور جداگانه در سطوح حساب سازمانی، تیمی و اجتماعی تنظیم کرد.

ویژگی های کلیدی
. نظارت بر عملکرد تمام حساب های رسانه های اجتماعی خود از یک مکان واحد
. توسعه و مدیریت کمپین های تبلیغاتی رسانه های اجتماعی با این ابزار
. مشاهده و پاسخگویی به پیام‌ها و درخواست‌های مصرف‌کننده از حساب‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی مستقیماً از صندوق ورودی Hootsuite

7. Viewbix: بهترین بازاریابی ویدیویی

Viewbix یک پلت فرم ویدیویی است که به کسب و کارها اجازه می دهد تا استراتژی بازاریابی ویدیویی خود را بهبود بخشند. تجزیه و تحلیل ویدیوی پیشرفته به شما امکان می دهد عملکرد ویدیوهای خود را ارزیابی کنید و داده های ضروری را برای تنظیم ویدیوها برای تعامل بیشتر بیننده به دست آورید.

شما به سادگی می توانید با استفاده از Viewbix مناطقی از ویدیوهای خود را که اکثر کاربران جذاب می دانند شناسایی کنید. این به شما امکان می دهد محتوای معناداری ایجاد کنید که به طور موثر با مخاطبان شما ارتباط برقرار کند.

. ویژگی های کلیدی
. توزیع کراس پلت فرم پشتیبانی می شود
. تجزیه و تحلیل تعامل بیننده و بهینه سازی کمپین در زمان واقعی
. شما می توانید لینک ویدیوها را ارائه دهید

 

نتیجه

می‌توانید کمپین‌های بازاریابی خود را بهینه کنید و در عین حال تعدادی از کارهای روزمره را با ابزارهای صحیح خودکار کنید. هر یک از ابزارهای ذکر شده در بالا می تواند برای ایجاد یک پشته بازاریابی دیجیتال موثر استفاده شود. مطمئن شوید که ببینید چه چیزی برای شرکت و بودجه شما بهتر عمل می کند.

هنگامی که ابزارهای دیجیتال مارکتینگ خود را کشف کردید، می‌توانید کمپین‌های خود را با اطمینان پیش ببرید و نبض بهتری در تلاش‌های بازاریابی خود داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + هفده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟