7 فناوری دیجیتال مارکتینگ

7 فناوری دیجیتال مارکتینگ

7 فناوری دیجیتال مارکتینگ ، فناوری در تمام جنبه های زندگی ما نفوذ کرده است، از نحوه برقراری ارتباط تا نحوه خرید. بازاریابی به هنری تبدیل شده است که در درجه اول دیجیتالی است. مهم نیست که چه چیزی را می فروشید و به چه کسی می فروشید، فناوری می تواند کیفیت خروجی بازاریابی شما را بهبود بخشد و در نهایت به شما کمک می کند تا سرنخ های بیشتری ایجاد کنید. در این مقاله، ما قصد داریم وضعیت فعلی هفت فناوری و کانال دیجیتال مارکتینگ را بررسی کنیم، به علاوه، چگونه می‌توانید از آنها برای ارتقای بازی خود در سال 2022 استفاده کنید.

. رسانه های اجتماعی
. رسانه پولی
. سئو
. پست الکترونیک
. گزارش نویسی
. آموزش

شما در حال حاضر از همه این فناوری ها استفاده می کنید، درست است؟ خوب، اجازه دهید ذهن شما را منفجر کنیم.

7 فناوری دیجیتال مارکتینگ
7 فناوری دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کانال های بازاریابی دیجیتال موثر

کانال های دیجیتال مارکتینگ به پلتفرم هایی اطلاق می شود که برندها می توانند با استفاده از انواع تکنیک های بازاریابی به مخاطبان خود دست یابند.

اثربخشی یک کانال به یک تجارت و اهداف آن بستگی دارد. با این حال، در بسیاری از صنایع، از جمله فناوری، برخی از کارآمدترین کانال‌ها شامل SEO است که جای تعجب نیست، زیرا ارگانیک منبع اصلی (53٪) ترافیک است.

Paid یکی دیگر از کانال های موثر است و در ترکیب با سئو، در مجموع 75٪ ترافیک برای بسیاری از مشاغل B2B ایجاد می کند.

1. رسانه های اجتماعی- 7 فناوری دیجیتال مارکتینگ

رسانه های اجتماعی می توانند برای ساختن هویت برند شما، ارتباط با مشتریان فعلی و یافتن مخاطبان جدید استفاده شوند. می‌توان از آن برای رهبری فکری، ارتقای رتبه‌بندی سئو و به‌عنوان کانالی مستقیم برای تعامل افراد با برند شما استفاده کرد. بیشتر سازمان‌ها از قبل این را می‌دانند، اما ساعت‌ها روی مدیریت رسانه‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری می‌کنند بدون اینکه ایده خوبی از نحوه بازگشت سرمایه داشته باشند.

کلید استفاده از رسانه های اجتماعی این است که بدانید برای چه چیزی از آن استفاده می کنید. آیا به دنبال ایجاد آگاهی از برند هستید؟ سپس این هدف باید نحوه استفاده شما از رسانه های اجتماعی را مشخص کند – باید مخاطبان خود را هدف قرار دهید، محتوای مرتبط ایجاد کنید و یک برند قوی حفظ کنید.

از چه ابزاری استفاده کنیم و چرا؟

اگر به دنبال دید بیشتر در کانال‌های اجتماعی خود، بینش‌های دقیق درباره کارهایی که انجام می‌دهند یا کار نمی‌کنند یا کنترل بیشتری بر انتشار پست‌ها از طریق اتوماسیون و زمان‌بندی دارید، این ابزارها می‌توانند آنچه را که در رسانه‌های اجتماعی ممکن است تغییر دهند. اگر می‌خواهید پست‌های باکیفیتی تولید کنید که دنبال‌کنندگان اجتماعی شما را در چندین کانال جذب و افزایش دهد، این ابزارهای خودکارسازی رسانه‌های اجتماعی و ابزارهای گوش دادن دقیقاً همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

Hootsuite یکی از محبوب ترین ابزارها برای افزایش خروجی رسانه های اجتماعی شما است. بیش از 150 ادغام را پشتیبانی می کند و به کاربران امکان می دهد چندین شبکه را در یک مرحله به روز کنند. همچنین می‌تواند بیش از 200 معیار را تجزیه و تحلیل کند، بنابراین می‌توانید داشبوردی ایجاد کنید که اهداف کسب‌وکار شما را به‌طور کامل دنبال کند. این اولین ابزار عالی برای شروع زمانی است که در مدیریت رسانه های اجتماعی خود سرمایه گذاری می کنید.

Sprout Social یک پلت فرم برنامه ریزی، نظارت و گزارش رسانه های اجتماعی است که ویژگی مدیر ارتباط با مشتری (CRM) را ارائه می دهد. این به شما امکان می دهد تا پروفایل هایی از مشتریان خود ایجاد کنید که منجر به روابط قوی تر می شود. وقتی صحبت از فالوورهای رسانه‌های اجتماعی می‌شود، کیفیت به کمیت مربوط می‌شود: داشتن فالوورهای زیادی که با کانال شما ارتباط برقرار نمی‌کنند، ارزش کمتری نسبت به چند دنبال‌کننده دارد.

Revive Old Post ابزاری عالی برای دریافت حداکثر تأثیر از محتوای خود است. این به شما کمک می کند محتوای جدید و قدیمی را برنامه ریزی کنید که می تواند به طور خودکار در فواصل زمانی منظم پست شود که مخاطبان شما را هدف قرار می دهد. بسیاری از کسب‌وکارها این اشتباه را مرتکب می‌شوند که هرگز محتوای خود را مجدداً منتشر نمی‌کنند، اما اشتراک‌گذاری مجدد محتوا برای بهبود عملکرد آن ضروری است. این ابزار به شما کمک می کند تا یک برنامه زمانی درست کنید که برای شما مناسب باشد.

Loomly فقط یک ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی نیست، بلکه یک پلت فرم تولید ایده است که به شما کمک می کند ایده هایی ایجاد کنید که با مخاطبان شما طنین انداز شده و با روندهای فعلی مرتبط باشد. ایده های مرتبط با صنعت شما، تعطیلات یا روزهای ملی نزدیک، هشتگ های پرطرفدار و موارد دیگر را پیشنهاد می کند. حتی می توانید آن را با Zapier ادغام کنید تا فرآیند تولید محتوا و انتشار شما کاملاً ساده باشد.

2. رسانه پولی- 7 فناوری دیجیتال مارکتینگ

رسانه پولی یک تلاش بازاریابی خارجی است که مستلزم قرار دادن پولی است. این می تواند شامل تبلیغات PPC، محتوای برند و تبلیغات نمایشی باشد. این بخش مهمی از هر استراتژی بازاریابی است: با انتخاب پلت فرم مناسب و هدف قرار دادن جمعیتی مناسب، رسانه های پولی می توانند اطمینان حاصل کنند که پیام شما به مخاطبان مناسب می رسد. با این حال، برای انجام این کار به ابزارهای صحیح برای ردیابی کمپین های خود نیاز دارید. همچنین ابزارهای کمپین آنلاین عالی وجود دارد که به شما در ایجاد یک استراتژی رقابتی کمک می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  9 نکته برای بازاریاب دیجیتال ماهر

از چه ابزاری استفاده کنیم و چرا؟

استفاده از یک پلتفرم شخص ثالث به این معنی است که می توانید دید آگهی های خود را افزایش دهید و مخاطبان بیشتری پیدا کنید. بازگشت سرمایه شما باید بهینه باشد، که به معنای برنامه ریزی و نظارت زیاد بر استراتژی بلند مدت شماست. یک پلت فرم مدیریت فرآیند را ساده می کند و به شما امکان می دهد مخاطبان خود را به طور مؤثرتری هدف قرار دهید و هزینه کلی خود را کاهش دهید.

یک ابزار عالی به نام SpyFu وجود دارد که به شما امکان می دهد تحقیقات رقبای PPC را انجام دهید. خواه این هزینه ماهانه تخمینی رقبا باشد، کلمات کلیدی که آنها هدف قرار می دهند یا رتبه بندی تبلیغات آنها چقدر خوب است، SpyFu به شما بینشی می دهد تا به شما کمک کند تا یک استراتژی کمپین رقابتی بسیار رقابتی را تنظیم کنید.

SEMrush یک ابزار رسانه پولی محبوب است که پایگاه داده کلمات کلیدی گسترده ای را ارائه می دهد. ساخت تبلیغات را ساده می کند – با استفاده از اطلاعات مربوط به تبلیغات ارسال شده توسط رقبای شما برای اطمینان از اینکه آنها بهترین شانس بازگشت سرمایه را دارند. این شانس برای هدف گیری بهتر مخاطب به این معنی است که کمپین های PPC شما با احتمال بیشتری موفق خواهند شد.

Leadpages ابزاری است که برای مشاغل کوچکتر که به دنبال تعامل با مخاطبان اصلی خود در کانال های رسانه های اجتماعی هستند مناسب است. به عنوان یک قیف عمل می کند و مخاطبان هدف شما را به صفحه فرود خاصی که برای آنها طراحی شده است می فرستد. وقتی صحبت از فالوورهای رسانه‌های اجتماعی به میان می‌آید، کیفیت بیش از کمیت به میان می‌آید – اگر بتوانید با تعداد کمی از دنبال‌کنندگان علاقه‌مند بیشتری تعامل داشته باشید، محتوای شما بیشتر احتمال دارد که تبدیل‌ها را ببیند. با تبلیغات گوگل و فیس بوک ادغام می شود، بنابراین می توانید به طور موثر و سریع سرنخ ها را جذب کنید.

PPC یک سرمایه گذاری است که برای درست شدن نیاز به تحقیق و دقت دارد. قبل از فناوری‌ها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هوشمند، خرید تبلیغات در مکان‌هایی بود که فکر می‌کردید مخاطبان شما آن‌ها را ببینند و به موفقیت امیدوار باشند. اما اکنون، با حجم تحقیقات و تقسیم بندی که ممکن است، کسب و کار شما شانس بسیار بیشتری برای دیده شدن توسط افراد مناسب دارد.

7 فناوری دیجیتال مارکتینگ
7 فناوری دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3. سئو- 7 فناوری دیجیتال مارکتینگ

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) همه چیز در مورد قابل مشاهده ماندن در صفحات نتایج موتورهای جستجو است. گاهی اوقات مانند یک هنر محرمانه به نظر می رسد زیرا گوگل برای همیشه در حال تغییر الگوریتم های خود است. ماندن در بالای این تغییرات به اندازه کافی سخت است، اما اینکه بتوانید سئوی خود را با این تغییرات تطبیق دهید و از رقبا پیشی بگیرید، چالش واقعی است.

از چه ابزارهای بازاریابی جستجو استفاده کنیم و چرا؟

بازار سئو با ابزارهای مختلفی اشباع شده است، برخی از آنها رایگان و برخی پولی هستند، بنابراین یافتن بستر سئو مناسب برای گزارش و ممیزی می تواند کار دشواری به نظر برسد.

Moz یک شرط عالی برای موفقیت مداوم سئو است. نه تنها منابع آموزشی مفیدی را برای حفظ بهترین عملکرد سئو ارائه می دهد، بلکه مجموعه ابزار سئو همه کاره Moz طیف کاملی از قابلیت های مورد نیاز شما را ارائه می دهد. این رتبه بندی کلمات کلیدی دسکتاپ و موبایل را ردیابی می کند و به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی روی هر و همه کلمات کلیدی فعال نظارت داشته باشند. این تحلیل هوشمند کلمات کلیدی توسط ویژگی‌های دیگری مانند ایجاد لینک و فرصت‌ها، ممیزی سایت، امتیاز مشاهده جستجو و بینش صفحه پشتیبانی می‌شود.

DeepCrawl یک ابزار خزنده وب سایت منحصر به فرد است. این ممیزی SEO را ارائه می دهد که به شما یک بررسی عمیق از مسائل سایت خود را برای ارزیابی سلامت کلی سایت شما نشان می دهد. DeepCrawl با ویژگی هایی مانند ردیابی بک لینک، خرابی دستگاه ها، تحقیقات ویژه کلمات کلیدی و موارد دیگر، شما را در موقعیتی عالی برای شروع بهبود سئوی خود قرار می دهد. این ابزاری برای تحقیق کلمات کلیدی یا نظارت بر موقعیت نیست، بنابراین برای مبتدیان سئو عالی است.

در دنیای آنلاین رقابتی امروزی، فقط استفاده از شیوه های سئو کافی نیست و امیدواریم که بالاتر از رقبا باشید. شما باید از ابزارهای مناسب برای پیدا کردن جایگاه های آنلاین مناسب برای اشغال استفاده کنید. کلمات کلیدی دم بلند، به ویژه، به یک چراغ امید برای مشاغل کوچک تبدیل شده اند که امیدوارند در صفحات نتایج رتبه بندی شوند. جدی گرفتن سئو به معنای انجام تحقیقات دیجیتالی و انتخاب کلمات کلیدی عالی است.

این مقاله را مطالعه کنید  ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق

4. ایمیل- 7 فناوری دیجیتال مارکتینگ

صندوق های ایمیل ما مملو از ارتباطاتی است که برای جلب توجه ما رقابت می کنند. با رقابت زیاد، باید مطمئن شوید که ایمیل‌های خود را بهینه کرده‌اید تا از بقیه متمایز شوند. بازاریابی ایمیلی عالی فقط در مورد نرخ باز نیست، بلکه میزان کلیک و تبدیل است. این فقط به این نیست که مردم ایمیل های شما را باز کنند. شما باید ارزش واقعی را ارائه دهید.

از چه ابزارهای مدیریت ایمیل استفاده کنیم و چرا؟

MailChimp ابزار انتخابی ما برای ارسال ایمیل است. MailChimp به شما این امکان را می دهد که بازاریابی ایمیلی خود را با آزمایش ساده A/B، قالب های کمپین آماده برای استفاده و یک طراح ایمیل ساده، خودکار کنید، بنابراین می توانید بر روی استراتژی تمرکز کنید تا تضمین کنید که ایمیل های شما به مخاطبان هدف ارزش افزوده می دهد. «گزارش‌های MailChimp» با استفاده از تقسیم‌بندی پیشرفته برای هدف‌گیری دقیق، توزیع براساس منطقه زمانی و گزارش داده‌های مقایسه‌ای، ردیابی میزان موفقیت ایمیل‌های شما در تعامل با مخاطبان را آسان می‌کند.

SendinBlue یک مجموعه بازاریابی دیجیتال است که شامل یک پلت فرم بازاریابی ایمیلی است. ساختن ایمیل‌ها با ویرایشگر کشیدن و رها کردن آسان است و شخصی‌سازی، تقسیم‌بندی فهرست داده‌ها، اتوماسیون و تجزیه و تحلیل را ارائه می‌دهد. نسخه رایگان برای ادامه فعالیت یک کسب و کار کوچک بیش از اندازه کافی است، مخاطبین نامحدود و حداکثر 300 ایمیل در روز را ارائه می دهد، بنابراین این یک راه ایده آل برای شروع کمپین های ایمیل است.

همانطور که از نامش پیداست، Omnisend یک ابزار ایمیل مارکتینگ با ظرفیت همه کانال است. در جریان کار اتوماسیون، می توانید عملکردهای اضافی مانند اعلان های فشار و پیام های رسانه های اجتماعی را در کنار کمپین های ایمیل خود اضافه کنید. این یک رویکرد گسترده‌تر برای بازاریابی ایمیلی است که آن را در جریان‌های کاری هدفمند قرار می‌دهد که با استفاده از چندین روش شخصی‌سازی شده به مخاطبان شما می‌رسند. اگر منابع بازاریابی شما گسترده باشد، ایده آل است و یک ابزار واحد با قابلیت های فراوان در اختیار شما قرار می دهد.

بازاریابی ایمیلی یکی از ابزارهای اصلی یک تیم بازاریابی به دلایلی است. در پرورش سرنخ ها به مشتریان عالی است. همچنین فرصتی را برای ایجاد گفتگو با مخاطبان خود، ارسال به روز رسانی ها و پیشنهادات هدفمندی که علاقه شما را برانگیخته است، ارائه می دهد. این یک پویایی یک به یک بیشتر است، و این به معنای سنجش صحیح لحن و رابطه بین شما و مخاطبان است. نام بازی در اینجا شخصی سازی است.

5. گزارش- 7 فناوری دیجیتال مارکتینگ

40 درصد از بازاریابان گفتند که نشان دادن بازگشت سرمایه (ROI) فعالیت های بازاریابی خود یکی از بزرگترین اولویت های آنهاست. متخصصان بازاریابی تحت فشار هستند تا ثابت کنند که کمپین های آنها ارزش کسب و کار ایجاد می کند. این روزها، بازاریابی بسیار یک بازی اعداد است. شما باید بتوانید با شواهد محکمی مبنی بر کارآمد بودن کمپین ها و استراتژی های شما به C-Suite گزارش دهید – در غیر این صورت بودجه کمپین اجتماعی بعدی شما تمام خواهد شد.

از چه ابزاری استفاده کنیم و چرا؟

بیشتر ابزارها و پلتفرم‌های گزارش‌دهی بازاریابی دیجیتال – از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر تا ابزارهای بازاریابی اختصاصی مانند Hootsuite – تجزیه و تحلیل عمیق ارائه می‌کنند. Google Data Studio داده‌های بلادرنگ را از YouTube، Google Ads و Google Analytics جمع‌آوری می‌کند تا به شما در ایجاد داشبوردهای پویا و تعاملی کمک کند. همچنین با چندین منبع داده شخص ثالث مانند Twitter، MailChimp و Salesforce سازگار است. Google Data Studio به کاربران کمک می‌کند تا گزارش‌هایی را جمع‌آوری کنند که کاملاً قابل تنظیم، فیلتر کردن آسان و اشتراک‌گذاری آسان است.

با این حال، برای اینکه همه چیز را با هم جمع کند، گوگل آنالیتیکس به عنوان ابزاری برای اندازه‌گیری تصویر بزرگ‌تر – به‌ویژه با نظارت بر ترافیک ورودی به وب‌سایت و نحوه رفتار کاربران سایت، سر و گردن بالاتر از بقیه قرار می‌گیرد. قابلیت‌های یادگیری ماشینی گوگل به این معنی است که Google Analytics می‌تواند بینش‌هایی ایجاد کند که در هیچ جای دیگری نمی‌توانید به دست آورید.

Cyfe یک ابزار محبوب برای بازاریابان به دلیل گزارش جامع آن است. تقریباً همه چیز را در کسب و کار شما ردیابی می کند، از رسانه های اجتماعی گرفته تا تجزیه و تحلیل، و فروش تا KPI. بیش از 250 معیار برای اندازه گیری در دسترس است و ادغام آن با سرویس های دیگری مانند Google و Salesforce آسان است. داشبورد به طور کامل با ویجت‌های از پیش جمع‌شده قابل تنظیم است که می‌تواند برای نیاز هر بازاریاب تنظیم شود. گزارش دهی همه جانبه در سراسر کسب و کار شما است، بنابراین این یک ابزار عالی برای مشاغل بدون فضای زیادی برای ابزارهای جدید است.

به‌جای اینکه گزارش‌دهی را نقطه اوج تلاش‌های خود بدانید، باید به آن به‌عنوان راهی فکر کنید که سرمایه‌گذاری آتی در تلاش‌های بازاریابی خود را توجیه می‌کنید. به هر حال، مدیریت می‌خواهد نتایج و بازگشت سرمایه را ببیند – این بهترین راه برای نشان دادن موفقیت‌آمیز بودن تاکتیک‌هایی است که استفاده می‌کنید، و ایده‌هایی در مورد چگونگی بهبود در آینده دارید. ابزارهای گزارش دیجیتال بهترین دوست شما در زمینه نوآوری در تلاش های بازاریابی شما هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟
7 فناوری دیجیتال مارکتینگ
7 فناوری دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

6. آموزش- 7 فناوری دیجیتال مارکتینگ

در بخشی که تغییر تقریباً همیشه ثابت است – سئو یک مثال عالی از این است – ضروری است که از آخرین پلتفرم های بازاریابی در صدر قرار بگیرید. از این نظر، برای موفقیت در بازاریابی باید یک یادگیرنده مادام العمر باشید. شما باید برای تغییر آماده باشید و همیشه آماده باشید تا مهارت های جدید را بدست آورید.

از چه ابزاری استفاده کنیم و چرا؟

چندین ابزار وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا با آخرین فناوری ها، پلتفرم ها و مهارت های بازاریابی دیجیتال همراه باشید. LinkedIn Learning یک مثال عالی است – با طیف گسترده ای از دوره های حرفه ای و فیلم های آموزشی. دوره هایی برای هر سطح از مبتدی تا متخصص و حتی بیش از 16000 دوره کاملا رایگان وجود دارد. از جنبه‌های فنی PPC گرفته تا مهارت‌های نوشتاری که برای محتوای جذاب نیاز دارید، یک دوره آموزشی در اینجا برای همه چیز وجود دارد.

مثال عالی دیگر ابزار سنجش 50 شرکای برتر مایکروسافت است. ابزاری که توسط تیم ما در Fifty Five and Five ایجاد شده است. با استفاده از طیف گسترده ای از معیارها، می توانید تلاش های بازاریابی شرکت خود را در خروجی اجتماعی، وب سایت و وبلاگ آن رتبه بندی کنید. ببینید امروز در چه رتبه ای قرار می گیرید.

Google Digital Garage همچنین یک دوره آموزشی «مبانی بازاریابی دیجیتال» ارائه می دهد که برای هر مبتدی به اندازه کافی گسترده است، زیرا همه چیز را از تجزیه و تحلیل و بینش داده ها و استراتژی کسب و کار گرفته تا بازاریابی محتوا و تبلیغات نمایشی ارائه می دهد.

به هر حال، بسیاری از بازاریابی دیجیتال در مورد کار با گوگل است، پس چرا برای اطلاعات بیشتر مستقیماً به منبع مراجعه نکنید؟ این خودگردان است و 26 ماژول در حدود 40 ساعت وارد می شود، بنابراین راهی مفید برای شروع رایگان است.

حفظ فن آوری های دیجیتال مارکتینگ ضروری است – همه چیز همیشه تغییر می کند، و اگر به آن ادامه ندهید، عقب خواهید ماند. ما دوست داریم به آموزش بازاریابی به عنوان راهی برای سرمایه گذاری در موفقیت تلاش های آینده خود فکر کنیم.

CIM

CIM (موسسه بازاریابی خبره) مؤسسه ای است که مجوزهای بازاریابی حرفه ای و دیجیتال مارکتینگ را ارائه می دهد. گواهینامه های آنها برای کسانی که می خواهند حرفه خود را بیشتر پیش ببرند عالی است.

طیف وسیعی از سطوح بدون توجه به تجربه شما وجود دارد – از سطح پایه 3 تا سطح 7، که بیشتر برای مدیران و کسانی که در نقش های رهبری هستند که روی استراتژی بازاریابی کار می کنند مناسب است.

آموزش HubSpot

آکادمی HubSpot دوره های زیادی دارد، از لینکدین، یوتیوب، بازاریابی دیجیتال عمومی و بسیاری دیگر. اگر تجربه زیادی ندارید، پس داشتن گواهی از HubSpot مفید است.

بسیاری از حوزه‌های بازاریابی دیجیتال تحت پوشش سئو، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، ورودی و موارد دیگر را خواهید دید که از طریق آکادمی آن‌ها – کاملاً رایگان – ارائه می‌شوند.

7. برندسازی- 7 فناوری دیجیتال مارکتینگ

طراحی بخش عمده ای از بازاریابی دیجیتال است. خوشبختانه، لازم نیست برای ایجاد تصاویری خیره کننده، حرفه ای فتوشاپ باشید. ابزارهای طراحی متنوعی برای متخصصان بازاریابی وجود دارد، چه به دنبال یک اینفوگرافیک جامع باشید یا یک ارائه.

از چه ابزاری استفاده کنیم و چرا؟

در زیر برخی از ابزارهای طراحی خلاقانه را فهرست می کنیم که ایجاد هرگونه مواد بازاریابی را آسان می کند.

کانوا

Canva برای ایجاد مطالب بازاریابی با قالب های بی شمار مفید است. این به ویژه برای رسانه های اجتماعی مفید است، زیرا شامل طرح های مختلف برای استوری های اینستاگرام، کاورهای فیس بوک، بنرهای لینکدین و تعداد زیادی فرمت دیگر است.

BeFunky

این نرم افزار ویرایش عکس رایگان است و دارای چندین عملکرد است: ایجاد طراحی، ویرایش عکس و ساخت کلاژ. این یک ابزار چند منظوره است که برای تغییر اندازه و روتوش عکس ها فوق العاده است.

چرا فناوری های دیجیتال مارکتینگ مهم هستند؟- 7 فناوری دیجیتال مارکتینگ

اکنون طیف گسترده ای از برنامه ها برای کمک به بازاریابان B2B وجود دارد که تصمیم گیری در مورد نیازهای تیم شما دشوار است. مطالعه اخیر BrightTALK نشان داد که کمبود منابع مانند کارکنان، بودجه و زمان همچنان بزرگترین مانع برای تولید سرنخ موفق B2B برای 61٪ از پاسخ دهندگان است. با در نظر گرفتن این موضوع، بازاریابان بیشتری برای ساده‌سازی تلاش‌های بازاریابی خود به فناوری‌های بازاریابی دیجیتال تکیه می‌کنند.

غرق شدن در بازار بسیار آسان است، اما نکته کلیدی این است که به خاطر داشته باشید که کسب و کار شما در تلاش است تا به چه چیزی دست یابد. یک استراتژی ایجاد کنید و اهداف تعیین کنید – این کار شناسایی ویژگی های ابزارهایی را که بیشترین سود را برای شما دارند آسان تر می کند. هزاران ابزار در دسترس وجود دارد، بنابراین قبل از شروع تحقیق، مطمئن شوید که فهرستی از سودمندترین خدمات مورد نیاز کسب و کارتان را ایجاد کنید.

امیدواریم این راهنما بتواند شما را در مسیر درستی برای یافتن فناوری های دیجیتال مارکتینگ مورد نیاز تیم بازاریابی شما راهنمایی کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 16 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟