7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ

7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ

7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ ، آیا نام تجاری شما در نتایج جستجوی برتر بخش بازار شما به صورت آنلاین ظاهر می شود؟ در دنیایی که به طور فزاینده ای متصل می شود، داشتن یک حضور آنلاین خوب برای برجسته کردن کسب و کار شما در میان رقبا و افزایش دیده شدن برند شما ضروری است.

بنابراین، دیجیتال مارکتینگ برای همه انواع کسب و کار، چه آنلاین و چه غیر آنلاین، مهم است.

اما آیا می دانید چگونه از استراتژی های خود به طور موثر استفاده کنید؟

برای کمک به شما، ۷ نکته بازاریابی دیجیتال را انتخاب کرده‌ایم که دسترسی شما به اینترنت را افزایش می‌دهد و فروش شما را افزایش می‌دهد. برای بررسی آنها به ادامه مطلب بروید!

7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ
7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- 7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ

از روی صفحه نمایش تلفن های همراه، تبلت ها و رایانه هایمان، بیشتر کارهای روزمره خود را انجام می دهیم.

ما به اینترنت می رویم تا با اقوام و دوستان صحبت کنیم، درباره موضوعات مختلف تحقیق کنیم، از اپلیکیشن ها برای گشت و گذار در شهر استفاده می کنیم و از اتفاقاتی که در سرتاسر جهان در زمان واقعی می افتد مطلع می شویم.

بنابراین، طبیعی است که افراد قبل از خرید چیزی، یک تحقیق آنلاین نیز انجام دهند تا در مورد محصولات و خدمات موجود در بازار اطلاعات بیشتری کسب کنند. این دقیقاً زمانی است که بازاریابی دیجیتال وارد عمل می شود.

به طور خلاصه، ما می توانیم بازاریابی را به عنوان مجموعه ای از اقدامات استراتژیک برای جذب، برقراری ارتباط، ایجاد تصویر و ایجاد ارتباط با مخاطبان هدف خود تعریف کنیم. اما برخی از استراتژی های بازاریابی مختص محیط دیجیتال هستند.

با استفاده از پلتفرم‌های دیجیتال و ابزارهای اینترنتی، می‌توانید کمپین‌ها را اجرا کنید، محتوا را تبلیغ کنید و به طور مؤثرتر و مستقیم با مشتریان خود صحبت کنید. آیا می خواهید دقیقاً بدانید که چگونه همه این فرصت ها را کشف کنید؟ به نکات بازاریابی دیجیتال ما در زیر نگاهی بیندازید!

7 نکته عالی بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما

1. شخصیت خریدار کسب و کار خود را شناسایی کنید

شناسایی خریداران بالقوه محصول یا خدمات شما، اولین قدم در توسعه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایده آل است.

این مقاله را مطالعه کنید  9 مزیت برتر دوره دیجیتال مارکتینگ

پیچیده به نظر می رسد؟ این تمرین زیر می تواند به شما کمک کند.

با توجه به مشتریان فعلی یا مشتریان ایده آل خود، به سوالات زیر پاسخ دهید:

. آیا شیوع جنسیت، حرفه، سن یا منطقه ای که در آن زندگی می کنند وجود دارد؟
. دلایلی که این افراد در برند شما راه حلی برای مشکل پیدا می کنند چیست؟
. اگر بیش از یک نوع محصول یا خدمات ارائه می دهید، آیا می توانید تفاوت بین افرادی که هر یک از آنها را خریداری می کنند، شناسایی کنید؟

پس از این تجزیه و تحلیل، زمان استفاده از این اطلاعات برای ایجاد یک شخصیت خیالی است که نشان دهنده انتظارات و رفتار مشتری واقعی شما است.

این شخصی است که به احتمال زیاد به محصول شما علاقه مند است و ما او را شخصیت خریدار می نامیم.

با مطالعه راهنمای عملی ما در مورد نحوه ایجاد شخصیت خریدار برای کسب و کار خود می توانید این موضوع را بیشتر درک کنید.

2. کلمات کلیدی خود را تعریف کنید- 7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ

آیا تا به حال نام کلمات کلیدی را شنیده اید؟ آنها مجموعه ای از کلمات، عبارات یا اصطلاحاتی هستند که نکته اصلی یک موضوع خاص را خلاصه می کنند.

در بازاریابی دیجیتال، از کلمات کلیدی برای هدایت ساخت وب سایت ها، پست های وبلاگ، صفحات فرود و سایر محتواها استفاده می شود.

اگر بتوانید این کلمات را همراه با تکنیک های سئو کار کنید، احتمالاً صفحه شما جایگاه خوبی در موتورهای جستجو خواهد داشت و بنابراین مشتریان بیشتری مجبور به بازدید از صفحه شما خواهند شد.

این به این دلیل اتفاق می‌افتد که، برای مثال، وقتی شخصی به گوگل دسترسی پیدا می‌کند و موضوع خاصی را جستجو می‌کند، به طور مستقیم از آن عبارات استفاده می‌کند.

این بدان معناست که استفاده از کلمات کلیدی در محتوای خود به شما کمک می کند تا دقیقاً به مخاطبانی که به دنبال کسب و کار شما هستند دسترسی پیدا کنید.

بنابراین، دانستن شرایط و روندهای اصلی مرتبط با کسب و کارتان برای شما ضروری است. برای انجام این کار، می توانید از ابزارهای کلیدواژه استفاده کنید که این کار را بسیار سریعتر و دقیق تر می کند.

7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ
7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3. محتوای عالی ایجاد کنید- 7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ

همانطور که اشاره کردیم، محتوایی که از کلمات مناسب استفاده می‌کند شانس بیشتری برای حضور در اولین موقعیت‌های موتورهای جستجو خواهد داشت.

اما بیشتر از اینکه مردم را وادار کنید روی پیوند شما کلیک کنند، باید آنها را به آنچه در آنجا پیدا می کنند علاقه مند کنید. علاوه بر این، مبنای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال خوب، محتوای باکیفیت است که به خوبی تولید شده و اطلاعات مفیدی ارائه می‌کند.

این مقاله را مطالعه کنید  10 بزرگترین چالش دیجیتال مارکتینگ

ارائه پاسخ هایی که کاربران به دنبال آن هستند، یک عامل کلیدی در ایجاد رابطه با مخاطبان هدف شما و احتمالا تبدیل آنها به مشتریان وفادار است.

برای یافتن دستورالعمل ها و موضوعات مرتبط با مخاطبان خود وقت بگذارید. به این فکر کنید که چگونه کسب و کار شما می تواند به آنها در یافتن راه حل برای مشکلاتشان کمک کند.

مهم است که ایده های شما فراموش نشود، بنابراین پیشنهاد می کنیم یک تقویم بازاریابی سرمقاله ایجاد کنید. در آن، تمام اقداماتی را که باید انجام دهید جمع آوری می کنید، ضرب الاجل ها و اهداف تعیین می کنید، و احتمالاً زمان خود را بهتر مدیریت خواهید کرد.

4. در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید

حتی اگر کسب و کار شما دیجیتالی نباشد، مردم آن را در اینترنت جستجو می کنند. و اگر آنها شما را پیدا نکنند، احتمالاً رقبای شما را پیدا خواهند کرد.

به همین دلیل است که حضور در تمام کانال‌هایی که مخاطبان هدف شما استفاده می‌کنند بسیار مهم است.

علاوه بر وب سایت ها و وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی یک کانال ارتباطی مهم و راهی برای ارتباط با مشتریان شما هستند.

حضور دیجیتال راهی برای صحبت مستقیم با مخاطبان خود، درگیر کردن آنها و شناسایی آنها با برند شما، از طریق پاسخ دادن به سوالات و ارائه پیشنهادات است.

با ایجاد رابطه اعتماد با مشتریان و مشتریان بالقوه خود، از آنها تأثیرگذاران قدرتمندی در حلقه دوستان، خانواده و همکاران خود می‌سازید.

به خاطر داشته باشید که تمام پلتفرم‌هایی که برای استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال شما استفاده می‌شوند، باید با گفتار برند شما هماهنگ باشند. بنابراین، از لحن صدا و نحوه نمایش برند خود آگاه باشید.

5. یک قیف فروش ایجاد کنید

آیا در مورد قیف فروش شنیده اید؟

این استراتژی به طور گسترده در بازاریابی ورودی استفاده می شود و به شما امکان می دهد مشتری خود را در سفر خرید راهنمایی کنید.

برای انجام این کار، باید به یک قیف متشکل از 4 مرحله فکر کنید: جذب، تبدیل، بستن و لذت.

این مراحل نشان دهنده آن چیزی است که مشتری بالقوه شما قبل از رسیدن به راه حلی که شما قصد ارائه آن را دارید می گذرد. از این رو می توان گفت که افراد قبل از خرید، مسیر زیر را طی می کنند:

. جذب – تشخیص یک مشکل و جستجو برای اطلاعات بیشتر.
. تبدیل – راه حل های ممکن را شناسایی کنید و محصولات و خدمات موجود در بازار را در نظر بگیرید.
. بستن – فرآیند تصمیم گیری. قیمت ها، روش های پرداخت، تخفیف های ارائه شده را ارزیابی کنید.
. لذت – رضایت از خرید و شروع رابطه با برند. نامزدی واضح است و به طور خود به خود آن را در میان حلقه های دوستان و اقوام آنها ترویج می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  تجربه کاربری (UX) چیست ، 10 روش نوشتن

برای درک بیشتر در مورد نحوه کار با محتوای خود در هر یک از این مراحل، پست کامل ما را در مورد قیف های فروش بخوانید.

7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ
7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

6. محتوای خود را تبلیغ کنید

پس از این همه وقف برای تولید محتوای خوب، فراموش نکنید که به فکر استراتژی هایی برای ترویج آن باشید.

چندین گزینه برای تبلیغ محتوا در اینترنت وجود دارد. بنابراین، همانطور که در بالا توضیح دادیم، ارزش آن را دارد که درباره استراتژی های پولی مانند تبلیغات رسانه های اجتماعی و Google Adwords بیشتر بدانید، همچنین استراتژی های ترافیک ارگانیک، نحوه استفاده از تکنیک های SEO و شبکه های اجتماعی را جستجو کنید.

نکته جالب در مورد سرمایه گذاری در تبلیغات رسانه های پولی این است که به شما امکان می دهد تبلیغات خود را برای مخاطب خاصی هدف قرار دهید. به این معنی که تبلیغات شما فقط برای افرادی ظاهر می شود که با مشخصات خریدار شما مطابقت دارند، به عبارت دیگر، خریداران بالقوه شما.

برای گسترش بیشتر دسترسی خود، می توانید از داستان سرایی ترانس مدیا نیز استفاده کنید.

به عنوان مثال، پس از انتشار یک پست در وبلاگ خود، می توانید آن را در صفحه فیس بوک خود ارسال کنید و از طرفداران خود دعوت کنید تا در مورد آنچه خوانده اند نظر دهند.

به همین ترتیب، هنگام ارسال یک ویدیو در یوتیوب، می توانید از دنبال کنندگان خود بخواهید که شما را در کانال های دیگر جستجو کنند تا بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد موضوع دریافت کنند.

مهمترین چیز این است که اطمینان حاصل کنید که مخاطبان شما محتوای شما را دریافت کرده و درگیر هستند.

7. استراتژی های مختلف را تست کنید

حتی اگر مطمئن باشید که یک استراتژی کار می کند، ممکن است نتایج مورد انتظار را به همراه نداشته باشد. بنابراین، همیشه یک برنامه B برای اجرا داشته باشید.

عنوان متن های خود را تغییر دهید، روی کلیدواژه های دیگر کار کنید، از استراتژی های متنوع در شبکه های اجتماعی استفاده کنید، تبلیغات متفاوتی ایجاد کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که داده های مربوط به این تلاش ها را ثبت کنید و آن نتایج را تجزیه و تحلیل کنید.

آزمایش استراتژی های مختلف یک راه عالی برای شناخت رفتار مخاطبان هدف شما در محیط دیجیتال است. با گذشت زمان، اقدامات شما بیشتر و بیشتر موثر خواهد بود.

آیا این نکات بازاریابی دیجیتال را دوست داشتید و می خواهید در مورد استراتژی های دیگر برای اعمال در تجارت خود بیاموزید؟ پست ما را با 11 استراتژی بازاریابی برای جذب مشتریان بیشتر بررسی کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − نه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟