7 نکته سئو - کالج نوین

7 نکته سئو

فهرست مطالب

7 نکته سئو ، این را تصور کنید. شما یک تجارت آنلاین هستید و در حال راه اندازی وب سایت خود هستید. شما مقداری ترافیک و برخی تبدیل ها دریافت می کنید، اما اعداد حتی به اهداف شما نزدیک نیستند. اگر هیچ کس وب سایت شما را پیدا نکند، چگونه می داند که چه چیزی برای ارائه دارید؟

بنابراین، بهینه سازی موتورهای جستجو و دریافت ترافیک ارگانیک برای بیش از دو دهه دغدغه مهمی برای صاحبان وب سایت بوده است. ترافیک ارگانیک مانند اکسیژن برای وب سایت ها است. خبر خوب این است که یک استراتژی سئو قوی وجود دارد، این کاملا امکان پذیر است.

این مقاله را مطالعه کنید  5 اشتباه در سئو و نحوه اجتناب از آن ها

با این حال، خبر بد این است که سئو آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست. همچنین این یک معامله یکباره نیست. سئو باید بخشی دائمی از برنامه بازاریابی شما باشد. کسب و کارها اغلب غرق در تمام کارهای سئو می شوند. پس از کجا شروع میکنی؟

ما تعدادی از بهترین نکات، ترفندها و تاکتیک ها را برای کمک به شما برای شروع گردآوری کرده ایم. ما همچنین ابزارهایی را در نظر گرفته ایم که می توانید از آنها برای کمک به انجام کار استفاده کنید.

7 نکته سئو ، در پایان مقاله خواهید دانست:

. چگونه برای سئو راه اندازی کنیم
. نحوه تحقیق در مورد کلمات کلیدی
. اصول سئو داخل صفحه
. سئو فنی
. مراحل کسب لینک

7 نکته سئو ، سئو در ابتدا می تواند کمی ترسناک به نظر برسد، اما هنگامی که اصول اولیه را درک کردید، بیشتر یک فرآیند گام به گام است. سطح مهارت شما یا موقعیت فعلی وب سایت شما هر چه که باشد، همیشه فرصتی برای بردن آن به مرحله بعدی وجود دارد.

چگونه برای سئو راه اندازی کنیم؟

7 نکته سئو ، اولین قدم برای به دست آوردن ترافیک با کیفیت، راه اندازی وب سایت خود برای سئو است. شما مجبور نیستید وب سایت خود را برای آن تغییر دهید (هنوز نه).

آنچه شما نیاز دارید این است که داده ها را برای سنجش موقعیت خود و نحوه حرکت رو به جلو به دست آورید. برای انجام این کار، از برخی ابزارها (بیشتر آنها رایگان) استفاده می کنیم.

دانستن اینکه از کدام ابزار سئو در چه زمانی استفاده کنید می تواند حتی برای متخصصان باتجربه نیز چالش برانگیز باشد. با این حال، ابزارهای ذکر شده در زیر در هر کمپین ضروری و مفید هستند، چه این اولین سایت شما باشد و چه 1000مین سایت شما.

این مقاله را مطالعه کنید  معماری سایت چیست؟
7 نکته سئو - کالج نوین
7 نکته سئو – کالج نوین

ابزارهای سئو

1. حس ترافیک ورودی را از Google Analytics دریافت کنید.

7 نکته سئو ، Google Analytics قدرتمند، منعطف و رایگان است. و به شما امکان می دهد تعداد افرادی که از وب سایت شما استفاده می کنند و زمانی که به آنجا می رسند چه می کنند را پیگیری کنید. تجزیه و تحلیل به شما کمک می کند موضع فعلی خود را درک کنید تا بدانید چقدر باید پیش بروید.

همچنین فروش شما را ردیابی می کند، نوع محتوایی که مخاطبان شما بیشتر با آن درگیر هستند و تصوری اساسی از کسب و کار شما دارد.

7 نکته سئو ، دور زدن گوگل آنالیتیکس نیازمند کمی آموزش و دانش است. در واقع، این ابزار به خودی خود شایسته راهنمای خود است، اما ما پیشنهاد می کنیم از اینجا شروع کنید.

2. با استفاده از کنسول جستجو ببینید گوگل از سایت شما چه می سازد.

7 نکته سئو ، گوگل مجموعه‌ای از مفیدترین ابزارها را ارائه می‌کند که دقیقاً به شما می‌گوید چند بار سایت شما را می‌خزد، چه چیزی از آن می‌سازد و حتی در مورد جنبه‌هایی از وب‌سایتی که با آن مشکل دارد، پیشنهاداتی ارائه می‌دهد. و تمام این اطلاعات را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

کنسول جستجوی گوگل به شما توصیه می کند که چگونه آن را بهتر تحت تاثیر قرار دهید. این یک سرویس رایگان است که به شما کمک می کند عملکرد وب سایت خود را در نتایج جستجو نظارت و بهینه کنید.

شروع کار با آن نسبتا آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با افزودن یک متا تگ به کد HTML صفحه اصلی خود، آپلود یک فایل در سرور از طریق Google Tag Manager یا تنظیمات Google Analytics، تأیید کنید که شما مدیر هستید.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، 11 مرحله

پس از اتمام، چند روز فرصت دهید تا اطلاعات جمع آوری شود. از کنسول جستجو استفاده کنید تا مطمئن شوید که گوگل محتوای شما را درک می‌کند، جستارهایی را که ترافیک دریافت می‌کنند شناسایی می‌کند، می‌داند کاربران با چه تعداد دفعات روی سایت شما در نتایج جستجو کلیک می‌کنند، نظارت بر مشکلات هرزنامه در وب‌سایت شما، شناسایی افرادی که به شما لینک می‌دهند و موارد بسیار زیادی. بیشتر. استفاده از این ابزار می تواند تفاوت زیادی در تلاش های سئوی شما ایجاد کند.

3. از ابزار Bing Webmaster برای دریافت اطلاعات بیشتر استفاده کنید

7 نکته سئو ، در حالی که گوگل رهبر بازار است، موتورهای جستجوی دیگری مانند بینگ مایکروسافت همچنان در حال استفاده هستند.

دانستن اینکه این موتورهای جستجو در مورد وب سایت شما چه فکر می کنند نیز می تواند به بهبود تلاش های SEO شما کمک کند. و مانند گوگل، آنها ابزارهای وب مستر بینگ را دارند که اطلاعات رایگان را ارائه می دهد.

در مقایسه با کنسول جستجو، ابزار وب مستر بینگ ایده های مختلفی در مورد چگونگی بهبود وب سایت شما ارائه می دهد. Bing همچنین با SEO Analyzer و SEO Reports ارائه می‌شود تا شما را با توصیه‌های عملی شروع کند. وب سایت خود را ثبت کنید و شروع کنید.

7 نکته سئو
7 نکته سئو – کالج نوین

نحوه تحقیق در مورد کلمات کلیدی

7 نکته سئو ، تحقیقات کلمات کلیدی با سئو همراه است. این منطقی است زیرا هر بار که از یک موتور جستجو استفاده می کنیم، از کلمات کلیدی استفاده می کنیم. بسیاری از کمپین‌های سئو با کلمات کلیدی شروع می‌شوند.

دانستن آنچه که مخاطبان شما به دنبال آن هستند یک مزیت قدرتمند است. ابزارهایی وجود دارند که به شما کمک می کنند دقیقاً کلماتی را که افراد در موتور جستجو تایپ می کنند تحقیق کنید. صحبت کردن به زبانی که مخاطبان شما دارند راهی است که به آنها دسترسی خواهید داشت.

هنگامی که لیستی از کلمات کلیدی را تهیه کردید، می توانید از آنها برای سئوی داخلی استفاده کنید، از جمله آنها در محتوای خود، و وب سایت های مرتبط بیشتری را در جایگاه خود پیدا کنید.

1. وب سایت خود را به خانه ای برای همه موضوعات تبدیل کنید.

7 نکته سئو ، فهرستی از تمام موضوعاتی که وب سایت شما در مورد آنها است تهیه کنید. سعی نکنید هر گونه تغییر کلمه کلیدی را پیدا کنید، با این حال، ایده های خود را در سطل های ایده های گسترده تر گروه بندی کنید. اجازه دهید هر یک از این سطل ها یک صفحه یا مجموعه ای از صفحات مرتبط نزدیک در وب سایت را پوشش دهند.

اگر یک وبلاگ نویس هستید، برای هر موضوع اصلی که درباره آن می نویسید، یک سطل خواهید داشت، مانند به روز رسانی های فوتبال، اخبار کریکت، به روز رسانی های بسکتبال، و غیره.

7 نکته سئو ، اگر یک وب سایت تجاری هستید، می توانید برای هر موضوع یک سطل داشته باشید. محصول یا خدمات

هنگامی که این موضوعات را دارید، شروع به گسترش آنها به لیستی از کلمات کلیدی کنید. هربار یک موضوع را در نظر بگیرید و همه راه هایی را که ممکن است یک نفر برای آنها جستجو کند، طوفان فکری کنید. دوست دارید سایت شما برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی شود؟ خود را به جای کاربر قرار دهید و بفهمید که آنها از چه کلماتی برای یافتن محتوای شما استفاده می کنند.

2. بررسی کنید که چه کلمات کلیدی برای وب سایت شما کار می کنند

7 نکته سئو ، قبل از اینکه شروع به یافتن کلمات کلیدی جدید کنید، یک ایده هوشمندانه این است که کلمات کلیدی را پیدا کنید که قبلاً برای آنها رتبه بندی کرده اید.

اینها کلماتی هستند که موتور جستجو فکر می کند شما منبع مرتبطی برای آنها هستید. این موضوع می‌تواند موضوعات شگفت‌انگیزی را مطرح کند که سایت شما قبلاً موفق به پیشرفت در آنها شده است.

علاوه بر این، ابزارهای شخص ثالثی مانند SEMrush و Serpstat وجود دارند که به شما امکان می دهند گزارش های رایگان را اجرا کنید و تصویری از کلمات کلیدی که سایت شما برای آنها رتبه بندی می کند به شما ارائه می دهد. در حالی که ممکن است هنوز در نتایج جستجو به اندازه کافی بالا نباشید تا بتوانید ترافیک جذب کنید، این یک نقطه شروع به شما می دهد.

3. از جستجوهای مرتبط برای گسترش اهداف کلمه کلیدی خود استفاده کنید

7 نکته سئو ، اگر بدانید کجا باید جستجو کنید، گوگل به شما اطلاعات کافی می دهد. پس از انجام هر گونه جستجو، جستجوهای مرتبط را در پایین به شما نشان می دهد. ببینید از کدام یک می توانید برای بهبود محتوای خود استفاده کنید.

علاوه بر این، می‌توانید با استفاده از عملکرد پیشنهاد Google (لیست ایده‌هایی که Google هنگام شروع تایپ کردن در نوار جستجو نشان می‌دهد) ایده‌های زیادی دریافت کنید. دلیل ظاهر شدن این عبارات به این دلیل است که گوگل به طور مکرر از آنها استفاده می کند.

7 نکته سئو ، سپس، ابزارهایی مانند Ubersuggest وجود دارد که به شما امکان می دهد کلمه کلیدی seed خود را وارد کنید و انواع مختلف آن را بر اساس جستجوهای واقعی مشاهده کنید.

اصول سئو داخل صفحه

7 نکته سئو ، از بین تمام بهبودهای سئو که می توانید انجام دهید، بهینه سازی روی صفحه یکی از مواردی است که بیشترین کنترل را روی آن دارید.

به عنوان یک مالک وب سایت، می خواهید محتوای صفحه خود را برای دریافت ترافیک بیشتر با مرتبط بودن بیشتر با جستارهای جستجو بهبود دهید. راه انجام این کار بهبود سئوی درون صفحه است.

7 نکته سئو ، هدف ایجاد صفحاتی است که به کاربران کمک می کند تا به هدف خود دست یابند. به همان اندازه مفید و مرتبط با آنها باشید و نتایج مثبتی خواهید دید.

وب سایت ها در اشکال و اندازه های مختلف هستند، اما مهم نیست که چقدر ساده و بد بو، این مجموعه از اصول روی صفحه به رتبه بندی آن کمک می کند.

1. برچسب های عنوان بهتری بنویسید.

7 نکته سئو ، تگ عنوان پیوند آبی در نتایج جستجو است و زمانی که صفحه در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود به عنوان عنوان اصلی نشان داده می شود. این به شما فرصتی می دهد تا آن را از دو طریق بهینه کنید.

در مرحله اول، می توانید کلمات کلیدی اصلی خود را در موضوع قرار دهید، ترجیحا در ابتدا به موتورهای جستجو بگویید که صفحه در مورد چیست.

ثانیاً می توانید عناوین جذاب و جالبی بنویسید که توجه را به خود جلب کند. برجسته شدن در نتایج جستجو از این طریق می تواند به شما کمک کند تا کلیک های اضافی دریافت کنید.

7 نکته سئو ، با این حال، این به نوع صفحه مورد نظر و مخاطبان شما نیز بستگی دارد. برچسب های عنوان در صفحه محصول و یک پست وبلاگ به طور قابل توجهی متفاوت خواهند بود.

راه شروع اینجا این است که تمام صفحات خود را مرور کنید و به عناوین نگاه کنید. آیا از کلمات کلیدی خود استفاده می کنید و آیا آنها جالب هستند؟ هر صفحه باید یک برچسب عنوان منحصر به فرد داشته باشد و نباید خیلی طولانی باشد – آن را کمتر از 65 کاراکتر نگه دارید.

2. توضیحات متا بهتری بنویسید.

7 نکته سئو ، علاوه بر تگ‌های عنوان، توضیحات متا نیز تأثیر زیادی بر سئوی شما دارد. توضیحات متا پاراگراف کوچکی از متن است که در زیر عنوان صفحه در نتایج جستجو ظاهر می شود. این یک توضیح مختصر از آنچه در صفحه خواهید یافت است.

توضیحات متا به‌ویژه به عنوان یک فاکتور رتبه‌بندی به حساب نمی‌آیند، اما بر نرخ کلیک تأثیر می‌گذارند و به رتبه‌بندی جستجوی وب‌سایت شما کمک می‌کنند.

به همین دلیل است که باید برای مرور توضیحات متا و نوشتن بهترین توضیحات ممکن وقت بگذارید. آنها را به عنوان یک تبلیغ برای صفحه خود در نظر بگیرید، بنابراین آنها را جذاب کنید.

3. به URL های خود توجه کنید.

7 نکته سئو ، به عنوان یک قاعده کلی، URL های شما باید کوتاه، ساده، خوانا و غنی از کلمات کلیدی باشند تا به تلاش های سئو شما کمک کنند.

یکی از URL های اصلی که باید تصمیم بگیرید نام دامنه وب سایت شما است. سپس URL سایر صفحات شما را مشخص می کند که به سئوی شما کمک می کند.

4. از تصاویر خود نهایت استفاده را ببرید.

7 نکته سئو ، سایت شما قطعاً تصاویر چشم نواز زیادی خواهد داشت. اما آیا از آنها تا حد توان خود استفاده می کنید؟

در مورد تصاویرتان کارهای زیادی می توانید انجام دهید. جدا از اینکه از کیفیت خوب آنها مطمئن شوید، اندازه آنها را به حداقل برسانید تا سریعتر بارگذاری شوند.

از یک نام فایل توصیفی استفاده کنید و از متن جایگزین برای ارائه متن توصیفی برای موتورهای جستجو استفاده کنید تا بدانند تصویر در مورد چیست.

5. روی محتوای خود کار کنید.

7 نکته سئو ، بازاریابی محتوا بسیار بزرگ است! در واقع، این یکی از بزرگترین جنبه های وب سایت شما است. به تمام محتوایی که در صفحه خود دارید نگاه کنید.

سپس بپرسید که آیا موضوع مورد نظر را پوشش می دهد؟ اگر تمام کلمات کلیدی مرتبط را مورد خطاب قرار می دهد و آیا ارزشی را برای مخاطب فراهم می کند؟ آیا به اندازه کافی جذاب است؟

موتورهای جستجو محتوای با کیفیت را دوست دارند—بنابراین برای تحت تأثیر قرار دادن آنها مطمئن شوید که محتوای شما درجه یک است. مشکلات را حل کنید، اطلاعات ارائه دهید و رتبه بندی جستجوی بهتری خواهید دید.

7 نکته سئو - کالج نوین
7 نکته سئو – کالج نوین

سئو فنی

7 نکته سئو ، سئوی فنی شامل کار بر روی عوامل غیر مرتبط با محتوای وب سایت شما می شود. اینها مسائل پشت صحنه هستند که کاربران نمی بینند اما بر تجربه کلی وب سایت تأثیر می گذارند.

به عبارت ساده، سئوی فنی به نحوه عملکرد یک وب سایت و نحوه خزیدن و نمایه سازی صفحات آن توسط موتورهای جستجو می پردازد. این پایه و اساس وب سایت شما است—بدون یک پایه محکم، هر چیزی که می سازید آن را قطع نمی کند.

1. ببینید گوگل چگونه وب سایت شما را می بیند.

7 نکته سئو ، چه راه بهتری برای دانستن اینکه گوگل چگونه محتوای شما را بررسی می کند از نگاه کردن به آن از طریق چشمان آن چیست؟ دو راه برای انجام این کار وجود دارد.

ابتدا صفحه خود را از طریق BROWSEO بررسی کنید. این ابزار شبیه به یک مرورگر بسیار ابتدایی است. تمام برچسب ها و محتوای سایت را نشان می دهد که تمام عناصر طراحی را حذف می کند.

7 نکته سئو ، اگر می بینید که برخی از محتوای شما گم شده است، می تواند نشانه ای از این باشد که موتورهای جستجو نمی توانند آن را بخوانند و نیاز به بررسی بیشتر دارد.

بدیهی است که گزینه دوم Search Console است. ابزار Fetch and Render به شما امکان می دهد URL خود را وارد کنید و انتخاب کنید که آیا می خواهید نگاهی به نسخه دسکتاپ یا موبایل داشته باشید. به شما نشان می دهد که گوگل چگونه صفحه را تفسیر می کند.

2. سایت خود را موبایل پسند کنید.

7 نکته سئو ، در عصر گوشی های هوشمند، نداشتن نسخه موبایلی از وب سایت خود احمقانه است. اطمینان از سازگاری وب سایت شما برای موبایل برای موتورهای جستجو بسیار مهم است.

گوگل به سایت هایی که یک تجربه عالی برای موبایل ارائه می دهند پاداش می دهد. آزمایش سایت خود بر روی تلفن همراه و اطمینان از عملکرد آن در بهترین حالت به شما کمک می کند در دنیای جستجوی موبایل اول موفق شوید.

3. مطمئن شوید که وب سایت شما سریع است.

7 نکته سئو ، وب سایت هایی که آهسته بارگذاری می شوند خسته کننده هستند. و شواهد کافی وجود دارد که نشان می‌دهد سایت‌های با بارگذاری کند عملکرد بدی دارند.

با کمک ابزارهایی مانند PageSpeed ​​Insights یا تست سرعت Pingdom، وب سایت خود را بررسی کنید و لیستی از گزینه ها را جمع آوری کنید تا به سایت شما کمک کند تا کمی فشرده تر شود.

4. یک بررسی ماهانه سئو انجام دهید.

7 نکته سئو ف شما نیازی به ثبت نام برای ابزار شخص ثالث ندارید. کنسول جستجو در اینجا این کار را برای شما انجام می دهد. می توانید از آن برای بررسی تمام مسائل جدی استفاده کنید.

این ابزار در مورد هر مشکلی که در وب سایت شما وجود دارد ایمیلی برای شما ارسال می کند، اما اگر فعال باشید به شما کمک می کند.

5. لینک های خراب را رفع کنید.

7 نکته سئو ، در زندگی یک وب سایت، صفحات می آیند و می روند. اما چیزی که می تواند ناامید کننده باشد این است که بازدیدکنندگان سفر خود را از طریق وب سایت شما به دلیل یک صفحه مرده مسدود شده می بینند. فقط از نظر شما بی دقت به نظر می رسد.

بنابراین، به طور منظم وب سایت خود را برای صفحات شکسته بررسی کنید. باز هم، کنسول جستجو می تواند در این مورد نیز به شما کمک کند.

خطاهایی را که گوگل پیدا کرده است به شما نشان می دهد، یا می توانید از خزنده استفاده کنید تا خودتان این مشکلات را پیدا کنید. پس از کشف، هر پیوند داخلی که به صفحه هدایت می شود را ویرایش کنید.

مراحل کسب لینک

7 نکته سئو ، هنگامی که سئوی فنی و داخلی خود را برای شما کار کردید، گام بعدی شروع به جلب توجه مرتبط است. این توجه به شکل بک لینک های با کیفیت بالا به وب سایت شما هدایت می شود و بخش کلیدی تقریباً تمام کمپین های SEO است.

دلیل اهمیت این پیوندها این است که آنها به عنوان یک استناد عمل می کنند، یک نوع دهان به دهان و بیان می کنند که سایت مورد نظر مفید است. موتور جستجو این ارزش دهان را به عنوان نشانه ای از قدرت می بیند.

لینک بیلدینگ کم و بیش یک تبلیغ خوب قدیمی و روابط عمومی است. در اینجا چند مرحله برای امتحان آورده شده است.

1. روی یک استراتژی کسب لینک کار کنید.

7 نکته سئو ، در تحقیق و کار خود، باید ایده ای داشته باشید که رقبای شما چه پیوندهایی دارند. از آن به عنوان یک منبع استفاده کنید و شروع به ساختن نمایه خود کنید. و مانند هر استراتژی دیگری، شما باید اهداف، برنامه عملی داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که همه آنها با اهداف بازاریابی شما همسو هستند.

علاوه بر این، کمی تحقیق کنید و متوجه شوید که مخاطبان شما در کجا بیشتر حضور دارند، بنابراین می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که برای آنها جذاب باشد به نحوی که آنها از آن لذت می‌برند. توجه داشته باشید که ایجاد لینک یک معجزه یک شبه نیست و نتایج آنی نیستند.

2. ببینید چه کسی به وب سایت شما لینک می دهد.

7 نکته سئو ، اگر وب سایت شما کاملاً جدید است، احتمالاً هنوز لینک های زیادی در آن ندارید. با این حال، اگر مدتی است که در اطراف بوده اید، بررسی کنید که نمایه پیوند شما چگونه به نظر می رسد.

در کنسول جستجو، گزارشی به نام “پیوندهای سایت شما” وجود دارد که می تواند لینک هایی را که به وب سایت شما هدایت می شوند را به شما نشان دهد. به هر یک از آنها نگاه کنید و اگر از آنچه می بینید راضی هستید، جشن بگیرید. اگر نه، پس برنامه ریزی حرکت خود را برای رفع آن شروع کنید.

این مراحل می توانند شروع مورد نیاز را به شما بدهند و اگر به آنها پایبند باشید، به زودی نتایج مثبت سئو را مشاهده خواهید کرد. با این حال، به خاطر داشته باشید که عوامل بسیار بیشتری وجود دارد که بر رتبه بندی موتور جستجوی شما تأثیر می گذارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − نه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟