7 مهارت مورد نیاز یک متخصص دیجیتال مارکتینگ

7 مهارت مورد نیاز یک متخصص دیجیتال مارکتینگ

7 مهارت مورد نیاز یک متخصص دیجیتال مارکتینگ ، اقتصاد مبتنی بر فناوری امروز از بازاریابان و کارآفرینان می خواهد که در مورد بازاریابی دیجیتال بیاموزند. دیجیتال مارکتینگ حرفه ای است که ترکیبی از بازاریابی سنتی، طراحی وب، سئو، بازاریابی رسانه های اجتماعی، نوشتن محتوا و بسیاری موارد دیگر است، بنابراین ویژگی های مورد نیاز برای موفقیت بسیار و متنوع است.

با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها شیوه‌های بازاریابی دیجیتال را اجرا می‌کنند و متخصصان بازاریابی دیجیتال را استخدام می‌کنند، چگونه به عنوان یک بازاریاب دیجیتال خود را از رقبای خود متمایز می‌کنید؟

بیایید به 7 مهارت برتر مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی دیجیتال نگاه کنیم:

7 مهارت مورد نیاز یک متخصص دیجیتال مارکتینگ
7 مهارت مورد نیاز یک متخصص دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

7 مهارت مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی دیجیتال

1. تجزیه و تحلیل داده ها

تجزیه و تحلیل داده ها به استفاده از رویه های کاربردی و نرم افزارهای مدرن برای جمع آوری و پردازش طیف گسترده ای از اطلاعات از تعاملات مختلف آنلاین بازار هدف شما اشاره دارد. این تعاملات آنلاین می تواند به شکل محتوای مصرف شده، تراکنش های آنلاین، پرس و جوهای جستجو و سایر ردپاهای مرتبط مرتبط با کسب و کار شما باشد. با وجود تعداد زیادی ابزار آنلاین برای اندازه‌گیری داده‌ها در پلتفرم‌های مختلف، تحلیل و تصمیم‌گیری بازاریابی مرتبط برای بازاریابان نسبتاً آسان‌تر می‌شود. بازاریابان باید مفهوم پاکسازی داده را درک کنند که به فرآیند خلاص شدن از شر داده های نادرست، تکراری یا ناقص از پایگاه داده اشاره دارد. برای تصمیم گیری موثر، توصیه می شود به طور مداوم پایگاه داده را به روز کنید و از شر داده های ناخواسته خلاص شوید.

این مقاله را مطالعه کنید  4 تا از اشتباهات دیجیتال مارکتینگ

2. ایجاد محتوا

قلب بازاریابی دیجیتال تولید محتوایی است که مخاطبان هدف شرکت را به سمت برند می کشاند. هدف نه تنها باید ایجاد محتوای با کیفیت بالا و محتوای مناسب سئو باشد، بلکه باید فرآیند چگونگی جذب موثر مخاطبان را نیز درک کرد. توصیه می شود «ایجاد محتوای همیشه سبز» را بخشی از هدف قرار دهید. این بدان معناست که اگر مشتری یک روز بعد یا سال ها بعد محتوا را بیابد، اطلاعات همچنان با نیازهای او مرتبط خواهد بود.

3. SEO و SEM

الگوریتم گوگل به طور مداوم در حال مدرن شدن است و اهمیت استفاده از کلمات کلیدی کاربردی و خاص به شدت افزایش یافته است. بنابراین، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به یک مهارت مهم تبدیل می شود که هر بازاریاب دیجیتال برای پشتیبانی از تمام سطوح بازاریابی دیجیتال باید داشته باشد. جنبه فنی سئو توسط افراد فنی تر تیم قابل مدیریت است، با این حال، داشتن دانش کامل در مورد پویایی سئو و داشتن دانش در مورد نحوه بهینه سازی تمام اشکال محتوا برای اجرا بسیار مهم است. یک کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق هر دو SEO و SEM به شما کمک می کنند نه تنها محتوای خود را به مخاطبان هدف هدایت کنید، بلکه به شما کمک می کند تا پایگاه داده مشتریان خود را محدود کنید.

4. CRM

نظارت بر تجربه مشتری به شرکت ها کمک می کند تا نیازهای رو به رشد مخاطبان هدف خود را درک کنند. بازاریابان دیجیتال باید مهارت های مدیریت ارتباط با مشتری را توسعه دهند که شامل استراتژی هایی است که می توانید برای نظارت و به حداکثر رساندن تجربه مشتری از آنها استفاده کنید. ارتباط با مشتریان در سطح احساسی و شخصی تر همیشه یک مزیت اضافی برای برند است زیرا شانس وفاداری مشتری را افزایش می دهد. مهارت هایی مانند همدلی و ارتباط باید در یک بازاریاب برای بهبود مدیریت خدمات مشتری نصب شود.

این مقاله را مطالعه کنید  4 نوع دیجیتال مارکتینگ
7 مهارت مورد نیاز یک متخصص دیجیتال مارکتینگ
7 مهارت مورد نیاز یک متخصص دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5. مهارت های ارتباطی- 7 مهارت مورد نیاز یک متخصص دیجیتال مارکتینگ

مهارت های ارتباطی خوب در یک بازاریاب دیجیتال شامل متغیرهایی مانند انتشار پیام های تاثیرگذار، ایجاد اعتماد و ایجاد روابط است. انگیزه در اینجا ایجاد یک پیام تاثیرگذار و ارائه آن به مشتریان به روشی واضح، مختصر، جالب و مرتبط است. یک بازاریاب دیجیتال باید این توانایی را داشته باشد که از منظری متفاوت به چیزها نگاه کند، بتواند ایده‌ها را به گونه‌ای که مخاطب درک می‌کند، به اشتراک بگذارد، همراه با درک چیزهایی که برای مخاطب سرگرم‌کننده و ارزشمند است.

6. رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی در حال تبدیل شدن به عرصه ای برای گفتگوهای عمومی هستند. بازاریابان دیجیتال می توانند از آن به نفع خود برای انتقال پیام مرتبط به مخاطبان مربوطه استفاده کنند. مهارت رسانه های اجتماعی بیشتر از پست کردن مداوم محتوا است. کیفیت محتوا، ارتباط محتوا و تعامل با مخاطب، 3 عامل دیگری هستند که بازاریابان باید در هنگام ایجاد استراتژی های رسانه های اجتماعی بدانند. هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی الگوریتم خاص خود را دارد که به کسب‌وکارها کمک می‌کند محتوای خود را برای مخاطبان خاص هدف قرار دهند که به آنها کمک می‌کند داده‌های دقیق را دریافت کنند. برخی از ابزارهای جدید مانند تبلیغات پولی، پست های تقویت شده، هشتگ ها و گروه های تجاری به شرکت ها کمک می کند تا حضور خود را در رسانه های اجتماعی تثبیت کنند.

7. مهارت های اساسی طراحی

محتوای بصری امروزه بیشتر از محتوای نوشتاری به شما در معرض دید قرار می دهد. ویدئوها در حال تسخیر اینترنت هستند زیرا اکنون به داشتن نرخ تبدیل، تعامل و رتبه بالاتر سئو معروف هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بهترین تمرین برای بازاریابان دیجیتال این است که دانش اولیه در مورد نرم افزارهایی مانند Adobe Creative Suite (فتوشاپ، افتر افکت، illustrator، InDesign و غیره)، Canva، Inkscape داشته باشند که به آنها در ایجاد محتوای بصری کمک کند.

داشتن دانش اولیه از هر مهارت با تخصص در چند مورد توصیه می شود. به خاطر داشته باشید که اگرچه دانش و مهارت های فنی را می توان آموخت، ویژگی ها و ویژگی های دستیابی به دانش را نمی توان به همان روش به دست آورد. بهبود مهارت های نرم و سخت خود را در اولویت قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − یازده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟