7 مرحله ساده برای فرآیند طراحی وب

7 مرحله ساده برای فرآیند طراحی وب

7 مرحله ساده برای فرآیند طراحی وب ، دریابید که چگونه دنبال کردن یک فرآیند طراحی وب سایت ساختاریافته می تواند به شما کمک کند تا وب سایت های موفق تری را سریعتر و کارآمدتر ارائه دهید.

طراحان وب اغلب در مورد فرآیند طراحی وب با تمرکز بر مسائل فنی مانند Wireframe، کد و مدیریت محتوا فکر می کنند. اما طراحی عالی در مورد نحوه ادغام دکمه های رسانه های اجتماعی یا حتی تصاویری نرم نیست. طراحی عالی در واقع داشتن یک فرآیند ایجاد وب سایت است که با یک استراتژی فراگیر مطابقت دارد.

7 مرحله ساده برای فرآیند طراحی وب ، وب سایت هایی که به خوبی طراحی شده اند بسیار بیشتر از زیبایی شناسی هستند. آنها بازدیدکنندگان را جذب می‌کنند و به مردم کمک می‌کنند محصول، شرکت و برند را از طریق شاخص‌های مختلف، شامل تصاویر، متن و تعاملات درک کنند. این بدان معناست که هر عنصر از سایت شما باید در جهت یک هدف تعریف شده کار کند.

اما چگونه می توان به ترکیب هماهنگ عناصر دست یافت؟ از طریق یک فرآیند طراحی وب جامع که هم شکل و هم عملکرد را در نظر می گیرد.

7 مرحله ساده برای فرآیند طراحی وب
7 مرحله ساده برای فرآیند طراحی وب – کالج نوین

7 مرحله طراحی یک وب سایت

1. شناسایی هدف: جایی که من با مشتری کار می کنم تا تعیین کنم که وب سایت جدید چه اهدافی را باید برآورده کند. یعنی هدفش چیه
2. تعریف محدوده: زمانی که اهداف سایت را شناختیم، می توانیم محدوده پروژه را تعریف کنیم. به عنوان مثال، صفحات وب و ویژگی‌هایی که سایت برای تحقق هدف نیاز دارد و جدول زمانی برای ایجاد آن‌ها.
3. ایجاد نقشه سایت و قاب سیمی: با تعریف دقیق محدوده، می‌توانیم به بررسی نقشه سایت بپردازیم و مشخص کنیم که محتوا و ویژگی‌هایی که در تعریف محدوده تعریف کرده‌ایم چگونه به هم مرتبط هستند.
4. ایجاد محتوا: اکنون که تصویر بزرگتری از سایت در ذهن داریم، می‌توانیم شروع به تولید محتوا برای صفحات جداگانه کنیم و همیشه بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) را در ذهن داشته باشیم تا به تمرکز صفحات بر روی یک موضوع کمک کند. این حیاتی است که شما محتوای واقعی برای کار در مرحله بعدی ما داشته باشید.
5. عناصر بصری: با معماری سایت و مقداری محتوا می توانیم کار روی برند بصری را شروع کنیم. بسته به مشتری، این ممکن است قبلاً به خوبی تعریف شده باشد، اما شما همچنین ممکن است سبک بصری را از ابتدا تعریف کنید. ابزارهایی مانند کاشی‌های سبک، تابلوهای روحی و کلاژ عناصر می‌توانند به این فرآیند کمک کنند.
6. تست: در حال حاضر، همه صفحات خود را دریافت کرده اید و نحوه نمایش آنها را برای بازدیدکنندگان سایت تعریف کرده اید، بنابراین وقت آن رسیده است که مطمئن شوید همه اینها کار می کنند. مرور دستی سایت در دستگاه‌های مختلف را با خزنده‌های خودکار سایت ترکیب کنید تا همه چیز را از مشکلات تجربه کاربر گرفته تا لینک‌های شکسته ساده شناسایی کنید.
7. راه اندازی: هنگامی که همه چیز به زیبایی کار می کند، وقت آن است که راه اندازی سایت خود را برنامه ریزی و اجرا کنید! این باید شامل برنامه‌ریزی زمان‌بندی راه‌اندازی و استراتژی‌های ارتباطی باشد – به عنوان مثال، چه زمانی راه‌اندازی می‌کنید و چگونه به دنیا اطلاع می‌دهید؟ پس از آن، زمان شکستن حباب است.

این مقاله را مطالعه کنید  شش مزیت داشتن یک طراحی وب حرفه ای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟