7 چیزی که هنگام ساخت وب سایت برای مربیان

7 چیزی که هنگام ساخت وب سایت برای مربیان

7 چیزی که هنگام ساخت وب سایت برای مربیان ، در فضای مربیگری هیچ کمبودی در رقابت وجود ندارد، اما می توانید با طراحی، برندسازی و محتوای استثنایی وب سایت خود را از بقیه متمایز کنید.

امروز می‌خواهیم 7 نکته برتر خود را برای مربیگری وب‌سایت‌ها به اشتراک بگذاریم که به شما کمک می‌کند تأثیری ماندگار بر مشتریان بالقوه خود داشته باشید.

سلب مسئولیت: حتی اگر مربی نیستید اما کسب و کار دارید و شاید با برند شخصی خود کار می کنید، این نکات در مورد شما نیز صدق می کند!

7 چیزی که هنگام ساخت وب سایت برای مربیان
7 چیزی که هنگام ساخت وب سایت برای مربیان – کالج نوین

7 چیزی که هنگام ساخت وب سایت برای مربیان به آن نیاز دارید

1. یک برند ثابت و واضح ایجاد کنید
یک برند یک شخصیت تجاری است و از طریق همه چیز از طرح‌بندی صفحه اصلی و انتخاب فونت گرفته تا لحن محتوا و سبک تصاویر شما بیان می‌شود. و وقتی نوبت به وب‌سایت‌های مربیان می‌رسد، باید در سراسر سایت شما شفاف و ثابت باشد.

ساده ترین راه برای رسیدن به این هدف، ایجاد یک نام تجاری قبل از ساخت وب سایت است. این کمک می‌کند تا مطمئن شوید همه چیزهایی که به سایت اضافه می‌کنید، از عکس‌ها گرفته تا وبلاگ‌ها و فراخوان برای اقدام، سازگار و مطابق با برند هستند.

اگر می‌خواهید درباره این موضوع بیشتر بدانید، می‌توانید مقاله ما را بخوانید: دستورالعمل‌های برند ویژوال: چرا به آنها نیاز دارید و شامل چه مواردی می‌شوند.

2. از نشان دادن خود نترسید
یکی از چیزهایی که وب‌سایت‌های کوچینگ را متمایز می‌کند این است که کسب‌وکار اغلب با شخصی که در پشت کسب‌وکار است همسو است. یعنی شما هستید!

و زمانی که شخصی می خواهد مربی استخدام کند، نه تنها می خواهد بداند که کسب و کار آنچه را که نیاز دارد ارائه می دهد، بلکه با مربی نیز ارتباط برقرار می کند. آنها می خواهند در مورد شما به عنوان یک شخص بیشتر از زمانی که با هر شرکت معمولی سروکار دارند بدانند، به همین دلیل است که هرگز نباید از نشان دادن خود از طریق سایت خود بترسید.

این مقاله را مطالعه کنید  وب سایت حرفه ای می تواند برای کسب و کار

این به این معنی است که شخصیت خود را از طریق برند نشان دهید، عکس‌های خود را به اشتراک بگذارید تا مشتریان بتوانند چهره (و لبخند) را به نام خود نشان دهند، و حتی از اول شخص در تمام محتوای نوشتاری خود استفاده کنید.

3. داستان خود را بگویید
به افراد چیزی بدهید که بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند:

چرا مربی شدید؟

چرا می خواهید به دیگران کمک کنید؟

چرا به طور خاص این منطقه؟

وقتی مشتریان بالقوه در حال مرور وب سایت شما هستند، می خواهند درباره شما بیشتر بدانند و آیا می توانند به شما اعتماد کنند. وقتی داستان خود را به اشتراک می گذارید، آن ارتباط بسیار مهمی را ایجاد می کنید که به آنها می گوید چگونه مربی شدید و چرا آنها می توانند به حمایت و مشاوره شما نسبت به دیگران اعتماد کنند.

شما می توانید این کار را با کلمات، تصاویر و حتی یک ویدیوی کوتاه انجام دهید!

4. نظرات مشتریان را به اشتراک بگذارید
یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی، تبلیغات شفاهی است، و در حالی که به مرور زمان مشتریان زیادی خواهید داشت که دوستان خود را معرفی می‌کنند، اما نزدیک‌ترین چیزی که برای وب‌سایت شما به آن می‌رسد، توصیه‌های مشتری است.

مطمئن شوید که از هر مشتری بازخورد خود را بخواهید. بازخورد منفی را می توان به عنوان انتقاد سازنده در نظر گرفت و برای بهبود استفاده کرد، در حالی که بازخورد مثبت را می توان در وب سایت شما برای مشاهده مشتریان احتمالی آینده برجسته کرد.

برای دریافت باارزش‌ترین توصیه‌ها، سؤالاتی بپرسید که عمیق‌تر از اینکه چطور بود؟ درعوض، سوالاتی مانند چیز مورد علاقه شما در مورد کار با من چیست؟ یا چگونه این تجربه را برای یک دوست توصیف می کنید؟

این مقاله را مطالعه کنید  نیاز مبرم به طراحی مجدد وب سایت

5. در صفحات انتخابی خود یک مورد رایگان قرار دهید
صفحه شرکت شما بخشی از وب سایت شما است که در آن مشتریان بالقوه برای خبرنامه شما، یک رویداد آنلاین یا صرفاً برای تماس با آنها ثبت نام می کنند.

این صفحه برای ایجاد فالوور و تبدیل مشتریان احتمالی به مشتریان فعلی ضروری است، بنابراین مهم است که آن را واضح، جذاب و فریبنده کنید.

برای انجام این کار، سعی کنید یک نوع رایگان ارائه دهید. این می تواند یک کتاب الکترونیکی، یک مشاوره رایگان 30 دقیقه ای یا حتی یک محصول کوچک باشد. یک انگیزه می تواند تمام چیزی باشد که برای متقاعد کردن کسی برای پر کردن فرم لازم است.

7 چیزی که هنگام ساخت وب سایت برای مربیان
7 چیزی که هنگام ساخت وب سایت برای مربیان – کالج نوین

6. به طور مداوم وبلاگ نویسی کنید- 7 چیزی که هنگام ساخت وب سایت برای مربیان
وبلاگ نویسی مداوم یکی از سخت ترین بخش های نگهداری یک وب سایت است.

در روزهای اولیه قبل از اینکه بیش از حد مشغول کسب و کار شوید و الهامات و ایده های زیادی داشته باشید، ممکن است آسان باشد، اما بسیاری از مربیان دیر یا زود متوجه می شوند که زمان، اشتیاق یا ایده های خود را از دست می دهند.

با این حال، حفظ آن مهم است! سعی کنید حداقل یک بار در ماه وبلاگ داشته باشید. زمانی را برای ایده پردازی در نظر بگیرید و در صورت کمک به نوشتن چندین وبلاگ به طور همزمان فکر کنید. هر چیزی را که ممکن است برای مخاطبانتان جالب یا مفید باشد، مانند دانش، نکات و الهام‌بخش خود به اشتراک بگذارید.

این وبلاگ ها به مخاطبان شما دلیل دیگری برای اعتماد به شما می دهد و می تواند به افزایش بهینه سازی موتور جستجو نیز کمک کند.

این مقاله را مطالعه کنید  6 نکته طراحی وب سایت

اگر نمی خواهید برای آن وقت بگذارید، یا نوشتن فقط فنجان چای شما نیست، مشکلی نیست! می توانید یک Copy Writer & Editor برای کمک به شما استخدام کنید. این زندگی شما را بسیار آسان می کند و آنها متخصص هستند، آنها مطمئن می شوند که محتوای شما برای مخاطبان شما هدف قرار می گیرد، با کپی بهینه سازی عالی. اگر در زمینه استراتژی محتوا و نوشتن خود به کمک نیاز دارید، با ما تماس بگیرید.

7. رزرو تماس با خود را آسان کنید
هنگامی که یک مشتری بالقوه وب سایت شما را مطالعه کرد، وقت آن است که یک تماس یا قرار ملاقات با شما تنظیم کند.

هدف شما از بین بردن هر مانعی است که در سر راه است. بنابراین، دکمه یا جزئیاتی که آنها برای انجام آن رزرو نیاز دارند باید به راحتی پیدا شوند و در هر نقطه از سایت کاملاً قابل مشاهده باشند.

ممکن است آن را در بنر بالا یا در پایین هر صفحه قرار دهید. این زمان برای کلمات بازی هوشمندانه نیست.

نمونه های خوب عبارتند از هم اکنون یک مشاوره رزرو کنید، یک تماس برقرار کنید یا با من تماس بگیرید.

همچنین، برای هماهنگی و وضوح، حتماً عبارت، طراحی و قرارگیری این فراخوان‌ها را در سراسر سایت یکسان نگه دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟