7 نکته استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق

7 نکته استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق

7 نکته استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق ، مقاله ای در مورد توسعه یک استراتژی بازاریابی موفق بخوانید و ده پاسخ برتر گوگل را دریافت خواهید کرد، که معمولاً یک مشت مزخرف در مورد کلمات کلیدی، روندهای گوگل و تعیین هدف است. این مقاله شما را از طریق مسائلی که هنگام توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود با آن مواجه خواهید شد، راهنمایی می کند. این نکات به جای اینکه بر اساس هر مقاله ای باشد که گوگل در صفحه اول خود منتشر کرده است، بر اساس تجربه است.

7 نکته استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق
7 نکته استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق – کالج نوین

7 نکته برای توسعه یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی موفق

1. آزمون آزمایشی و خطا

جایی که کسی وسوسه می‌شود که این نکته را به نوک شماره 7 تنزل دهد، تحت عنوان «اگر موفق نشدی، دوباره تلاش کن، تلاش کن». یکی قویاً پیشنهاد می‌کند که کل فرآیند بازاریابی را با ذهن به سمت آزمایش و آزمایش خطا وارد کنید. این نباید فقط یک فلسفه شناور باشد. این باید محور فرآیند و موفقیت کلی شما باشد.

تمرکز شما نباید روی موفقیت باشد زیرا یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موفقیت را تجربه نمی کند، بیشتر از اینکه قلب تپنده به موفقیت دست پیدا کند. و درست مانند قلب تپنده، وظیفه شما این است که آن را تا حد امکان قوی و کارآمد کنید. روی موفقیت یا هدف ماهانه تمرکز نکنید. در عوض، بر روی یافتن آنچه کار می کند تمرکز کنید و سپس بر روی آن بسازید. به این ترتیب، همانطور که بازار تکامل می یابد، استراتژی شما نیز تغییر می کند.

2. هدف گذاری، هدف گذاری مجدد و تحقیقات بازار

به‌عنوان یک بازاریاب باتجربه، احتمالاً همه چیزهایی را که باید در مورد هدف‌گیری و هدف‌گیری مجدد بدانید، می‌دانید، و زمانی که هدف خود را بهتر از خودشان می‌شناسند، می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد، و با این حال، افراد متخلف هنوز از شما خرید نمی‌کنند.

ممکن است در مورد مشکلات پیاده سازی یا معیارهای تبدیل ناله و ناله کند، اما مشکل واقعی شما احتمالاً سوء تفاهم در مورد وضعیت اهداف شما است. هنگامی که بازاریابان جدید معیارهای موفقیت آمیز را با کمپین های بازاریابی خود اشتباه می گیرند، این سوء تفاهم منجر به مشکلاتی می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  4 نشانه نهایی که استراتژی دیجیتال مارکتینگ

به عنوان مثال، یک آگهی برای یک خودرو وجود دارد که خودرو را با قیمت و شرایط تامین مالی نشان می دهد. بازاریاب همان تبلیغ تصویری را در وبلاگ ها، وب سایت، رسانه های اجتماعی و ایمیل های آنها اجرا می کند. با این حال، همان تبلیغ فقط از ایمیل‌ها سرنخ‌های عملی دریافت می‌کند. هر خیابانی همان افراد را هدف قرار می دهد، اما بنا به دلایلی، فقط ایمیل ها هستند که سرنخ ایجاد می کنند. وقتی مخاطبین هدفی که آگهی را دریافت می‌کنند، چگونه ممکن است؟

مشکل وضعیت هدف است. کسی که ایمیلی را برای تبلیغ شما باز می کند، به احتمال زیاد به دنبال ماشین می گردد. در حالی که وقتی همان شخص در حال جستجو در فیس بوک یا وبلاگی در مورد قطعات خودرو است، به دنبال ماشین نیست. آنها در وضعیت آماده ای برای خرید خودرو نیستند.

تحقیقات هدفمندی خود را انجام دهید، اما وضعیت هدف خود را در هنگام دیدن آگهی شما در نظر بگیرید و از این فرضیات برای تعدیل کمپین خود استفاده کنید.

3. ایجاد یک خط مبنا- 7 نکته استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق

برخی آن را ایجاد یک علاقه پایه می نامند، برخی دیگر آن را پایه گذاری و برخی دیگر آن را آماده سازی پمپ می نامند، اما همه اینها تقریباً به همین معنی است. شما یک دسته قلاب را بیرون می آورید و می بینید که کدام ماهی ها نیش دارند.

در حالت ایده‌آل، محتوای ابتدایی شما باید در پلتفرم‌های رایگان یا ارزان منتشر شود، و نباید چیزی بحث‌برانگیز یا شکستن برند داشته باشد. این منطقه ای نیست که در آن شوکه کردن برای جلوه های دراماتیک ایده خوبی باشد. بازاریابی اولیه خود را با بازاریابی چریکی اشتباه نگیرید، به خصوص که بازاریابی چریکی اغلب بسیار گران است.

در این مورد، هدف استراتژی بازاریابی دیجیتال شما، تبلیغ وب سایت یا محصول یا برند شما است. هدف شما این است که چند روش بازاریابی، تعدادی از تبلیغات و چند ایده خود را امتحان کنید تا بفهمید کدامیک باعث ایجاد علاقه می شود و ببینید آیا هر کدام باعث فروش می شود یا خیر. کمپین خود را عجله نکنید و همه چیز را به دیوار پرتاب نکنید تا ببینید چه چیزی می چسبد، بلکه می توانید هر طور که می خواهید خلاق باشید.

7 نکته استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق
7 نکته استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق – کالج نوین

4. همه جاده ها به تماس یا پرداخت منتهی می شوند

مهم نیست که بر روی کدام عنصر از استراتژی بازاریابی خود کار می کنید، باید دوچندان مطمئن شوید که مخاطبان هدف شما راهی واضح و هدایت شده برای تماس با شرکت شما یا خرید از شرکت شما دارند.

این مقاله را مطالعه کنید  تخصص دیجیتال مارکتینگ

احتمالاً بدترین متخلفین در این زمینه افرادی هستند که در یوتیوب و اینستاگرام تبلیغ می کنند. در یوتیوب، تبلیغات دوتایی وجود دارد و افرادی که آگهی اول را می بینند و نمی دانند محصول را از کجا بخرند، زیرا تبلیغات نمایشی در صفحه یوتیوب همیشه برای تبلیغ دوم است.

در مورد اینستاگرام، تکه‌های ویدیویی وجود دارد که افراد می‌توانند ایجاد کنند که مدت زمان مشخصی دوام می‌آورند و سپس ناپدید می‌شوند. آنها اغلب دارای یک درخواست “Swipe up” هستند. با این حال، بسیاری از تبلیغ‌کنندگان از مردم می‌خواهند که انگشت خود را به سمت یک نمایه یا به هیچ چیز بکشند، که باعث می‌شود بیننده بی‌اطلاع از نحوه یافتن محصول یا جایی که می‌توانند با شرکتی که آن‌ها را می‌فروشد تماس بگیرند، بالا و پایین می‌روند.

برای هر بخش از محتوای بازاریابی، از خود بپرسید که چگونه مخاطبان هدف من از نقطه تماس به وب‌سایت یا پرداخت شما می‌رسند.

5. استیک را بفروشید و نه سیزل را

تنها افرادی که نیاز به فروش استیک دارند، افرادی هستند که استیک های بی کیفیت برای فروش دارند. مرور نکات کلیدی فروش و در هم تنیدن آنها در تبلیغاتتان ممکن است مانند یک تکلیف مدرسه به نظر برسد، اما یک مسیر معتبری است که می توانید بازاریابی خود را در آن دنبال کنید. ساده نگه داشتن آن به این معنا نیست که باید بر سر قیمت یا عملکرد رقابت کنید. ساده نگه داشتن آن اغلب بهترین راه برای هدایت استراتژی بازاریابی دیجیتال در طولانی مدت است.

شوخی این بود که بازاریابان آنقدر درگیر صحبت های فروش هستند که فراموش کرده اند چگونه یک مزیت را به وضوح بیان کنند. علیرغم این که یک شوخی سر زبان در مورد کمپین های بازاریابی بیش از حد و اغراق آمیز است، اما این موضوع هنوز پابرجاست. ساده نگه دارید، نکات کلیدی فروش و مزایای محصول خود را بیان کنید و به مردم اجازه دهید خودشان تصمیم بگیرند.

هدف شما جلب نظر هر مشتری در جهان نیست، هدف شما ایجاد رابطه با مشتریان است و بهترین نقطه شروع برای آن ارتباط صادقانه، ساده و سرراست است.

7 نکته استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق
7 نکته استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق – کالج نوین

6. Call to Action را رها کنید- 7 نکته استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق

فراخوان برای اقدام راهی عالی برای ترغیب مردم به اقدام است. متأسفانه، افزودن یک فراخوان به عمل تقریباً به طور قطع پیام شما را ضعیف می کند. در پایان یک تبلیغ BMW، کلمات “اکنون بخرید” روی صفحه نمایش داده نمی شود. وقتی گوچی مدل‌هایش را پایین می‌اندازد، آن‌ها تابلوهایی با مضمون «اکنون فروش ادامه دارد» در دست ندارند.

این مقاله را مطالعه کنید  هنر دیجیتال مارکتینگ در لینکدین

پیام خود را برسانید علاقه ایجاد کنید، اما با دعوت به اقدام خود را خسته نکنید. مردم احمق نیستند و شما به آنها بگویید که عمل کنند اینطور نمی شود.

7. راه اندازی یک قیف فروش

چرا این نکته نکته نهایی است؟ آیا این نباید بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باشد؟ اگرچه قیف‌های فروش مهم هستند، اما بیشتر یک تولید در مراحل آخر هستند.

با وجود قدرت قیف های فروش، با روش هایی که قبلاً در این مقاله بیان شده است، خریداران و دنبال کنندگان بیشتری نسبت به قیف فروش خود جذب خواهید کرد، به خصوص اگر شرکت کوچکتری باشید.

اگر شما یک شرکت بزرگ با نفوذ آنلاین زیادی را اداره می‌کنید، پس قیف فروش شما مانند بزرگراهی است که حجم حماسی ترافیک را به سمت تقاطع‌ها و باجه‌های عوارض هدایت می‌کند که در نهایت به هر پلتفرم فروش مرتبط منتهی می‌شود. با این حال، هنگامی که یک شرکت کوچک هستید، قیف فروش شما ممکن است ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت کند، اما در بیشتر موارد قیف فروش شما بزرگترین معامله کننده شما نیست.

چیزی که تقریبا در هر موردی اتفاق می افتد این است که شما کمپین هایی را در وب سایت خود، در وبلاگ ها، در وب سایت های ویدیویی، انجمن ها، فیس بوک، یوتیوب، اینستاگرام و غیره اجرا می کنید. شما کمپین های خود را اجرا می کنید، و بنا به دلایلی، یک پلتفرم، روش بازاریابی یا تبلیغ وجود دارد که بیش از حد کار می کند. امکان راه‌اندازی یک قیف فروش بر اساس این روش/پلتفرم/تبلیغ وجود دارد، اما اغلب متوجه می‌شوید که هر کاری که انجام می‌دهید به اندازه کافی خوب کار می‌کند. صرف نظر از اندازه کسب و کارتان، مشتریان خود را هدف قرار دهید و آنها را با محتوای مرتبط بفروشید. استراتژی‌های فعال‌سازی فروش ارائه‌شده توسط Pitcher، ابزارهایی را به مدیران فروش ارائه می‌دهد تا از طریق محتوای شخصی‌شده و مرتبط، مشتریان شما را بهتر درگیر کنند.

با این حال، علیرغم اینکه قیف فروش نیروی محرکه استراتژی بازاریابی محتوای دیجیتال شما نیست، همچنان باید آن را برنامه ریزی و اجرا کنید. در نظر بگیرید که هر کاربر از اولین برخورد خود با نام تجاری شما، تا پایان پرداخت شما، چگونه نتیجه می گیرد. در صورت تمایل می‌توانید قیف‌های فروش را برای هر نقطه تماسی راه‌اندازی کنید، اما فقط مطمئن شوید که تمام نکات/روش‌های دیگر فهرست‌شده در این مقاله را قبل از شروع به ایجاد و تقویت قیف‌های فروش خود اجرا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 11 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟