7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ، 7 نکته مهم

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛صنعت دیجیتال گسترده است، و برای تازه واردان یا بازاریابانی که به دنبال یافتن جایگاه خود هستند، می‌توان آن را دشوار کرد.

از دانستن بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل داده تا تسلط بر سئو و بازاریابی محتوا، اگر توجه خود را بر روی حوزه‌هایی که برای یک کسب‌وکار مهم است متمرکز نکنید، می‌توانید با چیزهای زیادی دست و پنجه نرم کنید.

یک بازاریاب دیجیتال عالی توانایی تطبیق سریع و یادگیری خود را دارد، حتی اگر مهارت‌های قدیمی کمتر مورد تقاضا باشد، آماده است تا در مشاغل دیجیتالی مختلف بچرخد.

آنها با تیم ها و مشتریان متنوعی کار خواهند کرد، بنابراین باید بدانند چگونه ارتباط برقرار کنند و تیم های قوی بسازند.

خبر خوب این است که تقاضای جهانی برای بازاریابان با مهارت‌های دیجیتال چابک وجود دارد.

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛با توجه به مقاله تحقیقاتی Perpetual Evolution، این استعدادها و فناوری هستند که آینده بازاریابی دیجیتال را با شرکت هایی که مشتاق به استخدام بازاریابان با دانش دیجیتال هستند، هدایت می کنند.

و هرگز فراموش نکنید که مهم است که مهارت‌های سخت و نرم خود را در حالی که به سمت موقعیت‌های جدید هیجان‌انگیز حرکت می‌کنید، تقویت کنید و آن‌ها را بهبود بخشید.

بنابراین، چگونه می‌توانید به سرعت از نردبان شرکت بالا بروید یا خود را از رقبا متمایز کنید، به خصوص اگر یک کوچ دیجیتال هستید یا به دنبال تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق هستید؟

این مقاله را مطالعه کنید  کمک دیجیتال مارکتینگ به کسب و کار

این 7 مهارت ضروری را بررسی کنید تا شما را در صنعت دیجیتال در حال تغییر همیشه مرتبط نگه دارد.

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال
7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال – کالج نوین

1. بازاریابی ویدئویی

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛ویدیو به طوفان اینترنت ادامه می دهد و این در حال توقف نیست.

مشتریان ویدیوها را دوست دارند، به خصوص در رسانه های اجتماعی، و از هر 10 نفر 8 نفر پس از تماشای ویدیوی یک برند خرید کرده اند.

برای بازاریابان، 93٪ که از ویدیو استفاده می کنند می گویند که این بخش مهمی از استراتژی آنها است و 87٪ گزارش می دهند که بازده سرمایه گذاری (ROI) مثبتی را بر اساس تحقیقات بازاریابی ویدئویی به آنها می دهد.

به خاطر داشته باشید که اینها آمارهای ضعیفی هستند که بسته به اینکه از چه کسی بپرسید متفاوت است، اما نکته اینجاست که بیشتر آمارها به تبدیل بسیار بالاتر، تعامل و رتبه بالاتر سئو در مورد ویدیو اشاره می کنند.

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛چه چیزی آن را اینقدر جذاب می کند؟ زیرا شخصی و مرتبط است. وقتی مردم می توانند چهره شما (یا چهره شخصی که برند را تبلیغ می کند) ببینند، به احتمال زیاد به کسب و کار شما اعتماد خواهند کرد.

همچنین محتوای فوق العاده همه کاره برای استفاده در پلتفرم های مختلف است. فقط به موفقیت اینستاگرام و رشد سریع TikTok فکر کنید!

لازم نیست متخصصان بازاریابی دیجیتال همه چیز را در مورد تولید ویدیو بدانند. اما دانستن اینکه چگونه بدون استخدام یک متخصص فیلم بسازید، نقطه خوبی برای شروع است.

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛ ابزارهای عالی مانند Promo و Camtasia برای کمک به شما وجود دارد. و اگر در این زمینه آموزش داشته باشید و آن را دوست داشته باشید، مهارت های شما هرگز هدر نخواهد رفت زیرا ویدیو همیشه مورد تقاضا خواهد بود.

این مقاله را مطالعه کنید  4 نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ B2B موفق

2. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) کلید تمام سطوح بازاریابی دیجیتال است و هر کسی که وارد این حوزه می شود باید یک کنترل اولیه در آن داشته باشد.

مطمئناً می‌توانید موارد بسیار فنی و بک‌اند را به افراد فنی‌تر تیم بسپارید، اما دانستن اینکه SEO واقعاً چگونه کار می‌کند و درک کاملی از بهترین شیوه‌ها و بهینه‌سازی محتوا برای اجرای یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق بسیار مهم است.

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛ هم سئو و هم بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) کل استراتژی دیجیتالی شما را در سطح داده و محتوا مشخص می کند.

بنابراین شما باید بتوانید با سایر هم تیمی های خود در مورد این موضوع ارتباط برقرار کنید و بدون یادگیری اصول اولیه و درک اینکه چگونه SEO و SEM می توانند با هم کار کنند، به جایی نخواهید رسید.

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال
7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال – کالج نوین

3. بازاریابی محتوا

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛محتوا هسته اصلی بازاریابی دیجیتال است و بازاریابی محتوا بدون توجه به اینکه چه اتفاقی می‌افتد، همچنان بخش مهمی از بازی خواهد بود.

اما بازاریابی محتوا به خودی خود کار بزرگی است. شما باید بتوانید محتوایی با کیفیت بالا و سئو پسند برای بسیاری از کانال ها ایجاد کنید و درک کنید که چگونه یک استراتژی محتوای موثر برای جذب و تبدیل مخاطب ایجاد کنید.

و برای اینکه کارها کمی چالش برانگیزتر شوند، مهم است که توجه داشته باشید که محتوا می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از ویدئو گرفته تا اجتماعی، ایمیل، محتوای وب، وبلاگ، کتاب الکترونیکی، ویدئو، کاغذ سفید… این لیست ادامه دارد.

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛ شما باید درک محکمی از بازاریابی رسانه های اجتماعی داشته باشید زیرا محتوا در پلتفرم های اجتماعی بسیار مهم است. از شش برند جهانی که می دانند چگونه بازاریابی محتوا را با موفقیت انجام دهند، الهام بگیرید.

3. داده ها / تجزیه و تحلیل

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛مهم نیست که وارد چه جنبه ای از بازاریابی دیجیتال می شوید، تجزیه و تحلیل ها در استراتژی شما نقش اساسی دارند و به شما کمک می کنند تا تصمیمات مبتنی بر داده های بهتر را برای کمپین ها اتخاذ کنید.

نظارت و گزارش‌دهی از طریق ابزارهایی مانند Google Analytics بسیار ساده است، اما بخش مشکل این است که چگونه می‌توان از آن اطلاعات برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رفتار مصرف‌کننده و استفاده از آن در راه‌حل‌هایی استفاده کرد که ترافیک و تبدیل‌ها را افزایش می‌دهند.

اکثر کسب و کارها (حتی مشاغل کوچک) دارای حجم عظیمی از داده ها برای ردیابی هستند، و بازاریابان بزرگ دیجیتال باید بدانند که چگونه می توانند از این داده ها به نفع خود استفاده کنند.

شرکت‌ها همیشه به دنبال افرادی هستند که نه تنها می‌دانند چگونه داده‌ها را با استفاده از مهارت‌های فنی بازاریابی خود «خوانند» کنند، بلکه می‌دانند چگونه از داده‌های مشتری ارزش استخراج کنند تا استراتژی‌های آینده را بهبود بخشند.

اگر بتوانید نشان دهید که می توانید این کار را به روش های نوآورانه ای که منجر به موفقیت کمپین می شود انجام دهید، یک دارایی ارزشمند در صنعت خواهید بود.

به خاطر داشته باشید که لازم نیست برای تجزیه و تحلیل خود به یک پلتفرم بچسبید، برخی از جایگزین های Google Analytics را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها برای شما بهتر کار می کنند یا خیر.

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال
7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال – کالج نوین

4. تفکر طراحی و برنامه ریزی را درک کنید

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛تفکر طراحی اصطلاحی است که به روشی برای برخورد با مشکلات از دیدگاه کاربر محور اشاره دارد. این رویکرد اساساً ما را تشویق می‌کند که هنگام حل مشکلات پیچیده در مقیاس بزرگ به روشی انسان محور فکر کنیم.

طبق گفته بنیاد طراحی تعامل، 5 مرحله کلیدی برای این فرآیند وجود دارد: همدلی، تعریف، ایده‌پردازی، نمونه اولیه و آزمایش.

دلیل اینکه این به خوبی کار می کند این است که بسیاری از آن بر تجربه کاربر متمرکز است (یا باید باشد) که کلید موفقیت بازاریابی دیجیتال است.

نکته جالب دیگر در مورد این رویکرد این است که می توان از آن به روش غیر خطی استفاده کرد – به طوری که در برخی موارد ممکن است به مرحله آزمایش برسید و سپس به فاز میانی برگردید، به عنوان مثال، برای تجدید نظر ایده ها.

طراحان و توسعه دهندگان احتمالاً از این نوع رویکرد استفاده می کنند، بنابراین ایده خوبی است که حداقل درک کاملی از آن داشته باشید تا رزومه بازاریابی خود را تکمیل کنید و در صورت امکان از آن استفاده کنید.

5. دانش فنی داشته باشید

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛از آنجایی که این صنعت مبتنی بر فناوری است، شما به تسلط مناسب بر فناوری و همچنین توانایی یادگیری سریع آن نیاز دارید.

اگر شما در سن هزاره یا جوان‌تر هستید، احتمالاً این به عنوان یک بومی دیجیتالی دومین ماهیت خواهد بود، اما نسل‌های قدیمی‌تر ممکن است بخواهند مدتی را صرف یادگیری فناوری‌های خاص کنند، بلکه با نرم‌افزارها و ابزارهای رایج نیز آشنا شوند. مانند گوش دادن به مخاطب یا SEM.

همچنین درک مهارت های فنی مورد نیاز برای بازاریابی مانند اصول برنامه نویسی وب و همچنین داشتن ایده روشنی از نحوه استفاده از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) می تواند مفید باشد.

به عنوان مثال، یک سیستم مدیریت محتوای مدیریت محتوا مانند وردپرس – که توسط یک سوم وب سایت ها استفاده می شود – می تواند برای تقویت سئو در صورتی که مراحل درست را بدانید و به شما کمک کند به آن شغل رویایی دست پیدا کنید، بهینه شود.

6. قانع کننده باشید

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛یک رهبر بزرگ بازاریابی دیجیتال نه تنها دارای مهارت های افراد عالی است، بلکه می تواند تفکر تحلیلی را با حل خلاقانه مشکلات ترکیب کند.

این به تیم‌هایشان کمک می‌کند تا ایده‌های کمپین بازاریابی نوآورانه را برای پیشبرد کسب‌وکار ارائه کنند.

بخش بزرگی از این موضوع داشتن مهارت های متقاعدسازی و تأثیرگذاری عالی است. آیا می توانید کسی را متقاعد کنید که یک محصول را بخرد؟

در مورد متقاعد کردن سایر رهبران تیم که ایده شما بهترین است، چه می‌گویید؟ این در مورد بحث نیست، بلکه داشتن اعتماد به نفس است که می دانید چه کاری انجام می دهید و آن را نشان می دهید.

7. مهارت های غیرمعمول خود را برجسته کنید

7 مهارت برای بازاریاب دیجیتال ؛تا جایی که مهارت‌های نرم‌افزاری پیش می‌رود، بازاریاب‌های دیجیتال بزرگ باید کنجکاو باشند، از تطبیق پذیری، آینده‌نگر، کسب‌وکار متمرکز و استراتژی محور لذت ببرند.

اما در این زمینه فضای زیادی برای انواع شخصیت ها و مهارت ها وجود دارد. بنابراین، شما باید از شخصیت منحصر به فرد خود برای رقابتی ماندن در صنعت استفاده کنید.

به عنوان مثال، یافتن فردی با استعداد در استراتژی سئو و همچنین مدیریت ممکن است غیرعادی باشد، یا ممکن است فردی با مدرک علوم محاسباتی که به رسانه های اجتماعی نیز علاقه دارد، منحصر به فرد باشد.

هرگز از استفاده از نقاط قوت به نفع خود نترسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 10 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟