9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان ، مشتریان مدرن در گوگل جستجو می کنند، از فیس بوک استفاده می کنند، وبلاگ ها را می خوانند و صدها بار در روز از وب سایت ها و برنامه های زیادی بازدید می کنند. استفاده از اینترنت برای آنها بخش مهمی از زندگی است و فواید و کاربردهای زیادی از اینترنت برای آنها دارد و به همین دلیل از آن استفاده می کنند.

مشتریان از یوتیوب برای سرگرمی و آموزش استفاده می کنند، دوره های آنلاین برگزار می کنند، از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با علایق خود استفاده می کنند، وبلاگ می خوانند تا آموزش ببینند، خرید آنلاین برای صرفه جویی در وقت و هزینه دارند و از موتور جستجو برای یافتن اطلاعات محلی و بین المللی استفاده می کنند. در مورد هر چیزی مانند موضوع آموزشی، محصول و خدمات. امروزه مشتری قدرتمندتر، پیشرفته تر، تحصیل کرده، فنی و باهوش تر است.

دلایل این تغییر تکامل فناوری اطلاعات مانند استفاده از اپلیکیشن ها در موبایل، کامپیوتر و ابزارهای ارتباطی و غیره است. و هزینه کم استفاده از اینترنت به نفع مشتریان، مردم عادی و شرکت ها بوده است.

همه اینها متحول کننده روش ها، تکنیک ها و ابزارهای بازاریابی بود. این تغییر به عنوان بازاریابی، تبلیغات و فروش دیجیتال یا آنلاین شناخته می شود. اما سوال اینجاست که بازاریابی آنلاین چگونه به مشتریان کمک می کند، چگونه و چرا برای مشتریان مفید است و غیره.

9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان – کالج نوین

مزایای بازاریابی آنلاین برای مشتریان چیست؟

1. به راحتی کسب و کار خود را پیدا کنید
بازاریابی آنلاین به مشتریان کمک می کند تا راه حل ها و کسب و کارها را پیدا کنند. به عنوان مثال، شما در حال اداره یک خانه اقامتی هستید و به دنبال مهمان و گردشگر برای اقامت در آنجا هستید. اما چگونه مردم می دانند که اقامت در خانه شما در مقصدی که در حال سفر هستند وجود دارد؟

پاسخ این است که آنها با جستجو در گوگل آن را می دانند. در نقشه می بینند. آنها از وب سایت اقامت در خانه شما بازدید می کنند. نظرات/بازخورد مهمان قبلی درباره اقامت شما در خانه را می بینند. آنها بهترین دسته بندی اتاق ها را پیدا و انتخاب می کنند. و با شما تماس می گیرند.

اکنون آنها این کار را از خانه یا در حین مسافرت با ماشین انجام می دهند. آیا می توان اقامت خانه خود را در میان کوه هایی که اطراف جنگل ها را پوشانده اند بدون اینترنت پیدا کرد؟ نه اینطور نیست.

2. مشتریان می توانند محصول و خدمات شما را در بازار بیابند- 9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
استفاده گسترده جهانی از اینترنت به افراد کمک می کند تا هر نوع اطلاعاتی را که در هر زمانی به دنبال آن هستند بیابند.

به عنوان مثال، افرادی هستند که به دنبال طرح‌ها و مواد داخلی/خارجی خانه مانند رنگ، تخته‌های تخته سه لا، شیرهای آب حمام، حوضچه‌های نفیس، دوش جنگل بارانی و غیره در بازار هستند. اما متاسفانه، کیفیت، قیمت و رفتار فروشنده را دوست نداشتند.

این مقاله را مطالعه کنید  9 مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ

3. مشتریان می توانند استراتژی هایی را قبل از رزرو برنامه ریزی کنند
بازاریابی آنلاین و اینترنت گزینه هایی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد تا قبل از رزرو بسته تور، استراتژی هایی بسازند. تقریباً همه انواع آژانس های مسافرتی، شرکت های تور، راهنمایان تور و وب سایت ها در حال تبلیغ و تبلیغ بسته های تور و مقاصد سفر هستند. آنها بازاریابی آنلاین را با هدف قرار دادن جستجوهای مربوط به سفر در تبلیغات جستجوی Google انجام می دهند، آنها وب سایت آژانس تور خود را برای موتورهای جستجو بهینه می کنند، وبلاگ مسافرتی را در وب سایت تجاری راه اندازی می کنند و همچنین به وب سایت های شخص ثالث / بازاریابان دیجیتال پول می پردازند. برای آنها سرنخ های تور ایجاد کنید.

تمام این شیوه‌های بازاریابی آنلاین آژانس‌های تور، شرکت‌ها و نمایندگان به مردم کمک می‌کند تا بهترین مقصد سفری را که می‌خواهند سفر کنند، برنامه‌ریزی کنند/انتخاب کنند. این به آنها کمک می کند تا بسته های سفر، قیمت ها، ویژگی ها، هتل ها، غذا و وسایل نقلیه را با هم مقایسه کنند.

4. مقایسه آسان قیمت و کیفیت برای مشتریان- 9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
بازاریابی آنلاین و تبلیغات کسب و کار به مشتریان کمک می کند تا قیمت ها و ویژگی های محصولات را با هم مقایسه کنند. وب‌سایت‌ها/وبلاگ‌ها/برنامه‌های بسیاری در سرتاسر جهان برای تبلیغ و تبلیغ کسب‌وکارها وجود دارند تا مشتریان بتوانند فکر کنند و تصمیم درستی برای خرید بگیرند.

برای مثال، هتل‌هایی هستند که وب‌سایت‌ها/برنامه‌هایی را فهرست می‌کنند که در آن‌ها همه هتل‌ها/اتاق‌ها با قیمت‌ها و ویژگی‌ها فهرست شده‌اند. اکنون این به مشتریان این امکان را می‌دهد تا دریابند کدام یک برای رزرو مناسب‌تر است. این امکان را به آنها می دهد تا قیمت اتاق ها و ویژگی های مختلف را با هم مقایسه کنند. این به آنها کمک می کند تا همه چیز را از قیمت هتل های مختلف، ویژگی ها و در دسترس بودن اتاق ها فقط در یک مکان پیدا کنند.

این یک بازاریابی آنلاین است و به مردم کمک می کند حتی برای رزرو هتل تخفیف بگیرند. اکنون از بسیاری جهات مانند صرفه جویی در زمان، دریافت تخفیف، دریافت همه چیز درباره هتل در یک مکان، به نفع مشتریان است. در غیر این صورت آنها باید ساعت ها وقت بگذارند تا قیمت ها، ویژگی ها و نظرات هتل ها را با بازدید از هر وب سایت مقایسه کنند. اینگونه است که برنامه های کاربردی/پورتال/بازار دیجیتال مارکتینگ به مردم کمک می کند تا در زمان، پول و منابع صرفه جویی کنند.

9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان – کالج نوین

5. راه های زیادی برای دانستن تجربیات قبلی مشتری
مشتری عاقل امروزی از اینترنت استفاده می کند و از وبلاگ بررسی محصولات بازدید می کند، ویدیوهای بررسی را تماشا می کند و نظرات/بازخوردهای قبلی فروشندگان را درک می کند. امروز، آن‌ها نمی‌خواهند پول را در هر جایی و روی هر چیزی بدون تأیید بازگشت سرمایه واقعی سرمایه‌گذاری کنند.

اینگونه است که بازاریابی دیجیتال به آنها کمک می کند تا تصمیمات خرید را هوشمندانه اتخاذ کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  مزیت های برتر دیجیتال مارکتینگ

به عنوان مثال، اگر آنها بخواهند یک لپ تاپ کاملاً جدید برای محدوده کاری بین 60000 تا 100000+ بخرند، 5 تا 10 روز طول می کشد تا تصمیم خرید بگیرند. به این دلیل است که قبل از سرمایه گذاری این مقدار، آنها می خواهند همه جنبه های این مورد را درک کنند. آنها نظرات منتخب لپ تاپ خود را در یوتیوب، بلاگ تماشا خواهند کرد. آنها قیمت های آفلاین و آنلاین را مقایسه می کنند. خدمات تحویل را می بینند. آنها لپ تاپ های 2-3 شرکت را مقایسه می کنند. و همچنین آنها ویژگی های نوآورانه را می بینند. پس از اعتماد به برند لپ تاپ و ویژگی های آن، آن را خریداری می کنند. آنها می توانند آن را به صورت آنلاین یا آفلاین انجام دهند. همه چیز به اعتماد آنها به برند و وب سایت مربوط می شود.

و این اعتماد توسط برندها و فروشندگان لپ تاپ از طریق تبلیغات آنلاین با استفاده از تبلیغات موتورهای جستجو، تبلیغات نمایشی، تبلیغات ویدیویی و نقدهای پولی و حتی رتبه بندی پولی ایجاد می شود. برای موفقیت در ایجاد اعتماد، آنها از مدل‌ها/ افراد مشهور جذاب در تبلیغات استفاده کرده‌اند، از فونت‌های بزرگ، محتوای جذاب و استراتژی‌های قیمت‌گذاری و هر چیزی که در بازاریابی آنلاین مهم است برای ایجاد فروش بیشتر استفاده کرده‌اند.

6. در دسترس بودن کانال های ارتباطی- 9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
ارتباط موثر روش شماره یک در بازاریابی آنلاین برای رشد فروش و ارتقای تجارت آنلاین است. و با انجام بازاریابی آنلاین از طریق بسیاری از چیزها امکان پذیر است.

به عنوان مثال، استفاده از گزینه های چت/کلیک برای تماس/فرم انجمن/پشتیبانی مشتری و غیره در وب سایت کسب و کار، فهرست کسب و کار من در گوگل و صفحه کسب و کار فیس بوک راحت ترین راه برای مشتریان است. این بخشی از استراتژی بازاریابی آنلاین است. اما به مشتریان کمک می کند تا در مورد محصولات و خدمات ارتباط برقرار کنند. آنها می توانند قبل و بعد از خرید سوال بپرسند. و پشتیبانی مشتری می تواند در زمان واقعی به آنها کمک کند.

7. مشتریان می توانند با به روز رسانی محصول در تماس باشند
یوتیوب، فیسبوک، توییتر و بلاگ نقش مهمی در تبلیغات و بازاریابی آنلاین دارند. اگر از هر یک از این رسانه ها برای بازاریابی آنلاین استفاده می کنید، به مشتریان کمک می کند تا برای به روز رسانی های آینده و نسخه جدیدتر برنامه با شما در ارتباط باشند.

به عنوان مثال، شما در حال راه اندازی یک فروشگاه لباس های بدون دوخت/فروش لباس های آماده به صورت آنلاین یا آفلاین هستید و صفحات رسانه های اجتماعی خود را به طور منظم یا هر زمان که مجموعه جدیدی را در وب سایت فروشگاه یا فروشگاه اضافه می کنید به روز کنید.

این به مشتریان اجازه می دهد تا شخصیت و ظاهر خود را مد روز و زیبا نگه دارند. اما می تواند زمانی باشد که طیف جدیدی از لباس ها را ببینند و بخرند. و کیست که نمی خواهد خوب به نظر برسد. به همین دلیل است که آنها صفحات رسانه های اجتماعی برندها را دوست دارند. شما هم می توانید همین کار را انجام دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 مزیت دیجیتال مارکتینگ کمک به کسب و کار

اگر سمینارهای آموزشی خود را در YouTube تبلیغ و آپلود می کنید، به مشتریان شما این امکان را می دهد که ببینند خدمات آموزشی شما چقدر می تواند برای آنها موثر باشد. و در کانال شما مشترک می شوند. و هنگامی که دفعه بعد سمینار آموزشی را در شهرشان راه اندازی می کنید، از طریق اعلان مطلع می شوند.

اگر یک وبلاگ تجاری دارید، مشتریان شما می توانند مشترک به روز رسانی ایمیل رایگان شما شوند. جذب مشترکین بیشتر یکی دیگر از استراتژی های بازاریابی آنلاین برای حفظ مشتریان فعلی و جدید و ایجاد روابط بلندمدت با برند است.

برای مشتریان، هر زمان که مقاله ای را در وب سایت کسب و کار خود ارسال می کنید، به روز رسانی های اطلاعاتی و آموزشی دریافت می کنند. به عنوان مثال، اگر گل می فروشید، پست وبلاگ شما در مورد “چگونه از گیاهان داخل خانه مراقبت کنیم” برای آنها مفید است و آنها از طریق ایمیل در مورد آن مطلع شدند.

9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان – کالج نوین

8. در دسترس بودن آموزش
بازاریابی آنلاین راهی برای آموزش مشتریان است. هنگامی که مشتریان تحصیل کرده باشند، برای خدمات و محصولات مناسب با آنها تماس خواهند گرفت. این باعث افزایش بهره وری در کسب و کار و در عین حال ایجاد اعتماد و رشد فروش می شود. و برای مشتریان نیز بسیار مفید است و به همین دلیل است که تقریباً همه مارک ها و مشاغل کوچک/متوسط از YouTube و وبلاگ ها برای آموزش مشتریان استفاده می کنند.

10. تبلیغات دیجیتال و محتوای بازاریابی شخصی
تبلیغات موتورهای جستجو، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات نمایشی، بازاریابی وابسته و پست ها و محتواهای حمایت شده و غیره شخصی سازی می شوند. هدف قرار گرفته است. برای مشتریان سودمند است هر زمان که آنها تبلیغاتی را در موتور جستجو، وب سایت، یوتیوب یا فیس بوک می بینند، بسیار به آنها متصل است. به این دلیل است که بازاریابی آنلاین به کسب و کار اجازه می دهد تا دسته خاصی از مشتریان را بر اساس سن، علاقه، مکان و با توجه به جستارهای جستجو هدف قرار دهد. به طوری که مشتریان بتوانند آنچه را که می خواهند ببینند و راه حل های مورد نظر خود را دریافت کنند. این نه تنها باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود، بلکه تجارب برند عالی را نیز ارائه می دهد.

در پایان، می‌خواهم بگویم که اگر در بازاریابی دیجیتال تازه کار هستید، بازاریابی آنلاین، تبلیغات، تبلیغات را خودتان مانند یک مشتری تجربه کنید و سپس خواهید فهمید که چگونه برای شما و اطرافیانتان موثر است.

و اگر صاحب کسب‌وکارهای کوچک/متوسط ​​هستید یا یک کسب‌وکار خانگی دارید، برای یک دقیقه تحلیل کنید که چقدر آسان و استراتژیک می‌توانید زندگی میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تغییر دهید، تنها با انتقال کسب‌وکارتان به سمت بازاریابی دیجیتال. ابزارها، روش ها و پلتفرم های تبلیغاتی.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟