9 مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ

9 مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ

9 مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ مسیر جدیدی است که باید در دنیای بازاریابی دنبال شود. پس از چندین سال آزمایش و نوآوری، بازاریابی دیجیتال بالاخره به نقطه‌ای رسیده است که سازمان‌ها، به ویژه سازمان‌های کوچک، نمی‌توانند آن را نادیده بگیرند.

دیجیتال مارکتینگ راه های جدید بسیاری را برای دستیابی به چیزی عالی و قابل توجه برای مشاغل کوچک باز کرده است. نه تنها در بازاریابی، بلکه در جذب تعداد فزاینده مخاطبان آنلاین، بازاریابی دیجیتال در همه چیز راه خود را دارد.

مزایا غیرقابل شمارش و غیرقابل اندازه گیری هستند، اما تأثیر آن به قدری زیاد است که کسب و کارهای بیشتری از بازاریابی دیجیتال به عنوان ابزار جدید خود برای تبلیغ آنلاین استفاده می کنند.

اگر از این گزارش پیروی کنیم، در ایالات متحده، اکثر مشاغل کوچک از قبل بازاریابی را از طریق پلتفرم های دیجیتال آغاز کرده اند. همچنین تخمین زده می شود که بودجه بازاریابی دیجیتال ایالات متحده تا سال 2021 به حدود 332 میلیارد دلار افزایش یابد.

رشد خوب و بازگشت سرمایه بالاتر، بازاریابی دیجیتال را به ابزار بازاریابی نوظهور، موثر و چشمگیر برای رشد کسب‌وکارهای کوچک تبدیل کرده و در دامنه آنلاین اثری از خود به جای می‌گذارد.

9 مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ
9 مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه بازاریابی دیجیتال راه خود را برای کسب و کارهای کوچک هموار کرد؟

سال هاست که کسب و کارهای کوچک از روش سنتی بازاریابی استفاده می کنند. اکثر این مشاغل محلی بودند و به دلیل هزینه بالا در بازاریابی سنتی، دسترسی تبلیغاتی آنها محدود بود.

اخیراً آنها دست به بازاریابی دیجیتال زده اند و بیشتر دلارهای خود را در تبلیغات Google سوزانده اند. آنها از نتیجه فوری، معیارهای آسان و دسترسی بسیار زیاد در میان همه شگفت زده شدند. آنها به آرامی اما پیوسته در تمام پلتفرم‌های دیگر مانند رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی ورودی، بازاریابی محتوا ادغام شده‌اند که بازدهی عالی را ارائه می‌کنند.

 

9 مزیت مهم بازاریابی دیجیتال

این فقط مختصری از چگونگی تبدیل شدن بازاریابی دیجیتال به یک داستان موفقیت برای صنایع کوچک بود. اکنون زمان آن رسیده است که در مورد مزایای بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک بیشتر بدانید.

این مقاله را مطالعه کنید  چرا باید دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنید؟

1. کمپین های دیجیتال مارکتینگ ارزان تر از سایر پلتفرم های بازاریابی هستند
فرض کنید یک مهد کودک در منطقه ای دور از شهر دارید و می خواهید با اجاره یک بیلبورد در یک منطقه شلوغ از شهر، مردم را از وجود خود آگاه کنید. مسلم است که سرنخ هایی به دست خواهید آورد و مردم در مورد مدرسه شما یاد خواهند گرفت، اما شما سوراخی در جیب خود خواهید سوزاند زیرا هزینه بیلبورد زیاد است.

اکنون، در بازاریابی دیجیتال، کنترل کاملی بر بودجه، مکان، مخاطبان هدف، زمان و همه چیز دارید. حتی می‌توانید کمپین را متوقف کنید، تغییر دهید و حذف کنید اگر هدفتان قبل از زمان برنامه‌ریزی‌شده‌تان محقق شد. یک امتیاز در بازاریابی دیجیتال در معیارهای کمپین تبلیغاتی شما نهفته است که در آن می توانید میزان دسترسی، تأثیرگذاری و تعامل کمپین خود را مشاهده کنید.

2. به تعداد مخاطبانی که هرگز فکرش را نکرده اید برسید- 9 مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ
اجازه دهید دوباره بیلبوردی را مثال بزنیم که ممکن است در CBD شهر خود قرار دهید. شما ممکن است تعداد قابل توجهی از کره چشم را جذب کنید، اما اندازه و ارتباط آن بسیار کمتر از نسخه دیجیتال شما خواهد بود.

3. اندازه گیری تجزیه و تحلیل شما هرگز آسان نبوده است
فرض کنید کالای ورزشی دارید، اما می‌توانید حساب کنید که چند نفر از فروشگاه شما بازدید کرده‌اند، چند نفر محصولات شما را خریداری کرده‌اند، چند نفر در مورد محصولات شما پرس و جو کرده‌اند، چند نفر محصولات شما را دوباره خریداری کرده‌اند؟

شاید بتوانید معیارهای کمی ارائه دهید، اما کدام پلتفرم سنتی فروش بیشتری به شما داده است، آیا این یک روزنامه است، آیا یک بیلبورد است یا جزوه هایی است که در خارج از یک کالج مجاور توزیع کرده اید؟ شما هرگز نمی توانید آن را بگویید.

مزیت بزرگ دیجیتال مارکتینگ این است که می توانید بدانید کدام پلتفرم بیشترین درآمد و بازگشت سرمایه را در بودجه تبلیغاتی شما به ارمغان آورده است. همچنین می‌توانید داده‌هایی را که برای تجزیه و تحلیل رفتار مشتری خود لازم است، مانند تأثیر، دسترسی، کلیک‌ها، تبدیل، فروش و غیره تولید کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی آنلاین کمپین های دیجیتال مارکتینگ

4. خلاقیت آخرین کلمه برای شکست دادن برندهای بزرگ است
کسب‌وکارهای کوچک با این واقعیت مخالف هستند که هر کاری که انجام می‌دهند، هرگز نمی‌توانند برندهای بزرگ را شکست دهند، زیرا درآمد بسیار بالاتری نسبت به همتایان کوچک‌تر خود ایجاد می‌کنند. اما راز موفقیت در بازاریابی دیجیتال در خلاقیت محتوا نهفته است. مخاطبان در اینترنت عاشق خلاقیت هستند و در بیشتر موارد با ایده هایی درگیر می شوند که خارج از چارچوب یا در طبیعت منحصر به فرد هستند.

5. مدیریت ارتباط با مشتری به تازگی بسیار آسان شده است
برای موفقیت یک تجارت، حفظ یک رابطه پایدار و سالم با مشتریان بسیار مهم است. به طور سنتی همیشه به دلیل عدم وجود رسانه های مناسب، اتصال به مشتریان شما دشوار بوده است.

یکی از مشاغل سخت در تجارت، مدیریت روابط با مشتری است. ظهور رسانه های اجتماعی نحوه مدیریت ارتباط با مشتری را تغییر داده است. امروزه، به دست آوردن یک مشتری وفادار و حفظ همان مشتری با درگیر نگه داشتن آنها در پلتفرم های رسانه های اجتماعی، یک مهارت فوق العاده است.

یک جنبه منفی نیز وجود دارد که در آن به شکایات مشتریان رسیدگی می شود و این بر عهده تیم مدیریت ارتباط با مشتری است که مشکل را بدون باقی گذاشتن ردپای منفی در تصویر شرکت برطرف کنند.

6. به جهانی برسید اما محلی بمانید
یکی از بزرگترین تصورات غلط در مورد تجارت کوچک این است که باید محلی باشد. اما، دیجیتال مارکتینگ این ایده را کاملا رد کرده و راه را برای جهانی شدن کسب و کارهای کوچک تنها با یک کلیک هموار کرده است. این به بسیاری از مشاغل کوچک کمک کرده است تا در مقیاس جهانی تجارت کنند.

9 مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ
9 مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

7. با زمان دقیق تر باشید- 9 مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ
تصور کنید می‌توانید فقط برای کسانی که آگهی بیلبورد شما را می‌بینند روزنامه بفرستید و سپس با پیشنهاد دیگری آن‌ها را دنبال کنید. کاملا غیر معمول به نظر می رسد، درست است؟

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت توسعه خلاقانه در دیجیتال مارکتینگ

در دیجیتال مارکتینگ می توانید به راحتی به هدف فوق دست یابید. افرادی که تبلیغات گوگل شما را دیده اند می توانند به راحتی در فیس بوک با پیشنهادات ویژه مورد هدف قرار گیرند. و همچنین می توانید از طریق ایمیل مارکتینگ برای همان مشتریان یادآوری ارسال کنید. شما می توانید چرخه بزرگی از مشتریان را در بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید و در صورت لزوم از آنها استفاده کنید.

8. برند شخصی شما تفاوت بزرگی دارد
ما به اندازه کافی در مورد برندینگ شرکت صحبت کرده ایم اما باید روی برندسازی شخصی نیز تمرکز کنیم. برندسازی شخصی بسیار مهم است زیرا مشتریان همیشه می خواهند بدانند چه کسی پشت توسعه برند آنلاین آنهاست. بنابراین ساخت برند شخصی کمک زیادی به موفقیت کسب و کار شما خواهد کرد.

9. مخاطبان خود را تا زمانی که تبدیل شوند پرورش دهید
بسیار مهم است که مخاطبان خود را تا زمانی که برای خرید محصولات یا خدمات شما آماده شوند، پرورش دهید. بازاریابی ایمیلی و بازاریابی پیامکی راهی برای درگیر نگه داشتن مخاطبان با برند شماست. طبیعی است که مخاطبان هدف شما برای یادگیری و تصمیم گیری برای خرید محصول برند شما زمان صرف کنند. از این رو، بسیار مهم است که آنها را با پیشنهادات، فعالیت های مختلف درگیر نگه دارید. به این ترتیب می توانید از نظر روانی با ذهن مخاطب خود بازی کنید و آنها را به سمت آخرین قیف تبدیل سوق دهید.

نتیجه

مزیت دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارهای کوچک محدود نمی شود. راه های زیادی وجود دارد که از طریق آنها می توانید کسب و کار خود را از طریق بازاریابی دیجیتال افزایش دهید. در چند سال گذشته، بازاریابی دیجیتال به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند تا از پله‌های موفقیت بالا بروند و آن‌هایی که هنوز شروع به برداشت میوه‌های بازاریابی دیجیتال نکرده‌اند، پتانسیل عظیمی را برای رشد خود از دست داده‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + چهارده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟