9 مهارت دیجیتال مارکتینگ

9 مهارت دیجیتال مارکتینگ

9 مهارت دیجیتال مارکتینگ ، زمان بسیار خوبی برای بازاریابی دیجیتالی است، مردم. دهه گذشته شاهد تحول بزرگی بوده است و نوع جدیدی از بازاریابی حرفه ای ظهور کرده است: بازاریاب دیجیتالی بی ارزش، رشد گرا و مبتنی بر داده ها که مسئول اهداف درآمد مشترک، ترافیک وب سایت، اعداد رشد و موارد دیگر است.

این بازاریاب هنر خود را تقریباً منحصراً در حوزه دیجیتال تمرین می کند: ایجاد محتوای نوشتاری و بصری. اجرای تبلیغات در گوگل، یوتیوب و کانال های دیگر؛ بهینه سازی وب سایت شرکت؛ ایجاد کمپین های بازاریابی ایمیلی؛ ایجاد روابط مطبوعاتی؛ و مدیریت پلتفرم های رسانه های اجتماعی

متخصصان دیجیتال مارکتینگ توانمند تقاضای بالایی دارند. با توجه به گزارش گرایش های استخدامی بازاریابی مک کینلی در سال 2019، بازاریابان دیجیتال پرتقاضاترین افراد در این زمینه هستند. و در حالی که تیم های بازاریابی و بودجه در حال رشد هستند، این بدان معناست که چشم انداز رقابتی است.

آیا برای اینکه یک بازاریاب دیجیتال استثنایی باشید نیاز به تسلط کامل بر هر 9 مورد دارید؟ قطعا نه. بسیاری از بازاریابان دیجیتال متخصص هستند و تنها بر دو یا سه مورد از این مجموعه مهارت ها تمرکز می کنند. با این حال، هر چه بخواهید برای هر شرکتی ارزشمندتر باشید و هر چه از نردبانی که می خواهید پیشرفت کنید بالاتر، داشتن حداقل مهارت یا درک در سطح هیئت مدیره اهمیت بیشتری پیدا می کند.

در حال حاضر، ممکن است به خود بگویید: “عالی است، پس چقدر طول می کشد تا همه این مهارت ها را توسعه دهیم؟ به نظر می رسد ارزش یک کار حرفه ای را داشته باشد.» اما بسیاری از زمینه های بازاریابی دیجیتال با یکدیگر همپوشانی دارند. برای مثال، کپی‌نویسی و بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو، همانند تحلیل داده‌ها و بهینه‌سازی نرخ تبدیل، دست به دست هم می‌دهند.

به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتالی که به تقویت مهارت‌های خود ادامه می‌دهد، قول می‌دهم آنقدرها هم که به نظر می‌رسد ترسناک نیست. قبل از پیوستن به تیم بازاریابی دیجیتال Nextiva، بازاریابی را برای Ambition، یک شرکت فناوری با رشد بالا با بودجه کم، اداره می‌کردم. در طی چندین سال گذشته، من چیزهای زیادی در مورد این مهارت‌های بازاریابی دیجیتال مهم، آنچه که آنها را ضروری می‌سازد، و اینکه چگونه می‌توانید مهارت خود را در هر زمینه اصلاح کنید، آموخته‌ام.

9 مهارت دیجیتال مارکتینگ
9 مهارت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

9 مهارت بازاریابی دیجیتال که بهترین شرکت ها به دنبال آن هستند

1. کپی رایتینگ- 9 مهارت دیجیتال مارکتینگ

بازاریابان دیجیتال باید نویسندگان و ارتباطاتی ماهری باشند که در هنر استفاده از زبان برای جلب توجه خریدار، برانگیختن علاقه، ایجاد تمایل برای محصول یا راه حل، و الهام بخشیدن به آنها برای اقدام، مهارت کافی داشته باشند.

کپی رایتینگ تماماً در مورد قدرت نوشتن متقاعد کننده است – چه در عنوان صفحه اصلی یک شرکت، یک پست رسانه اجتماعی که خدمات شرکت شما را تبلیغ می کند یا یک ایمیل بازاریابی برای مشتریان شما که یک تبلیغ جدید را اعلام می کند.

خوشبختانه، آسان تر از همیشه است که ببینید واقعاً کلمات شما چقدر مؤثر هستند. در حالی که بسیاری از معیارها تنها یک معیار یا پروکسی جزئی برای کپی‌نویسی مؤثر هستند، اما همچنان می‌توانند به شما کمک کنند تا بینش خود را در مورد اینکه چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست، به دست آورید. به عنوان مثال، می توانید یک تست A/B را روی یک ایمیل با دو خط موضوع اجرا کنید و نرخ های باز را با هم مقایسه کنید. یا می‌توانید تأثیر کپی‌نویسی وب‌سایت را با ردیابی معیارهایی مانند نرخ پرش اندازه‌گیری کنید.

چگونه در آن بهتر شویم
شما می توانید با ایجاد درک عمیق از مخاطبان هدف خود، هنر کپی رایتینگ خود را اصلاح و تقویت کنید. صحبت کردن با مشتریان یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری اینکه مشتریان شما به چه چیزهایی اهمیت می‌دهند، چرا محصول یا خدمات شما را خریده‌اند و ارزشی است که از آن به دست می‌آورند. همانطور که در مورد اینکه برای چه کسی و برای چه کسی نامه می نویسید بیشتر می آموزید، می توانید با آنها ارتباط موثرتری برقرار کنید.

کتاب هایی مانند باران را بساز!: چگونه از رسانه ها برای متحول کردن تجارت و برند خود اثر آروا مارتین، Enchantment: The Art of Changing Hearts, Minds, and Actions اثر گای کاوازاکی و بازاریابی مجوز: تبدیل غریبه ها به دوستان و دوستان به مشتریان توسط ست گودین اصول جهانی و جاودانه در مورد کپی رایتینگ خوب و به طور کلی بازاریابی دیجیتال را آموزش می دهد. Everybody Writes by Ann Handley شاید بهترین کار در زمینه کپی رایتینگ باشد، و تنها کتابی است که من خواندن آن را به همه کپی رایترهای مشتاق توصیه می کنم.

جوامعی مانند Inbound.org، GrowthHackers و Quora مکان‌های عالی برای یادگیری ترفندهای تجارت از بازاریابان دیگر هستند. همچنین می توانید در دوره های آنلاین رایگان (یا ارزان) ثبت نام کنید (مانند این دوره در Coursera).

در نهایت، بهترین راه برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر عالی این است که ادامه دهید و بنویسید، نتایج را بسنجید، و ببینید چه کار می کند. با گذشت زمان، حس ششم را برای کپی برداری عالی و انواع کلمات و عباراتی که افراد را به سمت خود می کشاند و آنها را به انجام عمل سوق می دهد، ایجاد خواهید کرد.

2. بهینه سازی موتورهای جستجو– 9 مهارت دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که شما به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال با آن مواجه خواهید شد، ترغیب مردم به بازدید از وب‌سایت شرکت شما است. شما می توانید این مشکل را از طریق بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، تمرین بهینه سازی محتوا یا وب سایت خود برای رتبه بندی نزدیک به موتورهای جستجو مانند گوگل و یوتیوب (دومین موتور جستجوی بزرگ در اینترنت) برای جستجوهای مربوط به محصول خود حل کنید. یا کسب‌وکار—و در نتیجه بازدیدکنندگان وب‌سایت باکیفیت بیشتری را به دست آورید. این به یکی از اجزای اصلی بازاریابی دیجیتال مدرن تبدیل شده است زیرا یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد آگاهی از برند و همچنین تقاضای پایدار و بلندمدت برای محصول شما است.

این مقاله را مطالعه کنید  5 نکته دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما

کارشناسان سئو می دانند که چگونه تشخیص دهند که کدام عبارت جستجو برای خریداران مهم است و درک می کنند که چگونه محتوایی ایجاد کنند که برای عبارات کلیدی جستجو در بالای موتور جستجو یا نزدیک به آن قرار بگیرد. با این حال، ساخت محتوا تنها نیمی از کار است. شما همچنین باید جنبه فنی سئو را بدانید، مانند نحوه ساختار یک صفحه وب و آنچه در URL قرار دهید.

بازاریابان دیجیتال منابع و ابزارهای اندازه گیری قدرتمندی در اختیار دارند. ابزارهایی مانند Ahrefs و Moz می توانند به شما اطلاع دهند که چه میزان حجم جستجو در اطراف یک عبارت خاص، دشواری رتبه بندی برای آن عبارت، مکان افرادی که آن عبارت را جستجو می کنند و موارد دیگر. می‌توانید ترافیک صفحات خود و نرخ تبدیل را از طریق جستجو از طریق Google Analytics و ابزارهای اتوماسیون بازاریابی مانند HubSpot و Pardot اندازه‌گیری کنید.

سئو چقدر مهم است؟ رند فیشکین، بنیانگذار Moz، از افزایش نفوذ گوگل به عنوان یکی از بزرگترین چالش های بازاریابان دیجیتال در سال 2020 و پس از آن یاد می کند. سئو دائما در حال تغییر و تحول است، بنابراین بازاریابان دیجیتال باید از بهترین شیوه ها استفاده کنند و به دنبال فرصت های رتبه بندی جدید باشند.

چگونه در آن بهتر شویم
وبلاگ Ahrefs و Backlinko نقطه شروع عالی برای مبتدیان سئو هستند که می خواهند نکات و ترفندهایی را برای ایجاد محتوایی که در موتورهای جستجو مانند گوگل و یوتیوب رتبه بندی می شود، یاد بگیرند. اگر نقطه شروع ساختار یافته‌تری را ترجیح می‌دهید که در آن بتوانید نکات، تاکتیک‌ها و استراتژی‌های اولیه SEO را بیاموزید، می‌توانید یک دوره آنلاین (مانند این موارد از Udemy) را امتحان کنید تا شروع کنید. هنگامی که مفاهیم اولیه را درک کردید، باید ابزارهای سئو مانند Ahrefs، SEMrush، Moz و Google Analytics را نیز به راحتی هدایت کنید.

9 مهارت دیجیتال مارکتینگ
9 مهارت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3. بازاریابی رسانه های اجتماعی- 9 مهارت دیجیتال مارکتینگ

مهم نیست در این روزگار چه محصول یا خدماتی را می فروشید، خریداران شما در شبکه های اجتماعی هستند. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به شما این فرصت را می‌دهد که برای برند خود طرفدارانی ایجاد کنید، به طور انبوه به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید، و مشتریان بالقوه و مشتریان را با تبلیغات و محتوایی که ممکن است مورد علاقه‌شان باشد، دوباره هدف‌گیری کنید.

به‌عنوان یک بازاریاب ماهر در رسانه‌های اجتماعی، باید بدانید که خریداران شما در کدام کانال‌ها هستند – خواه لینکدین، اینستاگرام، توییتر، فیس‌بوک یا دیگران باشد – و در برقراری ارتباط با آنها در آنجا ماهر شوید. می‌توانید محتواهای مختلفی را منتشر کنید – از ویدیوها گرفته تا اطلاعیه‌های معرفی محصول تا پست‌های وبلاگ جدید – تا خریداران را به روش‌های معناداری درگیر کنید. همچنین باید بدانید که چگونه مشتریان را به حامیان و مبشر برند خود تبدیل کنید.

چگونه در آن بهتر شویم
برای اصلاح و تقویت مهارت بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود، می‌توانید به ابزارهایی مانند BuzzSumo و کارشناسان موضوعی مانند گری واینرچوک مراجعه کنید، که می‌توانند بینش‌های خوبی در مورد آنچه افراد را به تعامل با برندها در شبکه‌های اجتماعی سوق می‌دهد به شما ارائه دهند. من همچنین توصیه می کنم در صورت امکان یک یا دو دوره آنلاین رایگان را انتخاب کنید. مقدمه بافر به استراتژی رسانه های اجتماعی یک نقطه شروع عالی است.

اما مهمتر از همه، شروع به تماشا، یادگیری و شرکت در کانال های رسانه های اجتماعی کنید که برای شما مهم هستند. مارک‌هایی را که بیشتر تحسین می‌کنید در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنید – به‌ویژه آن‌هایی که در صنعت شما هستند – کارهایی که انجام می‌دهند را تماشا کنید و بهترین چیزهای آنها را تقلید کنید و در عین حال از اشتباهات و فرصت‌های از دست رفته‌شان درس بگیرید.

4. اتوماسیون و فناوری بازاریابی- 9 مهارت دیجیتال مارکتینگ

همانطور که کتنیس اوردین برای زنده ماندن به تیر و کمان خود تکیه می کند، بازاریابان دیجیتال برای به حداکثر رساندن قدرت خود به ابزارهای اتوماسیون بازاریابی نیاز دارند. بنابراین، داشتن دانش کاری خوب از ابزارهایی که برای دستیابی به مخاطبان خود استفاده می کنید و آنها را متحول می کنید، برای درک اینکه آنها چه کاری می توانند برای شما انجام دهند و نحوه و زمان استفاده از آنها ضروری است.

ابزارهای اتوماسیون بازاریابی شامل پلتفرم هایی مانند HubSpot، Marketo و Mailchimp هستند که می توانند برای تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت به مشتریان، ردیابی سفر مشتری از طریق قیف بازاریابی شما (یعنی مسیری که خریداران از آگاهی اولیه از برند شما تا خرید نهایی ردیابی می کنند) و مشتریان را از طریق پنجره‌های بازشو، صفحات فرود، ایمیل، پیامک‌ها و موارد دیگر جذب کنید.

قدرتمندترین پلتفرم های اتوماسیون بازاریابی به شما این امکان را می دهد که کل سفر مشتری را از طریق یک پلت فرم مدیریت کنید. برای اینکه یک بازاریاب دیجیتال باهوش باشید، باید بدانید که چگونه پلتفرم های مناسب برای کسب و کار خود را انتخاب کنید (و با پلتفرم هایی که شرکت شما در حال حاضر از آنها استفاده می کند تطبیق دهید) تا سفر خریدار را شخصی کنید و بهترین تجربه ممکن را به آنها ارائه دهید و در نتیجه احتمال آن ها را افزایش دهید. خرید از شما

چگونه در آن بهتر شویم
پلتفرم‌های اصلی مانند HubSpot و Marketo گواهینامه‌ها و دوره‌هایی را ارائه می‌دهند که می‌توانید در زمان خود برای توسعه مهارت‌های خود در کار با هر پلتفرم شرکت کنید.

اما شاید مهم‌ترین جنبه یادگیری ابزارهای اتوماسیون بازاریابی، درک این باشد که چگونه مانند یک خریدار فکر کنیم. چه چیزی باعث می شود که بازدیدکنندگان وب سایت به خرید محصول یا خدمات شما علاقه مند شوند؟ دوست دارید پس از خرید محصول شما یا شرکت در لیست ایمیل شما، چه نوع ارتباط ایمیلی بعدی را دریافت کند؟ چگونه می توانید دنبال کنندگان گسترده ای ایجاد کنید و آنها را در درازمدت با برند خود درگیر کنید؟ همانطور که پلتفرم های مختلف را می شناسید، این سوالات را در ذهن داشته باشید و سعی کنید بهترین راه ها را برای استفاده از ابزارهای خود برای رسیدن به اهداف خود درک کنید.

5. ساختمان مخاطب- 9 مهارت دیجیتال مارکتینگ

مخاطب‌سازی هنر جذب خریداران ایده‌آل شما به برندتان و حفظ توجه آنها با استفاده از محتوا و کانال‌های ارتباطی دیجیتال مانند ایمیل و رسانه‌های اجتماعی است.

برای ایجاد مخاطب، باید بتوانید سه کار را به خوبی انجام دهید:

خریداران خود را درک کنید: چه چیزی را دوست دارند، از چه کانال های دیجیتالی استفاده می کنند، چگونه خرید می کنند
محتوایی ایجاد کنید که برای آنها جذاب باشد: ویدیوها، پست های وبلاگ، پست های اجتماعی، کتاب های الکترونیکی
پیوسته آنها را درگیر کنید: با مشترک شدن در وبلاگ خود، پیوستن به یک لیست پستی و غیره، آنها را مجبور کنید بارها و بارها بازگردند.

این مقاله را مطالعه کنید  کارآمد محتوای دیجیتال مارکتینگ

اولین قدم در اینجا درک خریداران خود است. چه چیزی باعث می شود آنها تیک بزنند؟ چرا آنها محصول یا خدمات شما را می خرند؟ به چه مشکل یا نیازی می پردازید؟ هنگامی که متوجه شدید، باید بتوانید محتوایی ایجاد کنید که ارزش شرکت شما را تقویت کند و حس وفاداری را در بین مشتریان شما تقویت کند. شما شرکتی هستید که آنها را بهتر از هر کس دیگری درک می کنید. شما برندی هستید که آنها می شناسند، دوست دارند، به آنها احترام می گذارند و به آنها اعتماد دارند.

ایجاد مخاطب برای برندهای بزرگ و برندهای کوچک به طور یکسان حیاتی است. فرقی نمی‌کند وندی از توییتر برای سرگرم کردن دنبال‌کنندگان گرسنه استفاده می‌کند یا یک کتاب‌فروشی محلی که بحث‌های باشگاه کتاب را در فیس‌بوک مدیریت می‌کند، می‌توانید از کانال‌های دیجیتال برای ایجاد مخاطبین عمده برای شرکت خود استفاده کنید. نکته کلیدی این است که خریدار خود را درک کنید، به طور فعال محتوایی ایجاد کنید که نوع افراد مناسب را به وب سایت یا حساب های رسانه های اجتماعی شما جذب کند و آنها را در دراز مدت بازگرداند.

چگونه در آن بهتر شویم
برای تقویت و اصلاح مهارت‌های مخاطب‌سازی، ابتدا باید درک عمیقی از اینکه خریداران شما چه کسانی هستند، چه مشکلات یا نیازهایی را دنبال می‌کنند و چه نوع محتوایی را دوست دارند به دست آورید. زیرا “یک اندازه برای همه” نیست. برخی از برندها ممکن است مخاطبانی داشته باشند که عاشق کلیپ‌های ویدیویی با اندازه کوچکی باشند که باعث خنده آنها می‌شود، در حالی که مارک‌های دیگر ممکن است بهتر عمل کنند وبینارهای آموزشی و کتاب‌های الکترونیکی ایجاد کنند.

یک نقطه شروع عالی این است که به داده های BuzzSumo نگاه کنید و ببینید چه مقاله ها و پست هایی بیشترین توجه را در شبکه های اجتماعی دارند. یکی دیگر از رویکردهای ارزشمند، دنبال کردن محبوب ترین برندهای موجود در فضای شما در شبکه اجتماعی و پیوستن به لیست ایمیل آنهاست. شما می توانید درک کنید که آنها چه محتوایی را ایجاد و بین خریداران هدف شما توزیع می کنند و ایده هایی برای کمپین های محتوای خود دریافت کنید. و کتاب‌هایی مانند استراتژی اقیانوس آبی: چگونه فضای بازار بی‌رقیب ایجاد کنیم و رقابت را بی‌ربط کنیم نوشته دبلیو چان کیم و رنه موبورن، Jab, Jab, Jab, Right Hook: How to Tell Your Story in a Noisy Social World اثر گری واینرچوک و به من اعتماد کن، دروغ می گویم: اعترافات یک دستکاری کننده رسانه توسط رایان هالیدی، بینش های قدرتمندی را در مورد ایجاد مخاطب از استادان این موضوع ارائه می دهد.

مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، مطمئن شوید که از داده ها استفاده می کنید تا بفهمید که چه نوع محتوایی بیشتر مورد علاقه مخاطبان هدف شما است. ببینید کدام پست‌های اجتماعی بیشترین تعداد تعامل را ایجاد کرده‌اند، کدام خطوط موضوع ایمیل بالاترین نرخ باز را داشته‌اند، و کدام پست‌های وبلاگ بیشترین تعداد اشتراک‌گذاری اجتماعی را دارند. با گذشت زمان، باید غرایز خود را توسعه دهید و در توسعه و توزیع سریع محتوای جدید که با مخاطبان شما طنین انداز می شود، ماهر شوید.

9 مهارت دیجیتال مارکتینگ
9 مهارت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

6. مدیریت پروژه- 9 مهارت دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ برای موثر بودن نیاز به هماهنگی زیادی دارد. بنابراین علاوه بر خلاقیت، باید منظم بمانید و با دیگران خوب کار کنید. شما باید بدانید که چگونه یک پروژه را – چه یک پست وبلاگ، یک کتاب الکترونیکی یا طراحی مجدد وب سایت – از ایده پردازی تا تکمیل به شیوه ای سریع و موثر انجام دهید.

اکثر پروژه های بازاریابی دیجیتال شامل چندین سهامدار و مشارکت کننده هستند. برای مثال، اگر در حال راه اندازی کتاب الکترونیکی هستید، باید با نویسندگان و طراحان کار کنید تا خود کتاب الکترونیکی بسازید. پس از انجام این کار، باید با مدیران توسعه وب و فناوری بازاریابی همکاری کنید تا کتاب الکترونیکی را در وب سایت خود میزبانی کنید و دانلود کنید. در نهایت، ممکن است با شبکه های اجتماعی و تیم بازاریابی ایمیلی خود برای توزیع و تبلیغ کتاب الکترونیکی در جهان شریک شوید. یک بازاریاب دیجیتال خوب می‌داند که چگونه اولویت‌ها و ایده‌های تیم‌های مختلف را در نظر بگیرد، فرآیندی را ایجاد کند، ضرب‌الاجل‌هایی تعیین کند و دستورالعمل‌ها را ارائه دهد و پروژه را به جلو نگه دارد.

همچنین باید خونسردی خود را حفظ کنید و زمانی که همه چیز آنطور که انتظار می رود پیش نمی رود، خود را تنظیم کنید. یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که یک بازاریاب دیجیتال به آن نیاز دارد، توانایی پاسخگویی سریع (و بازیابی) زمانی است که همه چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود. جن اسپنسر، معاون فروش و بازاریابی SmartBug Media می‌گوید: همه ما آنجا بوده‌ایم. “یک بازاریاب دیجیتال با استعداد همیشه یک برنامه B دارد یا می تواند یک برنامه را خیلی سریع تدوین کند.”

چگونه در آن بهتر شویم
این مجموعه مهارت‌های خاص می‌تواند برای برخی از بازاریابان دیجیتالی چالش برانگیز باشد که طبیعتا خلاق‌تر از فرآیند محور هستند. برای اصلاح و تقویت این مهارت، می توانید با دوره های آنلاین رایگان مانند این دوره مقدماتی در edX شروع کنید. کتاب‌هایی مانند شروع با چرا: چگونه رهبران بزرگ همه را به اقدام الهام می‌دهند نوشته سایمون سینک، بینش‌های خوبی را در مورد نحوه تأثیرگذاری بر افراد برای انجام کارهای بزرگ ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، با شروع نظارت بر ابتکارات مختلف، مجبور نیستید از صفر شروع کنید. پلتفرم‌های مدیریت پروژه مانند Asana الگوهای بسیار خوبی را ارائه می‌دهند که می‌توانید برای نمونه‌هایی از فرآیندهای مدیریت پروژه و طرح‌های کلی تقریباً هر طرح بازاریابی دیجیتالی وجود داشته باشد.

7. تجزیه و تحلیل داده ها- 9 مهارت دیجیتال مارکتینگ

بهترین بازاریاب های دیجیتال به داده ها وسواس دارند و عملکرد خود را به روشی که ورزشکاران نخبه خطوط آماری خود را دنبال می کنند، پیگیری می کنند.

تجزیه و تحلیل داده ها پایه اصلی سایر مهارت های بازاریابی دیجیتال است زیرا به شما امکان می دهد تا تأثیر خود را به طور عینی اندازه گیری کنید. دقیقاً می‌توانید ببینید چه تعداد از مردم با وب‌سایت‌های شما، کمپین‌های بازاریابی ایمیلی، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات دیجیتال درگیر هستند. و می‌توانید بینشی در مورد نحوه واکنش و تعامل آنها به دست آورید، که در دفعه بعد استراتژی شما را مشخص می‌کند.

این مقاله را مطالعه کنید  معامله دیجیتال مارکتینگ چیست؟

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، باید دنیای خود را از نظر داده ها ببینید و بتوانید از آن داده ها برای یافتن فرصت های رشد جدید برای کسب و کار خود استفاده کنید. به عنوان مثال، ممکن است از Google Analytics برای پیدا کردن یک پست وبلاگ پربازدید استفاده کنید که باید بازدیدکنندگان را به سرنخ تبدیل کند، اما یک فراخوان برای اقدام قانع کننده را از دست داده است و تصمیم بگیرید که A/B چند گزینه را آزمایش کنید تا ببینید کدام یک بهترین نتیجه را دارد.

چگونه در آن بهتر شویم
برای تقویت و اصلاح مهارت های تجزیه و تحلیل داده های خود، باید خود را با ابزارهای برجسته تجزیه و تحلیل داده برای بازاریابان از جمله Google Analytics آشنا کنید. پلتفرم های اصلی اتوماسیون بازاریابی مانند HubSpot و Marketo. و پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند لینکدین، اینستاگرام و توییتر. منابع موجود در آکادمی Google Analytics و HubSpot’s Inbound Academy می توانند به شما در یادگیری رایگان این پلتفرم ها کمک کنند. علاوه بر این، با عملکرد تجزیه و تحلیل داده های داخلی پلتفرم های بازاریابی اصلی و همچنین ابزارهایی مانند Microsoft Excel و Google Sheets آشنا شوید.

مهم‌تر از همه، هنر ترجمه داده‌ها در چارچوب روایی را تمرین کنید. شما باید بتوانید داستان هایی را با داده تعریف کنید تا از پیشنهادات خود پشتیبان تهیه کنید و روسای خود را متقاعد کنید که ایده های شما را سبز کنند.

8. بهینه سازی نرخ تبدیل- 9 مهارت دیجیتال مارکتینگ

بازاریابان بیش از هر زمان دیگری مسئول درآمد هستند. جذب ترافیک و بازدیدکنندگان به وب‌سایت شما عالی است، اما اگر سایت شما برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان پولی بهینه نشده باشد، به تیم فروش شما کمکی نمی‌کند تا به هدف درآمدی خود دست یابد.

یافتن پیام‌رسانی، محتوا، طراحی و تجربه کاربری (UX) مناسب برای هر صفحه در وب‌سایت شما برای بهبود نرخ تبدیل و ایجاد بازدهی به‌طور تصاعدی بالاتر از ترافیکی که به سایت خود هدایت می‌کنید، بسیار مهم است. بنابراین باید بتوانید با طراحان، توسعه دهندگان و بازاریابان محصول کار کنید.

علاوه بر این، باید از مهارت های تجزیه و تحلیل داده های خود برای آزمایش و بهبود تبدیل وب سایت خود در طول زمان استفاده کنید. بهترین بهینه سازهای نرخ تبدیل راه خود را در مورد ابزارهای نقشه برداری حرارتی مانند HotJar (که به شما نشان می دهد بازدیدکنندگان وب سایت روی یک صفحه کلیک می کنند) می دانند و درک عمیق تر از حد معمول از Google Analytics دارند.

چگونه در آن بهتر شویم
تقویت و اصلاح مهارت های CRO خود مستلزم تسلط بر چندین مهارت است که قبلاً در این سند ذکر شد: کپی رایتینگ، مدیریت پروژه و تجزیه و تحلیل داده ها. برای کنار هم قرار دادن همه قطعات، همیشه می‌توانید به دوره‌های آنلاین مانند این از HubSpot یا این دوره از Lynda/LinkedIn Learning مراجعه کنید.

هنگامی که وارد طبیعت شدید، می توانید ابتدا با بهینه سازی صفحات فرود ساده، CRO chops خود را بهبود بخشید، سپس به تدریج به سمت بهینه سازی کامل وب سایت بروید.

9. انجام کار- 9 مهارت دیجیتال مارکتینگ

نهمین و آخرین مهارت دیجیتال مارکتینگ، بدون شک، مهم ترین مهارت است. در واقع، ممکن است کسی استدلال کند که این مهارت راز توسعه هشت مهارت حیاتی بازاریابی دیجیتال است. از خودت بپرس:

. آیا شما یک بازاریاب هستید که از نداشتن منابع کافی شاکی هستید؟ یا آستین ها را بالا می زنید و این کار را می کنید؟
. آیا پراکنده و بی تمرکز هستید و پروژه ها را نیمه کاره رها می کنید؟ یا زمان خود را به طور موثر اولویت بندی و مدیریت می کنید؟
. آیا به طور هذیانی از سندرم ملاقات پشت سر هم رنج می برید؟ یا هر ساعت از روز خود را با یک طرز فکر محافظتی زیر سوال می برید؟
. آیا خودتان موانع و موانع را از بین می برید؟ یا منتظر می مانید تا دیگران آنها را برای شما حذف کنند؟
. آیا اجازه می‌دهید بلیط‌های آسانا، ترلو یا جیرا ماه‌ها از تاریخ سررسیدشان گذشته باشد؟ یا اینکه خود را در قبال اهداف و موعد مقرر مسئول می دانید؟
. آیا می‌توانید راه‌های حل مشکلات خود را در گوگل جستجو کنید و در هنگام یافتن راه‌حل، ذهنیتی فعال داشته باشید؟ یا اینکه به طور پیش فرض برای حل بزرگترین مشکلات خود به مدیر خود تکیه می کنید؟

به طور خلاصه، آیا کار را انجام می دهید؟ وقتی در نقشی کار می کنید که دائماً در قبال اهداف و اهداف مختلف پاسخگو هستید و در زمینه ای که دائماً در حال تغییر است، باید بتوانید ابتکار عمل کنید و نتیجه بگیرید.

چگونه در آن بهتر شویم
این تنها مهارت بازاریابی دیجیتال است که نیاز به استعداد صفر دارد. هر کسی می تواند آن را توسعه دهد، فقط به ذهنیت مناسب نیاز دارید. اگر متوجه شدید که برای انجام کارها دچار مشکل شده اید و بیش از حد فکر می کنید، یکی از بهترین شعارهای تبلیغاتی تمام دوران را به خاطر بسپارید و «فقط این کار را بکن».

“فقط انجامش بده” چه شکلی است؟ این در حال یافتن پاسخ سوالات شما در مکان هایی مانند Google، Quora و Inbound.org است. این به معنای فراخوانی شخص دیگری است که در نقش بازاریابی دیجیتال مشابهی کار می کند و از او می خواهد که مغز او را در مورد اینکه چه چیزی برای او کار می کند یا چگونه یک مشکل خاص را حل کرده است، انتخاب کند. هدف گذاری برای خود و یادگیری این است که تلاش های خود را بر روی کارهایی که بیشترین اهمیت را دارند متمرکز کنید (اگر مشخص نیست، از مدیر خود بپرسید).

نکته زیبای دیجیتال مارکتر بودن این است که بسیاری از یادگیری ها می توانند به صورت آنلاین و در زمان خود شما انجام شوند و به سرعت به عمل تبدیل شوند. و شما باید برای انجام این کار آماده و مشتاق باشید. اریک سیو، یکی از بنیانگذاران SingleGrain، می گوید: «اگر برای یادگیری انگیزه ندارید، مهم نیست که چقدر خوب هستید – مهارت های شما در یک سال منسوخ می شود. “بازاریابی خیلی سریع حرکت می کند – یادگیری و بهبود مستمر بسیار مهم است، بنابراین می توانید در بازی خود باقی بمانید و از تبدیل شدن به یک دایناسور اجتناب کنید.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟