9 نکته برای کپی نویسی SEO - کالج نوین

9 نکته برای کپی نویسی SEO

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، بر کسی پوشیده نیست که دوستان ما در گوگل دوست دارند الگوریتم جستجوی خود را تغییر دهند.

اگرچه این مدل از بهبود مستمر مطمئناً دلیلی برای جشن گرفتن در بین کاربران روزمره است، اما می تواند به سئوکاران و کپی رایترها کمی نگرانی ایجاد کند.

به هر حال، اگر قوانین بازی دائماً در حال تغییر هستند، چگونه قرار است یک استراتژی برنده را کنار هم قرار دهید؟

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، این خبر خوب است: قوانین اساسی کپی رایتینگ سئو همچنان باقی می‌مانند. اشتباه نکنید – یادگیری سازگاری قطعاً یک مهارت ارزشمند است.

اما به همان اندازه که انعطاف پذیری مهم است، می توانید (تا حدودی) خیالتان راحت باشد و بدانید که برخی چیزها در دنیای کپی رایتینگ SEO هرگز تغییر نمی کنند.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، بنابراین در این پست، من قصد دارم 9 نکته همیشگی در زمینه سئوی کپی رایتینگ را برای اعمال به محتوایی که می خواهید رتبه بندی کنید، با نمونه هایی از کارهای خوب انجام شده توسط افراد در سراسر جامعه بازاریابی ارائه کنم.

این مقاله را مطالعه کنید  نمونه هایی از نوشتن سئو ، 11 مرحله

9 نکته برای کپی نویسی SEO - کالج نوین
9 نکته برای کپی نویسی SEO – کالج نوین

کپی رایتینگ سئو چیست؟- 9 نکته برای کپی نویسی SEO

کپی رایتینگ سئو دقیقاً همانطور که به نظر می رسد است. شما بخش سئو را دارید: بهینه سازی برای موتورهای جستجو، و بخش کپی رایتینگ را دارید: نوشتن با هدف بازاریابی یا تبلیغات.

کپی‌رایتینگ سئو اساساً ایجاد محتوای سئو است، اما در حالی که محتوا می‌تواند به اینفوگرافیکی اشاره کند که در یک پست وبلاگ یا ویدیویی که ایجاد می‌کنید و برای SEO YouTube بهینه‌سازی می‌کنید، کپی‌رایتینگ به کلمات واقعی در قسمت‌های نوشتاری محتوای شما اشاره دارد.

9 نکته برای کپی رایتینگ سئو برای رتبه بالاتر

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، در اینجا نحوه نوشتن محتوایی است که با 9 نکته کپی رایتینگ SEO که ما به آنها سوگند یاد می کنیم رتبه بندی می شود.

1. هدف کلمه کلیدی را درک کنید (و مطابقت دهید).

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، در بیشتر موارد، این لیست از قوانین کپی‌نویسی سئو بدون ترتیب خاصی جمع‌آوری شده است – من لزوماً فکر نمی‌کنم قانون شماره ۴ مهم‌تر از قانون شماره ۸ باشد.

همانطور که گفته شد، من کارها را با هدف کلمه کلیدی به دلیل خاصی شروع می کنم: این برای موفقیت در سئوی شما اساسی است.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، سریع برای هرکسی که ناآشنا است یا به تجدید نظر نیاز دارد: «هدف کلمه کلیدی» به دلیلی اشاره دارد که مردم به دنبال کلمه کلیدی مورد نظر شما هستند. به طور کلی، سه نوع کلی از هدف کلمه کلیدی وجود دارد:

1. اطلاعاتی: کاربر می خواهد در مورد چیزی مانند یک موضوع، محصول یا صنعت اطلاعات بیشتری کسب کند. مثال: “تاریخچه روز ولنتاین”

2. ناوبری: کاربران می خواهند از یک وب سایت یا صفحه وب خاص بازدید کنند. مثال: “1800 گل”

3. تجاری: کاربر می خواهد محصول یا خدماتی را خریداری کند. مثال: “خرید دسته گل”

از آنجایی که به نفع گوگل است که نتایج جستجوی درجه یک را به کاربران خود ارائه دهد، به بازاریاب هایی که دقیقاً با هدف کلمه کلیدی مطابقت دارند، پاداش می دهد.

اگر سعی کنید کلمه کلیدی “تاریخچه روز ولنتاین” را با صفحه قیمت خدمات تحویل گل خود هدف قرار دهید، در نتایج جستجوی ارگانیک عملکرد چندان خوبی نخواهید داشت. چرا؟ زیرا نخواهید توانست با هدف کلمه کلیدی مطابقت داشته باشید.

چه در حال نوشتن یک نسخه برای صفحه اصلی خود، یک پست وبلاگ یا یک توضیح محصول باشید، کپی‌نویسی موثر SEO با درک اهمیت هدف کلمه کلیدی شروع می‌شود. به دقت در مورد آنچه کاربران به دنبال آن هستند فکر کنید و سپس تمام تلاش خود را برای ارائه آن به آنها انجام دهید.

2. به اصل مطلب برسید

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، اعتراف می‌کنم: هر از چند گاهی مقدمه‌ای طولانی می‌نویسم. همانطور که ممکن است برای کسانی که مقالات ترم یا رمان های دیکنزی می نویسند ارزشمند باشد، وقتی در مورد کپی رایتینگ SEO صحبت می کنیم، باید هدف نهایی را در نظر داشته باشیم: ایجاد محتوای مرتبط. محتوای مرتبط، در نهایت، مواردی است که گوگل در صدر نتایج ارگانیک قرار می دهد.

اگرچه ایجاد محتوای مرتبط تا حد زیادی در مورد تطبیق هدف کلمه کلیدی است، این تنها مورد توجه نیست. همچنین مهم است که به گوگل ثابت کنید که محتوای شما مناسب است.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، همانطور که من دست اول یاد گرفتم، یک راه موثر برای اثبات مناسب بودن محتوای خود این است که کلمه کلیدی اصلی خود را در ابتدای نسخه خود هدف قرار دهید.

3. از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، برای روشن بودن، تفاوت مهمی بین افزایش چگالی کلمه کلیدی در ابتدای پست بعدی وبلاگ شما و درگیر شدن در چیزی که به عنوان پر کردن کلمه کلیدی شناخته می شود وجود دارد.

تمرین هدف قرار دادن بیش از حد کلمه کلیدی اصلی خود در تلاش برای بهبود عملکرد جستجوی ارگانیک. در حالی که اولی یک روش منصفانه و مربع برای نشان دادن ارتباط محتوای شما است، دومی یک شکل منسوخ شده از تقلب است.

توصیه می‌کنم به چند دلیل مختلف از پر کردن کلمات کلیدی دوری کنید، یکی از آنها این واقعیت است که وقت شما را تلف می‌کند. منظورم این است که مردم، سال 2020 است. اگر واقعاً معتقدید که Google هنوز هم به چنین مواردی علاقه دارد-

«خطوط موضوع ایمیل مهم است زیرا خطوط موضوع ایمیل تعیین می‌کند که آیا افراد ایمیل‌های شما را باز می‌کنند یا نه. ضروری است که A/B خطوط موضوع ایمیل خود را آزمایش کنید، زیرا در غیر این صورت نمی‌دانید که کدام خطوط موضوع ایمیل بهتر کار می‌کنند و با خطوط موضوع ایمیلی که هیچ کس به آن اهمیت نمی‌دهد، خواهید ماند.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، دلیل دیگری که به شما پیشنهاد می کنم از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید این است که تجربه کاربری وحشتناکی را ایجاد می کند.

هیچ کس نمی خواهد چیزی را بخواند که به وضوح نوشته شده است تا یک الگوریتم را آرام کند. اگر درگیر پر کردن کلمات کلیدی باشید، هیچ کس برای مدت طولانی در وب سایت شما باقی نخواهد ماند.

9 نکته برای کپی نویسی SEO - کالج نوین
9 نکته برای کپی نویسی SEO – کالج نوین

4. به زبان مخاطبان خود صحبت کنید

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی عالی هستند. چه یک بازاریاب محتوا باشید و چه متخصص PPC، ابزارهایی مانند WordStream (رایگان است) اغلب نجات دهنده هستند.

همانطور که گفته شد، یک ابزار شگفت‌انگیز دیگر وجود دارد – اگر حتی بتوان آن را نامید – که تعداد بسیار کمی از بازاریابان آنلاین به نفع خود از آن استفاده می‌کنند. این رایگان است، به راحتی در دسترس است، و برای هر کسی که در کسب و کار کپی رایتینگ SEO کار می کند بسیار مفید است.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، فرض کنید شما یک بازاریاب در یک شرکت نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی هستید و وظیفه دارید یک پست وبلاگی پیرامون کلمه کلیدی «آیا بازاریابی ایمیلی کار می‌کند» بنویسید.

آن عبارت را در گوگل جستجو کنید، به انتهای صفحه نتایج بروید و در شکوه اطلاعات بسیار ارزشمند خود غرق شوید: فهرستی از پرس و جوهای مکرر جستجو شده مرتبط با کلمه کلیدی اصلی شما. «آمار بازاریابی ایمیلی چقدر مؤثر است»، «ایمیل هنوز مرتبط است»، «آمار بازاریابی ایمیلی» – این فهرست ادامه دارد.

بدون هیچ هزینه‌ای برای شما، بخش جستجوهای مرتبط به شما این قدرت را می‌دهد که به زبان مخاطبان خود صحبت کنید—تا کلمات و عباراتی را که هنگام جستجوی پاسخ‌هایی که می‌خواهید ارائه کنید، استفاده می‌کنند، تقلید کنید. برخی از این پیشنهادات را در محتوای خود بگنجانید و کپی‌رایتینگ سئوی شما تقویت زیادی خواهد داشت.

5. برای قطعه برجسته عکس بگیرید

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، همانطور که رند فیشکین در آگوست 2019 در وبلاگ SparkToro به طور مفصل بحث کرد، کمتر از نیمی از جستجوهای Google منجر به کلیک – پولی یا ارگانیک – می شود. اکثر اوقات، کاربران بدون کلیک کردن روی یک لینک واحد، SERP را ترک می کنند.

البته توضیحات زیادی پشت این روند وجود دارد، اما برای اهداف این پست وبلاگ من واقعاً فقط به یک مورد علاقه دارم: قطعه برجسته. حتی اگر فکر نمی‌کنید که با قطعه برجسته آشنا هستید، مطمئناً آشنا هستید – این جعبه کوچکی است که گاهی در بالای SERP ظاهر می‌شود و مقدار کمی از اطلاعات بسیار مرتبط را به شما می‌دهد.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، اگر ریشه شناسی «ربات» را جستجو کنید، هیچ دلیل واقعی برای کلیک کردن بر روی هر پیوندی وجود ندارد – همه چیزهایی که باید بدانید (با فرض اینکه به دنبال پاسخی سریع و اساسی هستید) در قطعه برجسته گنجانده شده است.

آیا برخی از افراد روی مقاله کامل ویکی‌پدیا کلیک می‌کنند یا در جستجوی منبع دیگری صفحه را پایین می‌برند؟ مطمئن. اما دلیل آن در پودینگ است: بسیاری از مردم با خواندن این قطعه برجسته و ادامه دادن بقیه روز خود باحال هستند.

بنابراین، چه معنایی برای شما و استراتژی کپی‌نویسی SEO شما دارد؟ در صورت لزوم، باید برای قطعه برجسته عکس بگیرید. اگر به سؤالی می پردازید که می توان با چند جمله به آن پاسخ داد – به عنوان مثال، میانگین CTR تبلیغات گوگل چقدر است.

مطمئن شوید که تعداد انگشت شماری از جملات در محتوای شما گنجانده شده است. با انجام این کار، شانس بیشتری برای برنده شدن قطعه برجسته و خوشحال کردن مخاطب هدف خود به خود می دهید. حتی اگر برخی افراد روی آن کلیک نمی کنند، حداقل شما تصویر برند خود را تقویت می کنید.

6. در مورد تیتر خود خوب فکر کنید

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، اگر من مقصر یک گناه کپی رایتینگ سئو هستم – مقصر چندین گناه هستم، اما هر چه باشد – این به خاطر عدم تمرکز من در نوشتن سرفصل ها است.

من تمایل بدی دارم که ساعت ها را صرف یک پست وبلاگ 2000 کلمه ای کنم و متعاقباً 45 ثانیه را به نوشتن یک عنوان متوسط ​​اختصاص دهم. این مانند صرف سال‌ها صرف طراحی داخلی یک خانه زیبا و ساختن یک در ورودی است که فقط برای سگ‌ها و گربه‌ها به اندازه کافی بزرگ است.

اگر تیتر شما بوی بدی می دهد، هیچ کس قرار نیست روی وب سایت شما کلیک کند. مثل من نباش زمان قابل توجهی را برای طوفان فکری سرفصل ها اختصاص دهید.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، ممکن است در ابتدا اتلاف وقت به نظر برسد، اما به من اعتماد کنید—وقتی CTR ارگانیک شما به سرعت بالا می رود و بازدید از صفحه شما از سقف عبور می کند، خوشحال خواهید شد که این کار را انجام داده اید.

الیزا گابرت، مدیر سئو و محتوا WordStream، در مدتی که با هم کار کرده‌ایم، هیچ کمبودی در زمینه نوشتن سرفصل به من نداده است. در اینجا یکی از موارد مورد علاقه من است: در صورت امکان، قدرت خود را بر موضوع مورد بحث خود تثبیت کنید.

اگر این یک تیتر مناسب برای کلیک نیست، من نمی دانم چیست. Asi با ارجاع به مقدار مشخص (و بسیار زیاد) پولی که برای تبلیغات گوگل خرج کرده است، به طور هوشمندانه ای قدرت خود را در حوزه PPC تثبیت می کند.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، با CTR بالا، رتبه ارگانیک بهتری حاصل می شود، و با رتبه بندی ارگانیک بهتر، حجم بیشتری از کلیک ها ایجاد می شود. کپی رایتینگ تیتر یک چیز قدرتمند است.

9 نکته برای کپی نویسی SEO
9 نکته برای کپی نویسی SEO – کالج نوین

7. متا تگ های خود را بهینه کنید

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، همان‌قدر که من همه شما کپی‌نویسان را تشویق می‌کنم که در سرفصل‌های خود خلاقیت به خرج دهند، یک عنصر عملی وجود دارد که باید همیشه در ذهن داشته باشید: این واقعیت که Google احتمالاً تیتر شما را کوتاه می‌کند (با نام مستعار برچسب عنوان) اگر بیش از 60 کاراکتر باشد.

از روی تجربه، چیزهای کمی ناامید کننده تر از نوشتن یک گرم کننده از یک عنوان فقط برای دیدن کوتاه شدن آن در SERP هستند. خلاق بودن کافی نیست؛ شما همچنین باید مختصر باشید

عنوان شما بسیار مهم است، اما این تنها متا تگ نیست که نیاز به بهینه سازی دارد: همچنین باید در مورد توضیحات خود (متنی که مستقیماً در زیر URL شما نمایش داده می شود) مراقب باشید.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، من قصد ندارم به شما دروغ بگویم و به شما بگویم که همه قبل از اینکه تصمیم بگیرند روی کدام نتیجه ارگانیک کلیک کنند، نسخه توضیحات را در نظر می گیرند. این احمقانه خواهد بود

همانطور که گفته شد، در واقع افرادی هستند که توضیحات شما را می خوانند و از آن برای قضاوت در مورد اینکه آیا به آنچه می گویید اهمیت می دهند یا خیر استفاده می کنند.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، به علاوه، گوگل برای یافتن شاخص های مرتبط (به عنوان مثال، کلمات کلیدی) به آنجا نگاه می کند.

بنابراین، مهم است که برای نوشتن توضیحات متفکرانه وقت بگذارید – توضیحاتی که هم افراد را ترغیب به کلیک کردن کند و هم Google را متقاعد کند که محتوای شما ارزش رتبه‌بندی را دارد.

8. کلمات کلیدی فرعی را هدف قرار دهید

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، دوستان با من بگویید: یک قطعه محتوا می تواند برای چندین کلمه کلیدی رتبه بندی کند. در حالت ایده آل، بسیاری از محتوای شما برای چندین کلمه کلیدی رتبه بندی می شود.

می‌دانم که بسیاری از شما قبلاً این را می‌دانید، اما این مفهومی است که تا زمانی که چندین بار آن را نشنیده بودم، کاملاً از آن قدردانی نمی‌کردم.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، فقط در صورتی که شخصی مانند من به طور تصادفی با این پست وبلاگ برخورد کند (به احتمال زیاد، اگر از من بپرسید)، تکرار می کنم: یک قطعه محتوا می تواند برای چندین کلمه کلیدی رتبه بندی کند.

یک بار دیگر، من قصد دارم از WordStream به عنوان مثال استفاده کنم. اگر عبارت «مبانی سئو» را در گوگل جستجو کنید، راهنمای مبتدیان برای سئو را پیدا خواهید کرد.

9. جستجوی صوتی را فراموش نکنید

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، آیا هیاهوی جاری پیرامون جستجوی صوتی کمی بیش از حد است؟ شاید. به عنوان مثال، من این ایده را قبول ندارم که بهینه سازی برای جستجوی صوتی باید بزرگترین اولویت سئوی شما در سال 2020 باشد. به نظر من مواردی مانند تطبیق هدف کلمه کلیدی و برنده شدن در قطعه مشخص شده بسیار مهم تر هستند.

با توجه به آنچه گفته شد، نباید جستجوی صوتی را نیز نادیده بگیرید. البته تخمین‌ها بسته به اینکه از چه کسی سؤال می‌کنید متفاوت است، اما شایان ذکر است که تقریباً دو سوم افراد بین 25 تا 49 سال حداقل یک بار در روز با دستگاه‌های دارای قابلیت صوتی خود صحبت می‌کنند.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، این که جستجوی صوتی به طور فزاینده ای رایج می شود دلیل کافی برای گنجاندن برخی از تاکتیک های اساسی در استراتژی کپی رایتینگ SEO شما است.

مثال: سعی کنید برخی از محتوای خود را برای کلمات کلیدی مبتنی بر سوال بهینه کنید. طبق گفته گوگل، 41 درصد از افرادی که از بلندگوهای فعال صوتی استفاده می کنند، می گویند که با دستگاه های خود طوری صحبت می کنند که گویی انسان هستند.

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، طبیعتاً، این بدان معناست که بسیاری از سؤالات آنها به جای کلمات کلیدی، به عنوان سؤال در نظر گرفته می شود. به هر حال، یک سوال بسیار محاوره‌آمیزتر از یک رشته کلمات کلیدی است.

با این نکات بر کپی رایتینگ سئو مسلط شوید

9 نکته برای کپی نویسی SEO ، همانطور که می بینید، کپی رایتینگ سئو قوانینی دارد اما آنها به هیچ وجه توانایی شما را برای ایجاد محتوای منحصر به فرد و معتبر محدود نمی کنند.

در واقع، این دقیقاً نوع محتوایی است که رتبه بندی می کند (البته به شرطی که دقیق و مفید باشد). این نکات کپی رایتینگ سئو را دنبال کنید و به سمت ترافیک بیشتر وب سایت خواهید رفت!

1. هدف کلمه کلیدی را درک کنید (و مطابقت دهید).

2. برو سر اصل مطلب

3. از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید

4. به زبان مخاطب خود صحبت کنید

5. برای قطعه برجسته عکس بگیرید

6. در مورد تیتر خود خوب فکر کنید

7. متا تگ های خود را بهینه کنید

8. کلمات کلیدی فرعی را هدف قرار دهید

9. جستجوی صوتی را فراموش نکنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟