9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطالب

9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ ، تحقیقات مرکز تحقیقات پیو نشان می دهد که در سه سال گذشته، استفاده از اینترنت توسط بزرگسالان حداقل 5 درصد افزایش یافته است. اکنون، بیش از هر زمان دیگری، کسب‌ و کارها از فرصت‌هایی که دنیای دیجیتال ارائه می‌دهد استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر، بازاریابی آنلاین نقش بسیار زیادی در تصمیمات خرید افراد دارد.

صرف نظر از نوع دیجیتال مارکتینگ که یک کسب و کار استفاده می کند، هدف کلی بازاریابی این است که با مخاطبان هدف در مکان و زمان مناسب ارتباط برقرار کند و چه مکانی بهتر از اینترنت برای ارتباط با مخاطبان شماست.

قبل از اینکه 9 مزیت بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما را بررسی کنیم، بیایید اصول اولیه را از سر راه برداریم.

 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- 9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

به طور خلاصه، بازاریابی دیجیتال به بازاریابی از طریق یک دستگاه الکترونیکی یا اینترنت اشاره دارد. این کلمه دیگری برای بازاریابی اینترنتی است.

امروزه، صدها هزار کسب‌وکار در بازاریابی دیجیتال شرکت می‌کنند، زیرا دسترسی به تعداد زیادی از مردم از این طریق آسان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ
9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

9 مزیت برتر بازاریابی دیجیتال

1. افزایش وفاداری مشتری با ارتباطات مکرر

همانطور که می دانید جذب و تبدیل مشتریان جدید بیشتر از حفظ مشتریان فعلی هزینه دارد. ایجاد وفاداری مشتری ممکن است دشوار باشد، اما ارزش تلاش شما را دارد.

نهایی کردن فروش با مشتریانتان عالی است، اما حتی بهتر است این مشتریان را پس از فروش حفظ کنید. مشتری حفظ شده می تواند خرید دیگری انجام دهد یا برند شما را به دیگران توصیه کند که به افزایش فروش کمک می کند. در ایالات متحده، 40 درصد از درآمد خرید آنلاین از مشتریان مکرر است که 8 درصد از بازدیدکنندگان سایت را تشکیل می دهند. برای حفظ مشتریان، باید با آنها در تماس باشید و بازاریابی دیجیتال این کار را آسان‌تر از همیشه می‌کند. برخی از تاکتیک های اثبات شده عبارتند از:

پیشنهادات ایمیل شخصی سازی شده: همانطور که در مورد مشتریان خود یاد می گیرید، می توانید پیشنهادات شخصی مانند کدهای تخفیف فصلی برای محصولات مرتبط یا دسترسی انحصاری به محصولات جدید را برای آنها ارسال کنید. این نه تنها باعث می شود مشتری احساس ارزشمندی کند، بلکه باعث فروش تکراری نیز می شود.
تعامل در رسانه های اجتماعی: مشتریان را تشویق کنید تا شما را در کانال های رسانه های اجتماعی دنبال کنند. هنگامی که آنها این کار را انجام می دهند، در حالی که آنها در فیدهای رسانه های اجتماعی خود حرکت می کنند، روزانه به آنها دسترسی خواهید داشت. آنها را با محتوای مفید و مرتبط یا با محتوایی که آنها را الهام بخش و خوشحال می کند درگیر نگه دارید. هر زمان که دوباره به خدمات یا محصول شما نیاز داشته باشند، تمایل بیشتری برای خرید از کسب و کار شما خواهند داشت.

2. مشتری را در هر مرحله خرید درگیر کنید- 9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

قبل از اینکه بازاریابی دیجیتال رایج شود، افراد زیادی در مورد سفر مشتری صحبت نمی کردند، عمدتاً به این دلیل که درک و تجزیه و تحلیل آن دشوار بود. اغلب اوقات، مشتری پس از دیدن یک آگهی در تلویزیون یا روزنامه به یک فروشگاه فیزیکی می رود، تصمیم می گیرد و هزینه محصول یا خدمات را در فروشگاه می پردازد. با این حال، در بازاریابی دیجیتال، ما می‌توانیم هر مرحله‌ای را که مشتری انجام می‌دهد، اغلب از لحظه‌ای که برای یافتن راه‌حل یا محصول تحریک می‌شود، ردیابی کنیم.

این روزها، برای یک مصرف کننده معمول است که یک تبلیغ را به صورت آنلاین ببیند، قیمت ها را در وب سایت های مختلف جستجو و مقایسه کند، سپس برای امتحان محصول به فروشگاه مراجعه کند یا از یک فروشگاه آنلاین خرید کند. برنامه‌های تلفن همراه پیشنهادات و کوپن‌های ویژه، پشتیبانی مشتری و ابزارهای مقایسه را در اختیار خریداران قرار می‌دهند که درک ما را از فرآیند خرید افزایش می‌دهد. با دیجیتال مارکتینگ، یک بازاریاب می تواند کل سفر خرید مشتری را دنبال کند.

3. مخاطب مناسب را هدف قرار دهید- 9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

اکنون تقسیم بندی مخاطبان آسان تر از همیشه است زیرا بسیاری از پلتفرم های بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهند مخاطب خاصی را هدف قرار دهید. ما به ابزارهای آنلاینی دسترسی داریم که فعالیت‌های آنلاین و اطلاعات جمعیت‌شناختی افراد را پیگیری می‌کنند. بازاریابان دیجیتال می توانند از این داده ها برای ارائه محصولات یا خدمات خاصی که ممکن است به آنها علاقه مند باشند به کاربران استفاده کنند. به عنوان مثال، هنگامی که یک بازدیدکننده روی تبلیغ نمایشی یک برند کلیک می کند، چه در رسانه های اجتماعی یا از طریق یک موتور جستجو، برند می تواند آن بازدید کننده را هدف قرار دهد. تبلیغات بعدی و مرتبط اگر محتوایی که بازدیدکننده دریافت می کند بر اساس علایق و رفتارهای آنلاین آنها باشد، تقویت مثبت ایجاد می کند و خرید را آسان تر و رضایت بخش تر می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت سئو در دیجیتال مارکتینگ

همچنین می‌توانید مخاطبان خود را با محتوا و پیشنهادات بر اساس مرحله‌ای که در سفر خرید هستند، هدف قرار دهید. به عنوان مثال، بازاریابی ایمیلی را می توان تا زمانی که آنها برای خرید آماده شوند، برای پرورش یک سرنخ استفاده کرد. شاید آنها در وبلاگ شما مشترک شده اند و به طور مداوم ایمیل های به روز رسانی وبلاگ شما را باز می کنند. پس از چندین ماه، آنها از صفحات وب درباره من و خدمات شما بازدید می کنند. در این مرحله، می دانید که یک ایمیل هدفمند با یک پیشنهاد انحصاری برای آنها ارسال کنید. آنها بر روی پیشنهاد کلیک می کنند و یک درخواست برای یک نقل قول ارسال می کنند.

ابزارهای پیچیده دیجیتال مارکتینگ این امکان را فراهم می کند. بگذارید به شما بگویم که چگونه کار می کند: وقتی کاربر فرمی را به صورت آنلاین پر می کند، اطلاعات شخصی را ارائه می دهد. اکثر صفحات وب دارای کوکی هایی هستند که رفتار کاربر را در صفحه ردیابی می کنند. این داده‌ها است که شرکت‌ها یا بازاریابان دیجیتال تحلیل می‌کنند و استراتژی‌های مناسب را برای انواع مختلف مخاطبان طراحی می‌کنند.

4. یک خط لوله سرب ثابت ایجاد کنید- 9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

ایجاد “قیف فروش” شما در نهایت هدف اصلی بازاریابی است. قیف فروش اساساً سیستمی برای تولید سرنخ ها و فروش ثابت از ترافیک است. به عبارت دیگر، تبدیل ترافیک به علاقه مندان به برند. وظیفه قیف فروش جدا کردن «خریداران پنجره» از خریداران واقعی است. همچنین می تواند بر اساس مطالعه Taboola به بهبود سفر مشتری کمک کند.

یک قیف فروش آنلاین به طور خاص برای تولید مداوم سرنخ طراحی شده است. در اینجا یک مثال آورده شده است: قبل از ایجاد یک قیف فروش آنلاین، یک شرکت شرط‌بندی به بیلبوردها و مکان خود برای ایجاد سرنخ برای محصولات و خدمات خود متکی بود. اکنون، این شرکت از یک پیشنهاد دیجیتالی برای ایجاد خط لوله منسجم تری از سرنخ ها استفاده می کند. هر زمان که شخصی اولین سپرده یا سهام خود را بگذارد، یک کوپن برای مقدار رایگان بازی به او داده می شود. تبلیغات فقط در وب سایت شرکت موجود است و کاربران برای استفاده از پیشنهاد باید ثبت نام کنند. با این رویکرد، شرکت شرط‌بندی سرنخ‌ها را به روشی بسیار سیستماتیک و قابل پیش‌بینی ایجاد می‌کند. به عنوان یک امتیاز اضافی، از آنجایی که مشتریان برای دریافت پیشنهاد رایگان باید ایمیل خود را ارسال می کردند، کسب و کار می تواند از طریق بازاریابی ایمیلی با مشتری در تماس باشد.

9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ
9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5. بهینه سازی و به دست آوردن نرخ تبدیل بهتر- 9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

بر خلاف بازاریابی سنتی که شامل تبلیغات تلویزیونی، رادیویی یا چاپی گران قیمت است، پلتفرم های تبلیغات آنلاین بسیار مقرون به صرفه تر هستند. همچنین می توانید نرخ تبدیل تبلیغات خود را راحت تر از تبلیغات سنتی بهبود بخشید. با تبلیغات چاپی، ردیابی نرخ تبدیل اغلب دشوار است زیرا همه چیز به صورت آفلاین اتفاق می افتد. چگونه متوجه می شوید که شخصی آگهی شما را در مجله دیده و سپس به فروشگاه رفته است؟ اگر نمی توانید عملکرد تبلیغات خود را ردیابی کنید، چگونه می توانید آن را بهینه کنید؟

تبلیغات دیجیتال این کار را آسان می کند زیرا هر تعاملی ردیابی می شود. شما فوراً می دانید که چند نفر تبلیغ شما را مشاهده می کنند و چه اقداماتی انجام می دهند.

اکثر پلتفرم های تبلیغات آنلاین شامل سطوحی از گزارش هستند که می توانید از آنها برای اصلاح هدف، کپی و طراحی تبلیغات خود استفاده کنید.

6. همه نتایج را به دقت اندازه گیری کنید- 9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

با بازاریابی آفلاین، اندازه گیری نتایج کمپین های بازاریابی شما دشوار است. به عنوان مثال، اگر یک آگهی را به طور همزمان در یک روزنامه و روی یک بیلبورد قرار دهید، نمی توانید دقیقاً بدانید که چند نفر آگهی روزنامه را مشاهده کرده اند یا چند نفر آگهی بیلبورد را مشاهده کرده اند. چیزی که می تواند ناامید کننده تر باشد این است که بدانید کدام تبلیغ موثرتر است و روی کدام تبلیغ سرمایه گذاری کنید.

با این حال، بازاریابی دیجیتال چنین مسائلی ندارد. در واقع، با دیجیتال مارکتینگ، می‌توانید هر چیزی را که ارزش اندازه‌گیری دارد، اندازه‌گیری کنید. از زمانی که روی تبلیغ کلیک می شود تا زمانی که بازدیدکننده صفحه را ترک می کند. همه چیز! شما می‌توانید تعیین کنید که چند نفر تبلیغ شما را دیده‌اند، چه تعداد فروش ناشی از آن تبلیغ شده است و در نهایت، بازگشت سرمایه (ROI) شما. نرم افزارهای تجزیه و تحلیل داده ها (مانند Google Analytics) و شبکه های اجتماعی یا پلت فرم های تبلیغاتی (مانند تبلیغات فیس بوک و تبلیغات گوگل) این نظارت یا اندازه گیری را ممکن می کنند.

با این حال، مهم است که مهم ترین داده ها را اولویت بندی کنید زیرا معیارهای قابل ردیابی زیادی وجود دارد. به این داده های مهم، شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) می گویند. KPIها آن دسته از معیارهایی هستند که با اهداف و اهداف مشخص شده در برنامه ریزی استراتژی مرتبط هستند و یک نتیجه تجاری موثر را نشان می دهند. چند نمونه از KPIها عبارتند از:

. هزینه به ازای هر کلیک (CPC)
. بازگشت سرمایه (ROI)
. هزینه جذب مشتری (CAC)
. ارزش طول عمر مشتری (CLTV)

7. اعتبار برند را به دست آورید- 9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

اگر قرار است هر برندی به سرعت و پایدار اعتبار کسب کند، از طریق اینترنت خواهد بود. مطالعات بازاریابی محتوا نشان می دهد که برندهای فعال دیجیتالی معمولاً بیشترین اعتبار را دارند. یک شرکت از طریق محتوای خود می تواند به شک و تردیدهای مشتریان رسیدگی کند، مفاهیم مهم را روشن کند و نشان دهد که درک می کند که چه چیزی بازارش را هدایت می کند.

محتوای مفید و جالب به یک شرکت کمک می کند تا اعتماد مشتریان خود و همچنین کارشناسان صنعت را جلب کند. می تواند تا حدی مؤثر باشد که رقبا شروع به استناد به آن در محتوای خود کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  هوش تجاری برای تقویت دیجیتال مارکتینگ

اما چگونه می دانید که برند شما اعتبار پیدا کرده است؟ خوب، چیزی که باید به دنبال آن باشید رتبه آن در صفحات نتایج موتورهای جستجوی ارگانیک (SERPs) است. به عنوان مثال، اگر در رتبه اول گوگل قرار بگیرید، شما یک مرجع به بازار هستید. این باعث جذب بیشتر ذینفعان به کسب و کار شما می شود و اعتماد به آنچه تولید می کنید ایجاد می کند. به هر حال، طبیعی است که به متخصصانی که رهبران صنعت هستند تکیه کنیم، درست است؟

وبلاگ نویسی یکی از راه هایی است که می توانید تخصص خود را ایجاد کنید. مصرف کنندگان به دنبال محتوای باکیفیت هستند که به چالش ها و سوالات آنها پاسخ دهد. کارشناسان موضوع شرکت شما بینش هایی دارند که بسیار مورد توجه است و باید با بازار هدف شما به اشتراک گذاشته شود. به گفته HubSpot، شرکت‌هایی که وبلاگ‌نویسی می‌کنند 67 درصد سرنخ بیشتری تولید می‌کنند و پنج تا هفت برداشت طول می‌کشد تا مردم یک برند را به خاطر بسپارند.

8. باعث می شود که شما برای پول خود ضربه بیشتری بزنید

بسیاری از صاحبان کسب و کار ممکن است فکر کنند که برای بهره مندی از بازاریابی دیجیتال باید پول زیادی پس انداز کنند. اما این کاملاً درست نیست. بازاریابی دیجیتال می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد و اغلب می تواند بازده بالایی داشته باشد. به عنوان مثال، یک کسب و کار کوچک می تواند زود به مشتریان برسد و به سرعت شروع به گسترش کند. همچنین اندازه گیری بازگشت سرمایه در مراحل مختلف قیف آسان تر است.

بازاریابی دیجیتال همه چیز در مورد ایجاد حضور آنلاین است. حتی اگر بودجه ای برای SEO یا تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) ندارید، یک کسب و کار همچنان می تواند از بازاریابی دیجیتال برای ایجاد و ارتباط با مخاطبان خود استفاده کند. رسانه های اجتماعی یک تاکتیک بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه است که به جز زمان شما، به هزینه های کمی نیاز دارد. بازاریابی ایمیلی نیز می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

ممکن است برای سرمایه گذاری در تبلیغات PPC مردد باشید، اما این یک تاکتیک بازاریابی دیجیتال بسیار مقرون به صرفه است. لازم نیست نگران بودجه های سرگردان باشید زیرا کمپین ها به راحتی قابل کنترل هستند.

رایج ترین مدل های صورتحساب برای تبلیغات آنلاین عبارتند از:

. هزینه هر کلیک (CPC)
. هزینه در هزار (CPM)
. هزینه هر سرنخ (CPL)
. هزینه هر اقدام (CPA)

در تمام این مدل‌های صورت‌حساب، بازاریاب تنها زمانی پرداخت می‌کند که مشتری کلیک کند، مشاهده کند یا خرید را تکمیل کند. اما برای لذت بردن از این مزیت بازاریابی دیجیتال، باید استراتژیک باشید. اگر مخاطبان مناسبی را هدف قرار دهید، لازم نیست پول زیادی برای متقاعد کردن آنها خرج کنید. بنابراین، قبل از شروع به خرج کردن پولی که به سختی به دست آورده‌اید، به استراتژی بازاریابی دیجیتال خود و افرادی که می‌خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید فکر کنید.

افسران ارشد بازاریابی (CMOs) با بودجه بازاریابی خود هوشمندتر می شوند. آنها به جای هدر دادن پول برای تبلیغات تلویزیونی گران قیمت، رسانه های اجتماعی، جستجو، ویدیوی آنلاین و سایر کانال های رسانه آنلاین را برای اجرای تبلیغات با نرخ ارزان تر انتخاب می کنند.

9. زمین بازی را تراز می کند

البته، شرکت‌های بزرگ بودجه‌های بازاریابی بالایی دارند، اما بازاریابی دیجیتال زمینه‌ی رقابتی را برای همه فراهم می‌کند، چه یک کسب‌وکار بزرگ یا کوچک. بازاریابی محتوا و سئو نیاز به سرمایه گذاری دارد، اما شما مجبور نیستید بانک را شکست دهید. اگر بتوانید محتوای باکیفیت ایجاد کنید که به سؤالات مردم پاسخ دهد، می توانید برای کلمات کلیدی طولانی رتبه بندی کنید. ممکن است زمان ببرد، اما ممکن است.

درست است که شرکت‌های بزرگ می‌توانند پول‌های جدی را پشت کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال خود صرف کنند. با این حال، پول تنها عاملی نیست که هنگام تعیین رتبه آگهی در SERP اهمیت دارد. هم Google Ads و هم Bing Ads ارتباط و کیفیت تبلیغات را قبل از تعیین رتبه آن ارزیابی می کنند. اگر آگهی بسیار مرتبطی دارید که به سؤالات جستجوگران پاسخ می دهد، می توانید به رتبه برتر در SERP دست پیدا کنید.

9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ
9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

7 نشانه که در بازاریابی دیجیتال به کمک نیاز دارید

اکنون که از مزایای دیجیتال مارکتینگ اطلاع دارید، چگونه می توانید دقیقاً بدانید که چه زمانی به یک کمپین بازاریابی دیجیتال قوی نیاز دارید؟ در زیر نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد برای کمپین بازاریابی دیجیتال خود به کمک نیاز دارید.

1. شما نمی توانید بازگشت سرمایه خود را به حداکثر برسانید

هدف نهایی در بازاریابی دیجیتال، دیدن نتایج ملموس از کمپین شما است. با این اوصاف، آیا می توانید بهترین بازگشت سرمایه (ROI) خود را به دست آورید؟

برای شروع، باید هزینه به ازای هر خرید (CPA) خود را تعیین کنید – برای به دست آوردن یک مشتری جدید چقدر هزینه دارد. هنگامی که کمپین بازاریابی دیجیتال خود را بررسی می کنید، احتمالاً متوجه خواهید شد که برخی از روش ها یا کانال ها مؤثرتر از سایرین هستند.

هدف نهایی کمپین شما به دست آوردن بیشترین تعداد مشتری یا مشتری با کمترین هزینه ممکن است. شما این کار را با مقایسه نتایج حاصل از تمام تلاش‌های بازاریابی خود و اینکه کدام کانال‌ها بهترین بازگشت سرمایه را دارند، انجام می‌دهید.

اگر به اعداد ROI هدف خود نرسیدید، کمپین دیجیتال مارکتینگ شما ممکن است برای بازنگری اساسی باشد.

2. حساب های رسانه های اجتماعی شما در حال شکست هستند

بسیاری از مردم فکر می کنند که بازاریابی رسانه های اجتماعی صرفاً به ایجاد حساب کاربری و ارسال هر زمان که تمایل داشتند خلاصه می شود. در واقع، شرکت ها باید محتوایی را ایجاد و ارسال کنند که با مخاطبان هدف آنها طنین انداز شود.

لایک‌ها، نظرات، اشتراک‌گذاری‌ها و ریتوییت‌ها همگی سیگنال‌های اجتماعی هستند که نشان‌دهنده تعامل هستند. اگر در حال پست کردن محتوا و به‌روزرسانی‌هایی هستید که به ندرت هیچ مشارکتی دارند، کمپین بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما احتمالاً نیاز به کار دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  5 دلیل اهمیت دیجیتال مارکتینگ

با کمک یک آژانس بازاریابی دیجیتال مانند کاردینال، می‌توانید استراتژی‌هایی را ایجاد کنید که برای هر پلتفرم خاص است، روندهای رسانه‌های اجتماعی را زیر نظر داشته باشید و سازگارتر باشید.

3. شما ترافیک دریافت می کنید اما بدون تبدیل

بسیاری از برندها بدون توجه به هیچ چیز دیگر، بیش از حد به افزایش ترافیک به وب سایت خود معطل می شوند. در بازاریابی دیجیتال، ترافیک صرفاً بخشی از معادله زمانی است که صحبت از یک کمپین موفق می شود.

وب سایت شما می تواند هر هفته هزاران بازدیدکننده داشته باشد، اما اگر آنها محصولات شما را خریداری نکنند یا به عنوان عضو ثبت نام نکنند، اتلاف وقت و هزینه است. در این مورد، تلاش‌های بازاریابی شما برای جذب بازدیدکنندگانی که احتمال بیشتری برای تبدیل شدن دارند – مانند خرید محصول، دانلود برنامه، عضویت در خبرنامه‌تان و غیره، خیلی هدفمند نیستند.

یکی از استراتژی های اصلی بازاریابی دیجیتال، بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) است. این فرآیند بهینه سازی محتوا و عناصر وب سایت شما برای ایجاد نرخ تبدیل بهتر از ترافیکی است که در حال حاضر دریافت می کنید.

CRO بسیاری از مواردی را که ممکن است در قیف تبدیل شما اشتباه پیش برود برطرف می کند و به بازدیدکنندگان کمک می کند تا تبدیل شوند.

4. شما به سختی ترافیک ایجاد می کنید

از سوی دیگر، اگر وب سایت شما اصلاً ترافیک ایجاد نمی کند، نشانه واضحی از شکست کمپین بازاریابی دیجیتال شما است. وقتی فکر می کنید که راه های زیادی برای جذب ترافیک به وب سایت شما وجود دارد، به این معنی است که یا دارید این کار را اشتباه انجام می دهید یا اصلاً هیچ کاری انجام نمی دهید.

بدون شک، سئو یکی از بهترین روش ها برای ایجاد ترافیک ثابت و طولانی مدت برای وب سایت شما است. سئو به وب سایت شما اجازه می دهد تا در گوگل رتبه بالایی داشته باشد و ترافیک ارگانیک ایجاد کند.

تقریباً هر کمپین دیجیتال مارکتینگ شامل سئو به عنوان یکی از اجزای متعدد آن می شود. با این حال، یک کمپین جامع، کانال‌های بازاریابی دیگر مانند PPC و رسانه‌های اجتماعی را نیز برای ایجاد ترافیک ارگانیک ادغام می‌کند.

5. از تبلیغات پولی خود نتایج وحشتناکی دریافت می کنید

PPC یا پرداخت به ازای کلیک یک راه عالی برای دستیابی به نتایج سریع است، اما اگر ندانید چه کاری انجام می دهید می تواند بسیار گران باشد.

بسیاری از برندها به دلیل هدف گذاری ضعیف، تبلیغات بهینه نشده، نرخ تبدیل وحشتناک و هزینه گزاف به ازای هر کلیک، از کمپین های پولی خود نتایجی کمتر از حد مطلوب دریافت می کنند. یک کمپین جستجوی پولی موثر باید به درستی بهینه شود تا با استفاده از محتوای تبلیغاتی مناسب، مخاطبان مناسب را هدف قرار دهد.

خواه از تبلیغات گوگل، تبلیغات فیس بوک، و دیگر پلتفرم های جستجوی پولی استفاده می کنید، هدف این است که بر سرنخ های با کیفیت بالا متمرکز شوید – گروه های مخاطبی که به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند.

با یک کمپین PPC مناسب، می توانید کمترین CPC ممکن را داشته باشید و در عین حال ROI خود را به حداکثر برسانید.

6. شما هیچ استراتژی محتوایی ندارید

محتوا پادشاه است و در چشم انداز بازاریابی دیجیتال، بیشتر از همیشه مرتبط است. مطمئناً، شما یک وبلاگ دارید و هرازگاهی یک یا دو مقاله ارسال می کنید، اما این به سختی بازاریابی محتوا است.

بازاریابی محتوا هسته اصلی (اگر نه مهم ترین) یک کمپین بازاریابی دیجیتال قوی است. محتوای با کیفیت بالا:

. به مخاطبان هدف خود اطلاع رسانی یا آموزش دهید
. سئو را تقویت کنید و به رتبه بالایی در موتورهای جستجو دست پیدا کنید
. از وب سایت های دیگر بک لینک هایی با اعتبار بالا کسب کنید
. در رسانه های اجتماعی بسیار قابل اشتراک گذاری باشید
. شما را به یک رهبر فکری صنعت تبدیل کند
. اعتماد و اعتبار برند را ایجاد کنید
. نرخ تبدیل را افزایش دهید

اگر می خواهید یک کمپین دیجیتال مارکتینگ راه اندازی کنید، به محتوا نیاز دارید. به عنوان مثال، محتوا عنصر اصلی سئو است زیرا قطعات با کیفیت بالا به شما کمک می کند رتبه بالاتری داشته باشید و بک لینک های با کیفیت به دست آورید. برای PPC، محتوا برای کپی تبلیغات و صفحات فرود شما ضروری است.

محتوا اساس هر استراتژی بازاریابی دیجیتال است. بدون محتوای خوب، برای رتبه بندی در گوگل و جذب مخاطبان مناسب که به مشتریان پولی تبدیل می شوند، مشکل خواهید داشت.

7. شما هیچ استراتژی چند کانالی ندارید

تمرکز بر یک کانال بازاریابی مطمئناً موقعیتی است که «همه تخم‌های خود را در یک سبد قرار می‌دهید». حتی اگر نتایج خوبی از آن کانال بازاریابی کسب کنید، اگر آن استراتژی خاص خشک شود، چه خواهید کرد؟

در بازاریابی دیجیتال، به شدت توصیه می شود که یک استراتژی چند کاناله را اتخاذ کنید. ما نمی گوییم که باید از همه آنها استفاده کنید – بالاخره هر کانال بازاریابی برای همه مشاغل کار نمی کند.

علاوه بر این، شما نباید یک کمپین چند کاناله داشته باشید فقط به این دلیل که می توانید. همه کانال‌های انتخابی شما باید با تصویر بزرگ‌تر مطابقت داشته باشند و منسجم باشند.

هدف اصلی از داشتن استراتژی های چند کانالی پر کردن شکاف های موجود در کمپین بازاریابی شما است. در غیر این صورت، یک کمپین از هم گسیخته باعث می شود که مشتریان بالقوه را از دست بدهید، مشتریان بالقوه خود را در حین پیمایش در قیف فروش خود از دست بدهید، و هویت نام تجاری متناقض را به اشتراک بگذارید.

 

شروع به بهره گیری از مزایای بازاریابی دیجیتال کنید

می بینید که دیجیتال مارکتینگ مزایای بسیار زیادی دارد و من فقط به چند مورد در این مقاله اشاره کردم. به نظر من بهترین مزیت مقرون به صرفه بودن آن است. با یک سرمایه گذاری متوسط، واقعاً می توانید از طریق کانال های دیجیتال به تعداد باورنکردنی افراد دسترسی پیدا کنید. صرف نظر از اندازه کسب و کار شما، می توانید از سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال سود ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟