چگونه یک طرح بازاریابی خیریه بنویسیم

چگونه یک طرح بازاریابی خیریه بنویسیم

چگونه یک طرح بازاریابی خیریه بنویسیم ، یک برنامه بازاریابی خوب بیشتر از زمان، مکان و نحوه اجرای استراتژی بازاریابی خود است، اگرچه البته این نیز مهم است. همچنین راهی برای برقراری ارتباط موثر با کاری است که قرار است انجام دهید.

این آخرین نکته اغلب نادیده گرفته می شود. من برنامه های بازاریابی خوبی را دیده ام که به دلیل طولانی بودن، پیچیده بودن یا ساختار ضعیف آنها کنار گذاشته شده اند. آن را مختصر نگه دارید و از اصطلاحات بیش از حد خودداری کنید و برای هر چیزی که لازم نیست در قسمت اصلی برنامه باشد ضمیمه هایی ایجاد کنید.

بنابراین در اینجا نحوه ایجاد برنامه بازاریابی خود آورده شده است:

چگونه یک طرح بازاریابی خیریه بنویسیم

استراتژی بازاریابی خود را بسازید

برنامه بازاریابی شما باید به طور طبیعی از استراتژی شما سرچشمه بگیرد و با آن سازگار باشد. ممکن است بخواهید با اشاره به استراتژی خود شروع کنید و نکات کلیدی را به طور خلاصه خلاصه کنید. استراتژی ها و برنامه های بازاریابی اغلب اشتباه گرفته می شوند. به نظر من، یک استراتژی بر روی آنچه می‌خواهید به دست آورید و چگونه می‌خواهید به آن برسید تمرکز دارد، در حالی که یک برنامه بیشتر تاکتیکی است و بر جزئیات کاری که قرار است انجام دهید و چه زمانی انجام می‌دهید متمرکز است. اگر یک استراتژی بازاریابی قوی، با تجزیه و تحلیل کامل از محیط، مخاطبان هدف و موقعیت خود ایجاد کرده اید، پس در راه ایجاد یک برنامه خوب هستید.

این مقاله را مطالعه کنید  بررسی بازار

اهداف را تعیین کنید

در حالی که ممکن است بخواهید اهداف استراتژی خود را خلاصه کنید، می توانید اهداف دقیق تری را به طور خاص برای برنامه خود تعیین کنید. اهداف شما باید SMART (مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و زمان بندی شده برای زمانی که می خواهید به آن ها برسید) باشد.

لطفا این مقاله را هم مطالعه بفرمایید. تعاریف بازاریابی

چگونه یک طرح بازاریابی خیریه بنویسیم
چگونه یک طرح بازاریابی خیریه بنویسیم – کالج نوین

از آمیخته بازاریابی استفاده کنید

اغلب به عنوان “4 P” شناخته می شود، اینها عناصر اساسی و تاکتیکی هر برنامه بازاریابی هستند. من آنها را به طور خلاصه تعریف می کنم:

. محصول موجودیت فیزیکی و/یا خدماتی است که شما می فروشید.
. قیمت هزینه درک شده برای مخاطبان هدف شما برای پذیرش پیشنهاد شما است و این شامل زمان و همچنین پول است. حتی ممکن است بخواهید در اینجا به قیمت از نظر عوامل اجتماعی فکر کنید – برای مثال، اگر شما یک موسسه خیریه سرطان روده هستید، مخاطبان هدف شما ممکن است در هنگام مراجعه به پزشکان از توصیف علائم خود خجالت بکشند.
. مکان وسیله ای است که به وسیله آن محصول یا خدمات خود را در مکان و زمان مناسب به مخاطبان هدف خود می رسانید. این یک اصطلاح کمی گیج کننده است و فکر کردن به آن از نظر توزیع یا واسطه آسان تر است، به عنوان مثال اگر موسسه خیریه شما آموزش ارائه می دهد، مربیان شما بخش مهمی از مکان هستند.
. تبلیغات شامل تمام ابزارهای موجود برای ترویج پیشنهاد خیریه شما می شود. انواع اصلی تبلیغات عبارتند از بازاریابی مستقیم، روابط عمومی، تبلیغات فروش، فروش شخصی و تبلیغات. ممکن است بخواهید ابزارهای فردی مانند رسانه های اجتماعی، تبلیغات دیجیتال و تبلیغات دهان به دهان را با جزئیات بیشتری در اینجا در نظر بگیرید.

این مقاله را مطالعه کنید  فرآیند برنامه ریزی منابع انسانی

اقدامات و زمان بندی را تعیین کنید

شما تمرین را می دانید – چه کسی چه کاری و چه زمانی انجام می دهد.

بودجه های مربوطه را مشخص کنید

بدیهی است که شما می خواهید در اینجا از نزدیک با بخش مالی خود کار کنید، بنابراین طبیعتاً تمرین خوبی است که با اطلاعاتی که به آنها می دهید تا حد امکان دقیق و کامل باشید.

ارزیابی

آیا طرح شما موفقیت آمیز بوده است؟ برای قضاوت در این مورد، معیارهایی را بگنجانید که آنچه را که می‌خواهید به دست آورید اندازه‌گیری می‌کند، خواه درآمد، اشاره مطبوعات یا بازخورد سهامداران باشد. هیچ راه سخت و سریعی برای کنار هم قرار دادن معیارها وجود ندارد. اولویت این است که در مورد آنچه می‌خواهید به آن دست یابید واضح باشید و اطمینان حاصل کنید که تکنیک‌های ارزیابی شما آن را اندازه‌گیری می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − پانزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟