راهنمای کامل بازاریابی دیجیتال

راهنمای کامل بازاریابی دیجیتال

راهنمای کامل بازاریابی دیجیتال ، دیجیتال مارکتینگ صرف نظر از نظرات یا دیدگاه های شخصی ما در مورد روش جدید بازاریابی نوآورانه باقی مانده است. تحقیقات نشان می دهد که مردم پس از مشاهده محصولات آنلاین، اکنون بیش از همیشه تصمیمات خرید بیشتری می گیرند و روندها به طور پیوسته در حال رشد هستند.

این به معنای یک چیز است، روش انجام تجارت ما با ظهور اینترنت، رسانه های دیجیتال و پلت فرم های رسانه های اجتماعی تغییر کرده است.

آیا شما شکل می دهید یا شکل می دهید. به همین دلیل است که بازاریابی دیجیتال بیش از هر زمان دیگری برای تجارت شما مهم است.

منبع مناسب برای مبتدی – که به بازاریابان دیجیتالی مهارت‌های جدیدی را ارائه می‌دهد و بر اساس آنچه قبلاً وجود داشته است توسعه می‌دهد.

راهنمای نهایی بازاریابی دیجیتال ایده ها و رویکردهای زیادی را ارائه می دهد که هم افراد تجاری، متخصصان بازاریابی، دانشجویان و افرادی را که مایل به تکمیل مهارت های موجود خود در مواجهه با روند فعلی در بازاریابی دیجیتال هستند، هدف قرار می دهد.

کل ایده در اینجا این است که شما را در مورد چگونگی تعریف مجدد طرح بازاریابی دیجیتال بدون مشکل در حین کار، تجهیز کنیم.

راهنمای کامل بازاریابی دیجیتال
راهنمای کامل بازاریابی دیجیتال – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

کل ایده در مورد بازاریابی دیجیتال روش تاکتیکی ترویج، فروش محصولات و خدمات آنلاین از طریق بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی جستجو و بازاریابی ایمیلی است.

امروزه، تحقیقات نشان می‌دهد که بیشتر کسب‌ و کارها بازاریابی دیجیتال را در خدمت به مشتریان احتمالی خود با توجه به قوانین زیر ترجیح می‌دهند.

یکی از قوانین بازاریابی، ارائه پیشنهادات مناسب در زمان و مکان مناسب با توجه به ظهور بازاریابی دیجیتال با رسانه های اجتماعی، وبلاگ های موجود است.

اینجاست که یک مشتری بالقوه با محصولات و خدمات شما آشنا می شود و همچنین سوالات مرتبط با محصولات و خدمات را می پرسد.

کاربران جدید از دانستن همه چیز در مورد بازاریابی آنلاین و تاکتیک های آن که محصولات و خدمات را تبلیغ می کنند، بسیار هیجان زده هستند.

جالب توجه است که الگوهای مختلف در راه اندازی یک کسب و کار با هم کار می کنند که می تواند آگاهی ایجاد کند، پیوند تجاری ایجاد کند و پیشنهادهایی برای جذب مخاطب ایجاد کند.

برای درک عمیق بیشتر بررسی خواهیم کرد.

بازاریابی دیجیتال چگونه کار می کند؟

به طرق مختلف، بازاریابی دیجیتال و سنتی هر دو تمایل به ایجاد روابط سودمند متقابل با هدف مشتریان بالقوه، سرنخ ها و مشتریان دارند.

با توجه به تغییر رویکرد به بازاریابی با تاکید بر رفع سریع نیازهای مشتریان، بازاریابی دیجیتال جایگزین بسیاری از استراتژی های بازاریابی سنتی شده است.

برای مثال…

تصور کنید آخرین خریدهای مهم خود را انجام داده اید، یک خانه خریداری کرده اید، شخصی را برای تعمیر سقف خود استخدام کرده اید و غیره.

مزیت بازاریابی دیجیتال بالاتر از روش سنتی این است که خود را در منطقه راحتی خود بیابید و بتوانید محصولات و خدمات مناسب را تهیه کنید و آنها را با گزینه هایی در اختیار خود بر اساس منابع مختلف در فضای مجازی دریافت کنید.

علیرغم مزایا، ارائه‌های دیجیتال مارکتینگ، گشت و گذار در اینترنت، راه‌حل‌های کاملی را برای مسائل مربوط به گزینه‌های زیادی به ارمغان می‌آورد تا تصمیم خرید شما را آسان‌تر کند، بدانید چه کسی آن‌ها را ارائه می‌کند، منبع مورد نظر، ویژگی‌ها و قیمت‌گذاری.

مهم است که توجه داشته باشید که اکثر تصمیمات خرید آنلاین هستند

در نتیجه، صرف نظر از آنچه در اینجا ارائه می شود، نمی توان بر وجود بازاریابی آنلاین بیش از حد تأکید کرد.

این مقاله را مطالعه کنید  معیارهای رسانه های اجتماعی ، 14 معیار

در اینجا تاکید بر ایجاد یک استراتژی بازاریابی است که به بهترین وجه مناسب مشتریان با اولویت مکان آنها باشد و در عین حال از انجمن های دیجیتال برای ارتباط متفاوت آنها استفاده کنید.

…محتوای به اشتراک گذاشته شده برای مشتریان همیشه باید با عبارات واضح باشد، پیگیری اهمیت دارد و بازخوردها با راه حلی برای حل آن ترکیب شده است.

به اشتراک گذاری محتوا از طریق رسانه های اجتماعی با هدف جذب مشتریان به عنوان دوستان و دنبال کنندگان…

محتوای به اشتراک گذاشته شده را می توان از طریق بهینه سازی موتور جستجو (SEO) بهینه کرد که جستجوی اطلاعات نوشته شده در اینجا را راهنمایی می کند.

مردم ممکن است پیشنهادات بسیاری از مشاغل را از طریق تبلیغات ببینند که به نوبه خود ترافیک پولی را به وب سایت شما هدایت می کند.

بازاریابی ایمیلی نیز ابزاری است که برای پیگیری مشتریان برای اطمینان از برآورده شدن خواسته های آنها استفاده می شود.

هنگامی که از این ابزارهای ذکر شده استفاده می شود، کسب و کار راه اندازی یک ماشین بازاریابی دیجیتال به طور موثر و بدون استرس به دست می آید. بنابراین، یادگیری و ادغام یک تاکتیک دیجیتال مارکتینگ در یک زمان محقق خواهد شد.

با توجه به موارد فوق، این راهنما برای کمک به شکل دادن به برنامه بازاریابی دیجیتال خود برای جلوگیری از ناکارآمدی در حین انجام آن به تنهایی گردآوری شده است.

راهنمای کامل بازاریابی دیجیتال
راهنمای کامل بازاریابی دیجیتال – کالج نوین

مزایای دیجیتال مارکتینگ

با حضور دیجیتال قوی به عنوان یک راهنما در دیدگاه های مختلف عمل کنید:

ایجاد آگاهی از محصول و جلب مشارکت مشتریان قبل و بعد از فروش
کمک به شناسایی و اولویت دادن به مشتریانی که بیشتر و بیشتر خرید می کنند
راه را برای اشتراک گذاری دهان به دهان و اجتماعی با مزایای مرتبط باز می کند
استرس مشتری را کاهش می دهد اما با پیشنهادات درست و انجام به موقع.

استراتژی ها را با نتایج واقعی پیدا کنید

آگاه باشید که، استادان، پادکست ها و وبلاگ نویسان، روز به روز یک ابزار یا تاکتیک بازاریابی دیجیتال را داغ یا مرده اعلام می کنند که ماهیت همیشه در حال تغییر آن را توضیح می دهد.

کل ایده در اینجا “بازاریابی” است در حالی که تاکید کمتری بر “دیجیتال” است. این به این دلیل است که بازاریابی دیجیتال با نقش‌های بزرگ باقی مانده است.

وظیفه اصلی ما در Digital Marketer این است که افکار نادرست در مورد تاکتیک های موثر و استفاده از آنها در رشد کسب و کار شما را پاک کنیم.

ما باید از کارهای “گوروها” قدردانی کنیم که “شیء براق” یا “رفع سریع” را که تأثیر نامطلوبی بر بازاریابی ایمیلی و تبلیغات دیجیتال یا بهینه سازی موتورهای جستجو خواهد داشت، ادامه می دهند.

ما قصد داریم شما را با استفاده از هشت (8) رشته اصلی بازاریابی دیجیتال راهنمایی کنیم تا به رشد کسب و کار شما در امروز و فراتر از آن کمک کنیم. هر فصل از این رشته با استفاده از راهنمای نهایی بازاریابی دیجیتال همانطور که در اینجا مشاهده می شود به طور خلاصه بررسی می شود.

خلاصه ای از راهنمای نهایی بازاریابی دیجیتال

هیچ جادوی در مورد بازاریابی دیجیتال وجود ندارد. همه چیز در مورد ارائه محصولات و خدمات مناسب در مکان و زمان مناسب است که بازار می‌خواهد و بازاریابی موفقیت آمیز از طریق کانال دیجیتال با استفاده از استراتژی‌های اینجا.

تاکید The Ultimate Guide to Digital Marketing بر روی رشته‌های اساسی مانند بازاریابی محتوا، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی به‌عنوان ارزش‌های اصلی است که کسب‌وکار به دنبال آن است و اساساً بر روی آخرین تاکتیک‌های پر زرق و برق در بازاریابی نیست.

چه چیزی میخواهید بدانید

هر فصل در اینجا با چهار (4) جنبه کلیدی برای استراتژی پوشش داده می شود:

روش ها: با استراتژی ها و فرآیندهای مورد نیاز در ایجاد و اجرای یک طرح از هر انتخابی از کسب و کار مرتبط است. این بخش در هر تنظیمی که به تفصیل در این راهنما توضیح داده شده است، کلیدی است.

معیارها: به اعدادی برای سنجش موفقیت و شناسایی مناطقی که نیاز به اصلاح دارند اشاره دارد.

لینگو: در اینجا مفهومی است که توسط حرفه ای ها و غیر حرفه ای ها در برقراری ارتباط عاقلانه در این زمینه استفاده می شود.

نقش ها مجموعه ای از شرح وظایف است که به اعضای سازمان اختصاص می یابد و به برنامه ریزی و اجرای تاکتیکی بازاریابی دیجیتال کمک می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  دلیل شکست کمپین دیجیتال مارکتینگ

در اینجا ما این راهنما را در یک سری منطقی گرد هم آورده ایم تا درک بهتری از همه مسئولیت ها در تصمیم گیری راه های تاکتیکی یادگیری برای هر هدفی بر عهده زبان آموز است.

وقت شما تمام چیزی است که برای خواندن و مطالعه هر فصل برای درک بهتر لازم است.

اگر بتوانید بین خطوط این فصل ها را بخوانید، با راهنمای دیجیتال بازاریابی آشنا می شوید و روش ها به بهبود روند شما برای حداکثر رشد کمک می کنند.

بخش 1: الگوی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما

سفر ارزش مشتری پایه استراتژیک هر کاری است که در دیجیتال مارکتر انجام می شود. این الگو استاد همه چیز است، بنابراین سایر رشته ها و تاکتیک های بازاریابی دیجیتال بر اساس آن ساخته شده اند.

سفر ارزش مشتری به کامپیوتری کردن تمام شیوه های کسب مشتریان برای انجام فروش، ارتقاء محصولات و خدمات به صورت عاقلانه و بدون صراحت کمک می کند.

کلید یک “قیف گفتگو” یک درایو چند وجهی است که ظاهراً و هوشمندانه یک مشتری بالقوه را به یک اقدام دلخواه هدایت می کند…

هنگامی که چشم انداز یک اقدام مطلوب به دست می آید، راهی برای ایجاد اعتماد و وفاداری مشتری است.

تمام 8 مرحله ای را مطالعه کنید که به شما در ایجاد یک استراتژی برنده برای تجارت شما کمک می کند.

بخش 2: رشد استراتژی بازاریابی محتوا

زمانی که بتوانید آن را به درستی انجام دهید، بازاریابی محتوای شما نه تنها مشتریان بالقوه را جذب می کند، بلکه از طریق قیف بازاریابی برای افزایش فروش و رشد کسب و کار نیز عبور می کند.

اینجاست که محتوای بازاریابی از وبلاگ بی‌صدا می‌شود

ادعای بالا چقدر درست است؟ این بدان معناست که عملکردهای بازاریابی محتوا فراتر از وبلاگ نویسی است.

اکنون می توانید با من اعتراف کنید که بازاریابی محتوا یک تاکتیک کامل است از این رو محتوای ارزشمندی را در هر مرحله از سفر ارزش مشتری ارائه می دهد.

به یاد داشته باشید، شما باید محتوایی ایجاد کنید که نیازهای مشتری را برآورده کند که باید مشتریان بالقوه شما را با استفاده از سفر ارزش مشتری با آگاهی از ایجاد آگاهی، ارزیابی و تبدیل، حرکت دهد.

همچنین، شما باید همه اینها را یاد بگیرید، از جمله اینکه چگونه استراتژی بازاریابی محتوای خود را برنامه ریزی کنید و چگونه محتوای “بی نقص” ایجاد کنید.

راهنمای کامل بازاریابی دیجیتال
راهنمای کامل بازاریابی دیجیتال – کالج نوین

بخش 3: برنامه تبلیغات دیجیتالی خود را متخصص کنید

سلاح موفقیت دیجیتال مارکتینگ، ترافیک است. داشتن یک پایه محکم برای فروش بیشتر و رشد کسب و کار به تسلط بر کسب ترافیک بستگی دارد.

بنابراین این بدان معناست که شما باید یک استراتژی خوب برنامه ریزی شده داشته باشید تا بیشترین ترافیک پولی را داشته باشید. این توضیح می دهد که در مورد پرتاب یک آگهی نیست و امیدواری برای نتایج برای چنین نتیجه ای را به همراه نخواهد داشت.

ما به 7 نوع تبلیغات متکی هستیم که…

فروش (به میزان 3,858٪ ROI مثبت)
سرنخ ها (از یک کمپین 72033 سرنخ ایجاد کرده ایم)
هدف‌گیری مجدد مخاطبان (تقریباً به خوبی یک لیست ایمیل، باید بدانید که چگونه لیست‌های هدف‌گیری مجدد ایجاد کنید).
شما باید اسرار را مطالعه کنید تا به برنامه ریزی تبلیغات دیجیتال کمک کنید که واقعاً کار می کند

بخش 4: چگونه یک استراتژی رسانه های اجتماعی را توسعه دهیم

فعال بودن در مکان مناسب، با افراد مناسب در زمان مناسب بهترین استراتژی رسانه های اجتماعی است. در اینجا، می توانید با مشتریان ارتباط برقرار کنید، ظرفیت و رابطه آنها را با پیشنهادهایی که نیازهای آنها را برآورده می کند، ایجاد کنید.

سوابق موجود نشان می دهد که حدود 79 درصد از کاربران اینترنت ایالات متحده در فیس بوک هستند در حالی که بیش از نیمی از آنها اخبار را از طریق رسانه های اجتماعی که گویای قدرت رسانه های اجتماعی هستند، مطلع می شوند.

ماهیت بازاریابی رسانه های اجتماعی فراتر از معاشرت است، بلکه در مورد فروش بیشتر است، جایی که تاکید ما بر استفاده از 4 مرحله چرخه موفقیت اجتماعی است.

شروع به یادگیری نحوه استفاده از چرخه موفقیت اجتماعی کنید که به شما کمک می کند طرفداران و دنبال کنندگان خود را جذب کنید، آنها را درگیر کنید و حتی از طریق رسانه های اجتماعی به آنها بفروشید.

این مقاله را مطالعه کنید  9 بهترین تاکتیک دیجیتال مارکتینگ

بخش 5: پیروی از بهترین شیوه های بازاریابی ایمیلی

آیا بازاریابی ایمیلی بهترین روش است؟

واقعیت این است که ایمیل یکی از ابزارهای رسانه های اجتماعی است که در صورت کاوش خوب به رشد کسب و کار شما کمک می کند.

سوابق DMA و Demand Metric حاکی از آن است که ایمیل دارای بازگشت سرمایه متوسط ​​​​122٪ است. این نشان می دهد که استفاده و محبوبیت آن 4 برابر بیشتر از هر کانال بازاریابی دیگری است. مبنای ایجاد ROI تسلط بر پایه هایی مانند

این در مورد تحویل ایمیل های شما به صندوق ورودی احتمالی شما است
باز کردن ایمیل شما
شروع تعامل، بنابراین مشتری احتمالی شما اقدامی را که می‌خواهید انجام می‌دهد
کامپیوتری کردن کل فرآیند
نقش مهم ایمیل در یک کسب و کار رو به رشد و نحوه اعمال سریع آن را برای جابجایی مشتریان بالقوه و مشتریان در سفر ارزش مشتری مطالعه کنید.

قسمت 6: طراحی استراتژی بازاریابی جستجوی شما

بازاریابی جست و جو به طور چشمگیری یک چرخش جدید اخیر برای همیشه داشته است. امروزه بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به افزایش ترافیک وب سایت ها کمک می کند و اعتماد بازدیدکنندگان نیز به ارتقای بازاریابان دیجیتال کمک می کند.

سالانه، به روز رسانی الگوریتم های مختلف توسط گوگل ارائه می شود. به این ترتیب، بازاریابان جستجویی که بیشتر اوقات درگیر سیستم هستند، ضربه سختی می‌خورند و در نهایت رتبه‌های به دست آمده را از دست می‌دهند.

به طور کلی، بازاریابان جستجو از سئو کلاه سفید استفاده می کنند که رتبه جستجوی شما را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بهبود می بخشد و در عین حال یکپارچگی وب سایت شما را حفظ می کند و در شرایط خدمات موتورهای جستجو قرار می گیرد. این تاکتیک ها در محدوده تعریف شده توسط گوگل باقی می مانند.

تمایل شما برای رقابت در کانال‌های جستجو برای دریافت ترافیک ارگانیک به وب‌سایت خود بدون هیچ هزینه‌ای، فصلی است که در اینجا فرصت شما را فراهم می‌کند، اگر راه درست انجام این کار را بیاموزید.

بخش 7. استفاده از تجزیه و تحلیل وب سایت در بازاریابی دیجیتال شما

تجزیه و تحلیل وب سایت در رابطه با دیجیتال مارکتینگ یکی از ابزارهای ضروری در نظر گرفته می شود که به شناسایی شاخص های درست و غلط بودن کارها و اقدامات بعدی کمک می کند.

شروع کردن نباید مشکل ساز باشد اما پرسیدن سوالات درست…

چرا تغییر برخی از بازدیدکنندگان دشوار است؟
آیا محتوای ما با مخاطبان هدف مطابقت دارد؟
کدام حالت عملکرد می تواند منجر به فروش بیشتر شود؟
پس از دریافت پاسخ های حقوقی، به سادگی این 3 اصل راهنما را دنبال کنید.

به داده ها کار بدهید
از تست برای تبدیل سوالات خود به استراتژی استفاده کنید
برای چیزهایی که اندازه گیری آنها سخت است، زمینه را به آنها بدهید
فرآیند کم استرس ما را برای استفاده از تجزیه و تحلیل برای بهینه سازی وب سایت خود بیاموزید – رویکردی آسان برای درک هر کسی که می تواند از آن استفاده کند.

بخش 8. تأثیر بهینه سازی نرخ تبدیل برای افزایش رشد

بهینه‌سازی نرخ تبدیل صرفاً تکنیکی است که برای تبدیل ترافیک موجود به سرنخ‌ها و مشتریان توسط هر کسی که به آن علاقه دارد استفاده می‌شود. اگرچه بسیاری آن را دشوار می‌دانند، اما آنطور که ادعا می‌شود اینطور نیست.

برای بهبود بازاریابان در بازاریابی دیجیتال، تمام چرخه بازاریابی باید اجرا شود.

این بدان معناست که رویکرد سیستماتیک باید برای تبدیل پیشنهادهای متوسط ​​به برنده و موجود برای یک گاو پول نقد ایجاد و اثبات شود.

برای یادگیری چرخه CRO، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بازدهی 1% را به 10%، 25% یا بالاتر تبدیل کنید. اینجا را بخوانید تا چارچوب ساده و قابل تکرار ما را بیاموزید که به شما کمک می کند نتایج را در وب سایت خود به طور مداوم بهبود بخشید.

نتیجه

اصولی که در این راهنمای نهایی بازاریابی دیجیتال به اشتراک گذاشته شده است، مبنایی را برای تسلط شما بر بازاریابی دیجیتال تشکیل می دهد. بنابراین از آن بهره ببرید.

آنچه در حال حاضر از شما خواسته می شود این است که مهارت های خود را اصلاح و بازتعریف کنید و آنها را به طور بهینه به کار بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟