هوش تجاری برای تقویت دیجیتال مارکتینگ

هوش تجاری برای تقویت دیجیتال مارکتینگ

هوش تجاری برای تقویت دیجیتال مارکتینگ ، امروزه، بازار مصرف‌کننده‌محور شده است، جایی که مصرف‌کننده قبل از خرید محصول خود، آن را بررسی می‌کند. دنیای دیجیتال در حال توسعه فناوری های انقلابی مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و تجزیه و تحلیل داده های بزرگ است. در اینجا شرکت‌ها از فناوری‌های هوشمند استفاده می‌کنند تا حرکت‌های هوشمندانه‌ای را برای دستیابی به خدمات مشتری خوب انجام دهند.

عصر دیجیتال با قدرت داده‌محور، برنامه‌های کاربردی هوش تجاری و منابعی مانند پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و موتورهای جستجو به طور مداوم در حال تحول است. ممکن است در حال حاضر کمپین‌های بازاریابی دیجیتال را اجرا کنید – با بودجه‌های اندازه‌های متفاوت – و تولید سرنخ و همچنین فروش برای برند خود داشته باشید. با این حال، به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، هدف شما باید کسب بیشترین بازگشت سرمایه (ROI) باشد.

چگونه می توانید به آن دست یابید؟

راه پیش رو با بهینه سازی کمپین های خود به منظور ایجاد نتایج بهتر است. یکی از عناصر بسیار مهم بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ داده است. بدون داده، نمی توانید بفهمید که در حال حاضر چگونه کار می کنید و چه کاری باید انجام دهید تا کمپین های خود را به سطح بعدی ببرید.

هوش تجاری چیست؟- هوش تجاری برای تقویت دیجیتال مارکتینگ

هوش تجاری (BI) اساساً فرآیند جمع‌آوری داده‌ها و سپس تجزیه و تحلیل آن‌ها به منظور استخراج بینش عملی است. این بینش‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اید می‌تواند به تصمیم‌گیری بهتر کمک کند و به شما کمک کند رشد کسب‌ و کار را هدایت کنید. چنین تصمیم‌گیری مبتنی بر داده‌ها نیز دقیق است، زیرا مبتنی بر فرضیات نیست.

این مقاله را مطالعه کنید  12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ

رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجو عامل اصلی استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای شرکت ها هستند. میزان داده های تولید شده از این منابع به شدت افزایش یافته است تا فرآیند BI و تصمیم گیری هوشمندانه انجام شود.

هوش تجاری برای تقویت دیجیتال مارکتینگ
هوش تجاری برای تقویت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

استفاده از هوش تجاری در بازاریابی دیجیتال

مشتریان خود را بشناسید
به منظور بهبود تلاش های بازاریابی خود، باید ایده شفافی از اینکه مشتری هدف شما کیست داشته باشید. اگر آن را درک نکنید، به احتمال زیاد نخواهید توانست از بودجه خود حداکثر استفاده را ببرید.

در حالی که ممکن است تا به حال درک کاملی از مشتریان هدف خود داشته باشید و حتی ممکن است آنها را به شخصیت های مختلف خریدار تفکیک کرده باشید، کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها کمک می کند.

اینجاست که BI و تجزیه و تحلیل می توانند به شما کمک کنند. با استفاده از رسانه های اجتماعی و ابزارهای تجزیه و تحلیل وب، می توانید نیروی محرکه مخاطبان خود را دریابید. همچنین می توانید از یک متخصص بازاریابی رسانه های اجتماعی برای درک و تهیه یک استراتژی تجاری رقابتی کمک بگیرید.

علاوه بر این، داده‌های جمع‌آوری‌شده می‌توانند به شما کمک کنند تا بینش دقیقی در مورد علایق و رفتار آنها داشته باشید. در نتیجه، می توانید تصویر بهتری از مخاطبان خود ترسیم کنید. این به نوبه خود شما را قادر می سازد تا کمپین های بازاریابی خود را بهتر مطابق با علایق آن ها سفارشی کنید. همچنین ممکن است بتوانید یک بخش کاملاً جدید از مخاطبان را کشف کنید که ممکن است هنگام ایجاد پرسونای خریدار به آن فکر کرده باشید.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

تجزیه و تحلیل زمان واقعی
داده های جریان یافته از طریق اینترنت هر هفته، حتی هر روز تغییر می کند. برای ارائه اطلاعات تازه برای کمپین های بازاریابی دیجیتال شما به داده های بلادرنگ نیاز است. تجزیه و تحلیل داده ها در زمان واقعی با حذف هزینه های اضافی، عملکرد بازاریابی دیجیتال شما را تقویت می کند.

بازاریابان دیجیتال همچنین می توانند از تجزیه و تحلیل داده ها در زمان واقعی برای نظارت بر همه کانال های بازاریابی استفاده کنند. آنها می توانند محصولات را در پلتفرم های رسانه ای مختلف به اشتراک بگذارند و تصمیم بگیرند که در کجا بیشتر یا کمتر خرج کنند. همچنین، شرکت ها می توانند به درخواست مشتری خود در زمان واقعی پاسخ دهند. بر اساس یک گزارش، 52 درصد از مشتریان می خواهند به بازخورد یا سایر سؤالات خود پاسخی سریع بدهند.

مشارکت هوش مصنوعی در ابزارهای CRM به کارمندان کمک می کند تا به عنوان دستیار مجازی خدمت کنند و آنها را سازنده تر کند. می تواند پاسخ مصرف کننده، داده ها، پیگیری ها، فعالیت ها و ایمیل ها را خودکار کند. ابزارهای CRM دارای هوش مصنوعی، بخش‌بندی را بهبود می‌بخشند و همچنین سرنخ‌های داغ را سفارشی و اولویت‌بندی می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟