یک کمپین دیجیتال مارکتینگ

یک کمپین دیجیتال مارکتینگ

یک کمپین دیجیتال مارکتینگ ، اگرچه آلبرت انیشتین در این نقل قول در مورد دیجیتال مارکتینگ صحبت نمی کرد، مطمئناً در مورد این موضوع قابل استفاده است. موفقیت نهایی یک کمپین دیجیتال مارکتینگ نباید تنها با تعداد افرادی که درگیر هستند یا تعداد “لایک” دریافت شده سنجیده شود – بلکه باید با بازگشت سرمایه و سایر شاخص های عملکرد کلیدی ارزشمند مرتبط با اهداف تجاری اندازه گیری شود. یک کمپین بازاریابی که هم موفق و هم با ارزش باشد، باید در اهداف تجاری تثبیت شود و با استراتژی و خلاقیت اجرا شود. بنابراین، چگونه یک کمپین دیجیتال مارکتینگ واقعا موثر ایجاد می کنید؟

یک کمپین دیجیتال مارکتینگ
یک کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟

کمپین های دیجیتال مارکتینگ در واقع مجموعه ای از فعالیت های بازاریابی در فضای مجازی و آنلاین هستند که با برنامه و هدفی مشخص و به منظور انتقال پیامی واحد و جذب بازدید بالاتر، افزایش تعامل کاربران با کسب و کار مورد نظر و در نتیجه فروش هر چه بیشتر انجام می گردند. جهت اجرا و پیاده‌سازی کمپین‌های دیجیتال از انواع رسانه‌های دیجیتالی نظیر شبکه های اجتماعی، وب سایت ها، تبلیغات پوستر و بنری و مورادی از این قبیل استفاده می کنند.

چه چیزی یک کمپین دیجیتال مارکتینگ را موفق می کند؟

اهداف خود را مشخص کنید

اهداف اساسی ترین مؤلفه هر کمپین بازاریابی، چه دیجیتال و چه غیر دیجیتال هستند. اهداف، جهت کل کمپین، از استراتژی کلی گرفته تا تاکتیک های خاص را تعیین می کنند. اهداف کمپین نه تنها باید مشخص، قابل اندازه گیری و واقع بینانه باشد، بلکه باید هدفمند و همسو با اهداف واقعی کسب و کار باشد. گرفتن «لایک» بیشتر عالی است، اما برای اینکه واقعاً ارزشمند باشد، باید نتایج معنادارتری ارائه دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  بهبود بودجه دیجیتال مارکتینگ
یک کمپین دیجیتال مارکتینگ
یک کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

تعیین یک استراتژی

استراتژی کمپین دیجیتالی شما باید همه جنبه های کمپین را در نظر بگیرد – از مخاطبان هدف و رویکرد پیام رسانی گرفته تا کانال های اجرا و بودجه. توسعه یک استراتژی موثر مستلزم درک عمیق کانال های مختلف آنلاین و نحوه کار آنها با یکدیگر و همچنین بهترین شیوه ها برای دستیابی به حداکثر نتایج است. پس از نهایی شدن، این تصمیمات استراتژیک باید در یک طرح جامع که کل کمپین را هدایت/حکم می کند، تحقق یابد.

ارتباط را ایجاد کنید

برای اینکه یک کمپین تاثیرگذار باشد، باید با مخاطب هدف شما مرتبط باشد. پیام‌های ساده و گسترده نتایج ارزشمندی را به همراه نخواهد داشت. ماهیت واقعی بازاریابی این است که اهداف تجاری خالص را در نظر بگیرید و آنها را به چیزی تبدیل کنید که مخاطبان شما می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. موضع بگیرید. واکنش عاطفی را تحریک کنید. زمینه مشترک ایجاد کنید. این نوع رویکرد به شرکت شما کمک می کند تا بین پیام های شما و مخاطبان شما پیوندی ایجاد کند که اثربخشی کمپین شما را تقویت می کند.

به مخاطبان خود برسید

این بسیار مهم است که شما واقعاً به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید. شما نمی توانید فرض کنید که صرفاً افزودن یک تبلیغ یا صفحه به سایت شما به طور خودکار مخاطبان هدف شما را جذب می کند. دستیابی به مخاطبان هدف نیاز به استفاده از تاکتیک های استراتژیک مانند ایمیل، مقالات وبلاگ، بهینه سازی موتورهای جستجو، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، رسانه های اجتماعی، شخصی سازی و هدف گذاری مجدد دارد. علاوه بر این، قابلیت‌های تبلیغات آنلاین و اجتماعی امروزی قابلیت‌های هدف‌گیری پیشرفته‌ای را ارائه می‌کنند که به طور باورنکردنی در کمک به کسب‌وکارها برای دستیابی به مخاطبان مناسب مؤثر است. به عنوان مثال، فیس بوک به کسب و کارها این امکان را می دهد که بر اساس معیارهای بسیار خاص مانند موقعیت جغرافیایی، سن، علایق، ارتباطات، تحصیلات و شغل و بسیاری موارد دیگر، مخاطبان هدف را مشخص کنند. چنین هدف‌گیری کنترلی بر کمپین فراهم می‌کند که به موفقیت و ارزشمند شدن آن کمک می‌کند.

این مقاله را مطالعه کنید  نقش محتوای متنی در بازاریابی دیجیتال

بصری ها را بگنجانید

ما موجودات بصری هستیم. پلتفرم های رسانه های اجتماعی بیشتر مبتنی بر تصویر هستند. روندهای وب سایت دارای تصاویر بزرگتر و برجسته هستند. و به این دلیل است که این جمله که یک تصویر ارزش هزار کلمه را دارد، درست است. تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از تصاویر با کیفیت و برند در یک کمپین می‌تواند اثربخشی آن را به میزان قابل توجهی تقویت کند، در حالی که به طور همزمان باعث ایجاد آگاهی و آشنایی با نام تجاری می‌شود. 90 درصد اطلاعاتی که به مغز منتقل می شود بصری است و تصاویر بصری 60000 برابر سریعتر از متن در مغز پردازش می شوند – به شما این امکان را می دهد که پیامی را به وضوح و سریع به مخاطبان خود ارسال کنید (منابع: 3M Corporation و Zabisco). علاوه بر این، تصاویر بصری به احتمال زیاد یک مفهوم عاطفی دارند، به شما کمک می‌کنند به ارتباط دست پیدا کنید و این شانس را افزایش می‌دهد که مخاطبان شما ارتباط واقعی با پیام شما را احساس کنند و متعاقباً به دستیابی به اهداف شما کمک می‌کنند.

یک کمپین دیجیتال مارکتینگ
یک کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

ادغام با همه کانال ها

اگر چیزی در مورد بازاریابی دیجیتال می دانیم، این است که در یک سیلو رشد نمی کند. از آنجایی که عناصر زیادی وجود دارند که یک حضور دیجیتالی موفق را تشکیل می دهند، ضروری است که همه آنها را هنگام برنامه ریزی یک کمپین در نظر بگیرید. تبلیغ کمپین خود در بین کانال‌های آنلاین مختلف، در عین حال که با تلاش‌های آفلاین مناسب ارتباط برقرار می‌کنید، دامنه کمپین شما را افزایش داده و تأثیر آن را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، اگر یک پست رسانه اجتماعی با تولید خوب به صفحه‌ای در وب‌سایت شما که از نظر پیام‌رسانی و نام تجاری متناقض است، پیوند داده شود، واقعاً از دست می‌دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  مراحل پیشرفت دیجیتال مارکتینگ

سازگاری ایجاد کنید

تداوم در سراسر ادغام کانال شما مرا به نقطه بعدی می رساند. ثبات در یک کمپین کاملاً حیاتی است. در حالی که سازگاری بر اعتبار و اقتدار شما تأثیر می گذارد – همچنین بین دیدن یک پیام و دریافت واقعی آن تفاوت زیادی وجود دارد. ساده‌سازی عناصر کمپین خود در همه کانال‌ها از آگاهی پشتیبانی می‌کند و همچنین اطمینان حاصل می‌کند که مخاطبان شما پیام را دریافت می‌کنند. دستیابی به این سطح از شناخت در بین مخاطبان برای اثربخشی کمپین شما ضروری است، زیرا به حرکت مخاطبان شما برای انجام اقدامات مورد نظر کمک می کند.

کمپین های موفق و ارزشمند ایجاد کنید

توسعه یک کمپین دیجیتال مارکتینگ واقعاً مؤثر بسیار بیشتر از دستیابی به معیارهای دلخواه و آمار تعامل است. این نیاز به استراتژی و خلاقیت دارد تا اهداف تجاری را به اقدام مخاطب تبدیل کند که نتایج واقعی را ارائه دهد. ترکیبی از نتایج چیزی است که یک کمپین موفق را ارزشمند می کند. این فرمولی برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال است که حتی آلبرت انیشتین بزرگ نیز ممکن است از آن قدردانی کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟