چرا به یک اکوسیستم دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

چرا به یک اکوسیستم دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

چرا به یک اکوسیستم دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟ ، اکوسیستم دیجیتال مارکتینگ، چه بر روی زمین، کمی سبز به نظر می رسد یا عصر جدید، اینطور نیست؟

اگر در مورد تبلیغ کسب و کار خود به صورت آنلاین جدی هستید – چیزهای بیشتری از ساختن یک وب سایت در آن وجود دارد. شما به یک سیستم کامل در اطراف آن نیاز دارید، وگرنه کار نخواهد کرد. وب سایت شما فقط یکی از بیش از یک میلیارد وب سایت خواهد بود که در سرزمین ابری در انتظار کشف نشسته اند. فقط به این دلیل که شما آن را “راه اندازی کرده اید” – به این معنی نیست که مردم آن را پیدا خواهند کرد. و اگر این کار را کردند، به این معنی نیست که با شما تماس می گیرند یا چیزی می خرند، یا دوباره برمی گردند.

به همین دلیل است که اصطلاح “اکوسیستم بازاریابی دیجیتال” ابداع شد و تبدیل به یک “عبارت وزوز” دیگری شده است که همه ما باید آن را درک کنیم.

به طور کلی وقتی کلمه اکوسیستم را می بینید، به تعریف کلی فکر می کنید:

“جامعه ای از موجودات (دریایی یا زمینی)
همراه با محیط فیزیکی آنها.”
برای من اکوسیستم تصاویری از جنگل‌ها، گیاهان، حیوانات، پرندگان، حشرات، خاک را تداعی می‌کند – همه با هم زندگی می‌کنند و به یکدیگر و به خورشید، باران و باد وابسته هستند تا زنده بمانند و به نو شدن ادامه دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  انجام آموزش دیجیتال مارکتینگ

در مفهوم تجاری، اکوسیستم به صورت زیر تعریف می شود:

“هر سیستم یا شبکه ای از اتصال
و بخش های متقابل”
بنابراین می توانیم بگوییم که اکوسیستم بازاریابی دیجیتال شما نسخه آنلاین شما (و تیم شما) است که از نظر فیزیکی به مشتریان خود می پردازید، می فروشید، خدمات می دهید و مدیریت می کنید.

چرا به یک اکوسیستم دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟
چرا به یک اکوسیستم دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟ – کالج نوین

هفت جزء ضروری اکوسیستم دیجیتال مارکتینگ شما

1. یک استراتژی دیجیتالی خوب برنامه ریزی شده

بدون یک استراتژی مستند که با اهداف شما همسو باشد، در نهایت با صرف زمان و هزینه برای بازاریابی دیجیتال که ممکن است کارساز باشد یا نباشد، دست و پنجه نرم خواهید کرد. شما باید مشتریان ایده‌آل خود را مشخص کنید، روشی را که در آن بالقوه‌ها را پیدا می‌کنید و دقیقاً چگونه آنها را می‌شناسند، می‌پسندند و به شما اعتماد می‌کنند، آنچه را که به آنها پیشنهاد می‌دهید، اهدافتان و نحوه اندازه‌گیری ROI را مشخص کنید.

2. یک وب سایت خوب- چرا به یک اکوسیستم دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

جزء اصلی اکوسیستم بازاریابی دیجیتال شما وب سایت شما است. این مانند ویترین یا دفتر دیجیتال شماست – جایی که مردم برای اطلاع از شما و محصولات و خدمات شما می آیند. این باید خیلی بیشتر از یک بروشور آنلاین باشد. باید با بازدیدکنندگان وب سایت با شرایط آنها صحبت کند، نشان دهد که شما نیازهای آنها را درک می کنید، می توانید آنچه را که نیاز دارند ارائه دهید و آن را ثابت کنید. وب سایت شما در مورد شما نیست – درباره آنهاست.

همچنین باید برای مطالعه جذاب باشد، ارزش زیادی ارائه دهد، به راحتی قابل مشاهده و پیمایش در هر دستگاهی باشد و افراد را برای برداشتن گام بعدی ترغیب کند.

این مقاله را مطالعه کنید  13 مزیت دیجیتال مارکتینگ

این یعنی ورزش کردن

. مشتریان احتمالی شما می خواهند چه نوع اطلاعاتی را در سایت شما بیابند
. چگونه می خواهید توجه آنها را جلب کنید و آنها را علاقه مند نگه دارید
. چه نوع اقدامی را می خواهید آنها انجام دهند
. و بعد از اینکه آنها آن اقدام را انجام دادند، قرار است بعداً چه کاری انجام دهید
. چگونه می خواهید مردم را به سایت خود بازگردانید

3. یک سیستم ایمیل حرفه ای

دلیل اینکه اکوسیستم شما به یک ایمیل مارکتینگ حرفه ای نیاز دارد ساده است: این یکی از موثرترین راه ها برای ایجاد رابطه با مشتریان بالقوه و مشتریان است.

کلید بازاریابی ایمیلی موثر، ارسال پیام‌های شخصی‌سازی شده یک به یک است که شبیه ایمیل‌های انبوه نیستند. برای انجام این کار، به یک سیستم بازاریابی ایمیلی نیاز دارید – نه Outlook یا Gmail یا Hotmail.

1. می توانید کمپین های ایمیل شخصی سازی شده خودکار را برای جلب اعتماد و فروش از مشتریان احتمالی راه اندازی کنید.
2. می توانید خبرنامه ها و پیشنهادات منظمی را برای مشتریان بالقوه و مشتریان خود ارسال کنید تا برند تجاری خود را در ذهن خود نگه دارید، ارزش مستمری را از طریق نکات مفید ارائه دهید، و سایر محصولات و پیشنهادات ویژه را تبلیغ کنید.
3. حتی می‌توانید کمپین‌های خودکار را راه‌اندازی کنید تا روابط با مشتریان را تقویت کنید، نظرات و توصیفات را دریافت کنید، درخواست ارجاع دهید و تجارت مجدد را تحریک کنید.

چهار جزء دیگر طرح

ما چهار مؤلفه ضروری دیگر داریم که برای تکمیل آن در اکوسیستم بازاریابی دیجیتال خود به آنها نیاز دارید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 مزایای مشارکت در دیجیتال مارکتینگ

طرح رایگان ما را دانلود کنید تا جزئیات کامل هر جزء را دریافت کنید. آن را پرینت بگیرید و آنچه از قبل دارید را بررسی کنید. این به شما کمک می کند تلاش خود را روی قسمت هایی که از دست داده اید متمرکز کنید. بسته به نوع کسب و کار شما ممکن است به همه آنها نیاز نداشته باشید، اما حداقل 80٪ نیاز دارید.

اگر برنامه ای نداشته باشید، بازاریابی دیجیتال می تواند گیج کننده و پیچیده باشد.

این طرح کلی اکوسیستم را به شما نشان می دهد، این که چگونه همه با هم کار می کنند و چه چیزهایی باید داشته باشید تا بازاریابی دیجیتال شما شروع به ارائه نتایج مورد نظرتان کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 11 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟