یک فرآیند دیجیتال مارکتینگ

یک فرآیند دیجیتال مارکتینگ

یک فرآیند دیجیتال مارکتینگ ، با توجه به اینکه اینترنت امروز چقدر در دسترس است. اگر به شما بگوییم که تعداد کل افرادی که هر روز آنلاین می شوند همچنان در حال افزایش است، ما را باور می کنید؟

این است. در واقع، طبق تحقیقات پیو، استفاده مستمر از اینترنت در میان بزرگسالان تنها در سه سال گذشته 5 درصد افزایش یافته است. و حتی اگر ما آن را زیاد می گوییم، نحوه خرید و خرید مردم واقعاً همراه با آن تغییر کرده است. این بدان معناست که بازاریابی آفلاین به اندازه گذشته موثر نیست.

بازاریابی همیشه در مورد برقراری ارتباط با مخاطبان در مکان و زمان مناسب بوده است. امروز، این بدان معنی است که شما باید آنها را در جایی ملاقات کنید که در حال حاضر زمان زیادی را صرف می کنند: در اینترنت.

دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی آنلاین یا تبلیغات اینترنتی. مهم نیست که آن را چه می نامید، بازاریابی آنلاین شرکت شما در حال حاضر یک معامله بزرگ است. از این گذشته، استفاده از اینترنت در طول 10 سال گذشته بیش از دو برابر شده است و این تغییر به طور گسترده بر نحوه خرید محصولات و تعامل افراد با مشاغل تأثیر گذاشته است.

یک فرآیند دیجیتال مارکتینگ
یک فرآیند دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

تاکتیک‌ها در آرسنال بازاریاب دیجیتال

بازاریابی دیجیتال طیف گسترده ای از تاکتیک ها و فناوری های بازاریابی را در بر می گیرد که برای دستیابی به مشتریان آنلاین استفاده می شود. بازاریابی دیجیتال را می توان به طور کلی به هفت دسته اصلی تقسیم کرد که عبارتند از:

. بهینه سازی موتور جستجو،
. پرداخت برای هر کلیک،
. بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی،
. بازاریابی محتوا،
. بازاریابی ایمیلی،
. بازاریابی موبایلی و
. تجزیه و تحلیل بازاریابی.

این مقاله را مطالعه کنید  پست مستقیم استراتژی دیجیتال مارکتینگ

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
هدف از سئو این است که اطمینان حاصل شود که یک کسب و کار در نتایج جستجوی گوگل رتبه بالاتری پیدا می کند و در نهایت ترافیک موتورهای جستجو را به وب سایت شرکت افزایش می دهد. برای انجام این کار، بازاریابان سئو در مورد کلمات و عباراتی که مصرف کنندگان برای جستجوی اطلاعات آنلاین و استفاده از آن اصطلاحات در محتوای خود استفاده می کنند، تحقیق می کنند.

پرداخت به ازای کلیک (PPC)
اصطلاح پرداخت به ازای کلیک به تبلیغات پولی و همچنین نتایج موتورهای جستجوی ارتقا یافته اشاره دارد. این یک نوع بازاریابی دیجیتال کوتاه مدت است، به این معنی که وقتی دیگر پولی پرداخت نکنید، تبلیغ دیگر وجود نخواهد داشت.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
این شامل هر کاری است که یک کسب و کار از طریق کانال های رسانه های اجتماعی انجام می دهد. تقریباً همه افراد با رسانه های اجتماعی آشنا هستند، اما بازاریابان باید با سبکی یکپارچه و استراتژیک به شبکه های اجتماعی نزدیک شوند. بازاریابی رسانه های اجتماعی بسیار فراتر از ایجاد پست برای کانال های اجتماعی و پاسخ دادن به نظرات است.

بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا از داستان سرایی و به اشتراک گذاری اطلاعات برای افزایش آگاهی از برند استفاده می کند. در نهایت، هدف این است که اطمینان حاصل شود که خواننده برای تبدیل شدن به مشتری اقدامی مانند درخواست اطلاعات بیشتر، ثبت نام در لیست ایمیل، یا – در غیر این صورت – خرید انجام می دهد.

یک فرآیند دیجیتال مارکتینگ
یک فرآیند دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بازاریابی ایمیلی- یک فرآیند دیجیتال مارکتینگ
حتی با ورود رسانه های اجتماعی، برنامه های کاربردی موبایل و کانال های اضافی، ایمیل هنوز یکی از موفق ترین تکنیک های بازاریابی است. این می تواند بخشی از یک استراتژی بازاریابی محتوا باشد، ارزشی را به مصرف کنندگان ارائه دهد و در طول زمان مخاطب را به مشتری تبدیل کند.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای کارآفرینان

بازاریابی موبایلی
این تکنیک بازاریابی دیجیتال بر روی دستیابی به مخاطبان هدف شما در تلفن هوشمند یا رایانه لوحی متمرکز است. بازاریابی موبایلی از طریق پیام‌های متنی، رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، ایمیل و همچنین اپلیکیشن‌های موبایل به دست مردم می‌رسد.

تجزیه و تحلیل بازاریابی
یکی از مزایای کلیدی بازاریابی دیجیتال این است که بسیار قابل ردیابی و همچنین قابل اندازه گیری است. زمانی، تنها بخش‌های بازاریابی قابل پیگیری، کوپن‌ها و پیشنهادات پست مستقیم مشابه بودند. اگر مشتری از کوپن استفاده می کرد، می دانستید که پیام طنین انداز شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − شش =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟