متخصص دیجیتال مارکتینگ

متخصص دیجیتال مارکتینگ

متخصص دیجیتال مارکتینگ ، اگر به دنبال یک نقش دیجیتال مارکتینگ هستید که در آن مجموعه مهارت‌های متنوعی را توسعه دهید، کمپین‌های بازاریابی پیچیده را در کانال‌های متعدد مدیریت کنید، و خود را برای نقش رهبری بازاریابی آماده کنید، باید به فکر تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی دیجیتال باشید.

وقتی سازمان‌ها برای این نقش استخدام می‌کنند، به دنبال متخصصان بازاریابی دیجیتال هستند که بتوانند کمپین‌های بازاریابی آنلاین را در چندین کانال بازاریابی طراحی، اجرا و مدیریت کنند: جستجوی ارگانیک، جستجوی پولی، و نمایش تبلیغات، ایمیل و رسانه‌های اجتماعی. بازاریابی محتوا، روابط عمومی دیجیتال و اینفلوئنسر مارکتینگ نیز از جمله مهم ترین مهارت های متخصصان بازاریابی دیجیتال در سال 2020 هستند.

در حالی که آژانس‌های بازاریابی تمایل دارند متخصصان کانال را با مجموعه مهارت‌های مکمل استخدام کنند، اکثر مشاغل متخصص بازاریابی دیجیتال در موقعیت‌های داخلی هستند که انتظار می‌رود استخدام‌های جدید وسعتی از مهارت‌ها و دانش بازاریابی آنلاین را نشان دهند. این امر مشاغل متخصص بازاریابی دیجیتال را به ویژه سخت می کند، اما پتانسیل زیادی برای رشد و کسب دانش نیز وجود دارد که می تواند منجر به پیشرفت شغلی در آینده شود.

اگر از چالش تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی دیجیتال هیجان زده هستید، ما این منبع را برای کمک به شما در شروع کار جمع آوری کرده ایم. شما خواهید آموخت که متخصصان بازاریابی دیجیتال هر روز چه می کنند، مهم ترین مهارت هایی که برای موفقیت نیاز دارند و سریع ترین راه برای تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی دیجیتال در سال 2020.

متخصص دیجیتال مارکتینگ
متخصص دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

یک متخصص دیجیتال مارکتینگ چه کاری انجام می دهد؟

ایجاد و اجرای کمپین های دیجیتال مارکتینگ

به عنوان یک متخصص بازاریابی دیجیتال، استراتژی دیجیتال را برای سازمان خود توسعه و اجرا خواهید کرد. شما مسئول برنامه ریزی، ساخت و اجرای کمپین های بازاریابی دیجیتال در چندین کانال و پلتفرم خواهید بود. شما از کمپین های جستجوی ارگانیک، تبلیغات پولی، بازاریابی ایمیلی، رسانه های اجتماعی و کانال های دیگر برای افزایش آگاهی در مورد شرکت، برند، محصولات و خدمات خود استفاده خواهید کرد.

کپی‌نویسی تبلیغات و تولید محتوا

برخی از متخصصان بازاریابی دیجیتال ممکن است با نویسندگان کار کنند یا به بودجه ای برای استخدام نویسندگان آزاد دسترسی داشته باشند، اما در بیشتر موارد، از متخصصان بازاریابی دیجیتال انتظار می رود برای حمایت از کمپین های بازاریابی آنلاین خود، کپی رایتینگ تبلیغات و تولید محتوا را انجام دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین استراتژی آژانس دیجیتال مارکتینگ

این شامل نوشتن پست‌های مهمان برای کمپین‌های روابط عمومی دیجیتال، ایجاد مقالات و سایر منابع برای جستجوی ارگانیک، و حتی نوشتن کتاب‌های الکترونیکی برای نمایش‌های محتوای دروازه‌دار است، متخصصان بازاریابی دیجیتال برای موفقیت باید مهارت‌های نوشتاری متقاعدکننده عالی و فرآیند تولید محتوا کارآمد داشته باشند.

توسعه دارایی های بصری برای کمپین های دیجیتال

برخی از متخصصان بازاریابی دیجیتال در کنار طراحان گرافیکی کار می کنند که از کمپین های بازاریابی آنها با ایجاد دارایی های بصری حمایت می کنند، اما انتظار می رود اکثر آنها خودشان این کار را انجام دهند.

بهترین متخصصان بازاریابی دیجیتال دانش پیشرفته ای از ابزارهای گرافیکی مانند Adobe Illustrator دارند و می توانند از آنها برای توسعه دارایی برای تبلیغات نمایشی، کمپین های بازاریابی ایمیلی یا بازاریابی اینفوگرافیک استفاده کنند.

مدیریت وب سایت ها و انتشار محتوا- متخصص دیجیتال مارکتینگ

متخصصان بازاریابی دیجیتال وب سایت های سازمان خود را مدیریت می کنند و محتوا را برای حمایت از کمپین های بازاریابی خود منتشر می کنند.

به عنوان یک متخصص بازاریابی دیجیتال، باید سیستم مدیریت محتوای شرکت خود را بشناسید و بتوانید با اصلاح کدهای HTML یا CSS، بهینه‌سازی‌های فنی وب‌سایت را انجام دهید.

نظارت و بهینه سازی کمپین های بازاریابی

به عنوان یک متخصص بازاریابی دیجیتال، از شما انتظار می رود که عملکرد کمپین های بازاریابی خود را نظارت کرده و آنها را در طول زمان بهینه کنید. شما از ابزارهای نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها مانند Google Analytics استفاده خواهید کرد تا بفهمید ترافیک وب شما چگونه ایجاد می شود و بهترین فرصت ها برای پیشبرد اهداف تجاری مانند ایجاد آگاهی از برند یا افزایش تبدیل ها را شناسایی می کنید. شما از مهارت های طراحی بصری در ترکیب با نرم افزار بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) برای بهبود عملکرد صفحات فرود و ایجاد تبدیل استفاده خواهید کرد.

انتقال نتایج به رهبری

به عنوان یک متخصص بازاریابی دیجیتال در یک نقش داخلی، احتمالاً به یک مدیر بازاریابی یا مدیر بازاریابی در سازمان خود گزارش می دهید. برای نشان دادن نتایج کار خود باید گزارش ها، داشبوردها یا ارائه ها را تهیه کنید. شما باید نتایج کمپین را تجزیه و تحلیل کنید و بازده سرمایه گذاری مثبتی را از کانال های دیجیتال نشان دهید. ممکن است شما مسئول دستیابی به اهداف KPI خاص، مانند کل تبدیل ها، کل سرنخ های تولید شده، یا تعداد تعاملات باشید.

متخصص دیجیتال مارکتینگ
متخصص دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

10 مهارت لازم برای متخصصان بازاریابی دیجیتال در سال 2020

متخصصان بازاریابی دیجیتال کمپین های بازاریابی دیجیتال را در چندین کانال برنامه ریزی می کنند، محتوای نوشتاری و بصری را برای حمایت از ابتکارات بازاریابی ایجاد و منتشر می کنند، قیف های بازاریابی خود را برای بهبود عملکرد بهینه می کنند و نتایج خود را به رهبران شرکت منتقل می کنند.

ده مهارت ذکر شده در زیر مهمترین شایستگی های فنی یک متخصص بازاریابی دیجیتال موفق در سال 2020 را پوشش می دهد.

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) – متخصصان بازاریابی دیجیتال باید دانش پیشرفته ای از SEO و توانایی ایجاد و مدیریت موثر کمپین های جستجوی ارگانیک داشته باشند.
تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) – از متخصصان بازاریابی دیجیتال انتظار می‌رود کمپین‌های سودآور PPC را در چندین شبکه تبلیغاتی از جمله Google Ads، Microsoft Ads و تبلیغات اجتماعی پولی ارائه دهند.
بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) – متخصصان بازاریابی دیجیتال از CRO برای بهینه سازی قیف های بازاریابی خود و بهبود نرخ تبدیل صفحه فرود استفاده می کنند. CRO یک مهارت ضروری برای بهبود عملکرد کمپین و تضمین سودآوری کلی است.
تجزیه و تحلیل داده ها – متخصصان بازاریابی دیجیتال از تجزیه و تحلیل داده ها برای اندازه گیری، تجزیه و تحلیل و گزارش عملکرد کمپین استفاده می کنند. مهارت های تجزیه و تحلیل برای توسعه بینش دقیق و تصمیم گیری های بازاریابی مبتنی بر داده بسیار مهم است.
بازاریابی ایمیلی – بازاریابان دیجیتال کمپین های بازاریابی ایمیلی را طراحی می کنند، سپس با نوشتن خبرنامه و هدایت ایمیل های پرورشی که مشتریان بالقوه را تا زمانی که آماده خرید شوند، درگیر نگه می دارد، از آنها حمایت می کنند.
بازاریابی رسانه های اجتماعی – از متخصصان بازاریابی دیجیتال انتظار می رود در افزایش فالوورهای با کیفیت بالا و ایجاد تعامل در چهار کانال اصلی اجتماعی: فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و لینکدین متخصص باشند.
بازاریابی محتوا – متخصصان بازاریابی دیجیتال باید با فرآیند بازاریابی محتوا و نحوه ایجاد محتوایی به یاد ماندنی، قابل اشتراک گذاری، مفید و ایجاد تعامل واقعی از سوی مخاطبان علاقه مند آشنا باشند.
روابط عمومی دیجیتال – روابط عمومی دیجیتال حوزه ای از بازاریابی است که بر توسعه و افزایش حضور آنلاین از طریق تولید بک لینک با کیفیت بالا، انتشارات مطبوعاتی، پست مهمان و سایر ابتکارات که وضعیت و قرار گرفتن در معرض نام تجاری آنلاین را ارتقا می دهد، تمرکز دارد. از متخصصان بازاریابی دیجیتال انتظار می رود که سازمان های خود را با استفاده از تاکتیک ها و روش های روابط عمومی دیجیتال ارتقا دهند.
CMS وب‌سایت – برای انجام مسئولیت‌های مدیریت وب‌سایت و انتشار محتوا، متخصصان بازاریابی دیجیتال باید در سیستم‌های مدیریت محتوای وب‌سایت متخصص باشند – به‌ویژه وردپرس، CMS که تقریباً یک سوم وب‌سایت‌ها از آن استفاده می‌کنند.
HTML و CSS – HTML و CSS زبان‌های نشانه‌گذاری هستند که برای قالب‌بندی محتوایی که در یک صفحه وب ظاهر می‌شوند استفاده می‌شوند. متخصصان دیجیتال مارکتینگ که HTML و CSS را درک می کنند بسیار ارزشمند هستند – آنها می توانند تغییراتی در یک وب سایت ایجاد کنند، آزمایشات محتوا را سفارشی کنند و انجام دهند و صفحات فرود را به تنهایی طراحی کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  از ابتدا تا انتها استراتژی دیجیتال مارکتینگ
متخصص دیجیتال مارکتینگ
متخصص دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه یک متخصص بازاریابی دیجیتال شویم؟

تبدیل شدن به یک متخصص دیجیتال مارکتینگ مستلزم توسعه مجموعه مهارت های گسترده ای است، اما در این فرآیند اطلاعات زیادی در مورد بازاریابی دیجیتال خواهید آموخت و خود را برای نقش مدیر بازاریابی دیجیتال یا مدیر بازاریابی در آینده آماده خواهید کرد.

مجموعه مهارت های بازاریابی دیجیتال خود را گسترش دهید

به عنوان یک متخصص بازاریابی دیجیتال، برای موفقیت باید یک مهارت فنی بسیار گسترده ایجاد کنید. می‌توانید با جستجوی منابع رایگان آنلاین، مانند پادکست‌ها، وبینارها، ویدیوها و حتی پست‌ها و مقالات وبلاگ، مهارت‌های خود را گسترش دهید. همچنین می توانید با گذراندن دوره بازاریابی دیجیتال ما در موسسه Directive دانش فنی خود را گسترش دهید.

یک فرآیند برای موفقیت توسعه دهید- متخصص دیجیتال مارکتینگ

در اینجا چیزی است که موسسه Directive را از سایر دوره های بازاریابی آنلاین متمایز می کند:

به جای تمرکز بر دانش تئوری، دوره‌های خود را طوری طراحی کرده‌ایم که فرآیندی اثبات‌شده برای ایجاد نتایج واقعی ارائه دهیم و به شما کمک کنیم با اجرای آن فرآیند، تجربه عملی کسب کنید.

وقتی به دنبال مشاغل متخصص بازاریابی دیجیتال می‌گردید، انواع الزامات برای تحصیل، تجربه، مدارک و بقیه موارد را خواهید یافت – اما آنچه بر همه اینها برتری دارد توانایی ارائه نتایج است و این دقیقاً همان چیزی است که سئوی ما دارد. ماژول های دوره PPC، CRO و Data Analytics به شما کمک می کنند.

شروع به ایجاد کمپین های دیجیتال مارکتینگ کنید

برای به دست آوردن تجربه لازم قبل از شروع اولین نقش تخصصی بازاریابی دیجیتال خود، باید شروع به ایجاد و مدیریت کمپین های بازاریابی آنلاین خود کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  کپی دیجیتال مارکتینگ

یک استراتژی بازاریابی شامل چندین کانال (همه دیجیتال – بدون کانال های بازاریابی سنتی) ایجاد کنید و از مهارت های خود برای بهینه سازی و سودآوری آن استفاده کنید. می‌توانید خودتان، محصول یا خدماتی را که می‌توانید ارائه دهید، کسب‌وکار یکی از دوستان یا اعضای خانواده یا حتی یک سازمان غیرانتفاعی را تبلیغ کنید.

شبکه و ساخت رزومه

هنگامی که مقداری تجربه به دست آوردید و اعتماد به نفس خود را ایجاد کردید، زمان آن رسیده است که ارتباطات خود را در صنعت شروع کنید. شبکه سازی به معنای داشتن چیزی برای ارائه است، بنابراین از ارائه تخصص جدید خود در جایی که لازم است نترسید.

برای نقش های متخصص بازاریابی دیجیتال درخواست دهید

هنگامی که در به کارگیری مهارت های خود اطمینان دارید، آماده هستید تا برای نقش های متخصص بازاریابی دیجیتال درخواست دهید. تبریک می گویم! آماده باشید تا شواهدی از موفقیت های بازاریابی گذشته خود را به عنوان بخشی از فرآیند مصاحبه نشان دهید و کارفرمای آینده خود را متقاعد کنید که آنچه برای موفقیت لازم است را دارید. هنگامی که شروع به کار کردید، همیشه با آخرین روندها همراه باشید و سعی کنید هر روز چیزهای جدیدی بیاموزید – به این ترتیب در حرفه بازاریابی دیجیتال خود به پیشرفت ادامه خواهید داد.

خلاصه

از اینکه در مورد کارهایی که یک متخصص بازاریابی دیجیتال در سال 2020 انجام می دهد مطالعه کردید متشکریم! تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی دیجیتال می تواند یک نقش شغلی بسیار مفید باشد، زیرا معمولاً برای طراحی کمپین های بازاریابی که نشان دهنده مهارت ها و خلاقیت شما هستند، انعطاف پذیری زیادی خواهید داشت. همچنین غرامت بزرگی دریافت خواهید کرد و حتی ممکن است بتوانید از راه دور کار کنید – آیا این عالی نیست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟