ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما به شما می گوید که چگونه به موفقیت خواهید رسید، صرف نظر از اینکه این موفقیت چگونه تعریف شده است. این فرآیند به همان اندازه مهم است که نتیجه. توانایی های منحصر به فرد خود را شناسایی کنید. درک خوبی از نحوه استفاده از آنها به نفع خود و در عین حال به حداقل رساندن تهدیدها داشته باشید. فرآیند و ابزارهای موجود به شما کمک می کند تا انواع استراتژی های بالقوه برای موفقیت را شناسایی کنید تا در نهایت بتوانید راهبردی را که برای شما مناسب است انتخاب کنید.

 

برنامه ریزی استراتژیک دیجیتال مارکتینگ چه زمانی باید انجام شود؟

زمان بندی فرآیند برنامه ریزی استراتژیک دیجیتال مارکتینگ به ماهیت و نیازهای سازمان و همچنین محیط خارجی فعلی بستگی دارد. به عنوان مثال، این نوع برنامه ریزی باید به طور مکرر در سازمانی انجام شود که محصولات و خدمات آن در صنعتی است که به سرعت در حال تغییر است.

در این محیط، برنامه ریزی بازاریابی دیجیتال ممکن است یک یا حتی دو بار در سال انجام شود و به شکلی بسیار جامع و همچنین با جزئیات انجام شود. به عبارت دیگر با توجه به:

. ماموریت
. چشم انداز
. ارزش های
. مسائل اسکن محیطی
. اهداف
. استراتژی ها
. اهداف
. مسئولیت ها
. جدول زمانی
. بودجه ها

از طرف دیگر، اگر سازمان برای سال‌های زیادی وجود داشته باشد و در یک بازار نسبتاً پایدار قرار داشته باشد، برنامه‌ریزی بازاریابی دیجیتال ممکن است سالی یک‌بار انجام شود و تنها بخش‌های خاصی از فرآیند برنامه‌ریزی، به عنوان مثال، برنامه‌ریزی اقدامات (اهداف، مسئولیت ها، جدول زمانی، بودجه و غیره) هر سال به روز می شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  روش فروش ورودی ، 4 اقدام
ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ
ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دستورالعمل های زیر را در نظر بگیرید:- ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

. برنامه ریزی استراتژیک بازاریابی دیجیتال باید زمانی انجام شود که یک سازمان تازه شروع به کار کرده است. (برنامه بازاریابی دیجیتال استراتژیک اغلب بخشی از یک برنامه تجاری کلی، همراه با یک برنامه مالی و برنامه عملیاتی/مدیریت است.)
. برنامه ریزی استراتژیک نیز باید حداقل یک بار در سال انجام شود تا برای سال مالی بعدی آماده شود (مدیریت مالی یک سازمان اغلب بر اساس سالانه یا سال مالی است).

در این صورت، برنامه ریزی استراتژیک باید به موقع انجام شود تا اهداف بازاریابی دیجیتالی که حداقل در سال مالی آینده باید به آن دست یابند، منابع مورد نیاز برای دستیابی به آن اهداف و همچنین بودجه مورد نیاز برای به دست آوردن منابع شناسایی شود. این وجوه در برنامه ریزی بودجه سال مالی آینده درج می شود.

با این حال، لازم نیست همه جنبه های برنامه ریزی استراتژیک هر سال به طور کامل تکمیل شوند. کل فرآیند برنامه ریزی استراتژیک باید حداقل هر سه سال یک بار انجام شود. همانطور که در بالا ذکر شد، در صورتی که سازمان در حال تجربه تغییرات فوق العاده باشد، این فعالیت ها باید هر سال انجام شود.

هر سال، برنامه های عملیاتی باید به روز شوند.

توجه داشته باشید که در مرحله اجرای طرح، توسعه اجرا باید حداقل به صورت فصلی توسط هیئت مدیره بررسی شود. مجدداً، میزان بازبینی به میزان تغییر محیط در داخل و اطراف سازمان بستگی دارد.

تقریباً مطمئناً می توان این فرض را ایجاد کرد که بخش عمده ای از استراتژی بازاریابی امروز شما دیجیتال است. مصرف کنندگان، و همچنین مشاغل به طور یکسان، تقریباً همیشه آنلاین و در حال حرکت هستند – و شما می خواهید توانایی دسترسی به آنها و مشاهده رفتار آنها را در جایی که وقت خود را می گذرانند داشته باشید. با این حال، زمانی که شما در حال ایجاد یک کسب و کار هستید، ممکن است به نظر برسد که این چشم انداز دیجیتالی همیشه در حال تحول می تواند به سرعت تبدیل به یک چشم انداز عظیم شود. با چندین مسئولیت و وظایف دیگر که باید انجام شوند، باید به طور موثر ایجاد، تنظیم دقیق و همچنین حفظ یک استراتژی بازاریابی دیجیتال چابک داشته باشید.

این مقاله را مطالعه کنید  مهارت های بازاریاب دیجیتال خبره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 9 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟