درباره مدیریت ارشد پروژه بودن

درباره مدیریت ارشد پروژه بودن

درباره مدیریت ارشد پروژه بودن ، یک مدیر ارشد پروژه تیم ها را هدایت می کند تا پروژه های با کیفیت را در محدودیت های زمانی و هزینه ای مشخص برای رسیدن به یک هدف ارائه دهند. این شامل مدیریت مالی، برنامه‌ریزی‌ها و پایبندی به دستورالعمل‌های چرخه عمر توسعه سیستم (SDLC) در طول چرخه عمر توسعه است. مدیر ارشد پروژه همچنین ریسک ها و درخواست های تغییر پروژه را مدیریت می کند تا از تحویل به موقع پروژه اطمینان حاصل کند. برخی از وظایف خاص برای این نقش عبارتند از:

درباره مدیریت ارشد پروژه بودن
درباره مدیریت ارشد پروژه بودن – کالج نوین

یک مدیر ارشد پروژه چه کاری انجام می دهد؟

. ایجاد و ایجاد انگیزه یک تیم برای دستیابی به اهداف پروژه و پایبندی به مسئولیت ها و نقاط عطف پروژه
. مدیریت تمام جنبه های یک پروژه برای اطمینان از اینکه برنامه از اهداف استراتژیک کلی پشتیبانی می کند
. گزارش نتایج موفقیت پروژه، معیارها و فعالیت های استقرار
. تهیه برآوردها و طرح تفصیلی برای تمامی مراحل پروژه
. ایفای نقش به عنوان کنترل کیفیت داخلی بررسی و مدیریت دامنه و تغییرات پروژه
. توسعه و ارائه گزارش پیشرفت به مخاطبان مختلف، از جمله حامیان مالی، CIO و سهامداران کلیدی

الزامات مدیر ارشد پروژه- درباره مدیریت ارشد پروژه بودن

الزامات مختلفی برای واجد شرایط بودن برای یک موقعیت به عنوان مدیر ارشد پروژه وجود دارد، از جمله:

تحصیلات

مدیران پروژه معمولاً باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشند، ترجیحاً در مدیریت پروژه، مدیریت، تجارت یا سایر زمینه های مرتبط. از آنجا که این یک موقعیت در سطح ارشد است، بسیاری از کارفرمایان داوطلبان را برای داشتن مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت پروژه ترجیح می دهند.

آموزش

خارج از کلاس درس، بیشتر آموزش برای این نقش در کار از طریق نقش های دیگر اتفاق می افتد. مدیران ارشد پروژه ممکن است شغل خود را به عنوان یک مدیر پروژه جوان شروع کنند و در نهایت به مدیر پروژه ارتقا پیدا کنند. فرصت‌های کارآموزی برای تازه‌کاران نیز در دسترس است، اگرچه اکثر کارفرمایان ترجیح می‌دهند که حتی کارورزان نیز حداقل مدرک لیسانس خود را قبل از درخواست تکمیل کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک طرح بازاریابی خیریه بنویسیم

گواهینامه ها

چندین گواهینامه از موسسه مدیریت پروژه (PMI) در دسترس است، از جمله:

حرفه ای مدیریت پروژه (PMP)
این گواهینامه مهمترین گواهینامه شناخته شده صنعت برای مدیران پروژه در نظر گرفته می شود. برای واجد شرایط بودن، داوطلبان باید مدرک چهار ساله و 4500 ساعت پروژه های پیشرو و 35 ساعت آموزش مدیریت پروژه داشته باشند. برای داوطلبانی که فاقد مدرک هستند، باید مدرک دیپلم دبیرستان یا مدرک کاردانی و 7500 ساعت پروژه های پیشرو و 35 ساعت آموزش مدیریت پروژه داشته باشید.

حرفه ای مدیریت پورتفولیو (PfMP)
این گواهینامه نشان دهنده شایستگی پیشرفته در مدیریت یک یا چند پورتفولیو است. این برای مدیران ارشد پروژه در نظر گرفته شده است که مجموعه ای از پروژه های همسو با استراتژی سازمان را مدیریت می کنند.

کارشناس خبره چابک PMI (PMI-ACP)
این گواهینامه برای مدیران پروژه ای است که در تیم های چابک کار می کنند یا کسب و کار آنها شیوه های چابک را اتخاذ می کنند. این شواهد روشنی از تجربه عملی و مهارت مدیر ارشد پروژه با تکنیک های چابک ارائه می دهد.

PMI حرفه ای در تحلیل کسب و کار (PMI-PBA)
این گواهینامه برای مدیر پروژه ای طراحی شده است که تجزیه و تحلیل تجاری را به عنوان بخشی از نقش خود انجام می دهد. این نیاز به ترکیبی از آموزش تجزیه و تحلیل کسب و کار، تجربه و بررسی شیوه ها، اصول، ابزار و تکنیک های تجزیه و تحلیل کسب و کار دارد.

حرفه ای مدیریت برنامه (PgMP)
این گواهینامه برای مدیران پروژه با توانایی اثبات شده در مدیریت پروژه های متعدد با فعالیت های پیچیده ای است که عملکردها، مناطق و حتی فرهنگ ها را در بر می گیرد و نتیجه را با اهداف سازمانی همسو می کند. این نشانه بارز تجربه و مهارت پیشرفته است که به نامزدها در استخدام و ارتقاء امتیاز می دهد.

حرفه ای مدیریت ریسک PMI (PMI-RMP):
این گواهی بر توانایی شما در شناسایی و ارزیابی ریسک های پروژه، سرمایه گذاری بر روی فرصت ها و کاهش تهدیدها تاکید دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  پیاده سازی استراتژی

PMI Scheduling Professional (PMI-SP)
این گواهی دانش و مهارت های پیشرفته در توسعه و حفظ برنامه های پروژه را نشان می دهد.

مهارت ها

چندین مهارت وجود دارد که مدیران ارشد پروژه برای موفقیت در این نقش به آن نیاز دارند. آنها عبارتند از:

ارتباط
این مهارت ها شامل ارتباط کلامی، غیرکلامی، مکتوب و گوش دادن فعال است. یک مدیر ارشد پروژه باید بتواند استراتژی را به وضوح به تیم خود و در سراسر سازمان منتقل کند. آنها همچنین باید پیشرفت را به مدیران اجرایی و سایر ذینفعان کلیدی در میان بگذارند و گزارش وضعیت شفاف و ارائه پروژه را تهیه کنند.

مهارت های برنامه ریزی
این مهارت ها برای کمک به توسعه استراتژی ها برای دستیابی به اهداف ضروری هستند و نقش مهمی در مدیریت پروژه دارند. آنها باید توانایی سازماندهی وظایف را به ترتیب مناسب داشته باشند تا به موقع به هدف برسند.

مهارت های تحلیلی
این مهارت به توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات، حل مشکلات و تصمیم گیری اشاره دارد. در این نقش کلیدی است، زیرا مدیر پروژه باید فعالیت های تجاری، سود، هزینه ها و اهداف تعیین شده را تجزیه و تحلیل کند.

مهارت های رهبری
مهارت های رهبری برای مدیران ارشد پروژه ضروری است که ممکن است بر تیم مدیریت پروژه و سایر مدیران نظارت کنند. آنها باید بتوانند تعارضات را حل کنند، اهداف تعیین کنند و عملکرد اعضای تیم را ارزیابی کنند. آنها باید یک چشم انداز برای تیم ایجاد کنند و آنها را تشویق کنند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

مهارتهای فنی
اینها به مهارتهای سخت ریاضی و کامپیوتری مورد نیاز برای انجام وظایف نقش اشاره دارد. یک مدیر ارشد پروژه باید دانش و تجربه با Microsoft Project، Excel، Word و PowerPoint و سایر نرم افزارهای مدیریت پروژه را داشته باشد.

درباره مدیریت ارشد پروژه بودن
درباره مدیریت ارشد پروژه بودن – کالج نوین

محیط کاری مدیر ارشد پروژه- درباره مدیریت ارشد پروژه بودن

مدیران ارشد پروژه معمولاً در محیط های اداری کار می کنند که ویژگی های زیر را دارند:

. ساعات طولانی نشستن پشت میز
. استفاده از رایانه، چاپگر، تلفن، دستگاه فکس و سایر تجهیزات اداری
. تسهیل ارتباط بین مدیران و کارکنان
. سخنرانی در مقابل گروهی از مردم
. ممکن است نیاز به سفر باشد
. ممکن است به ساعات طولانی و کار در عصرها و آخر هفته ها نیاز داشته باشد

این مقاله را مطالعه کنید  گزینه های سهام کارکنان

چگونه یک مدیر ارشد پروژه شویم؟

این مراحل معمولی است که می توانید برای دنبال کردن شغلی به عنوان مدیر ارشد پروژه استفاده کنید:

1. تحصیلات را دنبال کنید.

این یک موقعیت ارشد است که حداقل به مدرک لیسانس نیاز دارد. بسیاری از کارفرمایان حتی مدرک کارشناسی ارشد را برای این نقش ترجیح می دهند. موقعیت های باز را در منطقه جغرافیایی خود جستجو کنید و حداقل شرایط تحصیلی را برای این نقش تعیین کنید. دریافت سطح تحصیلات مورد نیاز برای پر کردن موقعیت.

2. کسب تجربه.

این موقعیت معمولاً به حداقل سه یا چهار سال در نقش مدیریت پروژه علاوه بر حداقل یک یا دو سال در موقعیت رهبری نیاز دارد. قبل از واجد شرایط بودن برای یک نقش ارشد، باید چندین سال در مدیریت پروژه کار کنید. اگر تجربه ای ندارید، فرصت های کارآموزی را جستجو کنید یا برای موقعیت های مدیریت پروژه جوان درخواست دهید. بسته به شرایط، ممکن است برای نقش مدیر پروژه نیز واجد شرایط باشید.

3. گواهینامه دریافت کنید.

بسیاری از موقعیت های ارشد ترجیح می دهند که نامزدها حداقل دارای گواهینامه PMP از موسسه مدیریت پروژه باشند. اما برای پیگیری این گواهینامه، ابتدا به 4500 ساعت پروژه های پیشرو و 35 ساعت آموزش مدیریت پروژه نیاز دارید.

4. رزومه خود را به روز کنید.

هنگامی که تحصیلات، تجربه و گواهینامه های مورد نیاز را به دست آوردید، رزومه خود را از جمله بالاترین سطح تحصیلات، سابقه کاری مرتبط و گواهینامه ها به روز کنید. برای هر شغل، نام کسب و کار، نقش خود و وظایفی که بر عهده داشتید را درج کنید. بر تجربه رهبری و مدیریتی که در طول سابقه استخدام خود به دست آورده اید تأکید کنید.

5. برای مشاغل درخواست دهید.

به دنبال فرصت های شغلی برای مدیران ارشد پروژه در منطقه جغرافیایی خود باشید. با استفاده از رزومه و نامه ای که برای آن موقعیت و کارفرمای خاص سفارشی کرده اید، مشخص کنید که برای کدام یک از آنها واجد شرایط هستید و درخواست دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 15 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟